Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest

  • 853 Odpowiedzi
  • 172455 Wyświetleń

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline igab

  • *****
  • 1119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Clarion Map780+AM6.6EU
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 13, 2008, 08:16:21 »
Pobawiłem się troszkę nową betą 5.0 [...],
na razie przy obliczaniu dłuższej trasy np z Wawy do Bielska Białej wywala mi jakiś problem hubneta, [...]
Czy zrobiłeś aktualizację pliku hubnet.A podczas instalacji?
(Czy zaptaszkowałeś aktualizację mapy?)

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 13, 2008, 08:43:40 »
Pobawiłem się troszkę nową betą 5.0 [...],
na razie przy obliczaniu dłuższej trasy np z Wawy do Bielska Białej wywala mi jakiś problem hubneta, [...]
Czy zrobiłeś aktualizację pliku hubnet.A podczas instalacji?
(Czy zaptaszkowałeś aktualizację mapy?)

nie nie zaznaczyłem aktualizacji mapy

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: Betatesterzy do pracy! :)
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 13, 2008, 08:55:47 »
Opcja trzypozycyjna w konfiguracji układu ekranu:   poziomo/pionowo/jak w systemie
i obaj będziemy zadowoleni :)

No to ja mam jeszcze jedną propozycję: przy wyborze wyglądu interfejsu "AutoMapa Panorama" automatyczne obracanie ekranu do poziomu.
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 13, 2008, 08:57:01 »
Pobawiłem się troszkę nową betą 5.0 [...],
na razie przy obliczaniu dłuższej trasy np z Wawy do Bielska Białej wywala mi jakiś problem hubneta, [...]
Czy zrobiłeś aktualizację pliku hubnet.A podczas instalacji?
(Czy zaptaszkowałeś aktualizację mapy?)

nie nie zaznaczyłem aktualizacji mapy
No to masz juz odpowiedź na Twój problem....
ISTQB Certified Tester

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 13, 2008, 09:17:08 »
..., ale już trudniej pogodzić mi się, że nie pokazuje mi ulicy w jaką skręcę a tylko tę po której jadę...
Jest na gorze pilota. Dodatkowo na wyswietlaczach panoramicznych jest takze ulica po ktorej sie jedzie - na dole.

Sprawdziłem w obu położeniach programu (poziom, pion) i nie zgadzam się. Na górze jest ulica po której aktualnie jadę, a na dole to nie wiem chyba to dzielnica, osiedle itp oraz miasto w którym aktualnie przebywam. Sprawdziłem na Wawie.  Czy zauważyliście, że jak program jest w trybie nawigacji np na demo to w układzie pionowym na lewej krawędzi ekranu (Mio P350) widać jakieś okno pod spodem. Na orientacji poziomej nie sprawdziłem.. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2008, 09:22:03 wysłana przez Treker »

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 13, 2008, 09:34:17 »
Czy zauważyliście, że jak program jest w trybie nawigacji np na demo to w układzie pionowym na lewej krawędzi ekranu (Mio P350) widać jakieś okno pod spodem. Na orientacji poziomej nie sprawdziłem.[/b][/color]. Pozdrawiam
To jest pasek postępu.
ISTQB Certified Tester

*

Offline Qbik

  • *****
  • 1495
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.wikaro.pl
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 13, 2008, 09:35:20 »
Opcja trzypozycyjna w konfiguracji układu ekranu:   poziomo/pionowo/jak w systemie
i obaj będziemy zadowoleni :)

No to ja mam jeszcze jedną propozycję: przy wyborze wyglądu interfejsu "AutoMapa Panorama" automatyczne obracanie ekranu do poziomu.


Dobry pomysł trzeba to do supportu napisać (mimo, że ten wątek na pewno jest obserwowany) ;)
axim x51v LennySh_Football WM6.1 L10 & iPhone 3G 16GB z 2.2.1 na pokładzie + BT-359 + 4gb SDHC & CF + AM 5.xx EU
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6656

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 13, 2008, 09:52:11 »
Sprawdziłem ... i nie zgadzam się. Na górze jest ulica po której aktualnie jadę,
a na dole to nie wiem chyba to dzielnica, osiedle itp ...

