HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri

  • 32 Odpowiedzi
  • 39987 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline worms14

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire HD
HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri
« dnia: Październik 31, 2010, 07:01:25 »
Witam serdecznie.
Wczoraj przyszło mi pierwszy raz ładować ten właśnie telefon. Nie skorzystałem z ładowarki, tylko za pomocą kabelka nabijam baterie przez USB. Jednak moim zdaniem chyba już to za długo trwa. Podłączyłem go o 22, jest 7 rano , a właściwie powinna być 8 (zmiana czasu), a telefon wisi na 99%, dioda jest czerwona.
Wyłączyłem go w tej chwili że może przyspieszy to naładowanie baterii na 100%, godzina minęła i nic.
Ktoś miał podobnie, chciałbym poprawnie uformować baterie, co by w przyszłości trzymała długo, przynajmniej tak jak ta z mojego HD2?
SE P900->E61->W880i->N95 8GB->HTC TOUCH PRO+8GB-> HTC HD2 Leo-> DHD

*

Offline yarekmonter

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2010, 07:55:02 »
To jest prawidłowy stan naładowania do pełna.
Zrób drugie ładowanie również od zera do ok. 8-12 h i będzie prawidłowo sformowana bateria.

Yarek
Daltoniści mówią: Życie jest jak tęcza - raz białe, raz czarne...

*

Offline worms14

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2010, 09:12:20 »
Dobrze w takim razie, tylko co z diodą, w HD2 gdy bateria była w pełni naładowana to zmieniała się na zieloną, oraz pokazywała 100%, a nie 99% hehe, no chyba że Android tak ma?
W co mi się nie chce wierzyć.

Na HD2 mam Androida z karty, od 92% do 100% potrafi ładować nawet 6h, jednak tam inaczej do tego podchodziłem, bateria poprawnie uformowana wcześniej. Ale mimo wszystko udało się naładować w pełni.
SE P900->E61->W880i->N95 8GB->HTC TOUCH PRO+8GB-> HTC HD2 Leo-> DHD

Odp: HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 31, 2010, 10:11:04 »
W moich poprzednich HTC tez mi sie tak zdarzalo, nie wiem od czego to zalezalo ale wisial na 99% i nic. Ale nastepne ladowanie bylo juz ok. A z innej beczki to nadal te baterie nalezy formowac?? wyslalem ze baterie nie maja juz efektu pamieci i w ostatnim swoim telefonie nie przeprowadzalem formowania i przez 1,5 roku uzytkowania nie bylo zdnych problemow z bateria. Fakt, ze dluzej zaczela trzymac jakies 2 tygodnie po pierwszym ladowaniu

*

Offline Bacao

  • *****
  • 1582
  • Płeć: Mężczyzna
  • czyt. Bokął
    • PdaSite.pl-idealne miejsce w sieci dla Twojego PDA.
  • Sprzęt: Acer C110, Motorola Milestone
Odp: HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 31, 2010, 10:39:13 »
A z innej beczki to nadal te baterie nalezy formowac??
Nie ma najmniejszej potrzeby robienia tego.
Moj nick (apelido) znaczy tyle co usmiechniety :D
Toshiba G900--->HTC Universal (XDA EXEC)---> HTC Hermes (MDA Vario II)---> HTC TyTN II---> Nokia N810--> Acer C110 + Motorola Milestone

*

Offline worms14

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 31, 2010, 11:27:31 »
A ja mimo wszystko dmucham na zimne, później jakby bateria nie trzymała wystarczająco długo, bym się obwiniał. Zawsze przeprowadzam pełne cykle rozładowania i naładowania, rzadko kiedy zdarzy mi się doładować telefon.

To teraz jak wam trzyma Desire HD, ma tą samą pojemność baterii co HD2?

