AutoMapa 6.5 beta - testy już czas zacząć.

  • 647 Odpowiedzi
  • 144162 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Automapa 6.5 beta , test już zacząć
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 30, 2010, 20:51:25 »
Może i tak. Nie wiem, nigdy nie korzystam ze znaków.

Patrzyłem trochę na trasach w Niemczech, patrzyłem u nas i według mnie może tam to ma sens, ale u nas to zwykle jest rozjazd "Katowice w prawo, Warszawa prosto", nie ma takich tablic nad każdym pasem/.
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: Automapa 6.5 beta , test już zacząć
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 30, 2010, 21:05:21 »
Na razie mam mieszane wrażenia po paru godzinach obcowania z AM 6.5 na HTC Diamond2.
Pierwszą instalację zrobiłem na poprzednią wersję i delikatnie mówiąc wszystko się sypało - począwszy od wyznaczania trasy, przez reakcje menu, a skończywszy na zakończeniu nawigacji w połowie trasy, "życiu własnym życiem" i zwisem całkowitym.
Drugą instalację zrobiłem na czysto. Pierwsze uruchomienie trwa długo, przez moment wygląda jakby coś się zepsuło - powraca do TouchFlo - ale po chwili zaczyna działać. Następne uruchomienia przebiegają już normalnie.

Na szybko: podobają mi się oznaczenia obszarów zabudowanych nad znakiem ograniczenia prędkości. Zupełnie nie leżą mi jednak dymki z ulicami - często widać tylko połowę, reszta wychodzi za ekran. Nie zapamiętuje też wybranego profilu pomimo znaczenia, że ma być domyślny - pyta o niego za każdym razem.

pozdrawiam
Mario



*

Offline baciarek

  • ****
  • 687
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S5
Odp: Automapa 6.5 beta , test już zacząć
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 30, 2010, 21:08:36 »
U mnie cały czas po włączeniu automapy pyta o rodzaj pojazdu i mimo ptaszka nie zapamiętuje wyboru.

Z pozytywów: domyślnie mówi o przejazdach kolejowych na drodze po której się poruszamy a nie o wszystkim dookoła. Mam nadzieje, że tak samo jest z fotoradarami.

Wszystko płynnie śmiga. Nie zauważyłem problemu gaśnięcia automapy, ale być może dlatego, że mam zanzaczone a raczej odznaczone wygaszanie podświetlenia podczas ładowania telefonu, więc mogłem tego nie zauważyć.

Pozdrawiam
Kobieta + 50ml = CHMOD 777

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Automapa 6.5 beta , test już zacząć
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 30, 2010, 21:22:24 »
Niestety mi po zainstalowaniu na czystej karce i dograniu Settings nadal nie pokazuje poprzednich ustawień.

Pewnie dlatego:
Cytuj
Profile pozwalające zapamiętać komplet ustawień i łatwo przełączać się pomiędzy zapamiętanymi profilami
Skoro wprowadzili profile, to pewnie zmienił się format danych, albo nazwy plików i trzeba to będzie raz ustawić na nowo.

Jeszcze wczoraj pobierało mi ok. 60k punktów a dzisiaj juz tylko 8ooo POI.

Pewnie dlatego:
Cytuj
Możliwość  zmiany zawartości i miejsca obiektów POI wbudowanych w mapę
...
Usunięty problem duplikowania POI po imporcie POI z miplo
Może po prostu mozna operować wprost na POI fabrycznych, a nie na ich odpowiednikach z miplo?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Automapa 6.5 beta , test już zacząć
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 30, 2010, 21:23:04 »
U mnie cały czas po włączeniu automapy pyta o rodzaj pojazdu i mimo ptaszka nie zapamiętuje wyboru.



