Update Destinator 6.0 - 6.1

  • 26 Odpowiedzi
  • 6052 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

mpbc

Update Destinator 6.0 - 6.1
« dnia: Styczeń 10, 2007, 20:50:05 »
Pobrałem update do Destiinatora, zgodnie z instrukcją odistalowałem starego i zainstalowałem nowego.

Wszytko ok, ale kody aktywacyjne dla wersji 6.0 nie działają dla 6.1. Niby mała rzecz, na co dzień używam AutoMapy, ale dodatkowa pisanina do supportu. Ciekawe czy podadzą mi nowe?

*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
Re: Update Destinator 6.0 - 6.1
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2007, 01:39:14 »
Ło matko - jakie kody aktywacyjne ty tam masz? No chyba, że masz wersję trafficsam - ale ten patch się do tej wersji nie nadaje. Jest inny, na razie dostępny tylko jako wersja D (cokolwiek to znaczy)...

*

mpbc

Re: Update Destinator 6.0 - 6.1
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2007, 09:39:19 »
Cytat: "nieboraku"
Ło matko - jakie kody aktywacyjne ty tam masz? No chyba, że masz wersję trafficsam - ale ten patch się do tej wersji nie nadaje. Jest inny, na razie dostępny tylko jako wersja D (cokolwiek to znaczy)...


By używać mapy Polski musze mieć kod aktywacyjny, inaczej nie chce jej używać (załadować) Destinator. Ten kod dotyczy tylko mapy Polski, inne mapy są ok i niczego nie wymagają.

Mapa to POLAND 2006.Q1.3626

Po wybraniu "Wybór mapy" w Destinatorze i wybraniu POLAND wyświetla mi komunikat "Wybrana mapa jest nie zarejestrowana. Chcesz ją zarejestrować? TAK NIE"

*

Offline AKM

  • **
  • 199
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.forum-akm.net
  • Sprzęt: HTC Kaiser
Update Destinator 6.0 - 6.1
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2007, 17:09:39 »
I trzeba wpisać kody, jakie się otrzymało przy pierwszym uruchomieniu, nie trzeba mieć nowych
Pozdrawiam
AKM

*

mpbc

Update Destinator 6.0 - 6.1
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2007, 19:14:51 »
Cytat: "AKM"
I trzeba wpisać kody, jakie się otrzymało przy pierwszym uruchomieniu, nie trzeba mieć nowych


U mnie nie działa :((((
Mapy Polski nie używam w Destinatorze, poczekam na coś lepszego bo mam "ogryzek". Po Polsce jeżdzę z AM.

*

Offline AKM

  • **
  • 199
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.forum-akm.net
  • Sprzęt: HTC Kaiser
Update Destinator 6.0 - 6.1
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2007, 21:18:09 »
U mnie zadziałało, zajrzałem do "My Product", zobaczyłem, wpisałem i poszło.
Inna rzecz, że ja też nie używam Desti w Polsce (ani gdzie indziej), drażni  mnie opóźnienie pozycji i ten nieszczęsny ogryzek.
Pozdrawiam
AKM

*

Offline magic

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Dell x51v; iPhone 3G
Update Destinator 6.0 - 6.1
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 19, 2007, 17:37:59 »
Zadam moze glupie pytanie - a skad pobrac update z 6.0 do 6.1?

Mam u siebie 6.0.cos (o ile potrzeba dokladniej wersji moge sprawdzic). Na stronie producenta sa 3 patche dla roznych wersji, ale.. wszystkie sa do instalacji na wersje 6.1.cos

Czy ktos wie jak/co/gdzie z wersji 6.0 na 6.1? (na stronie destinatora nie ma ani slowa na ten temat).

Z gory dziekuje,

Pozdr,
-M.

PS. moze jeszcze przytocze co jest w README napisane.

Destinator 6.1.1 No TMC Update
******************************

Notes:
******

Only use this update if you have Version 6.1.0.29294 already installed.

Oczywiscie chodzi mi o ostatnia linie - czyli, to nie jest patch dla mnie jako ze nie mam 6.1.cos tylko 6.0.cos zainstalowane :-O Dobrze mysle?

