UWAGA!! złazi farba z HTC HD!!

  • 351 Odpowiedzi
  • 68975 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: UWAGA!! złazi farba z HTC HD!!
« Odpowiedź #330 dnia: Październik 13, 2009, 21:32:58 »
A to skrzypienie to temat stary jak świat:

http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=137089.0

W pierwszym poście podałem też "rozwiązanie"...

*

Offline wampir_m

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Note
Odp: UWAGA!! złazi farba z HTC HD!!
« Odpowiedź #331 dnia: Styczeń 23, 2010, 21:26:43 »
Na moim htc hd po 5 miesiącach użytkowania (kupiony w sklepie komputerowym we wrześniu HT93x)widać ślady "przetarcia", tak jakbym go w tym miejscu tarł aż farba zejdzie, przetarcia mam na dole, u góry i lewym boku. Czy coś takiego kwalifikuje się do wymiany na gwarancji ?

*

Offline bartolinio

  • *****
  • 1008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus (poprzednio HTC Desire HD)
Odp: UWAGA!! złazi farba z HTC HD!!
« Odpowiedź #332 dnia: Styczeń 25, 2010, 09:34:23 »
właśnie minął 10 miesiąc jak mam HD'ka i pojawił mi się odprysk/przetarcie tuż przy wejściu USB  :-| możliwe że to "efekt uboczny" podpinania ładowarki, ale nie da się ukryć, że w takim tel. za taką cenę takie coś nie powinno mieć miejsca  :P
Device: Google Galaxy Nexus
ROM: Xylon (4.2.1)
Radio: XXLH1
Kernel: franco/trinity/faux

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: UWAGA!! złazi farba z HTC HD!!
« Odpowiedź #333 dnia: Styczeń 25, 2010, 11:05:09 »
właśnie minął 10 miesiąc jak mam HD'ka i pojawił mi się odprysk/przetarcie tuż przy wejściu USB  :-| możliwe że to "efekt uboczny" podpinania ładowarki, ale nie da się ukryć, że w takim tel. za taką cenę takie coś nie powinno mieć miejsca  :P

nie przesadzaj... W okolicach ladowarki nie mam, ale w okolicach rysika tak... a co do kasy to nie wina HTC ze tyle sie w PL zarabia i telefon jest jakims luksusem jak widac... Za taka kase to chyba jeszcze powinien gotowac i loda robic  :E

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline karaskiew

  • ****
  • 527
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Touch Hd
Odp: UWAGA!! złazi farba z HTC HD!!
« Odpowiedź #334 dnia: Styczeń 25, 2010, 11:44:38 »
właśnie minął 10 miesiąc jak mam HD'ka i pojawił mi się odprysk/przetarcie tuż przy wejściu USB  :-| możliwe że to "efekt uboczny" podpinania ładowarki, ale nie da się ukryć, że w takim tel. za taką cenę takie coś nie powinno mieć miejsca  :P

nie przesadzaj... W okolicach ladowarki nie mam, ale w okolicach rysika tak... a co do kasy to nie wina HTC ze tyle sie w PL zarabia i telefon jest jakims luksusem jak widac... Za taka kase to chyba jeszcze powinien gotowac i loda robic  :E



Święte słowa ja mam swojego z wolnej sprzedazy z seri nie felernej i nic nie złazi standardowe wytarcie na dole a tak to prawie ideał poza mikro ryskami ale taka obudowa, polecam wziąść do ręki np satio lub galaxy np i zobaczyc powłokę a najgorszy materiał to ma chyba omnia hd rysy palce, odrazu po zdjęciu folii. Więc jeśli cos cie irytuje bo ci sie rysuje to kup sobie zabezpieczenie crystal albo ruber i tyle karzdy narzeka że mu sie coś dzieje a zadbać poprostu nie potrafi o telefon. Więc nie narzekajcie że wasze cacka za 2000 sie rysują tylko narzekajcie że porysowaliście wasze cacka.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2010, 16:08:17 wysłana przez karaskiew »
Energy.BLACKSTONE.21898.Sense2.1.Mar.30
Radijo 1.13.25.24