1. To ciekawe, bo u mnie jest nazwa ulicy ZA najbliższym manewrem.
2. Może podaj sposób przeróbki Mio, tak by miał ekran panoramiczny, inni pewnie też by chcieli mieć panoramę   :E
Napisane: 13-03-2008, 09:41:14
Cytat: Qbik
Cytat: prozor
No to ja mam jeszcze jedną propozycję: przy wyborze wyglądu interfejsu "AutoMapa Panorama" automatyczne obracanie ekranu do poziomu.
Dobry pomysł trzeba to do supportu napisać (mimo, że ten wątek na pewno jest obserwowany) ;)

A co jeśli będą chętni do używania skórki 'panorama' w orientacji pionowej? Różne bywają gusta  :wink:
Co do skórek mam inną uwagę, wybór skórek powinien być w ustawieniach interfejsu a nie w 'innych'.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline gps_am

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 13, 2008, 10:03:27 »
Cytat: Treker
Na górze jest ulica po której aktualnie jadę, ...
Pokazywana jest ulica za manewrem. Czasem jest tak, ze za mamewrem (skrzyżowanie) nadal jest sięna tej samej ulicy.

Cytat: Treker
Na orientacji poziomej nie sprawdziłem.
Jest tak samo, bo zmienia się tylko układ, a nie zawartość ekranu.

Cytat: nocnyMarek
2. Może podaj sposób przeróbki Mio, tak by miał ekran panoramiczny, inni pewnie też by chcieli mieć panoramę
Wystarczy obrócić antenę lub użyć przycisku systemowego. Można też wybrać to w menu AM.

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 13, 2008, 10:08:15 »
Czy zauważyliście, że jak program jest w trybie nawigacji np na demo to w układzie pionowym na lewej krawędzi ekranu (Mio P350) widać jakieś okno pod spodem. Na orientacji poziomej nie sprawdziłem.[/b][/color]. Pozdrawiam
To jest pasek postępu.

A to dobreeeee  :D :D :D :D :D :D Dla mnie to wygląda jak przesuniety ekran. Czy da się to jakoś wywalić, żeby mapa wypełniła cały ekran ?
A jak u Was w trybie nawigacji zachowuje się ta ikonka naładowania baterii, bo wg mnie to nie działa wcale tzn nie pokazuje stanu naładowania baterii. Ja miałem prawie całkowicie rozładowana baterię, a na pilocie AM full
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2008, 10:12:15 wysłana przez Treker »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 13, 2008, 10:13:05 »
gps_am ekran panoramiczny a pozioma orientacja ekranu to 2 różne rzeczy,
malypb pisał wyraźnie:
na wyswietlaczach panoramicznych jest takze ulica po ktorej sie jedzie
więc Treker na MIO czy innym PDA z ekranem QVGA tego nie sprawdzi.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline gps_am

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 13, 2008, 10:30:42 »
Cytat: nocnyMarek
gps_am ekran panoramiczny a pozioma orientacja ekranu to 2 różne rzeczy,
malypb pisał wyraźnie:
na wyswietlaczach panoramicznych jest takze ulica po ktorej sie jedzie
więc Treker na MIO czy innym PDA z ekranem QVGA tego nie sprawdzi.
No tak, trochę nadinterpretowałem. Pewnie z tego powodu, że po wybraniu opcji "Automapa Panorama" w ustawieniach (nie w opcji orientacji ekranu), wynik jest w zasadzie ten sam. W "AM Panorama" małe panele danych są umieszczone nie na górze, a z lewej strony okna nawigacji. Reszta zawartości ekranu jest bez zmian. W dolnym panelu z informacją lokalizacyjną nadal jest tylko dzielnica/miasto lub miejscowość/gmina, zależnie od tego przez co się przejeżdża.