Na WM HD2 trzymał średnio 5 dni, Android z karty 2dni, mam nadzieję że 5 dni pociągnie Htc Desire HD, w trybie czuwania podają 17 dni, więc powinno być spokojnie osiągalne.
SE P900->E61->W880i->N95 8GB->HTC TOUCH PRO+8GB-> HTC HD2 Leo-> DHD

*

Offline Bacao

  • *****
  • 1582
  • Płeć: Mężczyzna
  • czyt. Bokął
    • PdaSite.pl-idealne miejsce w sieci dla Twojego PDA.
  • Sprzęt: Acer C110, Motorola Milestone
Odp: HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 31, 2010, 11:37:41 »
rzadko kiedy zdarzy mi się doładować telefon.
Wlasnie baterie li-pol "lubia" doladowywanie.  :P
Moj nick (apelido) znaczy tyle co usmiechniety :D
Toshiba G900--->HTC Universal (XDA EXEC)---> HTC Hermes (MDA Vario II)---> HTC TyTN II---> Nokia N810--> Acer C110 + Motorola Milestone

Odp: HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 31, 2010, 12:05:35 »
A ja mimo wszystko dmucham na zimne, później jakby bateria nie trzymała wystarczająco długo, bym się obwiniał. Zawsze przeprowadzam pełne cykle rozładowania i naładowania, rzadko kiedy zdarzy mi się doładować telefon.

To teraz jak wam trzyma Desire HD, ma tą samą pojemność baterii co HD2?

Na WM HD2 trzymał średnio 5 dni, Android z karty 2dni, mam nadzieję że 5 dni pociągnie Htc Desire HD, w trybie czuwania podają 17 dni, więc powinno być spokojnie osiągalne.


U mnie srednio ladowanie co 1,5 dnia a nieraz codziennie. Ciekaw jestem jak uzywasz telefonu, ze wytrzymuje az 5 dni.

*

Offline worms14

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 31, 2010, 12:18:24 »
Staram się nim nie bawić zbytnio, bo i tak na to czasu nie mam, ale faktycznie, z początku go nie wypuszczałem z rąk, wytrzymywał 9h-15h. Moc zaczął pokazywać po około 2 tygodniach.
Kilka rozmów na dzień, muzyka nie więcej jak 1h, trochę maili, większość czasu przeleży tak naprawdę.
SE P900->E61->W880i->N95 8GB->HTC TOUCH PRO+8GB-> HTC HD2 Leo-> DHD

Odp: HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 31, 2010, 12:21:18 »
Staram się nim nie bawić zbytnio, bo i tak na to czasu nie mam, ale faktycznie, z początku go nie wypuszczałem z rąk, wytrzymywał 9h-15h. Moc zaczął pokazywać po około 2 tygodniach.
Kilka rozmów na dzień, muzyka nie więcej jak 1h, trochę maili, większość czasu przeleży tak naprawdę.

Wlasnie bo u mnie do 15 duzo wisze na telefonie do tego caly czas wlaczony net, w domu wifi. I bateria leci w oczach.

Odp: HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 31, 2010, 12:56:12 »
A ja mimo wszystko dmucham na zimne, później jakby bateria nie trzymała wystarczająco długo, bym się obwiniał. Zawsze przeprowadzam pełne cykle rozładowania i naładowania, rzadko kiedy zdarzy mi się doładować telefon.

To teraz jak wam trzyma Desire HD, ma tą samą pojemność baterii co HD2?

Na WM HD2 trzymał średnio 5 dni, Android z karty 2dni, mam nadzieję że 5 dni pociągnie Htc Desire HD, w trybie czuwania podają 17 dni, więc powinno być spokojnie osiągalne.

Chyba HD2 na powiększonej baterii to się zgodzę bo mi tyle trzymał na 2300mha. W DHD rekord bez wifi, 3g tylko sms rozmowy wszystkie max 15 min, to 2 dni. Słuchanie muzyki około 1h dziennie wiąże się z codziennym ładowaniem.

*

Offline worms14

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 31, 2010, 13:20:00 »
Jakbym miał 2300mha, to bym liczył na 8-10 dni.
No to lipa póki co z trzymaniem, ale trzeba czasu by coś więcej powiedzieć.
W tej chwili 3h minęły i 22% baterii zjadło, zaraz wrzucę jakąś grę i ponowne ładowanie.
SE P900->E61->W880i->N95 8GB->HTC TOUCH PRO+8GB-> HTC HD2 Leo-> DHD

*

Offline marcin68

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Universal, Trinity, Blacstone, TG01, HTC Desire HD
Odp: HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 31, 2010, 15:17:01 »
Zawsze uważałem że LiJon się nie formatuje, tylko ładuje się 3 razy w pełnym cyklu ;)
Ale znalazłem taką metodę (ponoć z serwisu HTC) na prawidłowy format aku w Desire HD:

1.Włącz HTC.
2.Podłącz HTC do ładowarki na 8-12h.
3.Odłącz HTC od ładowarki i je wyłącz.
4.Ponownie podłącz ładowarkę /bez ponownego wł./ i ładuj 1h.
5.Odłącz HTC i włącz, poczekaj 2 min. i znowu wyłącz.
6.Ponownie podłącz do ładowarki na 1h.

ciekawe na ile to skuteczna metoda?

