LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.

  • 1898 Odpowiedzi
  • 426613 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1200 dnia: Sierpień 20, 2012, 22:09:43 »
to nie aAM
to nie wAM
ino iAM  :ok:
Gupia ja ;). A wystarczyło spojrzeć na pole Sprzęt w profilu autora.
Co nie zmienia mojego zdania o sztuczności podziału.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1201 dnia: Sierpień 20, 2012, 22:16:53 »
Ja też, ale to wątek o LD, więc trzymajmy się tematu.

*

Offline Qbek

  • **
  • 129
  • Sprzęt: N8, Omnia_1
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1202 dnia: Sierpień 20, 2012, 22:18:27 »
Czyli moja teza, jakoby AM wiedziała o korku i sprawdzała czy przez przypadek się rozładuje, ma sens... Sprawdziłem Waszym sposobem zasięg LD spod domu i sięga ok 40km, aż za Siewierz, do miejscowości Koziegłowy
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2012, 22:20:07 wysłana przez Qbek »

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1203 dnia: Sierpień 20, 2012, 22:32:18 »
Ja też, ale to wątek o LD, więc trzymajmy się tematu.
Traktując sytuację dosłownie, jest to wątek o LD na wAM, a nie iAM/aAM ;).
Ale niech będzie EOT, bo skoro się ze sobą zgadzamy, to przekonywać się więcej nie musimy ;).


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1204 dnia: Sierpień 20, 2012, 22:39:23 »
@Qbek, @Jachraniak

Wszystko fajnie, ale warto by porównywać, hehe, jabłka do jabłek ;), a nie jabłka z gruszkami, więc spróbujcie proszę wykonać test zaproponowaną przeze mnie metodą.

Bo pojawia się fundamentalne pytanie, dlaczego Wam wychodzi 40km, a mi 25km. Trochę ;) się te zasięgi różnią.

@lola

BTW: podział Automapy na osobne platformy nie ma jak dla mnie większego sensu w przypadku takich wspólnych cech jak LD właśnie, POI, SR itd. Jak mamy porównywać zasięgi wAM i iAM? W Hyde Park? ;)

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1205 dnia: Sierpień 21, 2012, 00:17:06 »
A skąd macie pewność, że zasięg LD jest taki sam na różnych platformach? To produkt AQ i wątpliwości są sensowne.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1206 dnia: Sierpień 21, 2012, 15:54:39 »
BTW: podział Automapy na osobne platformy nie ma jak dla mnie większego sensu w przypadku takich wspólnych cech jak LD właśnie, POI, SR itd. Jak mamy porównywać zasięgi wAM i iAM? W Hyde Park? ;)

Dla forumowiczów ten podział jest zupełnie bez sensu, ale uparł się Admin i tyle. Nawet na maila w tej sprawie nie odpowiedział niestety.   :(

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1207 dnia: Sierpień 21, 2012, 19:05:37 »
@Qbek, @Jachraniak

Mam nadzieję, że pojawienie się bety 6.11 i finalnej Androida Was nie wybiło z rytmu -  spróbujcie proszę wykonać test zaproponowaną przeze mnie metodą.

Jednak jest różnica pomiędzy Waszymi 40km, a mi 25km. Być może ten trik z rozszerzeniem zasięgu działa tylko w okolicach Warszawy.

BTW: w 6.11 beta zasięg LD mam identyczny jak w 6.10e (mowa o zaproponowanym przeze mnie teście).

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1208 dnia: Sierpień 21, 2012, 20:05:31 »
U mnie zasięg nie jest symetryczny, z Katowic kończy mi się ~40 km na północ, po 23 km na wschód i zachód,
oraz 28 km na południe, sprawdzane na becie, wybór zasięgu mały/średni/duży nie robi żadnej różnicy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2012, 20:17:27 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Qbek

  • **
  • 129
  • Sprzęt: N8, Omnia_1
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1209 dnia: Sierpień 21, 2012, 23:26:39 »
Nie ma się co spinać :) Jeśli akurat nikt nie jechał, nie ma śladu w LD. Przed chwilą sprawdziłem dane LD dla Nysy i miasto jakby wymarłe... Nic nie świeci. Spinnek jaki wtedy zasięg mają dane LD? ;) Dla Wrocławia już normalnie to wygląda, ale też nie we wszystkie strony. Dopóki nie przybędzie wielu instalek na Andku, dopóty będziemy prowadzeni głównie via SR, z niewielką domieszką LD (za wyjątkiem dużych miast).

