AutoMapa 6.7 beta

  • 293 Odpowiedzi
  • 99595 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline critu

  • **
  • 240
  • REGULAMIN - AVATAR
  • Sprzęt: Asus P750 WM 6.1
Odp: AutoMapa 6.7 beta
« Odpowiedź #150 dnia: Grudzień 24, 2010, 13:12:23 »
Jak na razie odpukać, ale pomimo 64Mb ramu w mim asusiku, 6.7 beta chodzi jak najbardziej ok. I nareszcie zrobili coś z tymi budynkami, bo przy nawigowaniu AM automatycznie przełączała w widok 3D z budynkami i aby się ich pozbyć to ręcznie musiałem przełączać. Teraz wystarczy z nich spuścić powietrze i ich nie ma. To wielki plus.

Fajnie byłoby, gdyby panowie z AM zrobili jeszcze opcję wyłączenia poszczególnych komunikatów przed manewrem. Jest ich aż 3 i są opcje ustawiania na ile czasu przed manewrem. A mogliby wstawić jeszcze na liście opcję nie informuj i było by git. Nie wiem jak wam ale mi wystarczy jeden raz powiedzieć, że mam skręcić w prawo a nie 4 razy :D
1. za 1 km w prawo
2. ze 700m w prawo
3. za 300m w prawo
4. w prawo
Przecież jak się nawi rozgada to obłędu można dostać.

*

Offline Klusek

  • *****
  • 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: AutoMapa 6.7 beta
« Odpowiedź #151 dnia: Grudzień 24, 2010, 15:35:52 »
Cytuj
    * Automatyczne obracanie ekranu dla Samsung Omnia2.

Ufff.... na B7610 nie dziala ;)

Blagam nie zglaszac jako blad, dopoki nie bedzie mozliwosci wylaczenia tego ustrojstwa ;)

A zmiana parametru AutoRotateScreen w pliku am.settings z 1 na 0 nie wyłącza autorotacji? Ja nie jestem w stanie tego sprawdzić, bo u mnie autorotacja nie działa :)
Sony Xperia Arc S powered by:
FXP208 - CM10

*

Offline Miedzio

  • ***
  • 492
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoMapa 6.7 beta
« Odpowiedź #152 dnia: Grudzień 24, 2010, 15:54:15 »
Ja rowniez tego nie sprawdze, a chyba jeszcze nikt na forum nie potwierdzil, ze ta zmiana wylacza autorotacje. Wszyscy Swietami zajeci... ;) Wesolych! :)

*

Offline robertpiaty

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Cruser Alpha B50
Odp: AutoMapa 6.7 beta
« Odpowiedź #153 dnia: Grudzień 24, 2010, 16:05:32 »
Dzisiaj przetestowałem AM na odcinku 15 km. Podczas jazdy na tym odcinku samoczynnie 3 razy samoczynnie się włączyło "Moje Menu". Reset urządzenia i ponowna kalibracja nic nie poprawiła. W domu podczas trasy demo położyłem nawigację na stole i problem się również pojawiał. Wracam do AM 6.6.2 i sprawdzę czy wtedy ten problem się powtórzy. Mam nadzieję, że to błąd AM a nie urządzenia :(
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2010, 16:08:46 wysłana przez robertpiaty »

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: AutoMapa 6.7 beta
« Odpowiedź #154 dnia: Grudzień 24, 2010, 16:36:43 »
Wczoraj przejechałem na nawigacji po mieście ok. 40km i tylko raz przeliczyła trasę bez powodu. Poza tym jest OK. W mapie są też uwzględnione nowe odcinki ulic i skrzyżowań oddane jesienią do użytku.
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline robertpiaty

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Cruser Alpha B50
Odp: AutoMapa 6.7 beta
« Odpowiedź #155 dnia: Grudzień 24, 2010, 16:43:22 »
Wróciłem do 6.6.2 i odpaliłem ponownie demo trasy. Wszystko jest ok - zatem namieszane jest w becie z jakimś usprawnieniem.