*

Offline magic

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Dell x51v; iPhone 3G
Update Destinator 6.0 - 6.1
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 19, 2007, 18:25:35 »
Sprawdzilem ze wersja with TMC wymaga:

Only use this update if you have Version 6.0.0.24456 already installed.

Sprawdzilem jaka ja mam wersje zainstalowana:

V6.0.0.24556

:/

*

Offline Greg.

  • 48
Update Destinator 6.0 - 6.1
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 20, 2007, 20:38:51 »
Cytat: "magic"
Sprawdzilem ze wersja with TMC wymaga:

Only use this update if you have Version 6.0.0.24456 already installed.

Sprawdzilem jaka ja mam wersje zainstalowana:

V6.0.0.24556

:/

Ja mialem tez taką.
Napisałęm do supportu desti i otrzymalem taką odpowiedź:
"You have not to concern, you can install the version 6.1. If you have any problem please tell me I will help you.

Mit freundlichen Grüßen / kind regards
Destinator Technologies GmbH Service Center i. A.  Julien, Aubert Telefon / phone: +49 180 5 123 012"

To też go zainstalowałem i mam teraz 6.1 :-))
co i Tobie polecam..

Pamiętaj tylko po upgradzie zainstalować język polski Z KONSOLI DESTINATORA Plik-> zainstaluj jezyk, bo inaczej będziesz miec D6 tylko po angielsku.

Pozdrawiam

G.

*

Offline magic

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Dell x51v; iPhone 3G
Update Destinator 6.0 - 6.1
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 21, 2007, 12:44:21 »
Dziekuje za rade. Juz sie zbieralem aby do nich dzwonic.

Oczywiscie wszystko dziala sprawnie i mam juz nowa wersje. Nie mialem jej jeszcze okazji przetestowac ale na pierwszy rzut oka wyglada dokladnie tak samo ;-)

Tak przy okazji moge jeszcze dodac, ze z samego programu jestem raczej zadowolony (pisze raczej tylko dlatego ze nie mozna go uruchomic w rozsadnej vga mode). Natomiast support maja do bani :> Juz nie pierwszy raz to potwierdzam (co za problem dodac w tym readme kilku istniejeacych wersji??)

Nic tam - wazne ze dziala. Czekam teraz na nowa wersje - moze bedzie VGA :)

Pozdr,
-M.

*

Offline M@rtinez

  • *
  • 61
  • Sprzęt: Asus A639/AutoMapa/iGO 8 Europa
Re: Update Destinator 6.0 - 6.1
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 16, 2007, 11:24:48 »
Cytat: mpbc
Cytat: "nieboraku"
By używać mapy Polski musze mieć kod aktywacyjny, inaczej nie chce jej używać (załadować) Destinator. Ten kod dotyczy tylko mapy Polski, inne mapy są ok i niczego nie wymagają.

Mapa to POLAND 2006.Q1.3626

Po wybraniu "Wybór mapy" w Destinatorze i wybraniu POLAND wyświetla mi komunikat "Wybrana mapa jest nie zarejestrowana. Chcesz ją zarejestrować? TAK NIE"


... wczoraj przeinstalowałem moje wersję Destinatora 6.0.0.coś tam na 6.1.1. coś tam ... a ze wybiram się na Węgry zainstalowałem mu mapki Demoludów (byłych) żadnego kodu, żadnej aktywacji ?!? nadmieniam że wyznaczyłem traskę przez Polskę, Czechy i Węgry i bez problemy ... o czym koledzy piszą

*

Offline M@rtinez

  • *
  • 61
  • Sprzęt: Asus A639/AutoMapa/iGO 8 Europa
Re: Update Destinator 6.0 - 6.1
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 16, 2007, 14:23:39 »
Cytat: "mpbc"
[

Wszystko zależy od werski mapy Polski (ja mam "ogryzek") , to pytanie mam gdy chcę przełączyć się na Polskę, reszta map chodzi bez żadnych pytań.


