Update map Polski do Destinatora 6

  • 6 Odpowiedzi
  • 3641 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
Update map Polski do Destinatora 6
« dnia: Styczeń 10, 2007, 13:53:48 »
Postanowiłem dokupić upgrade do Destinatora Trafficsama. Jednak nim to postanowienie spełniłem, zadałem pytanie producentowi Destynatora, czy update tych jakż słabych map Polski będzie darmowy - była spora dyskusja o dystrybutorach Destinatora, i padło tam stwierdzenie o darmowym update polskich map. Zapraszam, do przeczytania odpowiedzi:

The maps of Poland by Destinator 6 is said to be not so precised. The new version of Destinator (which should come out in March approximatively) should be better.
 
If you want, you can tell me some names of streets and I tell you if I can find them...
 
There is no free map update, but a reduced price for all the version and the maps for the customers of Destinator or an other navigation software.
You will need an invoice to access to this reduced price.

Tak więc z ciekawostek - nie będzie darmowego update i nowa wersja Destinatora wyjdzie gdzieś koło marca. Cóż, chyba poczekam na nową wersję. Jedno co mnie jeszcze interesuje, to czy nadal będzie dożywotnia licencja na TMC w wersji Trafficsam...

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Update map Polski do Destinatora 6
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2007, 16:40:22 »
jedyna dobra wiadomość to taka, że za niecałe 3 miesiące będzie nowy soft z nowymi mapami, jedyne pytanie to takie, jaka będzie nowa mapa polski, i nie chodzi o pokrycie, bo podobno już teraz w niektórych mapach jest 99%, ale o jakość map, która obecnie jest żalosna
czas pokaże
no i jeszcze jedno ważne pytanie, co na to firma Jamicon, która twierdziła, że update map na polske, która miały pojawić się we wrześniu, będą gratis
----------------------------
the born to be wild

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Update map Polski do Destinatora 6
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2007, 18:03:59 »
ja bym nie liczył na dobre mapy. W destinatorze 5 miały być na średnim poziomie - były na zerowym. W 6 miało być dobrze - jest nadal mizernie. W 7 raczej spodziewam się poziomu złego lub średniego... za bardzo się zraziłem do tej firmy i ogólnie map NAVTEQa - po prostu nie wierze w ich zapewnienia.

*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
Update map Polski do Destinatora 6
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2007, 11:56:16 »
No to mam lekko bardziej precyzyjne informacje o Destynatorze. Zadałem pytanie o nowe "bajery" - wiele informacji nie uzyskałem, i nie wszystko to co chciałem, ale zawsze coś:

The new version of Destinator will probably be the version 7, should come out in march, but for more precised informations... that is difficult. But the Traffic Sam licence is not limited in the time.
The new Destinator version should include too the TTS option which was (what a pity) not present by the version 6. This option gives the name of the street instead of only : "turn to right"....
The option : “going through places”, it is like the "POI option" by Destinator 6. This option is updated in the same time as the map of Destiantor 6.

Strasznie denerwujące jest to opóźnienie - nie omieszkałem o tym wspomnieć. Oto jaką odpowiedź uzyskałem na to pytanie:

Sometimes the GPS signal is quicker or slower, it depends of the GPS. It is possible to accelarate it, could you give me the name of your PDA? I will see what I can do.

Hah, czyli da się to przyspieszyć - będę smarował kolejnego maila, i cisną o więcej informacji.

*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
Update map Polski do Destinatora 6
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2007, 14:45:39 »
Cytat: "marcus"
jedyna dobra wiadomość to taka, że za niecałe 3 miesiące będzie nowy soft z nowymi mapami, jedyne pytanie to takie, jaka będzie nowa mapa polski, i nie chodzi o pokrycie, bo podobno już teraz w niektórych mapach jest 99%, ale o jakość map, która obecnie


Cały czas prowadzę wymianę korespondencji z przedstawicielem Destinatora, i to co siędowiedziałem nie napawa optymizmem. Po pierwsze, mam nadzieję, że się konsultant myli, wersja 7 Destiego ma byćwyposażona w mapy w wersji Q2006.3.xxxx - wiadomość to zła, bo dopiero w wersji Q2006.4 jest nowy odcinek autostrady A2 Konin-Stryków. O jakości wspominał, że się znacznie poprawi, ale trudno powiedzieć, co to ma znaczyć. Także różnie może być. Moim zdaniem może się okazać, że dopiero 8 wersja Destinatora może sięokazać godną zainteresowania.

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Update map Polski do Destinatora 6
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2007, 18:03:28 »
Albo w połowie roku wprowadzą "cichcem" Wersję z mapami Q1.2007

*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
Update map Polski do Destinatora 6
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2007, 18:54:15 »
A tak tez moze byc ;) Swoja droga, Destinator lekko mnie rozczarowal... a dlaczego, to o tym kiedy indziej.

Natomiast mialbym goraca prosbe/apel do uzytkownikow Destinatora 6 wersji nieTrafficsam, ktorzy jezdza do Niemiec/Francji, a idealnie Anglii - czy taka osoba moglaby sie ze mna skontaktowac, bo mam wrazenie, ze w zasadzie za darmo mozna miec wersje trafficsam - oplaca sie ja miec, bo wlasnie w N/F/GB jest wzbogacona wersja TMC, ale najpierw musze to jakos potwierdzic.

Pozdrawiam i czekam na kontakt :))

dodano 16/02/2007
No nie widzę kontaktu, więc powiem to tylko jako niesprawdzone info.
Jeśli chcecie korzystać z pełnej wersji TMC poza granicami Polski (dotyczy Niemiec/Francji/Anglii) wystarczy ściągnąc ze strony Destynatora ostatnią wersję Destinator 6 Trafficsam patch 6.1.1 i po prostu zainstalować. Tak, za darmo macie coś, za co trzeba płacić - może nie do końca legalnie, ale to już zostawiam waszym sumieniom ]:>