Dylemat - kupic C550 ?

  • 49 Odpowiedzi
  • 3724 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Obiwan666

  • ***
  • 350
  • Sprzęt: Corby II :), SGS2
Dylemat - kupic C550 ?
« dnia: Październik 17, 2006, 14:52:47 »
Witam
Przymierzam sie do zakupu FS C550 i chetnie przeczytal bym opinie uzytkownikow, ktorzy posiadaja ten sprzet. Na forum jakos nie widac watkow w temacie. Chodzi mi szczegolnie o codzienne uzytkowanie,sprawa baterii, czy rowniez jest ten sam motyw z rysikiem co w modelu N560? i inne watki..Z gory bede wdzieczny za info i podpowiedzi czy moze jednak w tej cenie rozjerzec sie za czyms innym (uprzedzajac odpowiedzi nie zalezy mi na N560 poniewaz posiadam zew. modul GPS).
Pozdrawiam

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Dylemat - kupic C550 ?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2006, 16:53:37 »
C550 to właściwie n560 bez gps. Wszystko inne praktycznie  takie samo. No i częstotliwość proca zmniejszona do 400MHz. Chyba ;)

*

Offline vikelf

  • ***
  • 392
Dylemat - kupic C550 ?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2006, 20:29:58 »

*

kichu1979

Dylemat - kupic C550 ?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 17, 2006, 20:45:02 »
Koledzy juz Ci w zasadzie odpowiedzieli. I czy wezmiesz czy nie, to de facto zalezy od podejscia.

Ja, jesli chcialbym uzywac palma do nawigacji, wzialbym jednak z wbudowanym gpsem. Badz co badz wszystko jest na jednym miejscu. A tak... mamy palma + ladowarke, mamy gpsa i do niego kolejna ladowarke. Wiecej kabli, wiecej zamieszania. A i jak sie czlowiek czasami spieszy to sie pozniej okaze, ze czegos np. zapomnial. Wbudowany z Looxa GPS doskonale sie sprawdza i jakos niczego mu w praktyce nie brakuje.

No ale oczywiscie to "Twoj cyrk i Twoje malpy".

A roznica w cenie okolo 200-250 zlotych, czyli de facto tyle ile kosztuje jakis zewnetrzy modul GPS.

*

Offline vikelf

  • ***
  • 392
Dylemat - kupic C550 ?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 17, 2006, 21:00:41 »
Cytat: "kichu1979"
Koledzy juz Ci w zasadzie odpowiedzieli. I czy wezmiesz czy nie, to de facto zalezy od podejscia.

Ja, jesli chcialbym uzywac palma do nawigacji, wzialbym jednak z wbudowanym gpsem. Badz co badz wszystko jest na jednym miejscu. A tak... mamy palma + ladowarke, mamy gpsa i do niego kolejna ladowarke. Wiecej kabli, wiecej zamieszania. A i jak sie czlowiek czasami spieszy to sie pozniej okaze, ze czegos np. zapomnial. Wbudowany z Looxa GPS doskonale sie sprawdza i jakos niczego mu w praktyce nie brakuje.

No ale oczywiscie to "Twoj cyrk i Twoje malpy".

A roznica w cenie okolo 200-250 zlotych, czyli de facto tyle ile kosztuje jakis zewnetrzy modul GPS.


Jako użytkownik n560 i posiadacz SiRF III na BT (pozostał mi po starym sprzęcie) wybrał bym C550 + odbiornik na BT ponieważ:

1. Wbudowany GPS w n560 jest "problemowy" i wolniej łapie FIXa od standardowego SiRF III.
2. Jak zniszczysz PDA to zostanie Ci odbiornik (mój przypadek)
3. Możesz używać SiRF na BT np z komórką
4. Dłużej działa na baterii z GPSem na BT
5. GPS na BT możesz mieć na stałe podłączony w aucie i mieć FIXa odrazu jak włączysz PDA

*

kichu1979

Dylemat - kupic C550 ?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 17, 2006, 21:09:18 »
No ja mam N560 a wczesniej uzywalem Nokii + modul Nokia GPS. Jedno i drugie dzialalo mi bezproblemowo, wiec kwestia to wybrac jest IMHO kwestia osobistych preferencji przede wszystkim, bo przy jednym, jak i drugim rozwiazaniu mamy sytuacje "coś za coś".

