PDA w biznesie

  • 5 Odpowiedzi
  • 3141 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline wzium

  • 16
  • Płeć: Mężczyzna
PDA w biznesie
« dnia: Luty 26, 2007, 11:52:24 »
Jakiego rodzaju oprogramowania używacie zawodowo(nie chodzi o kalendarz czy notatnik ale raczej dedykowane systemy)? Co usprawnia Wam pracę?
Ewentualnie jakiego rodzaju funkcjonalności/systemów chętnie byście używali gdyby były dostępne ?

pozdrawiam

*

Offline NuLL

  • ***
  • 405
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E50 :D
PDA w biznesie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2007, 12:00:20 »
Ja chyba bede prowadzil mala firme niedlugo :) Ale i tak dla mnie podstawa to organizer plus mobilna poczta - palmtop wszystko ma co bym chcial ;)

*

Offline ja456

  • *****
  • 1248
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900 & HTC HD2
PDA w biznesie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2007, 12:13:18 »
Narazie nie pracuję, ale używam taki program do liczenia zurzucia paliwa w samochodzie na podstawie przebiegu - RadiusFuel (chciałbym, żeby była w nim możliwość wpisywania oddzielnych informacji dla kilku samochodów, oddzielne konta/profile) http://www.pdaclub.pl/dl/file_view.php?f_cat=&f_str=radius&sortby=t&sort=asc&f_id=588
Kiedyś jeszcze prowadziłem tzw. kilometrówkę w excelu.
Poza tym reszta funkcji jest dla mnie zupełnie wystarczająca. Co innego gdybym sprawdzał/kontrolował stan magazynu, towarów w sklepie (w sumie na upartego możnaby wykorzystać do tego excela, gdyby jego obsługa była wygodna na takich małych wyświetlaczach). Chętnie bym korzystał z programu, za pomocą którego możnaby swobodnie kontrolować ceny akcji ze strony emaklera w mBanku. Potrzebna jest java, jak dotąd nie udało mi się tego odpalić na palmtopie.
Były: HP h4150, HP 114 i HP rw6815. sklejka

PDA w biznesie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2007, 23:38:01 »
Dla kilku samochodów spróbuj Personal Vehicle Manager lub AutoKeeper.
Do sprawdzania stanu towaru jest Polski Inwentaryzator ale raczej powinien współpracować z jakimś programem magazynowym ( ma dużo mozliwości ustawień) właśnie testuję. Takie małe podpowiedzi z własnych doświadczeń i żmudnych dochodzeń- co mi będzie dobrze lub zadowalająco działało dla moich potrzeb. :)

PDA w biznesie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2007, 23:55:43 »
HanDBase fajny program - databaza, kalkulujący, przypominacz do wszystkiego co można sobie chyba wymyśleć i samemu stworzyć. Ja używam i jestem za prostotą ( NIE prostatą) interfejsu użytkownika. Można sobie w 5 minut zrobić np. kilometrówkę ze wskazaniem na zużycie paliwa w różnych samochodach, spis płyt CD lub DVD , cennik liczący z cen netto na brutto+ narzut !!!! porównywacz cen !!! stany magazynowe itp.
Kupiłem prohram do VW OBD II 30 euro kosztował = jedna wizyta w warsztacie lub "warsztacie" jest mnóstwo  "rzeźbiarzy"--pięć dych dasz i dowiesz się że masz błędy w komputerze auta i "specjalista " je wykasuje za grosze. :) Dzięki wielkie.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
PDA w biznesie
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2007, 02:02:41 »
czy ja mam wrazenie czy to jest badanie marketingowe ? pytanie bardzo dobre ale bardzo ogolnie sformulowane  :P

gross ludzi uzywa pda, na moj gust ponad 95% z nich TYLKO do kalendarza, terminarza, kontaktow, muzyki i filmow ... i innych pierdolkow ... czyli czegos w stylu bardziej rozbudowanej komorki, aaachh zapomnialem o liderze ... czyli nawigacji gps, na moje ogledne okolo mniej niz 5% wykorzystuje to do biznesu na wieksza skale niz jednostanowiskowo, a jakby sie temu przyjrzec to mniej niz 1% ;-) jesli sa systemy to te wdrozone przez firme odgornie, klasy np. van selling, kilometrowki+paliwo, zbieranie wiadomosci w terenie, bez specjalnej opcji cross-sellingu na cala firme i inne dzialy ....

temat rzeka, w Polsce poki co chudy strumyczek ...... a szkoda szkoda, bo (potencjalnych ) opcji rozwoju jest bardzo duzo

jednak to jest pikus  ]:>  w porownaniu do sytuacji kiedy slyszalem razy kilka od firmy o udanym rzekomo wdrozeniu .... podczas gdy czynniki decyzyjne w danej firmie nie byly w stanie np:
1. oszacowac / skwanfikowac FAKTYCZNYCH oszczednosci .... po okresie 6-12 mcy
2. oferowane rozwiazania byly robione "pod firme" ktora sprzedawala np. produkt z pudelek/modulow, gdzie mozliwosci modyfikacji sa ograniczone .... w kazdym badz razie nie bylo to robione do konca pod katem potrzeb kupujacego / zamawiajacego
3. oferowane rozwiazania czesto daja ew ulge w czesci problemow firmy kupujacej ... jednak nie rozwiazuja jej faktycznych problemow w skali marko, efekt wiadomy ....
4. etc etc

mnie od dawan intryguje kto czyta to forum, jednak fakt iz dzial firma ledwo zipie i nic sie tutaj prawie nie pisze mogloby swiadczyc o tym .... ze nikt pda nie traktuje powaznie  ]:>  ]:>  ]:>