Jak zaplanowac trase przez kilka map/panstw

  • 12 Odpowiedzi
  • 4382 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak zaplanowac trase przez kilka map/panstw
« dnia: Styczeń 15, 2006, 15:19:38 »
Witam forumowiczow :)
W piatek (trzynastego notabene) kupilem MIO 169 digiwalker z DESTINATOR PN. Prosze o podpowiedz jak ustalic trase przez kilka panstw? Jesli mozna to prosze o opis dla idioty :) mocno sie juz zniechecilem :( Ogolnie program fajny, ale jezeli ja jade z Gorlitz do jakiegos miasta we Francji i musze zmieniac mapy i nawigowac od przejscia do przejscia granicznego na jednej mapie i taka sama akcje powtarzac na innej mapie to lekka przesada :( jaki program wybrac ktory posiada te opcje jesli Dest PN jej nie posiada?
pozdrawiam i dziekuje - Artur

P.S.
jesli mozna to prosze o szybka podpowiedz bo jutro jade w Europe na trzy tygodnie :(

*

Offline jasztol

  • ***
  • 278
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq 3950, Zaurus SL 5500, GPS Heicom 303MMF
Jak zaplanowac trase przez kilka map/panstw
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2006, 15:23:58 »
Moze sprobowac w ten sposob: Zaladuj dokladne mapy miejsca startu i miejsca docelowego i jedynie glowne drogi europy, powinno poprowadzic trase.

Jak zaplanowac trase przez kilka map/panstw
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2006, 16:04:34 »
:) Dzieki wielkie za odpowiedz. Doszedlem juz do tego :)Gdy nie ma wgranych glownych drog to po prostu nie ma mozliwosci wybrania regionu :( teraz jest ale i tak cos jest nie bardzo :( Gdy nie ma dostepnych satelit to jest oki - moge pomniejszyc i powiekszyc ale gdy sa dostepne to mam powiekszana mape na max :( i jeszcze jedno - jak moge podgladac przebieg trasy??? (cala trase)

Dziekuje - Artur

*

Offline ksz

  • 42
  • Sprzęt: Palmax GPS 2005r. :)
Jak zaplanowac trase przez kilka map/panstw
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2006, 17:28:01 »
No dokładnie. Mamten sam problem. Tymbardziej że główne drogi europy to jak nazwa mówi - GŁÓWNE - i w dodatku nie wszystkie autobany !!
Ja doszedłem do tego sposobu że przejścia graniczne mam zapisane w ULUBIONYCH i za każdym razem nawiguje od granicy do granicy. Ale tak poza tym to jest ok, no szkoda ze uaktualnienia są płatne :( i aż 419zł trzeba zapłacić.

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Jak zaplanowac trase przez kilka map/panstw
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2006, 01:07:41 »
Cytat: "ksz"
No dokładnie. Mamten sam problem. Tymbardziej że główne drogi europy to jak nazwa mówi - GŁÓWNE - i w dodatku nie wszystkie autobany !!
Ja doszedłem do tego sposobu że przejścia graniczne mam zapisane w ULUBIONYCH i za każdym razem nawiguje od granicy do granicy. Ale tak poza tym to jest ok, no szkoda ze uaktualnienia są płatne :( i aż 419zł trzeba zapłacić.


O jakich uaktualnieniech piszesz? Patche?, mapy?, soft?

*

Offline ksz

  • 42
  • Sprzęt: Palmax GPS 2005r. :)
Jak zaplanowac trase przez kilka map/panstw
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 30, 2006, 19:51:15 »
NIE WIEM JAKIE TO UAKTUALNIENIA ALE NA STRONIE WWW.JAMICON.PL SĄ JAKIEŚ DODATKI DO DESTINATORA W TEJ WŁAŚNIE CENIE  :evil:  :evil:  :evil:

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Jak zaplanowac trase przez kilka map/panstw
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 30, 2006, 21:32:07 »
To nie są dodatki, tylko IMHO upgrade Destinator 3 -> Destinator PN.
Faktycznie, strony Jamicona nie są zbyt... informacyjne.

*

Offline ksz

  • 42
  • Sprzęt: Palmax GPS 2005r. :)
Jak zaplanowac trase przez kilka map/panstw
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 30, 2006, 23:22:10 »
kurde wybacz ale nie kumam co to jest IMHO ??  :o

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Jak zaplanowac trase przez kilka map/panstw
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 01, 2006, 04:29:24 »
Że mi się wydaje, że tak jest.

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Jak zaplanowac trase przez kilka map/panstw
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 10, 2006, 12:03:55 »
Jadąc kolejno przez Słowację, Austrię, Włochy, Słowenię-Chrorwację-Słowenie-Austrię-Słowację musiałem co granica przełączać mapy (niestety). Na szczęście operacja ta jest błyskawiczna, tyle że trzeba definiować i wprowadzać kolejne punkty docelowe. Ostatecznie poza Szengenlandią i tak trzeba się zatrzymać na granicy więc nie jest to jakiś wielki problem ale nie ukrywam że fajnie by było jakby wersja 6 rozwiązała problem wczytywania kolejnych map

*

Offline ksz

  • 42
  • Sprzęt: Palmax GPS 2005r. :)
Jak zaplanowac trase przez kilka map/panstw
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 12, 2006, 15:27:13 »
to znaczy nie do końca !! Jak nie mam wyznaczonej trasy a GPS jest włączony to po przejechaniu granicy jak się droga skończy z jednej mapy to wgra automatycznie inną !! Tu nie ma problemu. Ale szkoda ze nie da sie zrobić trasy np. Cieszyn - Barcelona ;)

Planowanie trasy w destinatorze
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 17, 2006, 19:40:18 »
Może nie będę orginalny ale proszę Was o pomoc. Kupiłem Destinatora 6
chciałbym zaplanować trasę do Lourdes powiedzmy z Jędrzychowic. Czy jest to w tym programie możliwe a jeśli tak to jak to zrobić.
Z góry dziękuję za pomoc

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
Jak zaplanowac trase przez kilka map/panstw
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 17, 2006, 20:38:51 »
O czym Wy piszecie? Poczytajcie instrukcję. Tam wszystko jest opisane. Jasne, że można wyznaczyć trasę z Jędrzychowic dokądkolwiek. Ja wyznaczałem z Polski do Belgii, czy Włoch i nigdy nie było problemów. Sam przełączał mapy. RTFM!
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."