*

Offline Gibki1

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: UWAGA!! złazi farba z HTC HD!!
« Odpowiedź #335 dnia: Styczeń 29, 2010, 16:44:07 »
właśnie minął 10 miesiąc jak mam HD'ka i pojawił mi się odprysk/przetarcie tuż przy wejściu USB  :-| możliwe że to "efekt uboczny" podpinania ładowarki, ale nie da się ukryć, że w takim tel. za taką cenę takie coś nie powinno mieć miejsca  :P

nie przesadzaj... W okolicach ladowarki nie mam, ale w okolicach rysika tak... a co do kasy to nie wina HTC ze tyle sie w PL zarabia i telefon jest jakims luksusem jak widac... Za taka kase to chyba jeszcze powinien gotowac i loda robic  :E



Święte słowa ja mam swojego z wolnej sprzedazy z seri nie felernej i nic nie złazi standardowe wytarcie na dole a tak to prawie ideał poza mikro ryskami ale taka obudowa, polecam wziąść do ręki np satio lub galaxy np i zobaczyc powłokę a najgorszy materiał to ma chyba omnia hd rysy palce, odrazu po zdjęciu folii. Więc jeśli cos cie irytuje bo ci sie rysuje to kup sobie zabezpieczenie crystal albo ruber i tyle karzdy narzeka że mu sie coś dzieje a zadbać poprostu nie potrafi o telefon. Więc nie narzekajcie że wasze cacka za 2000 sie rysują tylko narzekajcie że porysowaliście wasze cacka.

Zgadzam się z przedmówcą. Ja mam swojego HDka już 11 m-cy i szczerze... wygląda jak bym go z pudełka wyciągną poza drobnymi mikro ryskami z tyłu obudowy na dole. Samo się nie rysuje!! Ja swojego ciągle w skarpecie noszę a jak leży wolno na biurku to na skarpecie (a przynajmniej się staram). Wiem że jak poszanuje to się nim będę długo cieszył.

Zaraz się pewnie jakiś znajdzie i napisze że się obchodzę jak z jajkiem. Może i tak ale szanuje wszystko co kupie bo wiem że jak nie zadbam to mi się zje..e bardzo szybko.

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: UWAGA!! złazi farba z HTC HD!!
« Odpowiedź #336 dnia: Styczeń 29, 2010, 17:10:40 »
A ja jakos specjalnie nie szanuje i tez nie ma tragedii. Ot wytarcie przy rysiku od jego czestego wyciagania, standardowo z tylu (od czasu do czasu znikajace bo wypoleruje i nie ma sladu przez pewien czas)... No i do teg moze kilka drobnych zarysowan (3-4) ktore widac jak sie zacznie dokladnie ogladac...

W sumie nie mam na co marudzic bo telefon ma juz tez kupe miesiecy, specjalnie go nie szanuje (ale tez nie niszcze na sile) - typowe uzytkowanie bez wiekszego przejmowania sie.

Moge powiedziec ze mialem telefony ktore po takim okresie uzytkowania wygladaly duzo gorzej i nie byly to tez tanie modele...




"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline mikael77

  • 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD
Odp: UWAGA!! złazi farba z HTC HD!!
« Odpowiedź #337 dnia: Styczeń 30, 2010, 14:39:49 »
Mój miał prawie rok gdy ekran przestał reagować na dotyk (wymiana panelu przedniego na gwarancji), ale nigdzie farba nie odchodziła!!! Oczywiście że narożniki były obtarte ale to przez moją nieostrożność, bo wielkrotnie leciał na podłogę, asfalt i inne takie nawirzchnie... po wymianie panela dwa miesiące temu dbam o niego bardziej i jest jak nowy.
Regulamin poczytaj

*

Offline zvierzak

  • **
  • 166
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD, Motorola Milestone
Odp: UWAGA!! złazi farba z HTC HD!!
« Odpowiedź #338 dnia: Sierpień 13, 2010, 09:15:11 »
Odświeżę troszkę wątek, jako ze zakupiłem już inny telefonik a swojego Hdeka chcę oddać w dobre ręce, postanowiłem wziąć sie za jego wygląd. Wiadomo że potrafi odskoczyć farba z obudowy przy ekranie, co również i mi się przytrafiło. Wpadłem na genialny pomysł aby przetrzeć to papierem wodnym. Po przetarciu co prawda obudowa nie jest już taka błyszcząca (ta dookoła ekranu) ale nie posiada żadnych rysek, materiał który ukazał się po zdarciu lakieru okazał się tym samym z którego wykonana jest klapka baterii, czyli taka ni guma ni plastyk. Użyłem najpierw papieru wodnego 900 później 2500 (15 minut roboty i obudowa jak nowa) ekran zabezpieczony był folią aby go nie porysować, zdjęcia wrzucę później jak będę miał dostęp do aparatu.