*

Offline jetsf

  • ***
  • 365
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia 2,WM6.5, AM6.12.EU, BT-Q1000XT, GS2 ws 4.0.4
Odp: AutoMapa 6.7 beta
« Odpowiedź #156 dnia: Grudzień 24, 2010, 16:59:18 »
Widoku sygnalizatorów nie da sie wyłączyć w menu, a ich wyświetlanie jest niezależne
od ustawień wyświetlania POI, wyświetlają się zawsze do tej samej skali.

Informacja dla tych, co nie lubia być uszczęśliwiani na siłę,
w pliku gmv.settings (w każdym profilu), na ok. 30 wierszy prze końcem pliku znajdziecie zapis:
AllowTrafficLights=1
TrafficLightsMaxScaleToDraw=2.200000

Zmiana 1 na 0 wyłącza wyświetlanie sygnalizatorów,
a w drugim wierszu jest regulacja skali do której są widoczne.
Ciekawscy mogą w ten sposób przejrzeć w jakich rejonach są światła naniesione:
Dzięki. Na takie info czekałem.

*

Offline Wookash82

  • ***
  • 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P560
Odp: AutoMapa 6.7 beta
« Odpowiedź #157 dnia: Grudzień 24, 2010, 17:01:59 »
...namieszane jest w becie z jakimś usprawnieniem.

no to trzeba to zgłosic odpowiednim "władzom"  :)

ja póki co nic nie stwierdziłem
Proste są dla szybkich samochodów, Zakręty są dla szybkich kierowców...

AutoMapa 6.10.0

*

Offline pogar

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: HTC HD7, HTC Touch HD2
Odp: AutoMapa 6.7 beta
« Odpowiedź #158 dnia: Grudzień 24, 2010, 20:25:01 »
Jak Wasze wrażenia z używania Am 6.7 beta?

Mnie dziś , na dośc krótkich trasach, zwiesiła się parę razy (restart urzadzenia pomagał), zatrzymała się też podczas nawigacji . Instalowałem ją na Am 6.2.

Przed chwiką sformatowałem więc kartę i wrzucilem betę jeszcze raz, zobaczę co będzie jutro.
Ja wczoraj przejechałem na niej 260km i nie było żadnego problemu...

Pozdrawiam

Dziś u mnie kolejna próba: wpierw zwiecha jak pojechałem inaczej niż AM kazała, potem zwiecha podczas nawigacji gdy jechałem wg wytycznych. Konieczny byl restart urządzenia.
Oczywiście, tym razem AM była zainstalowana na Am 6.6.2, ale przed tym wszystkim zrzucilem wszystko z karty, przeformatowałem ją (bez szybkiego formatowania) i wgrałem z powrotem.
Teraz wywalę katalog Automapa.eu z karty, zainstaluje i odzyskam katalog profiles z backupu. Kolejne podejście podczas krótkiej jazdy na kolację wigilijną..

W dodatku mam tak, iż jak klikam po menu, część ekranyu (jakieś 20% od góry) wygląda na trochę przesunięte w lewo. Po kliknięciu na jakąs opcję się to koryguje, ale zmiana ekraniu powoduje to samo. Skórka domyślna, objaw jest tylko na ekranach z przyciskami

po skasowaniu AM z karty, przeinstalowaniu i wrzuczeniu katalogu Profiles z backupu nie było problemów na krótkiej trasie. Zobaczymy co będzie dalej.

*

Offline Eldorado9

  • **
  • 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: AutoMapa 6.7 beta
« Odpowiedź #159 dnia: Grudzień 24, 2010, 23:22:05 »
... I nareszcie zrobili coś z tymi budynkami...

Nie wiem czy Koledzy zauważyli, ale poza możliwością "dmuchania" budynków zostały dodane obrysy 3D w Lublinie - wcześniej tego nie było...
Pozdrawiam
Eldorado9

*

Offline matmic

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mateusz Miciński
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S21 Ultra
Odp: AutoMapa 6.7 beta
« Odpowiedź #160 dnia: Grudzień 24, 2010, 23:40:00 »
Faktycznie, Lublin doczekał się dmuchanych budynków. Długo to trwało.
Samsung Galaxy S21 Ultra
Microsoft Surface Pro 6

*

Offline tesbor

  • **
  • 242
  • Sprzęt: Galaxy sIII + Galaxy Note II
Odp: AutoMapa 6.7 beta
« Odpowiedź #161 dnia: Grudzień 25, 2010, 01:36:10 »
Dzisiaj przejechalem trase Poznan-Torun i zero problemow (HTC HD2, rom Bysio v12 3.14 F). AM "chodzi" szybciej.