*

Offline Qbik

  • *****
  • 1495
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.wikaro.pl
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 13, 2008, 10:37:18 »
Cytat: Qbik
Cytat: prozor
No to ja mam jeszcze jedną propozycję: przy wyborze wyglądu interfejsu "AutoMapa Panorama" automatyczne obracanie ekranu do poziomu.
Dobry pomysł trzeba to do supportu napisać (mimo, że ten wątek na pewno jest obserwowany) ;)

A co jeśli będą chętni do używania skórki 'panorama' w orientacji pionowej? Różne bywają gusta  :wink:
Co do skórek mam inną uwagę, wybór skórek powinien być w ustawieniach interfejsu a nie w 'innych'.


Też przed chwila szukałem gdzie ta skórka (nie mogłem namierzyć) i po raz kolejny wyszedł brak przycisku powrótu "wyżej" (do poprzedniego poziomu menu)
axim x51v LennySh_Football WM6.1 L10 & iPhone 3G 16GB z 2.2.1 na pokładzie + BT-359 + 4gb SDHC & CF + AM 5.xx EU
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6656

*

Offline Wiceq

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 6S PLUS (iAM)
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 13, 2008, 10:47:50 »
Proponuje mały test:

Spróbujcie wyznaczyć trasę np:

Start:  Radom, ul.Tartaczna 3
Przez: Wola Goryńska (mazowieckie)
Koniec: Warszawa Pułkowa 1

U mnie za pierwszym razem jest "problem z plikiem hubnet" choć mam go zaktualizowanego. ( występuje to przypadkowo i dość często, ponowne wyliczenie trasy już zwykle działa)
Po ponownym wyliczeniu tej trasy dostaję: " Wystąpiła wewnętrzna niezgodność danych"
Po rozbiciu na dwie niezależne trasy jest OK.

Zamiast Woli Goryńskiej wstawcie np Pacanów i też jest to samo :(

To ja mam coś pokopane w plikach, czy TTTM ?

W.



*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 13, 2008, 10:50:41 »
Cytuj
Dla spragnionych czerwonych daszków i bardziej przeźroczystych budynków  :
Niezłe.Trochę rdzawy ten kolor,ale trudno tu dać rażący czerwony bo nie będzie można na to patrzeć.Następnym razem dorzuć tekstury  :smile: Swoją drogą twórcy AM powinni poeksperymentować nad takim rozwiązaniem. Przetestować warianty kolorystyczne. Dobrze,byłoby gdyby przyjrzał się temu ktoś kto ma dobry gust estetyczny (jakiś plastyk,albo co),żeby na przykład nie wymyślono żółtych dachów i czerwonych ścian. Chodzi po prostu o to,żeby szło na to w ogóle patrzeć.
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 13, 2008, 10:56:56 »
A to dobreeeee  :D :D :D :D :D :D Dla mnie to wygląda jak przesuniety ekran. Czy da się to jakoś wywalić, żeby mapa wypełniła cały ekran ?
A jak u Was w trybie nawigacji zachowuje się ta ikonka naładowania baterii, bo wg mnie to nie działa wcale tzn nie pokazuje stanu naładowania baterii. Ja miałem prawie całkowicie rozładowana baterię, a na pilocie AM full
Można prosić o zamieszczenie zrzutu ekranu?

Pozdrawiam

PS: dostałem zaproszenie :)


Proszę bardzo oto zrzut mojego ekranu.

Zobaczcie ten pasek postępu po lewej stronie moim zdaniem to niepotrzebny koszmar (AM dajcie to jako opcję), wygląda jak przesunięcie mapy.
Macie rację pomyliłem się ulica na górze to ta za następnym manewrem. Więc przydałaby się opcja włączająca ulicę po której jadę.
Koło nazwy ulicy jest ikonka z baterią (na obrazku nie widoczna), która tak naprawdę nic nie pokazuje.