Potwierdzam. U mnie również ten problem występuje.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2010, 21:24:55 wysłana przez kwojtow »

*

Offline Wookash82

  • ***
  • 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P560
Odp: Automapa 6.5 beta , test już zacząć
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 30, 2010, 21:27:58 »
duzo uliczek zostalo dodanych Nawet bardzo duzo :) zwlaszcza osiedlowych i nie tylko  Sporo moich poprawek zostalo uwzglednionych Bardzo pozytywnie mnie zazskoczyla AM 6.5 Beta

Jedyny dla mnie duzy minus to te plywajace nazwy ulic w chmurkach Wolalem po staremu przynajmniej nie zaslanialo tyle na wyswietlaczu Czasem dobrze nawet nie widac manewru

Za reszte duzy plus :)
Proste są dla szybkich samochodów, Zakręty są dla szybkich kierowców...

AutoMapa 6.10.0

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Automapa 6.5 beta , test już zacząć
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 30, 2010, 21:33:04 »

Jeszcze wczoraj pobierało mi ok. 60k punktów a dzisiaj juz tylko 8ooo POI.

Pewnie dlatego:
Cytuj
Możliwość  zmiany zawartości i miejsca obiektów POI wbudowanych w mapę
...
Usunięty problem duplikowania POI po imporcie POI z miplo
Może po prostu mozna operować wprost na POI fabrycznych, a nie na ich odpowiednikach z miplo?


To i ja odpowiem cytatem  :D swoim własnym z trochę wcześniejszego posta:

Cytuj
Zaobserwowałem kolejny błąd - przy zmianie danych punktów POI (np. przesunięcie punktu) i synchronizacji w miplo następuje również zmiana i w pole NAZWA automatycznie zostaje zmienione - nazwą jest  NAZWA_KATEGORII.

Proszę o potwierdzenie.

Więc jeżeli się zmienia nazwę/lokalizację punktu już wbudowanego to pojawiają się błędy w opisie. Więc modyfikować można, czego wcześniej nie było - ale za zmianami pojawiają się błędy.


Poza tym nie wiem co jest, ale na karcie z AM6.2 przed chwilą przeprowadziłem synchronizację Miplo i również z pliku ok. 60k punktów zostało nieco ponad 8k  :O
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2010, 21:35:01 wysłana przez Dolek »

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Odp: Automapa 6.5 beta , test już zacząć
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 30, 2010, 21:58:17 »
z tego co zauwazam, glowna bolaczka automapy i jej dziwnego zachowania dotyczy glownie uzytkownikow windowsa mobile 6.5.

skad taki wniosek?

nigdy zadnych problemow z AM jako sam program nie mialem, natomiast sledze tez watki, czytam wrecz wszystkie i sporo problemowo zauwazylem na htc, ktore w wiekszosci maja wm 6.5.

teraz wracajac do swojego i780 ktoremu zaaplikowalem WM6.5 jakies 2 tygodnie temu, instaluje nowa Automape 6.5beta i tak jak opisywalem wczesniej, wlaczenie mnie zdziwilo, ale ok, poszlo dalej, ale co dziwne nie wiedziec czemu, pomimo posiadania wiekszej wolnej pamieci ram jak i pamieci do przechowywania danych (chocby tych tymczasowych temporary), automapa wlacza mi sie dluzej, a tez nierzadko zdarza sie, ze nie wlacza sie w ogole.
mam klepsydre i komunikat ze program sie wlacza, ale mozna czekac i czekac, a w task managerze samego pliku uruchamiajacego nie ma zeby go "kill him". pozostaje soft reset i wlaczanie Automapy od nowa (wraz z zimnym startem gps, bo niestety po soft resecie dane gps oczywiscie znikaja).
wiadomo ze prowadzi to juz do niemalej frustracji, kiedy zatrzymuje sie na chwile na stacji benzynowej, wylaczam AM, chowam telefon do kieszeni, po czym aby kontynuowac jazde, musze robic soft-reset i czekac kilka minut na syg. GPS.
dodatkowo bardzo zaluje ze nigdzie nie bylo info, zeby sobie zrobic kopie setting files i po wlaczeniu mam wszystko na czysto, wraz z komunikatem powitalnym krzyska H.

na szczescie przegrzebalem dysk i kopie ustawien znalazlem.

