Akcesoria do N560 - bardzo proszę o poradę

  • 42 Odpowiedzi
  • 4744 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Akcesoria do N560 - bardzo proszę o poradę
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 01, 2006, 09:16:06 »
Cytat: "michobo"
Pobór pradu przez looxa wynosi od 150 do dokladnie 530mA natomiast prąd ładowania ok 400-700 mA w zaleznosci od stanu akumulatora. Oczywiscie- mozna tankowac looxa z innego zrodelka niz oryginalne ale nie będą to OPTYMALNE warunki uzytkowania akumulatora a co za tym idzie- jest duza szansa ze bedzie to mialo swoje przełozenie w trwałosc baterii (i byc moze takze elektronice PDA.)


Ładowanie aku w odbywa się za pośrednictwem elektroniki stabilizującej umiejscowionej w Looxie. I tutaj raczej zbyt duża wydajność prądowa zasilacza może uszkodzić coś niż zbyt mała (w przypadku awarii czy zwarcia). Czy możesz mi napisać co oznaczają OPTYMALNE warunki użytkowania aku ? Wg. mnie będzie to wolne ładowanie (a nie b. szybkie) i takie samo rozładowywanie. Więc 1A nie jest żadnym zagrożeniem. Zagrożeniem może być zbyt wysokie napięcie na wyjściu zasilacza, i na to należy zwrócić uwagę.

Cytat: "michobo"
Co do cen panujacych na Taiwanie - nie wiem jakiego rodzaju "elektroniką" kolego handlujesz ale wnioskujac z tego co piszesz- są to raczej tanie gadżety niż jakiś HiTech.


Nie masz racji. Pracuje w firmie - Dystrybutorze systemów łączności firmy MOTOROLA. Czyli takie tam systemy trunkingowe np. TETRA, systemy radiotelefoniczne, centrale i systemy telefoniczne. Więc raczej nie tani szajs... I sprzedajemy hurtowo też takie małe radiotelefony PMR i telefony DECT do marketów - stąd wiem, ile kosztują ładowarki i gdzie są produkowane i za ile mogą być sprzedawane...

Cytat: "michobo"
Loox N560 za ktorego wiekszosc z nas zaplacila rownowartosc 600 dolarów - zapewne jego wyprodukowanie nie kosztuje firme HTC wiecej jak 100$. Drugie tyle zarabia Fujitsu za umieszczenie loga na obudowie, Ok 50 kosztuje shipment no i pozniej zwalaja sie na głowę (cenę) europejskie realia pt cło, akcyza i inne gowna, dochodzi marza 10 posrednikow, VAT i mamy co mamy.


I tutaj sobie sam odpowiedziałeś czy może być taniej. HTC robi Looxa za 100$, więc zasilacz tam kupiony w ilości np. 1000szt. bedzie kosztował Cie tak około 20zł.

ps. na elektronikę / komputery nie ma cła i akcyzy. Jest tylko VAT. Koszt frachtu z Chin / Taiwanu do Polski to ok. 2500USD za kontener, wiec na Looxa bedzie to ok. 10zł. Większość tego narzutu cenowego to niestety ale F-S i Dystrybutorzy...

*

Offline matis

  • ***
  • 267
  • Sprzęt: SPV M650 WM6 Vanilla  + microSD 2GB Kingston
Akcesoria do N560 - bardzo proszę o poradę
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 01, 2006, 17:01:08 »
@michobo

Ta Twoja oryginalna ładowarka daje 2A czy 1A ? Gdzie ją kupowałeś?

Akcesoria do N560 - bardzo proszę o poradę
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 01, 2006, 17:50:18 »
Mam dostep do hurtu Komputronika- wyciągnąłem ją od nich w połowie maja za 160zl brutto
Teraz niestety mają ją w hurcie po 191zl - w detalu pewnie ze 2 stówy

Mysle jednak ze wyrwiesz ją spokojnie u mniej zachłannego dystrybutora w cenie ok 150zl - wystarczy wpisac w wyszukiwarkę nr modelu ładowarki
Jest ona oczywiscie (nie bez powodu) 2 amperowa. Wogole sie nie grzeje (zarówno N560 jak i sama ładowarka) Jest bardzo starannie wykonana, z bardzo dobrych jakosciowo materiałów  - jakos nie wyobrazam sobie by tej samej klasy produkt (tyle ze bez loga FUJITSU_SUIEMENS) mozna bylo gdzies kupic za 50-60zl ;)
Zresztą kupisz, ocenisz - sam zobaczysz że pieniadze wydałes nie na darmo ;)  

Jak to mowila pewna reklama - "za ładowarkę zapłącisz kartą MasterCard a poczucie 100% bezpieczenstwa jest bezcenne" ;)

*

Offline b98

  • ****
  • 541
Akcesoria do N560 - bardzo proszę o poradę
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 01, 2006, 17:59:45 »
;)

Akcesoria do N560 - bardzo proszę o poradę
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 01, 2006, 18:00:51 »
Cytat: "michobo"
Mam dostep do hurtu Komputronika- wyciągnąłem ją od nich w połowie maja za 160zl brutto
Teraz niestety mają ją w hurcie po 191zl - w detalu pewnie ze 2 stówy

Mysle jednak ze wyrwiesz ją spokojnie u mniej zachłannego dystrybutora w cenie ok 150zl - wystarczy wpisac w wyszukiwarkę nr modelu ładowarki
Jest ona oczywiscie (nie bez powodu) 2 amperowa. Wogole sie nie grzeje (zarówno N560 jak i sama ładowarka) Jest bardzo starannie wykonana, z bardzo dobrych jakosciowo materiałów  - jakos nie wyobrazam sobie by tej samej klasy produkt (tyle ze bez loga FUJITSU_SiEMENS) mozna bylo gdzies kupic za 50-60zl ;)
Zresztą kupisz, ocenisz - sam zobaczysz że pieniadze wydałes nie na darmo ;)  

Jak to mowila pewna reklama - "za ładowarkę zapłącisz kartą MasterCard a poczucie 100% bezpieczenstwa jest bezcenne" ;)

*

Offline matis

  • ***
  • 267
  • Sprzęt: SPV M650 WM6 Vanilla  + microSD 2GB Kingston
Akcesoria do N560 - bardzo proszę o poradę
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 01, 2006, 18:07:32 »
@michobo
Mógłbys podzielić się tym "numerem modelu", bo po tym faktycznie łatwiej by było google'ać. Z góry thx.

@b98
jesteś naprawdę żenujący i nie wiem czemu mają służyć Twoje ":lol-e"  i podobne do powyższego posty. Zadałem pytanie o orginalną ładowarkę, udzielono mi odpowiedzi. Ty tymczasem ciesz się swoją ładoawrką i się nie wypowiadaj, a wszyscy będą zadowoleni.

Akcesoria do N560 - bardzo proszę o poradę
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 01, 2006, 18:26:28 »
matis:

zdecydujesz sam czyje rady są bardziej rzeczowe i przydatne. Przestalem juz odpowiadac na idiotyczne prowokacje

podaje symbol:

S26391-F2613-L110

wrzuc ten symbol w google

*

Offline b98

  • ****
  • 541
Akcesoria do N560 - bardzo proszę o poradę
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 01, 2006, 19:54:14 »
Cytat: "matis"

jesteś naprawdę żenujący i nie wiem czemu mają służyć Twoje ":lol-e"  i podobne do powyższego posty. Zadałem pytanie o orginalną ładowarkę, udzielono mi odpowiedzi. Ty tymczasem ciesz się swoją ładoawrką i się nie wypowiadaj, a wszyscy będą zadowoleni.


tak jest matisku

pytanie: jaką kupić ładowarkę
michobo autorytatywnie: tylko oryginalną 200 stówy, najlepsza na świecie
pytanie nawet nie tylko z lekka gamoniowate  :) : a gdzie ją kupić
michobo odkrywczo: tu masz numer, który skopiowałem ze strony FS. Ładnie pomagam nie ? Sam zdecyduj kto jest najmądrzejszy na świecie :lol  :P
stwierdzenie: i tak mi podpowiadaj dalej, jak tylko zadam pytanie to natychmiast ma być treściwa odpowiedź bez :loli

pozdrawiam laika i kończę w tym wątku

Akcesoria do N560 - bardzo proszę o poradę
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 01, 2006, 20:19:25 »
no i cale szczescie rzes skonczył bo nikt tu cie i tak nie slucha - ale głuchyś wiec trudno. Polecam cowieczorne monologi do lustra na temat doskonałości akcesoriów Brodit- w szczegolnosci ladowarek zbudowanych na JEDNYM projekcie- zasilajacych za to wszystko co popadnie (jedyna roznica- koncowka zasilająca)

PS gdybys nie był tak leniwy wiedzialbys ze to co jest na stronie www Fujitsu lub w broszurce reklamowej to stary model ładowarki  >:)

matis
 Jak bedziesz miał jakies pytania - proponuję byś pisał do mnie na PW

*

Offline matis

  • ***
  • 267
  • Sprzęt: SPV M650 WM6 Vanilla  + microSD 2GB Kingston
Akcesoria do N560 - bardzo proszę o poradę
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 01, 2006, 22:45:11 »
Cytat: "michobo"
matis
 Jak bedziesz miał jakies pytania - proponuję byś pisał do mnie na PW


Dobry pomysł. Też nie mam zamiaru komentować ":lol-ów". Z mojej strony EOT.

Akcesoria do N560 - bardzo proszę o poradę
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 02, 2006, 16:04:05 »
Witam

Do kol. Michobo. Jaka jest długość kabla w orygiinalnej ładowarce samochodowej?

Pzdr

Akcesoria do N560 - bardzo proszę o poradę
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 02, 2006, 17:29:45 »
ok 100cm

*

Offline matis

  • ***
  • 267
  • Sprzęt: SPV M650 WM6 Vanilla  + microSD 2GB Kingston
Akcesoria do N560 - bardzo proszę o poradę
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 02, 2006, 19:38:55 »
do kolegi michobo znowu... ;)

Albo odpisz na PW, albo napisz tutaj:

Twoja łądowarka ma końcówkę pasującą bezpośrednio do Loox-a czy trzeba jeszcze założyć to co jest w komplecie z loox-em? Na codzien używam tej przejściówki więc bym musiał jeszcze gdzieś to dokupić. Ile to może kosztować?