Zablokowany T830 POMOCY!

  • 2 Odpowiedzi
  • 1202 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zablokowany T830 POMOCY!
« dnia: Kwiecień 27, 2008, 21:40:10 »
Witam.

Wgrywałem nowy rom metodą z karty SD. Wgrałem na kartę ( sformatowaną) plik MDOC.DIO wszystko poszło oki ale jak się pokazał zielony pasek i naciskam czerwoną słuchawkę i reset to operacja powtarza się od nowa czyli od nowa wszystko się wgrywa i tak w kółko. Wgrywałem już na kartę różne MDOC.DIO i to samo wszystko się wgrywa ale po czerwonej słuchawce i resecie z tylu pod klapką wgrywanie zaczyna się od nowa. ActivSync teraz go nie widzi więc nie wiem co teraz dalej począć.

Proszę o pomoc.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2008, 21:42:17 wysłana przez Jacek K »

Odp: Zablokowany T830 POMOCY!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2008, 08:21:47 »
Witam

Rozwiązaniem jest prawdopodobnie "new usb download mode".
Robisz tak jak przy wgrywaniu nowego ROM-u, ale nie z karty tylko przez Flashtool. Do katalogu, np c:\fsc.tmp\PocketLOOX8xx\FlashUpdateV812 kopiujesz plik MDOC.DIO , który chcesz wgrać do urządzenia (choć w tym wypadku najlepiej będzie zastosować oryginalny flashtool z WM 5). Teraz postępujemy tak (ja tak to robię):
1. wyciągasz kartę SD z urządzenia  i podłączasz T830 do komputera przez USB.
2. wciskasz przyciski Foto+czerwona słuchawka i wciskasz reset z tyłu (kabel USB cały czas podłączony).
3. puszczasz reset i przytrzymujesz przez chwilę Foto+czerwoną słuchawkę i czekasz , aż na ekraniku T830 wyświetli się "new usb download mode".
4. teraz odpalasz na komputerze "PocketLOOX8xxFlashTool" i przechodzisz całą procedurę.
5. powinien być napis "phone not found", więc klikasz next, powinno wyświetlić się "attempt recovery mode" i dalej rozpocznie się procedura Flashowania (będą trzy kroki - step1, step 2 step 3 i może to potrwać nawet 30 minut !!! albo i dłużej  - więc się nie zniechęcamy tylko czekamy).
6. nie wolno teraz wyłączać komputera (więc najlepiej laptopa użyć)  ani T830 , aż do końca procedury.
7. jak procedura się skończy T830 powinien sam się zrestartować.

UWAGA: Na pewno działa to pod Windows XP, na którym trzeba mieć zainstalowane Active Sync i PocketLOOX8xxFlashTool, nie działało mi niestety pod Windows Vista.

Powodzenia.

Pozdro.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2008, 08:27:03 wysłana przez jaca_vista »

Odp: Zablokowany T830 POMOCY!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 28, 2008, 23:02:11 »
Wielkie dzięki pomogło :ok: