T830 - wyłącza się samoczynnie.

  • 6 Odpowiedzi
  • 1205 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

T830 - wyłącza się samoczynnie.
« dnia: Maj 13, 2008, 15:07:05 »
Witam !

Mam problem z moim T830.

Urządzenie samo się wyłącza. Jest to denerwyjące bo przy wygaszonym ekranie nie wiem czy dział czy nie i muszę co jakiś czas sprawdzać co i jak.

Zrobiłem kilka HR i SR, niestety bez zmian.

Wyłączanie występuje nieregularnie czasem 3 razy dziennie czasem raz na 2 dni.

Nigdy nie wyłączył sie sam podczas pracy, tylko podczas wygaszonego ekranu.
Wyłączanie występuje niezależnie od zainstalowanego dodatkowego oprogramowania.

OS Rev. 1.12 Windows Mobile 5.

Ktoś ma pomysł co z tym zrobić ?
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2008, 15:35:13 wysłana przez Comret »

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: T830 - wyłącza się samoczynnie.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2008, 15:18:32 »
nie będzie to problem z klapką od baterii?

Odp: T830 - wyłącza się samoczynnie.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2008, 15:38:09 »
A tu mnie zaskoczyłeś.

Klapka orginalna i bateria FS.

Klapka jak klapka jak może wpływać na wyłączanie?

T830 wyłącza się niezależnie czy go noszę czy np leży na stole to raczej nie jest mechaniczne uszkodzenie.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: T830 - wyłącza się samoczynnie.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2008, 15:45:10 »
nie wiem jak w tym akurat modelu, ale bardzo często jest tak że pocketa nie da sie uruchomić bez założonej klapki od baterii. Jest specjalny "czujnik" który to sprawdza, przeważnie w postaci dzyndzelka w klapce który cośtam w głębi pocketa naciska. I zdarza się że ten system nie kontaktuje, w związku z czym pocket myśli że nie ma klapki i się wyłącza, właśnie tak nieregularnie i bez powodu. Oczywiście to wcale nie musi być to, ale może warto sprawdzić

Odp: T830 - wyłącza się samoczynnie.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2008, 17:20:33 »
Tu raczej tak nie ma bo mogę bez problemu wyjąć klapkę i pocket działa.

Przy zdjętej klapce naciskam na akumulator i wszystko ok, czyli kontaktuje.

Mam pewne podejrzenie dot. akumulatora. Pocket stał jakiś czas rozładowany. Generalnie aku się ładuje i trzyma przyzwoicie, ale może jest jakieś uszkodzenie które może powodować takie wyłączanie.

Odp: T830 - wyłącza się samoczynnie.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 13, 2008, 19:06:59 »
Witam

Możliwe , że to bateria. Mi też się tak zdarzyło, zwłaszcza jak mocno się nagrzał np. po długiej rozmowie, ale ja używam aktualnie WM 6.1. Sprawdź najpierw czy styki urządzenia i baterii są ok.

Jeśli wszytko gra, a T830 dalej się wyłącza,  to proponowałbym zrobić backup , a następnie zrobić Flasha, czyli wgrać na nowo ROM i zobaczyć przez jakiś czas co się dzieje przy czystym nowym systemie. Jak dalej będzie się wyłączał, to możliwe , że padło coś w elektronice albo bateria szwankuje.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2008, 19:10:09 wysłana przez jaca_vista »

Odp: T830 - wyłącza się samoczynnie.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 13, 2008, 19:32:41 »
Generalnie wyłącza sie jak jest w trybie standby.

Nie zaobserwowałem wyłączania po intensywnej pracy.

To coś w tym rodzaju, odkładam pocketa na 2 godziny i nastepnie biorę go do ręki aby użyć w jakimś celu a tu zamiast wybudzenia włącza mi się system. Tak jakbym miał wyłączone urządzenie.

Generalnie przez kilka dni było wszystko ok., ale miałem zainstalowane warzywko i po instalacji stosów nowości gier itp zrobił się bałagan, na dodatek miałem problem z E2C i wifi. Zrobiłem HR i w ciągu 24 h zaobserwowałem takie zjawisko.

Z mniejszą lub większą częstotliwością trwa to już dobry miesiąc.

Dziś np się nie wyłączył, a bywa i tak, że zdarzy się to kilka razy (2-3).

Nie wyłączył mi sie nigdy jak był w stacji dokującej, ale raz miałem taką sytuację, że tuż po wyjęciu ze stacji jak wygasił się ekran ponowne wybudzenie zakończyło się ponownym włączeniem.

Trochę to upierdliwe bo nie jestem pewny swojego pocketa.

Cytuj
następnie zrobić Flasha, czyli wgrać na nowo ROM

Hmmm no nie wiem, nagrany jest chyba najnowszy 1.12.0409 czy jakoś tak, a sytem też właściwie dopiero co po HR bo nie mam zaufania do niego i nic nie nagrywam. Jedyne co jest teraz zainstalowane to AutoMapa (orginał).

Styki aku sa czyste i połączenie wygląda dobre.
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2008, 21:05:07 wysłana przez Comret »