Jesli chodzi o argumenty kolegi, to np. tez o zuzyciu baterii jest smieszny IMHO. Uzywajac palma w samochdozie do nawigacji predzej czy pozniej i tak trzeba go bedzie naladowac.

Co do wlaczonego GPS na stale i od razu fixa to tez jakas fikcja literacka jak dla mnie. Bedziesz przerabial elektryke samochodu, zeby podpisac odbiornik na stale jakims kabelkiem ? :)

Sprawa trzecia, uzywanie mobilnego odbiornika z komorka. No teoretycznie mozna, w praktyce skoro masz palma po co... sztuka dla sztuki ?

Co do Looxa, ja swojego uzywalem w samochozie i to zarowno wtedy gdy byl zamontowany na desce w okolicy szyby jak i wtedy, gdy lezal sobie np. gdzies w srodku na siedzeniu. I problemow z fixem i tym podobnych jakos nie doswiadczylem. Sprawdzal sie w praktyce identycznie jak zestaw Nokia + komorka.

Dla mnie - podkreslam jeszcze raz - dla mnie osobiscie - palm z wbudowanym GPSem jest rozwiazaniem lepszym z jednego prostego powodu. Mamy w jednym "pudelku" caly pakiet i o niczym oprocz jednego
kabla do ladowarki nie musimy pamietac. Latwo, szybko, prosto i skutecznie.

*

Offline redik

  • **
  • 214
Dylemat - kupic C550 ?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 17, 2006, 22:11:43 »
nic dodac nic ujac do tego co napisal kichu1979. Jezeli za ta sama cene mozna miec jedno zgrabne pudelko ze wszystkim albo w kawalkach to ja bym sie nie zastanawial... Tez mam 560 i zadnych problemow z gubieniem sygnalu.

*

Offline megabit

  • **
  • 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: L00X C55o + Brando + 2GB SD + Schecter Revenger :P
Dylemat - kupic C550 ?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 17, 2006, 22:13:35 »
Witam. Mam juz ten sprzet od jakiegos czasu i absolutnie nie moge na niego narzekac. Predkosc pracy bardzo wysoka, bateria wytrzymala i ten miodny ekran... :) Jesli chcesz cos jeszcze wiedziec to pytaj.
...::: COMA :::...

*

Offline redik

  • **
  • 214
Dylemat - kupic C550 ?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 17, 2006, 23:29:53 »
z ta wytrzymala bateria to zes sie chyba zdeczko zagalopowal;). Trzyma, ale rewelacja to to nie jest... np porownujac do asus 636

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Dylemat - kupic C550 ?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 18, 2006, 01:05:05 »
Cytat: "redik"
z ta wytrzymala bateria to zes sie chyba zdeczko zagalopowal;). Trzyma, ale rewelacja to to nie jest... np porownujac do asus 636


A tak naprawde to do czego uzywasz? W samochodzie rozsadny czlowiek ma ladowarke. A zeby zrobic jakies notatki (30 min. dziennie), to bateryja mi wystarcza z powodzeniem na 4-5 dni (jak nie gram w kiblu  ]:> )

*

Offline andk

  • *
  • 54
Re: Dylemat - kupic C550 ?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 18, 2006, 01:46:20 »
Cytat: "Obiwan666"
(uprzedzajac odpowiedzi nie zalezy mi na N560 poniewaz posiadam zew. modul GPS).

rozważyłbym jednak, jak tu niektórzy namawiają, sprzedaż gps i zakup n560. sam miałem podobny dylemat niedawno i zdecydowałem się na ten drugi wariant. warto było imo :)

*

Offline redik

  • **
  • 214
Dylemat - kupic C550 ?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 18, 2006, 07:32:49 »
Cytat: wpmike
Cytat: "redik"

A tak naprawde to do czego uzywasz? W samochodzie rozsadny czlowiek ma ladowarke. A zeby zrobic jakies notatki (30 min. dziennie), to bateryja mi wystarcza z powodzeniem na 4-5 dni (jak nie gram w kiblu  ]:> )


no! a jakbys jeszcze notatki w kajecie robil to bateria z tydzien by wyżyła  :P

*

Offline Obiwan666

  • ***
  • 350
  • Sprzęt: Corby II :), SGS2
Dylemat - kupic C550 ?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 18, 2006, 09:19:31 »
Dzieki za odpowiedzi..Hmm musze pomyslec w takim razie czy rzeczywiscie nie sprzedac G-space 238 i kupic N560 :)..

*

Offline vikelf

  • ***
  • 392
Dylemat - kupic C550 ?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 18, 2006, 14:52:10 »
Cytat: "kichu1979"
...
1. Jesli chodzi o argumenty kolegi, to np. tez o zuzyciu baterii jest smieszny IMHO. Uzywajac palma w samochdozie do nawigacji predzej czy pozniej i tak trzeba go bedzie naladowac.

2. Co do wlaczonego GPS na stale i od razu fixa to tez jakas fikcja literacka jak dla mnie. Bedziesz przerabial elektryke samochodu, zeby podpisac odbiornik na stale jakims kabelkiem ? :)
....


AD1
Czesto używam GPSa na pieszych wycieczkach w górach wiec zależy mi, żeby dłużej działał na baterii. Spokojnie wystarczy na jedno dniową wycieczke bez doładowywania.

AD2
Niektóre samochody mają gniazko zapalniczki w bagażniku (nietylko) i nie trzeba nic przerabiać.

Może mam jakiś felerny i fixa lapie za długo - problem nie jest rzadkością. Wystarczy poczytać na forum.
Problem jest jakiś dziwny bo zazwyczaj działa ok, troche długo lapie fixa ale działa. Ostatnio byłem w Krakowie i przez kilkanaście minut nie złapał fixa. Od tego czasu używam starego bezproblemowego na BT

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Dylemat - kupic C550 ?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 18, 2006, 16:13:57 »
Cytat: "vikelf"
AD1
Czesto używam GPSa na pieszych wycieczkach w górach wiec zależy mi, żeby dłużej działał na baterii. Spokojnie wystarczy na jedno dniową wycieczke bez doładowywania.


Ad 1 Nie ma takiej możliwości, żeby bateria wystarczyła na cały dzień, po prostu nie ma

*

Offline vikelf

  • ***
  • 392
Dylemat - kupic C550 ?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 18, 2006, 16:49:10 »
Cytat: "wpmike"
Cytat: "vikelf"
AD1
Czesto używam GPSa na pieszych wycieczkach w górach wiec zależy mi, żeby dłużej działał na baterii. Spokojnie wystarczy na jedno dniową wycieczke bez doładowywania.


Ad 1 Nie ma takiej możliwości, żeby bateria wystarczyła na cały dzień, po prostu nie ma


Przy wyłączonym ekranie i procesorze w trybie power save to żaden problem. Pobiera wtedy ok 65mA. Używając wbudowanego GPSu pobiera grubo ponad 2x wiecej (150mA).

Może dla Ciebie teoretyku "nie ma takiej możliwości". Mi w praktyce wystarczyło mi na całodzienne wędrówki w Beskidach.

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Dylemat - kupic C550 ?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 18, 2006, 17:13:07 »
Zrozumiałem, że łaziłeś cały dzień z włączonym GPSem. W trybie czuwania rzeczywiście wytrzyma dzień - u mnie nawet więcej.

PS I proszę bez osobistych wycieczek typu 'teoretyku'. OK?

*

Offline vikelf

  • ***
  • 392
Dylemat - kupic C550 ?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 18, 2006, 17:26:44 »
Miałem włączony cały dzień razem  z GPSem na BT. Używałem do "nawigacji" Garmin Que. Od czasu do czasu włączałem ekran, żeby zobaczyć co i jak.  

PS: "Teoretyku" było celowe i zamierzone. Gdybyś zapytał grzeczniej jak to możliwe bo wydaje Ci się, że to nierealne to bym odpowiedział inaczej.

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Dylemat - kupic C550 ?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 18, 2006, 18:32:21 »
Cytat: "kichu1979"
Co do wlaczonego GPS na stale i od razu fixa to tez jakas fikcja literacka jak dla mnie. Bedziesz przerabial elektryke samochodu, zeby podpisac odbiornik na stale jakims kabelkiem ? :)

Fikcja jak fikcja. Jest kilka osób na forum, które wbudowały odbiornik GPS na BT, więc chyba to jednak nie jest taka fikcja.