Kumam .. ja mam Polskę coś koło 59,4 MB .. i dlatego o nic nie pyta, trochę to "nie halo" ze strony dystrybutorów Destinatora że nie wymieniają użytkownikom tych map .....
Dzieki za wyjaśnienie

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: Update Destinator 6.0 - 6.1
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 29, 2007, 23:08:40 »
Próbowałem ostatnio pobrać upgrade ze strony Destinatora i mały zonk nastąpił; podczas rejestracji (zakładania konta) system żąda podania ID urządzenia; skąd mam wziąć to ID? Mam Asusa A639.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Update Destinator 6.0 - 6.1
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 29, 2007, 23:28:48 »
Nie jest to przypadkiem zawartość pliku did.txt z My Documents\Destinator Technologies\Destinator\ ?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: Update Destinator 6.0 - 6.1
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 25, 2007, 17:03:30 »
Nie jest to przypadkiem zawartość pliku did.txt z My Documents\Destinator Technologies\Destinator\ ?

Zgadza się. I w końcu udało mi się zarejestrować produkt i ściągnąć tego pacza - zauważalna poprawa działania - teraz wszystko jest OK

*

Offline lordJim

  • ***
  • 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XDA IIs+SD 2GB, wm5,Nokia N73 Destinator 7/6.1, TT6
Odp: Update Destinator 6.0 - 6.1
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 01, 2007, 23:13:23 »
Cytat: magic
Sprawdzilem ze wersja with TMC wymaga:

Only use this update if you have Version 6.0.0.24456 already installed.

Sprawdzilem jaka ja mam wersje zainstalowana:

V6.0.0.24556

:/
Ja mialem tez taką.
Napisałęm do supportu desti i otrzymalem taką odpowiedź:
"You have not to concern, you can install the version 6.1. If you have any problem please tell me I will help you.

Mit freundlichen Grüßen / kind regards
Destinator Technologies GmbH Service Center i. A.  Julien, Aubert Telefon / phone: +49 180 5 123 012"

To też go zainstalowałem i mam teraz 6.1 :-))
co i Tobie polecam..

Pamiętaj tylko po upgradzie zainstalować język polski Z KONSOLI DESTINATORA Plik-> zainstaluj jezyk, bo inaczej będziesz miec D6 tylko po angielsku.

Pozdrawiam

G.

niekoniecznie  ;D
..Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy....    ;o)...

Odp: Update Destinator 6.0 - 6.1
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 05, 2007, 16:29:11 »
Pobrałem update do Destiinatora, zgodnie z instrukcją odistalowałem starego i zainstalowałem nowego.

Jak to zrobiłeś, który plik zainstalowałeś.
Na stonie Destinatora "Download Destinator 6.1.1" są trzy sciezki, czym się różnią, którą należy instalować
 - Patch for Destinator 6 TMC
 - Patch for Destinator 6 TrafficSam
 - Patch for Destinator 6 NoTMC
Po skopiowaniu, któreś na kompa co dalej, jak przenieś zainstalować na PDA np. Loxx 560



*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
Odp: Update Destinator 6.0 - 6.1
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 05, 2007, 21:07:09 »
Zależy, którą wersję Destinatora masz i chcesz używać. Typowo sprzedzwany jest Destinator TMC i jest to patch 1. Jeśli używasz Destiego w Polsce, albo nie masz sprzętu odbierającego TMC, możesz zainstalować patch Destinator noTMC - patch 3. Natomiast jeśli masz Destiantora TrafficSama, to instalujesz patcha do niego - u ciebie patch nr 2.

Instalujesz w ten sposób, zę ściagasz plik na komputer, rozpoakowywujesz, i kopiujesz na kartę SD albo w czytniku, albo w PDA. Po włożeniu karty instalujesz patcha, który informuje cię, że musi usunąć wcześniejsze wersje Destinatora, i robi to, a potem instaluje nowego Destiego 6.1.1.

I to tyle ;D

Odp: Update Destinator 6.0 - 6.1
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 05, 2007, 23:37:51 »
Zależy, którą wersję Destinatora masz i chcesz używać. Typowo sprzedzwany jest Destinator TMC i jest to patch 1. Jeśli używasz Destiego w Polsce, albo nie masz sprzętu odbierającego TMC, możesz zainstalować patch Destinator noTMC - patch 3. Natomiast jeśli masz Destiantora TrafficSama, to instalujesz patcha do niego - u ciebie patch nr 2.

