Pomysl na Hosta USB do T830

  • 3 Odpowiedzi
  • 2152 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mardar

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FSC T830 + WM6.1+ SD Kingston 2GB
Pomysl na Hosta USB do T830
« dnia: Luty 11, 2009, 13:16:37 »
Witam, Ostatnio kupiłem FSC T830, po zmianie sytemu na WM6.1 wpadł mi do głowy pomysł przerobienia stacji dokującej, a dokładniej o dodanie dla niej funkcji Host z zasilaniem z ładowarki + przełącznik Host<->Data. Myślałem że nie będzie problemu (Spodziewałem się że w środku będą same gniazda, a tu zonk w postaci elektroniki...) jednak jeżeli dobrze kombinuje to elektronika służy do wykrywania podłączonej ładowarki i przełączaniu ładowania z usb na ładowarkę... Czyli po podpięciu ładowarki zasilanie jest brane z niej, czyli jakbym dolutował równolegle do gniazda FSC gniazdo żeńskie usb to teoretycznie zasilanie będzie szło z ładowarki, Telefon przestawiam w tryb Hosta i w ten sposób mam Hosta zasilanego z ładowarki:] Tylko czy FSC w trybie Hosta będzie ładowany czy nie<myśli>
Proszę jeśli ktoś coś kombinował w tym kierunku to niech się wypowie czy ja dobrze kombinuje:]

*

Offline tranzystor

  • ****
  • 500
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9000, PlayBook 16GB OS2
Odp: Pomysl na Hosta USB do T830
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2009, 07:05:18 »
wiatm 




Nie   w trakcie przelaczenia w tryb "host usb" nie ma mozliwosci ladowania urzadzenia  poniewaz  piny  odpowiadajace   za zasilanie  ( skrajne) sa przelaczone   i  zostaje na nie skierowane zasilanie   3,7V max 350mA

Nie ma mozliwosci   zastosowania ladowania  bez ingerencji w  nasz sprzet  a  tego chyba  raczej nie chcemy   ...



Pozdrawiam

*

Offline mardar

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FSC T830 + WM6.1+ SD Kingston 2GB
Odp: Pomysl na Hosta USB do T830
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2009, 10:54:08 »
Ok. Dzięki, a czy jak pda będzie ustawiony w tryb hosta wsadzę go do stacji dokującej i podepnę ładowarkę to nic sie nie stanie, czy może jednak dym pójdzie? bo chciałbym dorobić zwykłe gniazdo USB zasilane z ładowarki, w najgorszym przypadku będzie trzeba dorobić mały przełącznik zasilania...
Dobrze myślę?

*

Offline tranzystor

  • ****
  • 500
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9000, PlayBook 16GB OS2
Odp: Pomysl na Hosta USB do T830
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2009, 21:04:07 »
witam
Nic sie nei stanie  ...
Tez myslalem nad  tym by z robic  oddzielne  zasilanie  dla uzadzen   podpinanych pod  Hosta , zwiekszylo by  to przede wszystkim   ilosc urzadzen   ktore mozna podlaczyc   a  ktore wczesniej byly ograniczone   zbyt  wielka konsumpcja  prądu   ;)   

Moze  po takim zabiegu mozna by bylo podlaczac  dyski twarde  w kieszonce    ;)     to by bylo naprawde mile 




Pozdrawiam