*

Offline RaadiYoo

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD -> HTC Sensation XE ->SGS4 ->SNote4
Odp: UWAGA!! złazi farba z HTC HD!!
« Odpowiedź #339 dnia: Sierpień 15, 2010, 08:31:06 »
Odświeżę troszkę wątek, jako ze zakupiłem już inny telefonik a swojego Hdeka chcę oddać w dobre ręce, postanowiłem wziąć sie za jego wygląd. Wiadomo że potrafi odskoczyć farba z obudowy przy ekranie, co również i mi się przytrafiło. Wpadłem na genialny pomysł aby przetrzeć to papierem wodnym. Po przetarciu co prawda obudowa nie jest już taka błyszcząca (ta dookoła ekranu) ale nie posiada żadnych rysek, materiał który ukazał się po zdarciu lakieru okazał się tym samym z którego wykonana jest klapka baterii, czyli taka ni guma ni plastyk. Użyłem najpierw papieru wodnego 900 później 2500 (15 minut roboty i obudowa jak nowa) ekran zabezpieczony był folią aby go nie porysować, zdjęcia wrzucę później jak będę miał dostęp do aparatu.

Aparat masz w HD-ku!
 :E

*

Offline royal

  • ***
  • 420
  • Sprzęt: SPV M650, Toshiba G900,HTC TOUCH HD,HTC LEO,IPHONE
Odp: UWAGA!! złazi farba z HTC HD!!
« Odpowiedź #340 dnia: Sierpień 21, 2010, 17:13:57 »
Co z tymi fotkami?
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2010, 19:35:08 wysłana przez royal »

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: UWAGA!! złazi farba z HTC HD!!
« Odpowiedź #341 dnia: Sierpień 26, 2010, 12:47:54 »
Odświeżę troszkę wątek, jako ze zakupiłem już inny telefonik a swojego Hdeka chcę oddać w dobre ręce, postanowiłem wziąć sie za jego wygląd. Wiadomo że potrafi odskoczyć farba z obudowy przy ekranie, co również i mi się przytrafiło. Wpadłem na genialny pomysł aby przetrzeć to papierem wodnym. Po przetarciu co prawda obudowa nie jest już taka błyszcząca (ta dookoła ekranu) ale nie posiada żadnych rysek, materiał który ukazał się po zdarciu lakieru okazał się tym samym z którego wykonana jest klapka baterii, czyli taka ni guma ni plastyk. Użyłem najpierw papieru wodnego 900 później 2500 (15 minut roboty i obudowa jak nowa) ekran zabezpieczony był folią aby go nie porysować, zdjęcia wrzucę później jak będę miał dostęp do aparatu.
Pochwali się kolega swoim dziełem?
Czekam na zdjęcia :mysli:

*

Offline kewinkrk14

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: blackstone
Odp: UWAGA!! złazi farba z HTC HD!!
« Odpowiedź #342 dnia: Wrzesień 01, 2010, 17:47:27 »
Hmmm mój Touch HD ma ponad rok i wygląda nadal jak nowy ..
HTC BLACKSTONE T2828 Cloudy 0.7 HSPL 1.56
Cuuudo ^^