Natomiast pierwszy raz zobaczylem korekte czasu dotarcia do celu - bo chyba o to chodzi.
Pojawil sie zielony pasek informacyjny przy gornej krawedzi ekranu z taka buzka --->  :smiley: oraz "-2".
Niestety nie uchwycilem czy byl jakis komentarz AM do tej korekty.

*

Offline Mystic_Art

  • ***
  • 278
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond: Titanium Edition by me
Odp: AutoMapa 6.7 beta
« Odpowiedź #162 dnia: Grudzień 25, 2010, 12:11:51 »
Czy ktos pamieta, które wpisy  likwidują te nieszczęsne dymki z nazwami ulic. Gdzies widziałem na to przepis w którymś z wątków, ale niestety mi to umknęło.
sit tibi terra levis - Niech Ci Ziemia lekką będzie


*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: AutoMapa 6.7 beta
« Odpowiedź #163 dnia: Grudzień 25, 2010, 12:17:57 »
Za dużo mieszania-  zainstaluj na czysto.
U mnie działa wzorowo... na razie.

Pozdrawiam
ISTQB Certified Tester

*

Offline Wookash82

  • ***
  • 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P560
Odp: AutoMapa 6.7 beta
« Odpowiedź #164 dnia: Grudzień 25, 2010, 12:56:15 »
Czy ktos pamieta, które wpisy  likwidują te nieszczęsne dymki z nazwami ulic. Gdzies widziałem na to przepis w którymś z wątków, ale niestety mi to umknęło.

W ustawieniach interfejsu, pierwsza zakładka. Trzeba odznaczyc "poziome etykiety ulic w 3D" i juz nie ma dymków  :ok:
Proste są dla szybkich samochodów, Zakręty są dla szybkich kierowców...

AutoMapa 6.10.0

*

Offline daro.s

  • ***
  • 278
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad Auro S     z LD
Odp: AutoMapa 6.7 beta
« Odpowiedź #165 dnia: Grudzień 25, 2010, 13:14:10 »
Dzisiaj przetestowałem AM na odcinku 15 km. Podczas jazdy na tym odcinku samoczynnie 3 razy samoczynnie się włączyło "Moje Menu". Reset urządzenia i ponowna kalibracja nic nie poprawiła. W domu podczas trasy demo położyłem nawigację na stole i problem się również pojawiał. Wracam do AM 6.6.2 i sprawdzę czy wtedy ten problem się powtórzy. Mam nadzieję, że to błąd AM a nie urządzenia :(
Ten problem pojawił się od wersji AM6.0 gdy w konfiguracji przycisków, pozycji "1.Twoje menu" będzie przypisany NONAME. Wystarczy gdy wejdziesz w Ustawienia -> Przyciski i pozycji 1.Twoje menu zamiast NONAME przypiszesz "Kursor - nawigacja". AutoMapa potrafi sama zmienić pierwszą pozycję na NONAME gdy przez pewien czas przeglądasz konfigurację przycisków bez wprowadzenia i zapisania zmian.
 
Pzd
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2010, 13:17:48 wysłana przez daro.s »
Było: Cruser Sigma B50; Cruser Sigma A50; Westin G501; Mio 169 
Od: AM 3.9.3 XL mapy 3r -> AM 6.24

*

Offline witek1953

  • **
  • 199
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: AutoMapa 6.7 beta
« Odpowiedź #166 dnia: Grudzień 25, 2010, 15:12:59 »
Kolego "nocnyMarek"
Pytałem tu bo sądziłem, że dotyczy to automapy. Zrobiłem wpis w wątku "ROMy do Leo". Dziękuję za podpowiedź.