Do twórców AM:
Moja subiektywna prośba:
1. dajcie prędkość w pilocie jako opcję, a nie na siłę bo to mało przydatne, wystarcza prędkościomierz w aucie
2. wywalcie tego pilota z samego przeglądania wyznaczonej trasy np. w domu przed podróżą (start-koniec), mniej zostało miejsca na przeglądanie trasy na mapie
3. pozwólcie na opcjonalne włączenie możliwości zumowania sobie wyznaczonej trasy za pomocą rysika tak jak to było do tej pory od wersji 3.x - bardzo wygodna funkcja, dużo wygodniejsza niż te plusiki i minusiki.
4. dajcie pasek postępu jako opcję. Obecne rozwiązanie jest bardzooo słabiutkie.

Poza tym bardzo program ciekawie zmodyfikowany - wybór trasy alternatywnej czy rózne widoki pilota w trakcie nawigacji to rewelacja !!!!!!!


Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2008, 11:41:47 wysłana przez Treker »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 13, 2008, 11:09:23 »
Chyba TTTM, u mnie wyskakuje komunikat
'Cel nie został osiągnięty mimo zbadania wszystkich możliwosci'
Zapisz trasę i wyslij do supportu.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 13, 2008, 11:53:27 »
Układ poziomy zwykły i panorama:


Napisane: Marzec 13, 2008, 11:15:56
Zobaczcie ten pasek postępu po lewej stronie moim zdaniem to niepotrzebny koszmar (AM dajcie to jako opcję), wygląda jak przesunięcie mapy.
4. dajcie pasek postępu jako opcję. Obecne rozwiązanie jest bardzooo słabiutkie.

Przydało by się, aby odseparowali ten pasek, może cienka ciemna linią, aby był lepiej widoczny i może kolory inne. Ta czerwona kostka jest w ogóle nie widoczna.
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 13, 2008, 12:16:21 »
Ta czerwona kostka jest w ogóle nie widoczna.
A, jak dla mnie - OK. Kostka jest kontrastowa w ustawieniach default i widać proporcje trasy z daleka. Być może jeszcze lepszy byłby cały czerwony słupek trasy przebytej, ale wtedy mogłoby to wyglądać trochę odpustowo (oczojebnie).

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 13, 2008, 12:19:02 »
3. pozwólcie na opcjonalne włączenie możliwości zumowania sobie wyznaczonej trasy za pomocą rysika tak jak to było do tej pory od wersji 3.x - bardzo wygodna funkcja, dużo wygodniejsza niż te plusiki i minusiki.
4. dajcie pasek postępu jako opcję. Obecne rozwiązanie jest bardzooo słabiutkie.

Ad 3. Przecież możesz rysikiem suwać znajdującą się między znakami +/- lupę to to samo co było wcześniej

Ad 4. Jak najbardziej jestem za. Pasek dubluje w pewnym sensie informacje z pilota i jest niepotrzebnym gadżetem zabierającym ileś tam pixeli.
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 13, 2008, 12:20:14 »

Ciekawy bug (chyba?) - po wykasowaniu trasy w trakcie demo, program nadal nawiguje tą trasą. Wydaje mi się, że tak nie było wcześniej.

*

Offline gps_am

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #111 dnia: Marzec 13, 2008, 12:27:28 »
Proponuje mały test:

Spróbujcie wyznaczyć trasę np:

Start:  Radom, ul.Tartaczna 3
Przez: Wola Goryńska (mazowieckie)
Koniec: Warszawa Pułkowa 1

U mnie za pierwszym razem jest "problem z plikiem hubnet" choć mam go zaktualizowanego. ( występuje to przypadkowo i dość często, ponowne wyliczenie trasy już zwykle działa)
Po ponownym wyliczeniu tej trasy dostaję: " Wystąpiła wewnętrzna niezgodność danych"
Po rozbiciu na dwie niezależne trasy jest OK.