*

pliers

Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1210 dnia: Sierpień 22, 2012, 20:36:03 »
Czy testując zasięg danych LD:
1. czekacie aż program sam ściągnie dane
2. korzystacie z guzika Pobierz dane znajdującego się w oknie Statystyka systemu Traffic
3. korzystacie również z opcji Pobierz zdarzenia drogowe (cały kraj)
?

*

Smerfik

Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1211 dnia: Sierpień 22, 2012, 21:00:16 »
Dopóki nie przybędzie wielu instalek na Andku, dopóty będziemy prowadzeni głównie via SR, z niewielką domieszką LD (za wyjątkiem dużych miast).
Dopóki nie będzie opcji wysyłania danych od siebie, bez pobierania, to nie szybko zauważymy poprawę. Część użytkowników chętnie by wysyłała dane (nawet przez PC-ta po powrocie do domu) z nadzieją na poprawę routingu i ETA w przyszłości, jednak nie chce korzystać z aktualnych SR, bo są wzięte z kapelusza, a w ETA, to nawet Hołkowi byłoby trudno się zmieścić.
Do zawalidróg nie należę. Dorzucam w granicach 20 ponad ograniczenie. Ale w tych ETA, które aktualnie są wyświetlane w pilocie, nie jestem w stanie się zmieścić na żadnej ze znanych mi tras .... no chyba, że punkty i mandaty pójdą na poczet AQ :proud:

*

Offline Qbek

  • **
  • 129
  • Sprzęt: N8, Omnia_1
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1212 dnia: Sierpień 22, 2012, 21:39:16 »
Smerfik jeżdżę jak Ty (do +20), a mnie się ETA prawie zgadza (to dla mnie znaczy od -5/10 do +5/15 minut)... Dlaczego?

*

Offline hipeck

  • **
  • 212
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1213 dnia: Sierpień 22, 2012, 22:01:49 »
Bo tak naprawdę nazywasz się Qbica :grin:  pozdr

*

Smerfik

Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1214 dnia: Sierpień 22, 2012, 22:24:44 »
Qbek
Byśmy mieli wspólne porównanie, to w załączniku 2 trasy. Lokalna do Skorzęcina i dłuższa do Mielna. Punkty VIA celowo powstawiałem, by każdy mógł sobie porównać w oparciu o identyczne parametry. Żadnych kombinacji, czy "wycinek". Oryginalna 6.11 beta z włączonym SR, bez profili, LD wyłączone.
Zgodnie z powyższym, trasa do:
Mielno - 272 km , 3h 27' (nie zmieściłem się nigdy)
Skorzęcin - 77 km , 1h 01' ( prawie w całości to teren zabudowany, kawałek na którym można by nadrobić to Kostrzyn - Nekla, jednak roboty tam prowadzone i ograniczenia z nimi związane, niestety nie pozwolą na zbyt wieleszaleństwa). Nie udało mi się nigdy pokonać tej trasy w w/w czasie.
Przypomnę, że dyskusja nie dotyczy jazdy na złamanie karku, lecz z prędkością max = (ograniczenia drogowe + 20 km/h)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2012, 22:31:45 wysłana przez Smerfik »

*

Offline Qbek

  • **
  • 129
  • Sprzęt: N8, Omnia_1
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1215 dnia: Sierpień 22, 2012, 22:50:34 »
Mam nadzieję, że nie opierasz swojego twierdzenia tylko na tych dwóch trasach... ;)
Ja w tygodniu robię od kilku do kilkunastu różnych tras, różnych pod względem długości, jak i różnorodności miejsc. Jest to generalnie 1/3 Polski. Nie twierdzę, że wpadki się nie zdażają, tym niemniej chyba nigdy nie zdążyło mi się obsunąć powyżej 20min. (swojego czasu std w NE)

