Licencja na Destinator PN / 6 - kupno softu z 2 ręki

  • 11 Odpowiedzi
  • 2251 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Licencja na Destinator PN / 6 - kupno softu z 2 ręki
« dnia: Sierpień 06, 2006, 10:47:13 »
Witam,
często można spotkać aukcje na allegro i sytuacje, gdzie można kupić np. Destinatora PN lub 6 używanego - czyli z drugiej ręki. W takiej sytuacji zakładam, że soft był już instalowany i aktywowany na jakimś PDA. Czy licencja pozwala na sprzedarz takiego softu i uzytkowanie go na innym PDA? Czy kupując taki soft z drugiej ręki, będę go legalnie mógł używać? Czy ewentualna aktywacja przebiega bez problemu? Dzięki za wszelkie info.

Licencja na Destinator PN / 6 - kupno softu z 2 ręki
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 07, 2006, 07:38:46 »
Oczywiscie ze mozna. Destinator6 nie wymaga aktywacji.
Jesli masz oryginal i sprzedajac go nie zostawiasz sobie kopii - to jak najbardziej legalna operacja !

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Licencja na Destinator PN / 6 - kupno softu z 2 ręki
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 07, 2006, 20:36:46 »
Nie wierzę, żeby było to legalne. Mógłby ktoś zajrzeć do umowy licencyjnej (End User Licence Agreement)?

*

Offline xpablo

  • *****
  • 1294
Licencja na Destinator PN / 6 - kupno softu z 2 ręki
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 07, 2006, 22:37:53 »
Cóz nie sądzę żeby odpsprzedaż była zgodna do końca z warunkami licencji. Jest po ang więc nie chce mi się w calą wczytwać. Ale jesli już się zdecydujesz to:
Destinator 6 wymaga rejestracji.
Mozna przenieść licencję. Robi się to poprzez jamicon i trwa mniej więcej  jeden dzien roboczy. Potrzebujesz dane konta w destinatorze (mail i pass) plus ID nowego pocketa.

Gdyby komus chciało się bawić w tłumaczenie bądz szukanie mogę ja udostepnić.

Licencja na Destinator PN / 6 - kupno softu z 2 ręki
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 07, 2006, 23:03:09 »
no wiec nie wiem jakiego destinatora masz xpablo bo moj nie wymaga aktywacji (pisze to zresztą jasno na obwolucie pudełka)

*

Offline xpablo

  • *****
  • 1294
Licencja na Destinator PN / 6 - kupno softu z 2 ręki
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 07, 2006, 23:24:55 »
Destinator 6. Ale mam inne pytanie, kupiłeś wersję z Jamicnu czy z globalsatu ??
I jaką masz wer map ??


PS zakładam że masz orginał :D

Licencja na Destinator PN / 6 - kupno softu z 2 ręki
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 08, 2006, 10:51:05 »
zdecydowalem sie na Destinator PN. Z tego co czytalem - nie wymaga rejestracji. Nie wiem tez jak jest z przeniesieniem licencji, dowiem sie jak dostanie destinatora w rece.

Licencja na Destinator PN / 6 - kupno softu z 2 ręki
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 08, 2006, 11:23:29 »
skad jest tego nie wiem- oczywiscie ze oryginał
kupilem w sklepie komputerowym
Nie ma zadnej naklejki z jakies sieci dystrybucji pochodzi. Rownie dobrze moze byc z prywatnego importu

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Licencja na Destinator PN / 6 - kupno softu z 2 ręki
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 08, 2006, 11:48:59 »
Przeniesienie jest możliwe dla zarejestrowanych użytkowników
Logujesz się się na stronie Destinatora (my Destinator)
Wybierasz 'myDestinator Account', zakładka 'My Products'
Masz tam informacje o swoich zarejestrowanych licencjach
i przy każdej link 'Move license to a different device'
Wybierasz z listy typ PDA lub wpisujesz, jeśli nie ma go na liście,
wpisujesz jego numer seryjny (Device ID),
wysyłasz i powinno być po sprawie.
(przynajmniej teoretycznie, praktyki nie testowałem)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Licencja na Destinator PN / 6 - kupno softu z 2 ręki
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 08, 2006, 18:59:45 »
mój też nie wymaga aktywacji, co więcej nawet nie można jej przeprowadzić. Co innego to rejestracja i można to zrobić, ale nie jest obowiązkowe, po prostu możesz się zalogować na stronie http://www.destinatortechnologies.com/

Mam kopię oryginalną z jamiconu

Apropos rejestracji w http://www.destinatortechnologies.com/  to rejestracja może przebiegać dwoma ścieżkami, albo z podaniem klucza licencyjnego albo bez podania tego klucza. Ta wersja którą ja mam nie miała w pudełku  żadnego klucza.

Przykro mi to mówić, ale destinator to bubel niestety. Sam program jest fajny, ale wdrożenie map europy wschodniej to kpina. Jeżeli masz wybór i trochę wiecej kasy to wybierz coś innego. Sam niestety się sparzyłem

Licencja na Destinator PN / 6 - kupno softu z 2 ręki
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 08, 2006, 21:47:01 »
Akurat potrzebuje Destinatora do map europy zach. - Francja i Niemcy w szczegolnosci. Jak juz wspomnialem mialem okazje kupic tanio Destinatora PN z mapami Europy Zach. Slyszalem od kogos, ze Destinator PN moze wolno dzialac na WM5. Posiadam Acerka n311 z WM5 - obecnie w serwisie. Destinator wciaz idzie poczta i jeszcze nie sprawdzalem tego palaczenia. Czy ktos juz testowal Destonatora PN na Acerku, wzglednie na WM5?

*

Offline lordJim

  • ***
  • 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XDA IIs+SD 2GB, wm5,Nokia N73 Destinator 7/6.1, TT6
Licencja na Destinator PN / 6 - kupno softu z 2 ręki
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 08, 2006, 21:56:38 »
Swego czasu po upgrade'dzie mojego O2 XDA II (MDA III) do wm Desti PN działał jak żółwica w czasie snu  :D . Przy Helmim 2.3 z kolei D6 przyśpieszył nieco w porównaniu do PN (ale i tak wolniej jak pod wm 2k3se). To tyle jeżeli chodzi o DPN i D6 w XDA IIs pod wm 5. Jeżeli chodzi o D6 jest w wersji dla wm2k3 i wm 5.
pozdr
..Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy....    ;o)...