Zamiast Woli Goryńskiej wstawcie np Pacanów i też jest to samo :(

U mnie wyrzuca "cel nie zostałosiągniety, mimo zbadania ....". Co ciekawe, inne adresy w Warszawie też nie są osigalne. Sprawdziłem też pod kątem dopuszczalnych dróg - bez efektu. Natomiast bez punktu "via" jest OK. To mni natchneło do sprawdzenia ustawienia punktu "via" przez wskazania na trasie, a nie przez wybór z listy.
Zadziałało! Zatem prawdopodobnie problem leży w punktach mapy. Chodzi o miejscowości bez jakichkolwiek danych adresowych (choćby ulic), bo wskazanie "via" z innej miejscowości, gdzie są dane, funkcjonuje dobrze.
No, ale nie w tym rzecz, by punkty "via" wstawiać zawsze z ekranu.

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #112 dnia: Marzec 13, 2008, 12:54:18 »

Ciekawy bug (chyba?) - po wykasowaniu trasy w trakcie demo, program nadal nawiguje tą trasą. Wydaje mi się, że tak nie było wcześniej.

Tak było, dalej będzie nawigował nawet jak się wyznaczy nowa trasę, bo informacje o nawigacji pobiera z danych utworzonych w momencie włączenia funkcji demo. Trzeba wyłączyć demo.
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline Wiceq

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 6S PLUS (iAM)
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #113 dnia: Marzec 13, 2008, 13:05:09 »
Proponuje mały test:

Spróbujcie wyznaczyć trasę np:

Start:  Radom, ul.Tartaczna 3
Przez: Wola Goryńska (mazowieckie)
Koniec: Warszawa Pułkowa 1

U mnie za pierwszym razem jest "problem z plikiem hubnet" choć mam go zaktualizowanego. ( występuje to przypadkowo i dość często, ponowne wyliczenie trasy już zwykle działa)
Po ponownym wyliczeniu tej trasy dostaję: " Wystąpiła wewnętrzna niezgodność danych"
Po rozbiciu na dwie niezależne trasy jest OK.

Zamiast Woli Goryńskiej wstawcie np Pacanów i też jest to samo :(

U mnie wyrzuca "cel nie zostałosiągniety, mimo zbadania ....". Co ciekawe, inne adresy w Warszawie też nie są osigalne. Sprawdziłem też pod kątem dopuszczalnych dróg - bez efektu. Natomiast bez punktu "via" jest OK. To mni natchneło do sprawdzenia ustawienia punktu "via" przez wskazania na trasie, a nie przez wybór z listy.
Zadziałało! Zatem prawdopodobnie problem leży w punktach mapy. Chodzi o miejscowości bez jakichkolwiek danych adresowych (choćby ulic), bo wskazanie "via" z innej miejscowości, gdzie są dane, funkcjonuje dobrze.
No, ale nie w tym rzecz, by punkty "via" wstawiać zawsze z ekranu.

Prawdopodobnie miało to działać tak jak piszą:
* Inteligentne punkty "Przez". Jesli punkt "Przez" ustawiany jest
   bezposrednio na mapie w duzym oddaleniu lub poprzez wyszukanie i wybor
   miejscowosci trasa stara sie jak najszybciej przejechac przez miejscowosc
   bez koniecznosci docierania do jej centrum.
 
Tylko nie działa :(
W.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 13, 2008, 13:15:37 »
Tak było, dalej będzie nawigował nawet jak się wyznaczy nowa trasę, bo informacje o nawigacji pobiera z danych utworzonych w momencie włączenia funkcji demo. Trzeba wyłączyć demo.
Trochę to IMHO niedorzeczne, by demonstrować coś, co nie istnieje (zostało skasowane, usunięte). Wg. mnie skasowanie wykonywanej trasy powinno zatrzymywać demo.
Ale to bibelot...