co do profilu. pomimo zaznaczenia ptaszka, pojawil mi sie z powrotem ekran wyboru, wiec tym razem nie zaznaczylem ptaszka przy wyborze profilu i zadzialalo. Aqurat powinien sprawdzic dokladnie to menu czy dziala jak nalezy :)

na plus mozna by duzo wymieniac. bardzo wielkie brawa za opcje podejrzenia czy dane traffic w koncu ida czy tez nie ida. ostatnio mialem problem bo w poprzedniej wersji niby dane wysylalem, a w programie monitorujacym ile danych z jakiej aplikacji poszlo, nie znalazlem nawet 1bajta do Automapy co mnie troche zdziwilo. teraz dziala i mam nadzieje ze dziala dobrze :)

na plus mozliwosc profili oraz zapisu ostrzegania. przydaloby sie jeszcze wprowadzic ogolna mozliwosc zapisu ustawien komunikatow, bo o ile jadac w dzien, 5 komunikatow o danym manewrze mi nie przeszkadza, o tyle chcialbym moc wczytac szybko profil glosnosci i jakie komunikaty chce slyszec w nocy. przyklad:
w dzien slysze glosno zarowno komunikaty o odleglosci do celu, wszystkie co do manewrow, oraz o przekroczeniu predkosci plus wybrane POI, ale przelaczajac na inny profil na Noc, glosnosc tylko 25% i tylko wybrane POI plus manewry

pozostala czesc dopisze wkrotce.
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: AutoMapa 6.5 beta - testy już czas zacząć.
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 30, 2010, 22:20:15 »
Mam wyłączoną synchronizację przyrostową a mimo to synchronizuje mi tylko 270 punktów a powinno byc kilkanaście tysięcy... czy wiecie dlaczego?
ISTQB Certified Tester

*

Offline Ibanezq

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation XE with Beats srałdio ;)
Odp: AutoMapa 6.5 beta - testy już czas zacząć.
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 30, 2010, 22:20:39 »
Czy ktoś z testerów może sprawdzić czy w 6.5 w Siedlcach są obrysy budynków? Dzięki.  :ok:
PDA: Palm V -> iPAQ 3760 -> HTC Wizard -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> HTC Sensation XE
GSM: Siemens C25 -> Nokia 5110 -> Nokia 6210 -> Nokia 6310 -> Siemens C35i -> Siemens S65 -> Nokia 6650

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AutoMapa 6.5 beta - testy już czas zacząć.
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 30, 2010, 22:39:01 »
miplo - metoda przyrostowa.
6.2.0 - ponad 8200 POI
6.5.0 - ponad 5900 POI
wniosek jest jeden - nowsza baza POI - mniej do sprowadzenia z miplo.

Mapa Polski zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie! Nawet małe miejscowości są w 3D

nazwy ulic w dymkach wg mnie na PLUS

Jeszcze tylko kilka wyrazów na temat AM'Traffic - dziś po południu jechałem jeszcze z 6.2... No taką traskę mi wyznaczyła że czapka z głowy! Super! Oby tak dalej!

Mało istotne ale instalacja trwa o wiele krócej niż 6.2



« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2010, 22:41:35 wysłana przez jachraniak »

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoMapa 6.5 beta - testy już czas zacząć.
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 30, 2010, 22:39:08 »
Mam wyłączoną synchronizację przyrostową a mimo to synchronizuje mi tylko 270 punktów a powinno byc kilkanaście tysięcy... czy wiecie dlaczego?

Już ze dwa razy powyżej pisałem o tym. Z punktami trochę namieszali:
1. nie da sie synchronizowac pełnej bazy
2. w prowadz-->POI nie ma własnych kategorii
3. edycja punktu wbudowanego prowadzi jakieś dziwne zmiany w nazwie tego punktu

Połączone: Kwiecień 30, 2010, 22:42:49

miplo - metoda przyrostowa.
6.2.0 - ponad 8200 POI
6.5.0 - ponad 5900 POI
wniosek jest jeden - nowsza baza POI - mniej do sprowadzenia z miplo.


