kasowanie ustawień

  • 4 Odpowiedzi
  • 2019 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline toska

  • 10
kasowanie ustawień
« dnia: Sierpień 14, 2009, 01:35:53 »
Witam ponownie.
Mam pewien problem otóż próbowałem wgrać spolszczenie które znalazłem na jakiejś stronie tyle że do WM 6.0
wszystko było ok do momentu softreset. Windows się ładuję do momentu zielonego logo Windows Mobile 6.1, słychać plum i tyle....
Próbowałem wgrać oryginalny 5.0 poprzez flash update oraz z karty. z flash update nie widzi w ogóle looxa. Z karty nie wstaje poza "biosem"

Próbowałem wgrać jeszcze raz 6.1 ver. X ale zatrzymuję się na logo WM 6.1 i znowu słychać plum..
Nie wiem co jest nie tak ale jest jeszcze jakaś pamięć która nie jest kasowana przy wgrywaniu nowego softu, prawdopodobnie w niej są nadal instrukcje które ciągle są wykonywanie po wgraniu nowego softu...

Czy ktoś może mi pomóc w tym kierunku ?? Pozdrawiam

*

Offline jurasa4

  • ***
  • 302
  • Sprzęt: TP2, HD2
Odp: kasowanie ustawień
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2009, 08:29:49 »
Aż tak się na tym nie znam ale chyba nie ma takiej pamięci, która po HR każe wykonywać jakieś instrukcje softu sprzed killa.
To brzmi jakby zombi żył w looxie.

Niektórzy miewali problemy przy zmianie softu OS i ich sprzęty kończyły w serwisie.

Kiedyś też mi się zwiesił ale przy wgrywaniu, czyli pasek podążał sygnalizując koniec wgrania OSu i następowało wielkie nic.
Włos mi się podniósł ale próbowałem do skutku i za którymś razem poszło. Później takich problemów nie było.

Wyciąg mu baterię pobaw się przyciskami aby uwalić wszelki prąd w układach. Zostaw go na dłuższy czas i spróbuj mu wgrać jakiś całkiem inny rom na nowo.

Pisz koniecznie o postępach....

*

Offline toska

  • 10
Odp: kasowanie ustawień
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2009, 19:44:14 »
Jupi działa  :E

Udało mi się go uruchomić. Wgrywanie softu zadziałało tylko przez wgranie za pomocą karty SD. Próbowałem wgrać oryginalny ROM WM 5. oraz ostatni WM 6.1 X. Zadziałało dopiero wtedy jak zrobiłem hard reset i przytrzymałem dłużej przycisk ON/OFF. Pojawiło się BOOT MENU z 3 opcjami:
Clear registry
Default settings
oraz skip.

Za pierwszym razem wybrałem Clear registry i wgrałem WM 6.1 - nic,p pojawiła się informacja że boot loader is clear albo coś podobnego
Za drugim razem wybrałem Default settings i wgrałem WM 6.1 - pokazało się Fujitsu-Siemens i zgasło.... Pomyślałem że już padł mój T830, spróbowałem raz jeszcze i zgasł jeszcze wcześniej, chwila zastanowienia i przypomniało mi się że bateria mogła już paść, podłączyłem zasilanie, wcisnąłem ON i pojawiło się logo WM 6.1 i info żebym puknął rysikiem aby przejść dalej ;D teraz to już dopieszczam go z powrotem i będę szanował mojego T830.


*

Offline jurasa4

  • ***
  • 302
  • Sprzęt: TP2, HD2
Odp: kasowanie ustawień
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 16, 2009, 07:43:38 »
To ja panie widzę, że kozak jesteś, jak się zabierasz do flashowania bez naładowanej baterii...

*

Offline toska

  • 10
Odp: kasowanie ustawień
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 16, 2009, 16:14:42 »
 :E Po prostu przy poprzedniej nieudanej próbie pozostawiłem go włączonego i zapomniałem że mogła bateria się rozładować. To taka przestroga dla innych. Miłego weekendu życzę