*

Smerfik

Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1216 dnia: Sierpień 22, 2012, 23:10:00 »
Mam nadzieję, że nie opierasz swojego twierdzenia tylko na tych dwóch trasach... ;)
Chyba nie oczekiwałeś, że strzelę Ci w załączniku kilka(naście/dziesiąt) przykładów - komu by się chciało nad tym pochylać. Tym bardziej, że na chwilę obecną, nikt nie zerknął nawet do tych 2, zamieszczonych w załączniku :D
Strzeliłem po prostu dwie pierwsze, jakie przyszły mi na myśl - zupełnie przypadkowy i nieukierunkowany wybór. Słowo Zucha :proud:

Ja w tygodniu robię od kilku do kilkunastu różnych tras, różnych pod względem długości, jak i różnorodności miejsc. Jest to generalnie 1/3 Polski. Nie twierdzę, że wpadki się nie zdażają, tym niemniej chyba nigdy nie zdążyło mi się obsunąć powyżej 20min. (swojego czasu std w NE)
Ja nie jestem kierowcą zawodowym i nie zamierzam kwestionować Twojego doświadczenia. Nie jestem jednak "niedzielnym kierowcą". Jeżeli już podaję przykłady i przedstawiam argumenty, to wyłącznie w oparciu o doskonale mi znane organoleptycznie przykłady.
ETA nie porównuję też z czasami zaproponowanymi przez inne programy, bo po pierwsze - takowych nie używam, a po drugie - to żadne porównanie. Raz pies jedzie na kozie, innym razem zamiana. :D. Natomiast ETA przedstawione w AM, odnoszę wyłącznie do realnie osiąganych przeze mnie  czasów na poszczególnych trasach.
Gdybyś wcześniej mówił o zaniżonym ETA w granicach 20 min, to bym Cię nie zaczepiał, szczególnie w odniesieniu do krótszych tras (poniżej 100 km) :ok:
Ale o ETA wg. AM w odniesieniu do reala, a nie ETA AM w odniesieniu do ETA NE.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2012, 00:13:45 wysłana przez Smerfik »

*

Offline Qbek

  • **
  • 129
  • Sprzęt: N8, Omnia_1
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1217 dnia: Sierpień 24, 2012, 00:53:31 »
No zobacz. Przykład z dzisiaj. Trasa, której nie znam... Stalowa Wola - Gorlice. Dodam tylko, że przez to, iż zagadałem się przez fona, końcowy screen opóźniony jest o ok 2-3 minuty.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1218 dnia: Sierpień 25, 2012, 09:57:23 »
dwie sprawy związane z ostatnimi postami...

1) odnośnie testu kol. spinnek

zrobiłem inny test...
Postawiłem "znacznik" na zalanym tunelu w Warszawie i pobrałem LD, pojawiła się blokada jak trzeba, cała Warszawa na kolorowo a dane o ruchu sięgały na S8 do okolic miejscowości Lucynów, Marcówka, Deskurów pod Wyszkowem. Wyłączyłem LD - dane znikły.
Po włączeniu, postawiłem znacznik na S8 w miejscu gdzie przed kilkunastoma sekundami były dane. Zaciągnąłem LD... Zasięg się nie pokrył, nie było kolorowo do tunelu, blokada też się nie pojawiła, ostatnie fragmenty LD pojawiły się w Ząbkach i Markach, ładnych kilka kilometrów wcześniej - wniosek jest jeden - zasięg zależy od miejsca  :O

Zgłaszam do supportu.