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #115 dnia: Marzec 13, 2008, 13:39:24 »
Tak było, dalej będzie nawigował nawet jak się wyznaczy nowa trasę, bo informacje o nawigacji pobiera z danych utworzonych w momencie włączenia funkcji demo. Trzeba wyłączyć demo.
Trochę to IMHO niedorzeczne, by demonstrować coś, co nie istnieje (zostało skasowane, usunięte). Wg. mnie skasowanie wykonywanej trasy powinno zatrzymywać demo.
Ale to bibelot...

Może ...? Jak jedziesz samochodem z włączoną nawigacją i wyznaczona trasą, skasujesz trasę to nadal będzie pokazywało aktualną Twoja pozycję - tak właśnie działa Demo. Oczywiście mogło by jednocześnie ze skasowaniem trasy wyłączać Demo, ale czasem w trybie demo w ten sposób można zobaczyć nawigowanie bez utworzonej trasy.
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline WalZych

  • **
  • 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG4 z AM SygicEurop; HD2 na WM; AM6 EU; Asus TF201
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #116 dnia: Marzec 13, 2008, 13:57:34 »
najpierw po zainstalowaniu AM5 chodziła przez parę minut, a potem program nagle wywaliło i nie pomogły żadne resety ani re-instalacje. Suport poradził wykasować wszystkie Setings Files i Data Files. Pomogło i wszystko gra, a zrobienie ustawień od zera pomaga zapoznać się z menu.

Gorąco popieram wyrażane już tutaj uwagi. Powtórzę  kilka, żeby dobrze zapadły w pamięć (ale i tak napiszę maila do suportu):
  • bardzo brak mi możliwości "powiększania okienkiem"
  • "skasuj trasę" schowane jest zbyt głęboko
  • przydałoby się sterowanie jasnością ekranu z poziomu AM
  • mam nadzieję, że blokowanie odcinków pojawi się w dalszych wersjach i nie trzeba będzie za radą NocMarka grzebać w plikach

A tak ponadto, to w codziennym użytkowaniu x razy dziennie korzystam z "prowadź do" i chętnie skorzystałbym z możliwości takiej, jak "menu expert" (chyba tak to się nazywało w poprzednich wersjach), gdzie jednym kliknięciem było się w "prowadź do". Niby tylko o jeden klik więcej, ale jak trzeba to zrobić kilkanaście razy dziennie przy wyznaczaniu ciągle nowych tras po mieście, to ma się ochotę zaoszczędzić sobie tej przyjemności.

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #117 dnia: Marzec 13, 2008, 15:24:02 »
Poprzednie menu, było wygodniejsze, więc nie wiem czym się kierowali powiększając ikony w menu, jak na ekranie dodatkowe przyciski są tak małe, że w czasie jazdy nie sposób w nie trafić (mam ekran 2,7 cala).

---------------------------------------

Jest do pobrania nowe menu, zmiany są niewielkie (nie ma tu co za bardzo mieszać).

Menu do pobrania tu: http://www.darekfoto.pl/automapa5/menu.rar

A taka jest różnica:

Przed:



Po:

« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2008, 17:52:30 wysłana przez Darek_Foto »
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 13, 2008, 18:07:19 »
Panowie, czy tylko u mnie zniknęła ikonka stanu baterii ??
Nie mam jej na wyświetlaczu, w opcjach też nie mogę nigdzie odszukać włącz/wyłącz pokazywanie stanu baterii.

*

Offline Qbik

  • *****
  • 1495
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.wikaro.pl
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #119 dnia: Marzec 13, 2008, 18:36:49 »
Panowie, czy tylko u mnie zniknęła ikonka stanu baterii ??
Nie mam jej na wyświetlaczu, w opcjach też nie mogę nigdzie odszukać włącz/wyłącz pokazywanie stanu baterii.

ikona jest i raczej tego z menu nie da się wyłączyć

może spr z zasilaniem (sorry, ale czasem się zdarza)
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2008, 18:39:24 wysłana przez Qbik »
axim x51v LennySh_Football WM6.1 L10 & iPhone 3G 16GB z 2.2.1 na pokładzie + BT-359 + 4gb SDHC & CF + AM 5.xx EU
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6656