*

Offline pogar

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: HTC HD7, HTC Touch HD2
Odp: AutoMapa 6.7 beta
« Odpowiedź #167 dnia: Grudzień 25, 2010, 16:53:06 »
Dziś u mnie kolejna próba: wpierw zwiecha jak pojechałem inaczej niż AM kazała, potem zwiecha podczas nawigacji gdy jechałem wg wytycznych. Konieczny byl restart urządzenia.
Oczywiście, tym razem AM była zainstalowana na Am 6.6.2, ale przed tym wszystkim zrzucilem wszystko z karty, przeformatowałem ją (bez szybkiego formatowania) i wgrałem z powrotem.
Teraz wywalę katalog Automapa.eu z karty, zainstaluje i odzyskam katalog profiles z backupu. Kolejne podejście podczas krótkiej jazdy na kolację wigilijną..

W dodatku mam tak, iż jak klikam po menu, część ekranyu (jakieś 20% od góry) wygląda na trochę przesunięte w lewo. Po kliknięciu na jakąs opcję się to koryguje, ale zmiana ekraniu powoduje to samo. Skórka domyślna, objaw jest tylko na ekranach z przyciskami

po skasowaniu AM z karty, przeinstalowaniu i wrzuczeniu katalogu Profiles z backupu nie było problemów na krótkiej trasie. Zobaczymy co będzie dalej.

Dzis na trasie 350 km wszystko było ok, do czasu gdy w trakcie zrobiłem postój i wyłączyłem AM. Po ruszeniu nawigowała chwilę, po czym napisała o jakimś błędzie o przyciagnięciu do siatki ( czy cos) i musiałem znów zrestartować urządzenie. Po ponownym włączeniu miała problemy z znalezeniem sygnału, potem było ok.
Miałem też wrażenie iż dosyć często AM twierdziła iż jestem w polu, podczas gdy ciągle jechałem prosto Gierkówką.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa 6.7 beta
« Odpowiedź #168 dnia: Grudzień 25, 2010, 20:39:50 »
W moim przypadku, w piątek (trasa ok 200km w obie strony) kilka razy (trzy-cztery) kursor "kicnął" lekko poza trasę, ale zanim AM wyznaczyła nową kursor wrócił już na trasę (choć nowy punkt start pojawił się).
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline pogar

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: HTC HD7, HTC Touch HD2
Odp: AutoMapa 6.7 beta
« Odpowiedź #169 dnia: Grudzień 25, 2010, 21:22:31 »
W moim przypadku, w piątek (trasa ok 200km w obie strony) kilka razy (trzy-cztery) kursor "kicnął" lekko poza trasę, ale zanim AM wyznaczyła nową kursor wrócił już na trasę (choć nowy punkt start pojawił się).

o tym mówię :-) Nowego wytyczania trasy nie było ale owo "kicanie" było dziwne...

*

Bilunia

Odp: AutoMapa 6.7 beta
« Odpowiedź #170 dnia: Grudzień 25, 2010, 22:41:51 »
Miałem też wrażenie iż dosyć często AM twierdziła iż jestem w polu, podczas gdy ciągle jechałem prosto Gierkówką.
Może zwiększ trochę "ignorowanie odchyleń GPS"? To dobre lekarstwo na niedokładności mapy :wink:
Sprawdź też, co masz ustawione w kompensacji opóźnienia sygnału (rubryczka wyżej)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2010, 22:51:37 wysłana przez Bilunia »

*

Offline pogar

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: HTC HD7, HTC Touch HD2
Odp: AutoMapa 6.7 beta
« Odpowiedź #171 dnia: Grudzień 26, 2010, 07:50:28 »
Miałem też wrażenie iż dosyć często AM twierdziła iż jestem w polu, podczas gdy ciągle jechałem prosto Gierkówką.
Może zwiększ trochę "ignorowanie odchyleń GPS"? To dobre lekarstwo na niedokładności mapy :wink:
Sprawdź też, co masz ustawione w kompensacji opóźnienia sygnału (rubryczka wyżej)
Obecnie kompensację mam na 1.3s a odchylenia na średnie

*

Offline Sonny

  • ***
  • 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2
Odp: AutoMapa 6.7 beta
« Odpowiedź #172 dnia: Grudzień 26, 2010, 14:59:50 »
A czy ktoś z Was może sprawdzić czy w Gdyni, skrzyżowanie na Wzgórzu Sw Maksymiliana jest już w wersji po przebudowie ?
Pozdrawiam
Sonny