*

Offline worms14

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 31, 2010, 17:03:53 »
Trochę śmieszna i dziwna, może masz do tego jakiegoś linka, bo wierzyć się nie chce.
Jakby poskutkowała parametrami z warunków laboratoryjnych na co dzień, to każdy by taką szopkę odstawiał, he he, może warto spróbować.

Pierwsza zabawa telefonem, w sumie na siłę bo to wszystko znam z HD2, skończyła się po 8h, wydaje mi się że bateria gorzej działa jak na HD2 przy pierwszej zabawie, a tam naprawdę było ostro, mam złe przeczucia.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2010, 18:44:12 wysłana przez worms14 »
SE P900->E61->W880i->N95 8GB->HTC TOUCH PRO+8GB-> HTC HD2 Leo-> DHD

*

Offline marcin68

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Universal, Trinity, Blacstone, TG01, HTC Desire HD
Odp: HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 31, 2010, 19:14:20 »
Tak, to oficjalna odpowiedź HTC dot. modelu EVO 4G czyli bliźniaka Desire HD.
"To also help with Battery Life you can do these steps exactly: 1) Turn your device ON and Charge the device for 8 hours or more 2) Unplug the device and Turn the phone OFF and charge for 1 hour 3) Unplug the device Turn ON wait 2 minutes and Turn OFF and charge for another hour Your battery life should almost double, we have tested this on our devices and other agents have seen a major difference as well." i pochodzi z niezastąpionego xda-developers -
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=712990

*

Offline worms14

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 31, 2010, 19:34:26 »
Dziwi mnie to, że takie czynności nie są wykonywane przez producenta, przecież to chyba jest w ich interesie.

Kolejny dzień testów, telefon o 6 rano odłączony od ładowarki. Wykorzystanie baterii w 93% przez wyświetlacz, w tym czasie non-stop WiFi, pobieranie maili, market, 30 minut muzyki, trochę gier, kilka rozmów telefonicznych. W sumie bawiłem się do spółki z kolegą który zamierza kupić DHD, więc mocno był katowany, wyświetlacz rzadko kiedy się gasił. Telefon rozładował się o 16, wiec 10h wyrobił.
Szkoda że jutro do pracy, nie będę miał czasu na drenowanie Desire.
Pozdro
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2010, 18:43:36 wysłana przez worms14 »
SE P900->E61->W880i->N95 8GB->HTC TOUCH PRO+8GB-> HTC HD2 Leo-> DHD

*

Offline jacahaca

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TG01,HTC HD2 ,Desire HD,Sensation
Odp: HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 13, 2010, 13:54:16 »
http://www.mobilefun.co.uk/mugen-htc-desire-hd-battery-extended-battery-1800mah-p26775.htm
powinna byc ze 20% wydajniejsza,
4.5 h ciaglego ogladania na playerze z HTC bateria ze 100% do 40%
na HD2 zostawalo mi max 10%.
Z  uzytkowania tych 2 telefonów wychodzi mi ze Desire HD trzyma okolo 20% dluzej ni HD2 przy takim samym uzytkowaniu przy czym bateria w Desire nie osiagnela max-ladowalem dopiero ze 10 razy- za 3-4 tyg powinno byc jeszcze lepiej.
Niedlugo zamiana na mugen suma powinna wynosic kolo 150% w stosunku do HD2 przy tym samym uzytkowaniu.

*

Offline worms14

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 13, 2010, 14:47:02 »
Bardzo mnie cieszysz tym że kupujesz tą baterie, sam zamierzałem ją zakupić, jednak mam obawy co do jej mocy, czy faktycznie będzie o 50% wydajniejsza od tej oryginalnej. Tania nie jest.
Jak jesteś z wawy to możemy wspólnie zamówić.
Polecam programik Battery Monitor, wylicza czas działania telefonu i działa super.