Instalujesz w ten sposób, zę ściagasz plik na komputer, rozpoakowywujesz, i kopiujesz na kartę SD albo w czytniku, albo w PDA. Po włożeniu karty instalujesz patcha, który informuje cię, że musi usunąć wcześniejsze wersje Destinatora, i robi to, a potem instaluje nowego Destiego 6.1.1.

I to tyle ;D

Dalej nic nie wiem!
mam destinatora 6 i Looxa 560 i którą ścieżkę mam zainstalować 1, 2 czy 3.

*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
Odp: Update Destinator 6.0 - 6.1
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 05, 2007, 23:56:44 »
Ale, że co - drukowanymi, większymi literami pisać? ;D Wolna wola, co sobie zainstalujesz. Wytłumaczyłem ci, czym się różnią poszczególne wersje, a ty masz sobie wybrać. Piszesz, że masz Destinatora 6 - no to wybór jest tylko między 1 i 3. Używasz TMC? Jak używasz, to 1, jak NIE używasz, to 3.

Chyba prościej nie można :P

Odp: Update Destinator 6.0 - 6.1
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 06, 2007, 10:52:55 »
Ale, że co - drukowanymi, większymi literami pisać? ;D Wolna wola, co sobie zainstalujesz. Wytłumaczyłem ci, czym się różnią poszczególne wersje, a ty masz sobie wybrać. Piszesz, że masz Destinatora 6 - no to wybór jest tylko między 1 i 3. Używasz TMC? Jak używasz, to 1, jak NIE używasz, to 3.

Chyba prościej nie można :P

napisz co to jest TMC, dzieki!

*

Offline ravel

  • *****
  • 1017
    • http://www.grom.org.pl
  • Sprzęt: FS Loox N560
Odp: Update Destinator 6.0 - 6.1
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 06, 2007, 13:34:54 »
TMC to Traffic Message Channel - bezpłatny serwis oferowany przez nadawców radiowych oferujący informacje o zatorach drogowych ("korkach").
Polecane dla osób często podróżujących po krajach Europy Zachodniej i Północnej.

Niestety w Polsce nie jest dostępny :P

*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
Odp: Update Destinator 6.0 - 6.1
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 06, 2007, 21:09:20 »
Tylko małe sprostowanko - są dwa rodzaje TMC - właśnie bezpłatne, gdzie widomości są odświeżane rzadziej, i TMC płatne z wiekszą częstością. Póki co płatne TMC działa tylko na terenie Niemiec, Francji, W. Brytanii, z tym, ze w W. Brytanii nie ma bezpłatnego TMC :-\

Odp: Update Destinator 6.0 - 6.1
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 07, 2007, 20:44:57 »
ja mam wersje Desti V6. 1. 7. 42592 TMC inactive ,a  Polska to 2006. 01. 4545  rozmiar 37,4MB ,czy tez potrzebuje aktualizacji bo sam juz nie wiem czy mam Dest 6 czy 6. 1,skoro wy macie cos okolo 56MB

*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
Odp: Update Destinator 6.0 - 6.1
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 07, 2007, 21:49:32 »
Wersja programu, a map to dwie różne sprawy. Program może sobie uaktualnić, ściągając patcha ze strony Destinatora. Map niestety nie można uaktualnić i musisz zostać z taką, jaką masz.

Odp: Update Destinator 6.0 - 6.1
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 07, 2007, 23:53:12 »
dzieki za info. Sciągnąłem upgrade detinatora 6.1., ale nie chce sie rozpakować - co jest grane,

*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
Odp: Update Destinator 6.0 - 6.1
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 08, 2007, 01:24:09 »
Rozpakowywujesz na HDD swojego kompa. Potem rozpakowany plik kopiujesz na SD albo za pomoca czytnika, albo bezposrednio na PDA. Instalujesz z poziomu PDA. Instalator usunie poprzednie wersje Destinatora.