*

Offline robertpiaty

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Cruser Alpha B50
Odp: AutoMapa 6.7 beta
« Odpowiedź #173 dnia: Grudzień 26, 2010, 16:44:03 »
Cytat: daro.s
Cytat: robertpiaty
Dzisiaj przetestowałem AM na odcinku 15 km. Podczas jazdy na tym odcinku samoczynnie 3 razy samoczynnie się włączyło "Moje Menu"...
Ten problem pojawił się od wersji AM6.0 gdy w konfiguracji przycisków, pozycji "1.Twoje menu" będzie przypisany NONAME. Wystarczy gdy wejdziesz w Ustawienia -> Przyciski i pozycji 1.Twoje menu zamiast NONAME przypiszesz "Kursor - nawigacja". AutoMapa potrafi sama zmienić pierwszą pozycję na NONAME gdy przez pewien czas przeglądasz konfigurację przycisków bez wprowadzenia i zapisania zmian.
Daro.s wielkie dzięki !!!  :ok:

Miałeś rację wystąpił u mnie dokładnie ten problem. Zgłaszałem problem do supportu. Podeśle im teraz link do Twojego wpisu na forum - może naprawią ten bug w programie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2010, 22:21:27 wysłana przez nocnyMarek »

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: AutoMapa 6.7 beta
« Odpowiedź #174 dnia: Grudzień 26, 2010, 17:51:24 »
A czy ktoś z Was może sprawdzić czy w Gdyni, skrzyżowanie na Wzgórzu Sw Maksymiliana jest już w wersji po przebudowie ?

Jakbyś podał o jakie skrzyżowanie dokładnie chodzi, to wrzuciłbym zrzut ekranu. A tak to raczej ciężko, w Gdyni bywam dwa razy do roku, nie wiem o jaką krzyżówkę chodzi.
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline matmic

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mateusz Miciński
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S21 Ultra
Odp: AutoMapa 6.7 beta
« Odpowiedź #175 dnia: Grudzień 26, 2010, 18:09:12 »
Tak, na mapach 1012 w Gdyni węzeł na wzgórzu jest po przebudowie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2010, 19:35:17 wysłana przez matmic »
Samsung Galaxy S21 Ultra
Microsoft Surface Pro 6

*

Offline Sonny

  • ***
  • 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2
Odp: AutoMapa 6.7 beta
« Odpowiedź #176 dnia: Grudzień 26, 2010, 18:10:45 »
Super, dzięki serdeczne :)
Pozdrawiam
Sonny

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: AutoMapa 6.7 beta
« Odpowiedź #177 dnia: Grudzień 26, 2010, 18:26:03 »
Dwa błędy na szybko:
1. trasa S8 w Warszawie - zaszyta prędkość to 60 km/h
2. demo trasy wysyła dane do MiploLoc
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline matthiasgor

  • ***
  • 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad Vivo S, Nokia E7
Odp: AutoMapa 6.7 beta
« Odpowiedź #178 dnia: Grudzień 26, 2010, 20:05:13 »
Dzisiaj przejechalem trase Poznan-Torun i zero problemow (HTC HD2, rom Bysio v12 3.14 F). AM "chodzi" szybciej.

Natomiast pierwszy raz zobaczylem korekte czasu dotarcia do celu - bo chyba o to chodzi.
Pojawil sie zielony pasek informacyjny przy gornej krawedzi ekranu z taka buzka --->  :smiley: oraz "-2".
Niestety nie uchwycilem czy byl jakis komentarz AM do tej korekty.

Juz było w 6.6.2 :)
Szczególnie przy zdarzeniach na DK2 widoczne miałem
--
Pozdrawiam
Maciej

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa 6.7 beta
« Odpowiedź #179 dnia: Grudzień 26, 2010, 22:07:00 »
W moim przypadku, w piątek (trasa ok 200km w obie strony) kilka razy (trzy-cztery) kursor "kicnął" lekko poza trasę, ale zanim AM wyznaczyła nową kursor wrócił już na trasę (choć nowy punkt start pojawił się).
o tym mówię :-) Nowego wytyczania trasy nie było ale owo "kicanie" było dziwne...
Dziś, na identycznej trasie (ustawienia oczywiście też) i w bardzo zbliżonej porze, już nie działo się nic niepokojącego.   B)
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .