Połączenie z netem za pośrednictwem BT i modemu GPRS

  • 4 Odpowiedzi
  • 691 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Połączenie z netem za pośrednictwem BT i modemu GPRS
« dnia: Wrzesień 25, 2006, 20:37:48 »
Dostaję powoli szału i tracę już zmysły. MOże mi ktoś powiedzieć jak powinienem skonfigurować palma by mógł wykorzystać modem w komórce do połączeń internetowych? NIm uruchomiłem automapę to udało mi się to zrobić lecz teraz nie mogę dojść z palmem do porozumienia.

Palm to loox n560 a komórka to siemens m75. POczątkowo nie udawało mi się nawet nawiązac komunikacji za pośrednictwem BT lecz teraz już wykrzesałem połączenie i mogę przesyłać pliki z jednego urządzenia na drugie. Niestety nie mogę połączyć się z netem bo podaje mi cały czas komunikat że modem został odłączony. Ki czort?!

Jakie powinienem miec wszelkie ustawienia w konfiguracji by to w końcu zadziałało? Zrobiłem wszystko co znalazłem na forum ale niestety nadal nie działa. Automapę udało mi się według waszych podpowiedzi uruchomić ale niestey po tym zabiegi zniknęło mi połaczenie przez BT.

Ratujcie chłopy bo sieknę tego śwanca za okno!

*

Offline Shreek

  • **
  • 125
Połączenie z netem za pośrednictwem BT i modemu GPRS
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2006, 23:07:21 »
Mój post raczej nie rozwiąże Twojego problemu ale powiem tyle, że miałem podobne problemy z betem przez GPRS z siemensem s55.

Jak już udało się połączyć to po kilku minutach miałem zawieszenie transferu i pomagało tylko rozłączenie i ponowne połączenie.

Telefon poszedł precz a jego miejsce zastąpił t39m - no i problemy się skończyły...

PS: Włącz BT w telefonie w tryb "discoverable", poźniej w pda wybierz menadzera BT i tam poszukaj opcji NEW i dalej internet connect via phone.
Po chwili powinny pojawić się usługi telefonu a między innymi modem.
Dalej już konfigurujesz jak to modem: numer dostępowy + user + hasło...

Połączenie z netem za pośrednictwem BT i modemu GPRS
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2006, 06:47:35 »
Cytat: "Shreek"

Telefon poszedł precz a jego miejsce zastąpił t39m - no i problemy się skończyły...

To nie jest wina telfonu. Nie raz już łączyłem się za jego pośrednictwem i igdy nie miałem problemów.

PS: Włącz BT w telefonie w tryb "discoverable", poźniej w pda wybierz menadzera BT i tam poszukaj opcji NEW i dalej internet connect via phone.
Po chwili powinny pojawić się usługi telefonu a między innymi modem.
Dalej już konfigurujesz jak to modem: numer dostępowy + user + hasło...


NIgdy nie widziałem w moim tel takich opji. MOże jak napiszesz mi w naszym języku to zrozumiem o co chodzi. Obsługe tel i palma mam w ojczystym języku.