t830 i regulacja kontrastu zdjęć

  • 7 Odpowiedzi
  • 1197 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jeri

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
t830 i regulacja kontrastu zdjęć
« dnia: Październik 30, 2007, 01:03:59 »
Czy ktoś się orientuje w jaki sposób (może zmieniając wartość w rejestrze?) na sztywno zmienić domyślne ustawienie kontrastu zdjęć?Gdzie to w ogóle zmienić?Fotki, przynajmniej u mnie wychodzą strasznie blade.Używając SPB imageer albo jakiegokowiek programu na PC, posługując się jedynie suwakiem kotrastu uzyskuje się znacznie lepsze efekty.Szkoda,że producent tego nie przewidział i nie ma bardziej rozbudowanego programu do obsługi wbudowanego aparatu, jak choćby w produktach HTC. Może ktoś zna jakiś tweaker? :S

*

Offline GrimReaper

  • *****
  • 1177
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ♠ HTC Topaz   ♥ Lark FreeBird 43.1
Odp: t830 i regulacja kontrastu zdjęć
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2007, 01:13:50 »
Cześć, nie miałem dotychczas w rękach FS T830, ale skoro mój Qtek ma balans bieli, to Twój FS również... może tutaj trzeba by zacząć, a nie od razu grzebać w rejestrze... Poza tym (nie jestem specjalistą w dziedzinie fotografii cyfrowej) ale modyfikacja rejestru aparatu nie jest możliwa. Choć mogę się mylić :E
Grimi & - Zobacz mnie na GoldenLine

*

Offline jeri

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: t830 i regulacja kontrastu zdjęć
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2007, 09:20:06 »
Ależ regulacja balansu bieli jest!Brakuje natomiast kontrastu,nasycenia.Zupełnie nie ma.No i wszystko jest blade,taki "sprane"...  :O

*

Offline jurasa4

  • ***
  • 302
  • Sprzęt: TP2, HD2
Odp: t830 i regulacja kontrastu zdjęć
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2007, 03:37:52 »
w tych pda aparat jest nieporozumieniem. W pełnym słońcu coś wyjdzie ale poza tym tragedia. Proponuję zapomnieć o tej funkcji, mimo próby ustawień w sofcie aparatu zdjecie zawsze wychodzi blade i rozmazane. lipa...

Odp: t830 i regulacja kontrastu zdjęć
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 08, 2007, 21:10:07 »
kontrast ustawi sie na strzałkach poziomych ;)

*

Offline jurasa4

  • ***
  • 302
  • Sprzęt: TP2, HD2
Odp: t830 i regulacja kontrastu zdjęć
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 08, 2007, 21:43:19 »
kiler to od razu mów jak tę opcję w T830 uruchomić, jakimi strzałkami? Bo ja nie widzę tych strzałek a widzę dupawy fotoaparat..

*

Offline jeri

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: t830 i regulacja kontrastu zdjęć
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 10, 2007, 15:28:13 »
Panowie! ( i Panie )! Strzałkami poziomymi zmienia się JASNOŚĆ!To samo mamy w menu.A ja ciągle pytam o kontrast NASYCENIE obrazu  :E

Odp: t830 i regulacja kontrastu zdjęć
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 17, 2007, 13:07:41 »
ten aparat to porazka  :-| zeby zrobic w miare ostre zdjecie trzeba wstrzymac oddech swoj i obiektu fotografowanego i poczekac w  bezruchu jeszcze kilka sekund po zrobieniu zdjecia bo on je robi z opoznieniem ...ale kicha