*

kichu1979

Dylemat - kupic C550 ?
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 18, 2006, 22:49:09 »
Cytat: "ajed"
Cytat: "kichu1979"
Co do wlaczonego GPS na stale i od razu fixa to tez jakas fikcja literacka jak dla mnie. Bedziesz przerabial elektryke samochodu, zeby podpisac odbiornik na stale jakims kabelkiem ? :)

Fikcja jak fikcja. Jest kilka osób na forum, które wbudowały odbiornik GPS na BT, więc chyba to jednak nie jest taka fikcja.


Pewnie i tak... z tym, ze jesli piszesz "jest kilka osob"... to ja to raczej traktuje jako wyjatek od ogolnej reguly niz zasade...

Taki wariant "hardcore"... dla zapalencow...

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Dylemat - kupic C550 ?
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 19, 2006, 09:33:51 »
Cytat: "kichu1979"
Cytat: "ajed"
Cytat: "kichu1979"
Co do wlaczonego GPS na stale i od razu fixa to tez jakas fikcja literacka jak dla mnie. Bedziesz przerabial elektryke samochodu, zeby podpisac odbiornik na stale jakims kabelkiem ? :)

Fikcja jak fikcja. Jest kilka osób na forum, które wbudowały odbiornik GPS na BT, więc chyba to jednak nie jest taka fikcja.


Pewnie i tak... z tym, ze jesli piszesz "jest kilka osob"... to ja to raczej traktuje jako wyjatek od ogolnej reguly niz zasade...

Taki wariant "hardcore"... dla zapalencow...


Pociągnięcie kabelka to nie jest znowu jakiś ogromny problem. Trzeba chcieć. Najlepiej by było oczywiście, gdyby gniazdo zapalniczki nie było odcinane po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, ale to trzebaby grzebać raczej głęboko w elektryce i się znać. Natomiast bezpośrednie podłączenie np. pod akumulator nie jest jakimś ogromnym problemem ponad umiejętności zwykłego człowieka.

Dylemat - kupic C550 ?
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 23, 2006, 16:25:36 »
Cytat: "vikelf"

Jako użytkownik n560 i posiadacz SiRF III na BT (pozostał mi po starym sprzęcie) wybrał bym C550 + odbiornik na BT ponieważ:

1. Wbudowany GPS w n560 jest "problemowy" i wolniej łapie FIXa od standardowego SiRF III.
2. Jak zniszczysz PDA to zostanie Ci odbiornik (mój przypadek)
3. Możesz używać SiRF na BT np z komórką
4. Dłużej działa na baterii z GPSem na BT
5. GPS na BT możesz mieć na stałe podłączony w aucie i mieć FIXa odrazu jak włączysz PDA


potwierdzam, właśnie zrobiłem porównanie, GPS w n560 to kicha w porównaniu do anteny BT, w mieście n560 gubi sygnał bardzo często, da się z tym jeździć ale komfortu nie ma, jak wczoraj żona widziała jak się mapa kręciła w około to mnie spytała czy to gówno to jest ten super bajer jaki miał jej drogę pokazywać

no i kupuję antenę na BT a znajomej zestaw c550+antena - duuuużo lepsze połączenie do nawigacji

P.S.
w terenie n560 wystarcza, ale w zwartej miejskiej zabudowie jest do niczego (opiszę to za chwil kilka w oddzielnym poście)

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Dylemat - kupic C550 ?
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 23, 2006, 16:49:17 »
Cytat: "Tytusdj"
Cytat: "vikelf"

Jako użytkownik n560 i posiadacz SiRF III na BT (pozostał mi po starym sprzęcie) wybrał bym C550 + odbiornik na BT ponieważ:

1. Wbudowany GPS w n560 jest "problemowy" i wolniej łapie FIXa od standardowego SiRF III.
2. Jak zniszczysz PDA to zostanie Ci odbiornik (mój przypadek)
3. Możesz używać SiRF na BT np z komórką
4. Dłużej działa na baterii z GPSem na BT
5. GPS na BT możesz mieć na stałe podłączony w aucie i mieć FIXa odrazu jak włączysz PDA


potwierdzam, właśnie zrobiłem porównanie, GPS w n560 to kicha w porównaniu do anteny BT, w mieście n560 gubi sygnał bardzo często, da się z tym jeździć ale komfortu nie ma, jak wczoraj żona widziała jak się mapa kręciła w około to mnie spytała czy to gówno to jest ten super bajer jaki miał jej drogę pokazywać

no i kupuję antenę na BT a znajomej zestaw c550+antena - duuuużo lepsze połączenie do nawigacji

P.S.
w terenie n560 wystarcza, ale w zwartej miejskiej zabudowie jest do niczego (opiszę to za chwil kilka w oddzielnym poście)


A ja nie mam najmniejszego problemu. Wczoraj co prawda nie mógł mi fixa złapać z 10 minut, ale po pierwsze nie w mieście, a w gęstym lesie i do tego jechałem ze 100km/h. Po wyjechaniu z lasu i zatrzymaniu fix był po około 90 sekundach. Co do miasta - nie zgodzę się! Nie zdarzyło mi się, żeby zgubił fixa w Warszawie (oprócz jakichś tuneli). Radzi sobie bardzo dobrze nawet w wąskich uliczkach Śródmieścia w kwadracie ulic Marszałkowska-Koszykowa-Chałubińskiego-Al. Jerozolimskie. Są tam wysokie budynki, natomiast szerokość ulic nie przekracza 15m. I jak już mówiłem - nie ma najmniejszych problemów.

*

kichu1979

Dylemat - kupic C550 ?
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 23, 2006, 16:56:16 »
Ja rowniez przychylilbym sie do wypowiedzi mojego poprzednika. U mnie wbudowany dziala swietnie i bezproblemowo. Nie widze roznicy miedzy nim a tandemem Nokia/Sybmian/Nokiowski LD3costam.

Wniosek z tych postow taki, ze jesli komus trafi sie Loox ktory kiepsko lapie sygnal gps to nalezy to po prostu reklamowac.

*

Offline andk

  • *
  • 54
Dylemat - kupic C550 ?
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 23, 2006, 18:31:58 »
mój n560 też był na początku kapryśny... jak mi nie chciał złapać fixa w szczerym polu z niebem z każdej strony to miałem ochotę go [...] (sprzedać ;)). a wystarczyło włączyć port software'owy i problemy zniknęły. ba, jak dać mu odpowiednio dużo czasu, to nawet na środku pokoju łapie fixa :D

Dylemat - kupic C550 ?
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 23, 2006, 19:03:13 »
Cytat: "andk"
mój n560 też był na początku kapryśny... jak mi nie chciał złapać fixa w szczerym polu z niebem z każdej strony to miałem ochotę go [...] (sprzedać ;)). a wystarczyło włączyć port software'owy i problemy zniknęły. ba, jak dać mu odpowiednio dużo czasu, to nawet na środku pokoju łapie fixa :D


ja niestety mam inne doświadczenia

a co to port software'owy???

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Dylemat - kupic C550 ?
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 23, 2006, 19:55:30 »
Cytat: "Tytusdj"
a co to port software'owy???


Start->Settings->System->GPS->Programs->'GPS program port' i z menu rozwijanego wybierasz sobie (program=software).

Dylemat - kupic C550 ?
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 23, 2006, 20:02:13 »
Cytat: "wpmike"
Cytat: "Tytusdj"
a co to port software'owy???


Start->Settings->System->GPS->Programs->'GPS program port' i z menu rozwijanego wybierasz sobie (program=software).


 ]:>

chcesz powiedzieć, że przed ustawieniem tu parametrów GPS w ogóle działał?

przecież ta konfiguracja to podstawa pracy GPS, w czym to ma ci ułatwić działanie skoro bez tego w ogóle nie działa???

ja mam to wszystko skonfigurowane i działa jak działa, na TT i wewnętrznym GPS w sobotę trzy satelity na 3/5 mocy, na BT 7 satelitów na 95% - różnicę widac gołym okiem...

*

Offline andk

  • *
  • 54
Dylemat - kupic C550 ?
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 23, 2006, 20:07:31 »
Cytat: "Tytusdj"
chcesz powiedzieć, że przed ustawieniem tu parametrów GPS w ogóle działał?

działał to za dużo powiedziane, ale gps locator satelity widział ;)

Dylemat - kupic C550 ?
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 23, 2006, 20:35:33 »
Cytat: "wpmike"
Cytat: "Tytusdj"
a co to port software'owy???


Start->Settings->System->GPS->Programs->'GPS program port' i z menu rozwijanego wybierasz sobie (program=software).

Mogę prosić dokładniej.
Co to znaczy "program=software"?
Używam Automapy. W Hardware ustawiony mam COM8 i prędkośc na 9600.
Co mam ustawić w "Programs"?
Ale konkretnie, proszę :)