Ale nie chodzi  o metodę przyrostową ale o synchronizację pełnej bazy. I wygląda na to ze się nie da.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2010, 22:42:49 wysłana przez Dolek »

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: AutoMapa 6.5 beta - testy już czas zacząć.
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 30, 2010, 22:46:12 »
miplo - metoda przyrostowa.
6.2.0 - ponad 8200 POI
6.5.0 - ponad 5900 POI
wniosek jest jeden - nowsza baza POI - mniej do sprowadzenia z miplo.
Gdzie jeszcze to sprawdziłeś bo u mnie w głównej zakładce miplosync widzę 270 punktów....
Nie wiem co zrobić bo mi synchronizuje tylko nadmiarowo a ja chcę korzystać z własnej, ściągniętej bazy z miplo bo np przy radarach stacjonarnych te ich znaczki 50,60 etc są wogóle niewidoczne... a jak mam ustawione by korzystać z wbudowanych POI to nie wyświetla moich ikonek...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2010, 23:01:17 wysłana przez puniek »
ISTQB Certified Tester

*

Offline baciarek

  • ****
  • 687
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S5
Odp: AutoMapa 6.5 beta - testy już czas zacząć.
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 30, 2010, 22:48:48 »
Jak na stałe wyłączyć to pstrykanie, nie chodzi mi o głośniczek na mapie tylko jakieś ustawienie. Wcześniej mi nie pstrykało.

Zauważyłem, że ustawienia domyślne są całkiem inne niż w porzednich urządzeniach. Np. port GPS był com 3 a nie np. auto


Kobieta + 50ml = CHMOD 777

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: AutoMapa 6.5 beta - testy już czas zacząć.
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 30, 2010, 23:01:05 »
Czy ktoś z testerów może sprawdzić czy w 6.5 w Siedlcach są obrysy budynków? Dzięki.  :ok:

Nie ma obrysów Igor.

*

Offline r6team

  • *
  • 89
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoMapa 6.5 beta - testy już czas zacząć.
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 30, 2010, 23:06:59 »
Jak na stałe wyłączyć to pstrykanie, nie chodzi mi o głośniczek na mapie tylko jakieś ustawienie. Wcześniej mi nie pstrykało.

Ja też chętnie pozbyłbym się tego dzwięku, który występuje poruszając się po menu  :-|

Czy może ktoś sprawdzić czy przejezdne są przejścia graniczne na A4 w Jędrzychowicach oraz na E36 w Olszynie w kierunku "do Niemiec"? Nie wiem dlaczego - u mnie są "nieprzejezdne", ale co dziwne - w kierunku "do Polski" są przejezdne. Chcąc wyznaczyć drogę przez powyższe przejścia graniczne dostaję komunikat: " nie można odnaleźć trasy dojazdowej dla żądanych klas dróg".  :mysli: Zmiana parametru "nie przekraczaj granic nadkładając xxxx km" nic nie zmienia.

*

Offline Ibanezq

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation XE with Beats srałdio ;)
Odp: AutoMapa 6.5 beta - testy już czas zacząć.
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 30, 2010, 23:23:52 »
Czy ktoś z testerów może sprawdzić czy w 6.5 w Siedlcach są obrysy budynków? Dzięki.  :ok:
Nie ma obrysów Igor.

Kicha na maksa. Mnóstwo mniejszych miast ma. Ciekawe tylko dlaczego?
PDA: Palm V -> iPAQ 3760 -> HTC Wizard -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> HTC Sensation XE
GSM: Siemens C25 -> Nokia 5110 -> Nokia 6210 -> Nokia 6310 -> Siemens C35i -> Siemens S65 -> Nokia 6650

*

Offline jrk999

  • **
  • 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP ipaq 316/AM EU 6.11, KIGSTON SD4/8GB
Odp: AutoMapa 6.5 beta - testy już czas zacząć.
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 30, 2010, 23:26:35 »
Czy ktoś z testerów może sprawdzić czy w 6.5 w Siedlcach są obrysy budynków? Dzięki.  :ok:
... na razie brak.

