Predkosc trasy pieszej

  • 3 Odpowiedzi
  • 786 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline QMPEL

  • ***
  • 306
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS N560, Samsung Omnia2, QSTARZ GPS extreme.
Predkosc trasy pieszej
« dnia: Lipiec 15, 2007, 23:44:33 »
Czy normalne jest, ze AM zauwaza szybkosc dopiero od 4km/h ?. U mnie tak jest. Odpalony GPS prawidlowo ustala ze jestem na koncu swiata (w PL), ide pieszo. Bardzo wolno ale ide. AM odbiera mnie ze stoje i nawet po 200-300m prostej drogi nie zmienia pozycji. Jak juz w koncu pilot przeskoczy, to nie wyznaczy kierunku trasy wzgledem biegunow i dalej jestem jak dziecko we mgle. Sadzilem, ze blok, ale po resecie bylo to samo. Wiec drodzy bracia i siostry, niezmotoryzowani turysci. Musicie grzac minimum 4km/h (w gorach), aby AM was doprowadzila do celu o czym zamelduje K.H. Jesli nie zamelduje, to macie problem i spicie na hali z owcami. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2007, 23:55:42 wysłana przez QMPEL »

*

Offline Tricolore

  • ****
  • 516
  • Płeć: Mężczyzna
    • André
  • Sprzęt: ASUS MyPal A696
Odp: Predkosc trasy pieszej
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 16, 2007, 00:02:17 »
Tak to normalne. To nie właściwość AM a odbiornika GPS, a konkretniej mówiąc funkcji Static Navigation, która jest domyślnie włączona. Wiele już było mowy o tym na forum, polecam poszperać trochę ;)

*

Offline QMPEL

  • ***
  • 306
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS N560, Samsung Omnia2, QSTARZ GPS extreme.
Odp: Predkosc trasy pieszej
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 16, 2007, 00:15:22 »
Normalne mowisz- hmm...? wiec to nie dla mnie. Jestem leniwy. Nie bede biegal po gorach niczym kozica, ale dzieki za odzew.  :)

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Predkosc trasy pieszej
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2007, 00:40:30 »
Przeczytaj jeszcze raz dokładnie odpowiedź Tricolore. To właściwość odbiornika GPS, którą można zmienić za pomocą oprogramowania do GPSu. Wtedy nie będziesz musiał biegać jak kozica  ;D. ATSD oprogramowanie do aut nie bardzo sprawdza się dla piechurów  :P
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2007, 00:43:02 wysłana przez akubit »