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: UWAGA!! złazi farba z HTC HD!!
« Odpowiedź #343 dnia: Wrzesień 01, 2010, 20:08:20 »
TO WIDOCZNIE KOLEGA JEST BARDZO DELIKATNY. NIE RZUCAM ALE ODPRYSKI WIDZĘ (RAPTEM DWA). DO NIEDAWNA TEŻ TAK MÓWIŁEM JAK KOLEGA ALE SIĘ SKOŃCZYŁO. NIE MÓWIĘ ŻE JEST TRAGEDIA. Z ARTEMISEM BYŁO 100 RAZY GORZEJ. CHCIAŁEM TYLKO ZOBACZYĆ CO KOLEGA ZROBIŁ!!!!!!!!
[mod]Nie krzycz, to wbrew netykiecie. Następny krzyczący post leci od razu do kosza.[/mod]
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2010, 21:10:05 wysłana przez ..k..l..m..n.. »

Odp: UWAGA!! złazi farba z HTC HD!!
« Odpowiedź #344 dnia: Wrzesień 16, 2010, 22:02:04 »
ja mojego HTC mam obklejonego tym dziwactwem....
invisibleSHIELD™ - iPhone 3G Scratch Test
zero rys:) pozdrawiam

*

Offline teti77

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sensation
Odp: UWAGA!! złazi farba z HTC HD!!
« Odpowiedź #345 dnia: Wrzesień 16, 2010, 22:13:02 »
Skąd to wziąłeś i ile to kosztuje?
Ciężko założyć samemu?

Odp: UWAGA!! złazi farba z HTC HD!!
« Odpowiedź #346 dnia: Wrzesień 17, 2010, 00:31:01 »
allegro:) 88 zl
a tu jeszcze dodatkow filmik:)

invisibleSHIELD™ - Strength Test iPhone

*

Offline bartolinio

  • *****
  • 1008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus (poprzednio HTC Desire HD)
Odp: UWAGA!! złazi farba z HTC HD!!
« Odpowiedź #347 dnia: Wrzesień 17, 2010, 09:13:16 »
stary to jakieś 450kg  :O~ do mnie to przemawia  :P
ten materiał to jakiś ufo  :ok:

ps. przydałby się opis zakładania tego czegoś i jakieś zdjęcia jak to wygląda, sam zakładałeś?


PS. na stronie producenta jest jakaś promocja i za FullBody z przesyłką wychodzi tylko 12$ co daje niecałe 40zł http://www.zagg.com/invisibleshield/htc-touch-hd-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php


edit: właśnie zamówiłem, wyszło mnie tylko 34,92zł :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2010, 09:32:52 wysłana przez bartolinio »
Device: Google Galaxy Nexus
ROM: Xylon (4.2.1)
Radio: XXLH1
Kernel: franco/trinity/faux

Odp: UWAGA!! złazi farba z HTC HD!!
« Odpowiedź #348 dnia: Wrzesień 17, 2010, 15:31:10 »
Ja kupiłem juz z założoną, dzięki niej telefon jest w idealnym stanie, tylko na rogach troszke sie poodklejało, a tak to nie do porysowania;) bardzo miło sie trzyma w dłoni:) na początku chcialem to odkleic bo nie wiedzialem, że to ma taką moc:) dobrze, że mnie kolega uświadomił
 folia kozak i naprawde polecam jeśli ktos dba o swój telefon, pozniej sciągasz i sprzedajesz jako w idealnym stanie, chociaz ktos tu na forum wypowiadał sie ze gdy bedzie juz HTC HD77 to on jako dziadek wyciągnie swój HTC HD z kieszonki, przytwierdzonego na złotm łancuszku i pokaże wnuczkowi, jak wglądał pierwszy HD:) Tym bardziej polecam tą folijkę;)  Pozdrawiam

*

Offline teti77

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sensation
Odp: UWAGA!! złazi farba z HTC HD!!
« Odpowiedź #349 dnia: Wrzesień 17, 2010, 18:27:25 »
Rzeczywiście jest akurat jakaś promocja 75% rabatu, ja też wziąłem na próbę. Z przesyłką do Polski wychodzi 11,55$. Mam nadzieję, że to żadna ściema.
Jak dojdzie to założę i podzielę się wrażeniami czy faktycznie działa.