Sorry, nie zauważyłem odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2010, 23:29:21 wysłana przez jrk999 »

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: AutoMapa 6.5 beta - testy już czas zacząć.
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 30, 2010, 23:29:22 »
Kicha na maksa. Mnóstwo mniejszych miast ma. Ciekawe tylko dlaczego?


Nie mam pojęcia dlaczego tak jest. Ale duży plus za to że uwzględnili kilka śladów uliczek które im powysyłałem. Ale jest też sporo brakujących punktów adresowych.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoMapa 6.5 beta - testy już czas zacząć.
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 30, 2010, 23:31:09 »

Kicha na maksa. Mnóstwo mniejszych miast ma. Ciekawe tylko dlaczego?

No też mnie zastanawia czym się kierują uzupełniając te obrysy. Pochodzę z podkarpacia - w Stalowej Woli (2 lub 3 miasto pod względem ludności na podkarpaciu) nie ma obrysów a w sąsiedniej miejscowości Nisko, mimo że kilka razy mniejsza są obrysy  :?:

*

Offline redi

  • ****
  • 636
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad DUXO, Toshiba Encore
Odp: AutoMapa 6.5 beta - testy już czas zacząć.
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 01, 2010, 00:57:13 »
Spróbujcie wyznaczyc droge na Litwe najlepiej np. Białystok-Druskienniki. Mi kaze jechac przez Rosje i Gołdap.

*

Offline Wiceq

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 6S PLUS (iAM)
Odp: Automapa 6.5 beta , test już zacząć
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 01, 2010, 07:25:05 »

Jedyny dla mnie duzy minus to te plywajace nazwy ulic w chmurkach Wolalem po staremu przynajmniej nie zaslanialo tyle na wyswietlaczu Czasem dobrze nawet nie widac manewru


Popieram! Czy ktoś z "dłubaczy" znalazł już metodę wywalenia tych chmurek? Osobiście wolę już brak nazw ulic ...

Za to duży pozytyw za uwzględnianie zegara pda przy sterowniu trybem dzień/noc. Już nie będzie trzeba, co było szczególnie upierdliwe zimą, zasłaniać ekranu nawigacji do czasu załapania fix'a.


« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2010, 07:34:33 wysłana przez Wiceq »

*

MarkNavi

Odp: Automapa 6.5 beta , test już zacząć
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 01, 2010, 08:16:01 »
Popieram! Czy ktoś z "dłubaczy" znalazł już metodę wywalenia tych chmurek? Osobiście wolę już brak nazw ulic ...

A ja mam inne pytanie, czy jest jakiś sposób , żeby troszkę zmniejszyć te chmurki z nazwami ulic, bo jak dla mnie są za duże, a suwak od etykiet mam na maxa w lewo.

Odp: AutoMapa 6.5 beta - testy już czas zacząć.
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 01, 2010, 08:21:39 »
Wyłączenie pokazywania ulic w "chmurkach" : AutoMapa EU -> Profiles -> twoja_nazwa -> settings files -> gmv.settings w lini AllowBillboardLabels=1, zmienić 1 na 0

*

MarkNavi

Odp: AutoMapa 6.5 beta - testy już czas zacząć.
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 01, 2010, 08:35:10 »
Wyłączenie pokazywania ulic w "chmurkach" : AutoMapa EU -> Profiles -> twoja_nazwa -> settings files -> gmv.settings w lini AllowBillboardLabels=1, zmienić 1 na 0

Dzięki Kolego !!!! Teraz to jest o wiele czytelniejsze. Chmurki może i fajny bajer, ale przy dużym zagęszczeniu ulic to jest nieczytelne niestety.
Można sobie zwiększyć czcionkę w menu->interfejs i jest super, prawie jak 3D. Zaryzykuję teorię, że po kilku dniach większość z forumowiczów wyłączy sobie to cudeńko jako niepraktyczne rozwiązanie.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2010, 08:57:43 wysłana przez MarkNavi »

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Odp: AutoMapa 6.5 beta - testy już czas zacząć.
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 01, 2010, 08:45:03 »
Kolejna bolączka i780 z WM 6.5 i AM6.5beta

Przy przejściu w tryb czuwania i wygaszeniu ekranu, po powrocie ikony strasznie się wykrzaczają. Pozostaje trzymać włączoną AutoMapę na baterii na stałe i nigdy jej nie wybudzać ze stanu uśpienia.
Wcześniej przy WM6.1 i AM6.2 tak nie miałem.
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI

*

MarkNavi

Odp: AutoMapa 6.5 beta - testy już czas zacząć.
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 01, 2010, 08:48:29 »
Kolejna bolączka i780 z WM 6.5 i AM6.5beta

Przy przejściu w tryb czuwania i wygaszeniu ekranu, po powrocie ikony strasznie się wykrzaczają. Pozostaje trzymać włączoną AutoMapę na baterii na stałe i nigdy jej nie wybudzać ze stanu uśpienia.
Wcześniej przy WM6.1 i AM6.2 tak nie miałem.

na HTC HD2 nie zaobserwowałem tego zjawiska, tzn wyłączyłem ekran i włączyłem ponownie i program pokazywał demo trasy dalej bez zniekształceń. To pewnie jest lokalny problem Twojego modelu pda.

Odp: AutoMapa 6.5 beta - testy już czas zacząć.
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 01, 2010, 09:13:38 »
Dzięki Kolego !!!! Teraz to jest o wiele czytelniejsze. Chmurki może i fajny bajer, ale przy dużym zagęszczeniu ulic to jest nieczytelne niestety.
Można sobie zwiększyć czcionkę w menu->interfejs i jest super, prawie jak 3D. Zaryzykuję teorię, że po kilku dniach większość z forumowiczów wyłączy sobie to cudeńko jako niepraktyczne rozwiązanie.

Można dostosować wszystko z tymi chmurkami. Trochę rozpracowałem, może ktoś machnie resztę :

Odnośnie chmurek z nazwą ulicy ...