Jak u mnie się sprawuje bateria:

Użycie baterii: Komórka w trybie gotowości 9%, Telefon nieaktywny 7%, Wyświetlacz 63%, Połączenia głosowe 12%, System android 4%, ADW Laucher 2%
Obecny poziom naładowania baterii: 7%
Ostatnio odłączony: 1dzien 3h 28m
Komórka w trybie gotowości: 9% czas 1dzien 3h 28m
Telefon nieaktywny: 7% czas 23h 54 min
Wyświetlacz: 63% czas 3h 34min
Połączenia głosowe: 12% czas 22min
System Android: 4%
WiFi: 8% 2h 13min
NFS Shift: 5% czas 27min



Ustawienia:
Jasność wyświetlacza: zmieniałem od 40% do Maxa
Synchronizacja:
-Facebook - brak
-poczta - brak
-pogoda - co 12h
-itd.

Dodatkowe informacje:
-tylko gsm Auto
-czas posiadania telefonu 13 dni
SE P900->E61->W880i->N95 8GB->HTC TOUCH PRO+8GB-> HTC HD2 Leo-> DHD

*

Offline muminisko

  • ***
  • 464
  • HTC Desire Z + graty na WM...
Odp: HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 13, 2010, 23:37:54 »
Na WM HD2 trzymał średnio 5 dni

 :O  :O :ok: :D :E I HD2 i Desire Z ślicznie trzymają baterię pod warunkiem że się ich nie używa :) Codziennie odłączam jeden z tych telefonów ok 8 rano od ładowarki, w ciągu dnia korzystam z internetu, rozmawiam przez ok 1h /1h30min, push mail na koncie exchange, pozostałe 4 konta mailowe co 15 minut. Do tego twitter, pogoda i takie tam. Desire Z dożywa do 1 lub 2 w nocy, HD2 traci przytomność ok 21. 5 dni?!?!?!? Nie ma bata, na rozszerzonej baterii (2300mAh) HD2 wytrzymał mi kiedyś trochę ponad 72h ale wtedy na urlopie byłem :D

*

Offline jacahaca

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TG01,HTC HD2 ,Desire HD,Sensation
Odp: HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 14, 2010, 02:56:51 »
Taki telefon kupuje się by go używać -a bateria powinna starczyć od jednego ładowania do drugiego hehhehe.
Ta bateria mugen-a 1800mah ma realnej pojemności między 1400 a 1500mah a oryginalna 1100 do 1200mah czyli wychodzi minimum 200mah więcej -czasami to robi różnicę-szczególnie że nie będzie wiele droższa od oryginalnej.
Używając trzeba myśleć by zarezerwować ostatnie 20% baterii już tylko na rozmowy,to jak z samochodem i paliwem,tankuję minimum by dotrzeć do celu i z powrotem i nie zapalać rezerwy.A jak ktoś lubi na rezerwie to trzeba się liczyć że stanie,a że bak ma 1230mah to trzeba być rozważnym lub pod ręka dodatkowy karnister(baterię) albo stację(gniazdko)........
Dobre co??? w końcu 3 w nocy heheh   IDĘ SPAĆ NARA

*

Offline muminisko

  • ***
  • 464
  • HTC Desire Z + graty na WM...
Odp: HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 14, 2010, 11:12:32 »
Ta bateria mugen-a 1800mah ma realnej pojemności między 1400 a 1500mah a oryginalna 1100 do 1200mah czyli wychodzi minimum 200mah więcej -czasami to robi różnicę-szczególnie że nie będzie wiele droższa od oryginalnej.
Akurat mugen robi bardzo dobre baterie i bazując na moich wcześniejszych doświadczeniach z tą firmą zaryzykowałbym teorię, że jednak ma bliżej 1700-1800 mAh.

*

Offline lovtza

  • **
  • 192
    • w
  • Sprzęt: iPhone 4 32GB
Odp: HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 14, 2010, 18:01:48 »
Prosze was nie zachowujcie sie jak klienci mango. Wierzycie ze jakas firma robi baterie lepsza od producenta ?
Wiem ze producent tnie koszty ale nie wierzecie w to.
Nigdy mi sie nie udalo kupic dobrej baterii innej niz oryginalna.