*

Offline bartolinio

  • *****
  • 1008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus (poprzednio HTC Desire HD)
Odp: UWAGA!! złazi farba z HTC HD!!
« Odpowiedź #350 dnia: Październik 06, 2010, 08:41:26 »
do mnie doszło to w zeszłym tyg. (czyli trwało to ok 2 tygodnie)
założyłem dopiero wczoraj wieczorem, niestety dość sporo z tym "brędzlowania", ale trzeba przyznać, że dzięki temu body HD'ka jest całkiem przyzwoicie zabezpieczone :) folia nie rzuca się aż tak bardzo w oczy no i tel. jest teraz bardziej "tępy" w dotyku co oznacza, że nie będzie się tak ślizgał po powierzchniach na których leży...

są niestety też wady:
- powierzchnia tej folii nie jest niestety idealna (pod światło widać jej "fakturę" co nie przeszkadza zbytnio na obudowie, ale na ekranie już trochę tak
- u mnie folia na ekran nie jest idealnie dopasowana, tzn. jest nieco przydługa przez co na dole (zaczynałem przyklejać od góry) jest ciut przydługa przez co odstaje (trzeba ją skrócić co zrobię później jak jej nie zdejmę, o czym za chwilę), być może wynika to ze ściągania powietrza spod folii przez co się wydłużyła...
- na ekran niestety ta folia się nie nadaje, obraz jest przez nią mniej ostry, widać zdecydowaną różnicę na niekorzyść :( a mam porównanie z folią Brando, którą miałem do tej pory (niebo a ziemia) w związku z czym chyba to zdejmę z ekranu i ponownie założę Brando, poczekam jeszcze kilka dni i wtedy zadecyduję...
Device: Google Galaxy Nexus
ROM: Xylon (4.2.1)
Radio: XXLH1
Kernel: franco/trinity/faux

*

Offline mike20sdz

  • 17
  • Sprzęt: ejcz ti si - Touch HD
Odp: UWAGA!! złazi farba z HTC HD!!
« Odpowiedź #351 dnia: Październik 20, 2010, 21:58:16 »
na odpryski lakieru nic nie poradzicie niestety.
ja je mam i jakoś z nimi żyję. poza tym co mi po odprysku, skoro na ramce w okolicach rysika i tak jest pamiątka po upadku z metra na beton :P

folia to trochę offtop w tym momencie, ale skoro już lecimy....   :E
jeśli chodzi o folię na ekran, z całego serca polecam brando. ale tą wersję clear czy coś takiego.
jest matowa i błyszcząca. mówię o tej drugiej.
kupiłem sobie, potem znajomemu, potem jeszcze innemu... teraz ciągle komuś kupuję brando :P

folia jest rewelacyjna, można ją zdejmować, myć i takie tam, jest idealnie docięta, sztywna i świetnie się trzyma.
żadnych pęcherzyków powietrze itd. po pół roku (nie używam skarpetek ani futerałów) folia na ekranie wygląda jakby była przed chwilą naklejona.

wbrew temu co o niej piszą (że niby kiepsko widać w słońcu) ostrość i widoczność obrazu jest na naprawdę wysokim poziomie.
pomimo tego, że folia jest stosunkowo gruba, nie ma żadnej różnicy w czułości na dotyk. nie wiem czy nie jest lepsza nawet niż na gołym ekranie.

folia zagg... no cóż, wujas ma samsunga wave, zakupił tę folię. zakładaliśmy ją razem przez prawie godzinę (masakra jakaś...)
w dodatku tel nie jest już tak czuły na dotyk. generalnie nie polecam tej folii na ekrany pojemnościowe.
w ogole, żeby porysować szkło trzeba być geniuszem :/
mi się udało nosić touch hd w kieszeni, bez folii przez dwa miesiące i nie było na ekranie ani jednej ryski.

podsumowując:

zagg: folia faktycznie wytrzymała. z tym, że to nie tyle folia co jakaś gumowata masa. tracisz przez nią precyzję dotyku i kiepsko przez nią widać. nie wspomnę o gimnastyce przy jej zakładaniu. nie pierwsza folia zakładana przeze mnie na telefon, a zajęło mi to godzinę.

brando: gorąco polecam. naprawdę chroni ekran dotykowy, nie zmniejsza reakcji na dotyk ( o ile nie polepsza przypadkiem) i świetnie przez nią widać. instalacja na urządzeniu zajmuje 30sek.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2010, 21:59:52 wysłana przez mike20sdz »
Pozdrawiam, m.