AutoMapa EU -> Profiles -> twoja_nazwa -> settings files -> gmv.settings

BBlabel_StreetFontSize=10 - określa wielkość chmurki
BBlabel_StreetBold=1 - prawdopodobnie dostosowanie wielkości chmurki do tekstu.
BBlabel_StreetFontName=Tahoma - ??
BBlabel_StreetFontItalic=0 - ??
BBlabel_RBoxFontSize=10 - rozmiar czcionki nazwy ulicy
BBlabel_RBoxBold=1 - pogrubienie czcionki nazwy ulicy
BBlabel_RBoxFontName=Tahoma - czcionka nazwy ulicy
BBlabel_RBoxFontItalic=0 - pochylenie czcionki nazwy ulicy
BBlabel_StreetBoxOutlineWidth=1- obramowanie wokół chmurki
BBlabel_StreetBoxMinWidth=0 - ??
BBlabel_StreetBoxPodOffsetX=8 - przesunięcie chmurek na mapie w poziomie .. nie do końca wiem jeszcze ocb ..
BBlabel_StreetBoxPodWidth=8 - odległość od drogi pokazywania się chmurek
BBlabel_StreetBoxPodRectHeight3=8 - wysokość nad drogą pokazywania się chmurek
BBlabel_StreetBoxPodTriangleHeight=4 - - wysokość nad drogą pokazywania się chmurek
BBlabel_StreetBoxRoundingX=2 - "daszek" chmurki w poziomie
BBlabel_StreetBoxRoundingY=2 - "daszek" chmurki w pionie
BBlabel_StreetBoxTextMarginX=2 - powiększenie chmurki w poziomie
BBlabel_StreetBoxTextMarginY=2 - powiększenie chmurki w pionie
BBlabel_StreetBoxAllowElongation=0 - ?
BBlabel_MinClassToUseHighClassColors=10 - kolor chmurek ? Wpisanie 1 powoduje wyświetlanie chmurek na czerwono, reszty nie wiem.
BBlabel_OffRoadStreetLabelsRoadAxisOffset=35 - zwiększenie wartości na 350 powoduje wyświetlanie chmurek na najbliższym skrzyżowaniu drogi na, której się wyświetla.
BBlabel_OffRoadStreetLabelsRoadAxisOffsetMulMax=0 - powiązane z tym powyżej, ale dokładnie nie wiem ocb
BBlabel_MaxLabelShiftUp=25 - ?
BBlabel_StreetBoxMinVisiblePercent=67 - ?
BBlabel_ThinLegWidth=2 - ?
BBlabel_WideLegMaxLength=6 - ?
BBlabel_RoadBoxOutlineWidth=1 - ?
BBlabel_RoadBoxMinWidth=22 - ?
BBlabel_RoadBoxTextMarginX=1 - ?
BBlabel_RoadBoxTextMarginY=1 - ?
BBlabel_RoadBoxRoundingX2=1 - ?
BBlabel_RoadBoxRoundingY2=1 - ?
BBlabel_MinPixelStepToAddAlternativeRoadBoxLocation=16
BBlabel_OffRoadRBoxRoadAxisOffset=25
BBlabel_OffRoadRBoxRoadAxisOffsetMulMax=4
BBlabel_RoadBoxesPlacementBaseHeightPercent=50
BBlabel_HiResMul2=1.200000
BBlabel_RoadToLabelBackMeters=-1000
BBlabel_RoadToLabelForthMeters=1000
BBlabel_AreaIn3DPrecent=70
BBlabel_StabilizerAreaDisabledPercent=5
BBlabel_GpsAreaGrowPercent=3
BBlabel_GpsAreaGrowDownPercent=100

Dalej nie wiem na razie, bo spieprzyłem wszystko tymi próbami i mi się chmurka pokazuje tylko na chwilkę przed krzyżówką .. ;-)

*

MarkNavi

Odp: AutoMapa 6.5 beta - testy już czas zacząć.
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 01, 2010, 09:24:25 »
Można dostosować wszystko z tymi chmurkami. Trochę rozpracowałem, może ktoś machnie resztę :
Dalej nie wiem na razie, bo spieprzyłem wszystko tymi próbami i mi się chmurka pokazuje tylko na chwilkę przed krzyżówką .. ;-)

To się nazywa poświęcenie dla ogółu !!! Szacunek Kolego.

Sprawdziłem doświadczalnie i chyba najważniejsze są te dwie linie dla wielkości dymka i czcionki (ważne, żeby obie wartości po znaku równości były te same, to wtedy się dobrze skaluje dymek) :
BBlabel_StreetFontSize=7 (moje ustawienie, wcześniej było 10 w obu liniach)
BBlabel_RBoxFontSize=7
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2010, 10:33:22 wysłana przez MarkNavi »

Odp: AutoMapa 6.5 beta - testy już czas zacząć.
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 01, 2010, 09:44:17 »
Spróbujcie wyznaczyc droge na Litwe najlepiej np. Białystok-Druskienniki. Mi kaze jechac przez Rosje i Gołdap.

tak samo Słubice - Berlin kieruje wzdłuż granicy przez Kostrzyń, a przecież obok jest autostrada

Połączone: Maj 01, 2010, 10:01:10
Spróbujcie wyznaczyc droge na Litwe najlepiej np. Białystok-Druskienniki. Mi kaze jechac przez Rosje i Gołdap.

tak samo Słubice - Berlin kieruje wzdłuż granicy przez Kostrzyń, a przecież obok jest autostrada

zachowuje się tak jakby nie istniało przeście drogowe Swiecko, spróbujcie wyznaczyc trasę z ostatniej przed granicą z Niemcami stacji Orlenu  do Berlina: odpowiada "Nie mozna wyznaczyć dróg dojazdowych dla tejklasy dróg"
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2010, 10:01:10 wysłana przez wiesniak »