Zgodze sie jak roznica miedzy oryginalem to 5 lat czyli mamy stara nokie i kupujemy taka baterie ale nie do nowego telefonu.

To zwykla sciema jak 2000W na kolumnach miniwiezy philips w media marktcie.

Nic wiecej jak oryginalna bateria wam nie da.

Dla przykladu: w swoim Canonie 50D mam od 3 lat oryginalna baterie i dziala dalej, mialem dodoatkowo 3 zamienniki, wszytskie padly a nawet jak byly nowe i napisane na nich byla wartosc wieksza o 100% nic na canonowej to i tak polowe tego trzymaly. Ta sama sytuacja byla z Nikonem d70s.

Z telefonami bylo dokladnie to samo.

Teraz interesuje mnie wypowiedz jakiegos uzytkowanika.

Ladujecie telefon w nocy w sensie wstajecie jest 100%, ile wtrzymuje wam bateria z 3g, 1h rozmowy lacze 1h looknia cos na necie ? i tak samo ale z WIFI

*

Offline MaraXus

  • 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 14, 2010, 18:55:36 »
Skonczyl mi sie ladowac okolo 18, okolo 2h ogladanie filmow (youtube) poczta facebooki strony kolejne 3h, troche muzyki gierek i ogolnie testowania roznych funkcji caly czas wifi wlaczone, padl okolo 14 dnia nastepnego, wiec  jakies nie wiem 6-7h non stop uzywania, z 20 minut rozmow. Powiedzmy starczy na 12h uzywania z przerwami na prace i obowiazki domowe :) Zbyt mala bateria na taki gigantyczny ekran...

*

Offline lovtza

  • **
  • 192
    • w
  • Sprzęt: iPhone 4 32GB
Odp: HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 14, 2010, 18:58:46 »
Jezeli styka na 12h uzywania takiego ciaglego to dosc dobrze.
A ogolne uzytkowanie ? mowie no ok 1h rozmow 10sms, 1h lacznie w dniu lookniecia jkaiegos www, ?

Odp: HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 14, 2010, 19:00:12 »
jakies 1,5 dnia do 3 dni. mi ciezk powiedziec. ale weekend wytrzymuje caly od piatku w niedziele laduje a w tygodniu codzinnie. ale wiecej rozmawiam

*

Offline lovtza

  • **
  • 192
    • w
  • Sprzęt: iPhone 4 32GB
Odp: HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 14, 2010, 19:01:07 »
no i git o to wlasnie mi chodzi :) thx

Odp: HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 14, 2010, 19:16:08 »
Pamiętajcie żeby włączyć Debugowanie USB. Unikniecie lagowania telefonu i szybszego padania baterii związanym z procesem /init  :ok: :evil:

*

Offline lovtza

  • **
  • 192
    • w
  • Sprzęt: iPhone 4 32GB
Odp: HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 14, 2010, 19:24:13 »
to napisz jak to sie robi :P bedzie na przyszlosc :P

*

Offline worms14

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 14, 2010, 19:35:03 »
Menu->Ustawienia->  Aplikacje -> Tworzenie-> Debugowanie USB
SE P900->E61->W880i->N95 8GB->HTC TOUCH PRO+8GB-> HTC HD2 Leo-> DHD

*

Offline muminisko

  • ***
  • 464
  • HTC Desire Z + graty na WM...
Odp: HTC Desire HD pierwsze ładowanie bateri
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 14, 2010, 20:52:25 »
Prosze was nie zachowujcie sie jak klienci mango. Wierzycie ze jakas firma robi baterie lepsza od producenta ?
Tak, wierzymy :) Mam wieloletnie doświadczenie z zastępczymi bateriami i akurat mugena mogę polecić z czystym sumieniem. Jako jedyne baterie nie od producenta posiadają deklarowane pojemności. Stąd też zapewne wynika ich cena - o ile baterie "noname" o pojemności 1500mAh można na ebayu można dostać za powiedzmy 5$ do 15$ to mugeny zawsze kosztowały 50-60$.