2) odnośnie zrzutów kol. Qbek
11 minut różnicy na trasie 165km gdzie ETA wynosi 2:15 to pestka, ale Smerfika vel Bilunia i tak nie przekonasz... AM'Traffic jest "be" a w szczególności LiveDrive! Profil jego autorstwa to jest brylant, a nie tam jakieś LD!  :mrgreen:

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1219 dnia: Sierpień 25, 2012, 10:48:59 »
Cytat: jachraniak
Zaciągnąłem LD... Zasięg się nie pokrył... wniosek jest jeden - zasięg zależy od miejsca  :O
Zgłaszam do supportu.
Hmmm, jakby to powiedzieć ... co chcesz zgłosić? przecież tak było zawsze odkąd wprowadzili LD.
IMO obszar Polski jest podzielony na nachodzące na siebie kafle i LD zawsze ściąga dane
tylko dla tego kafla, którego środek jest najbliżej aktualnej pozycji/wskaźnika.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Smerfik

Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1220 dnia: Sierpień 25, 2012, 11:08:51 »
Cytat: jachraniak
Zaciągnąłem LD... Zasięg się nie pokrył... wniosek jest jeden - zasięg zależy od miejsca  :O
Zgłaszam do supportu.
Hmmm, jakby to powiedzieć ... co chcesz zgłosić? przecież tak było zawsze odkąd wprowadzili LD.
Jak to co. Chce ich poinformować, że w końcu się dowiedział tego, o czym inni (Ty) wiedzą od dawna :O~
 :D :D :D

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1221 dnia: Sierpień 28, 2012, 15:40:20 »
tomtomowy HD traffic na dzisiejsze korki związane z
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/warszawa/w-centrum-warszawy-znaleziono-niewybuch,1,5229590,region-wiadomosc.html
w porównaniu z LD jest cieniutki  :police:

korosfera i korkowo bardzo, bardzo podobnie do targeo (AM)

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1222 dnia: Sierpień 28, 2012, 19:54:41 »
możesz rozwinąć co to znaczy "cieniutki" ?
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Offline SpokoKoko

  • **
  • 220
  • Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen
  • Sprzęt: SE Live (android GB 2.3.4) | HTC HD2
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1223 dnia: Sierpień 29, 2012, 19:14:08 »
starając się zawsze uczciwie oceniać program muszę dziś pochwalić live drive (na platformie android), który w desperacji włączyłem po wpakowaniu się w gigantyczny korek w Częstochowie, w drodze do Katowic. Jest tam remont jakiegoś wiaduktu nad głównym szlakiem i korek po horyzont. Na cb ludzie mówili, że stania na co najmniej 40 minut. Cierpliwości starczyło mi na 5 minut i z nudów odpaliłem LD, dane się same pobrały i nagle patrzę komunikat na górze ekranu, że jest utrudnienie drogowe itd i nagle trasa się zmieniła i program po 400 metrach kazał mi odbijać w prawo, a że akurat prawy pas był wolny, bo pozostałe dwa w Kierunku Katowic były załadowane, odbiłem na ten pas i za chwilę byłem już sam na drodze. Objechałem chyba w 3-4 minuty jakimis uliczkami zatwardzenie i wbiłem się z powrotem na główny szlak juz praktycznie za korkiem i dalej gładko dojechałem do celu w Katowicach. Dziękuję ci LD, będę czasami o tobie pamiętał w takich sytuacjach jak dzisiejsza :E
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2012, 19:17:21 wysłana przez SpokoKoko »
android: aAM 1.4.1 (mapa 1209 PL) ; naviexpert 8.x

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1224 dnia: Sierpień 29, 2012, 19:18:45 »
Ten zrzut jest zbyt duży :>
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline Qbek

  • **
  • 129
  • Sprzęt: N8, Omnia_1
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1225 dnia: Sierpień 29, 2012, 19:28:58 »
SpokoKoko miałeś szczęście, bo mnie raz puszcza bokiem, a raz chciała puścić w korek. Wtedy sam uciekłem obok Galerii Jurajskiej, pewnie tak, jak Ciebie puściła.

*

Offline SpokoKoko

  • **
  • 220
  • Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen
  • Sprzęt: SE Live (android GB 2.3.4) | HTC HD2
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1226 dnia: Sierpień 29, 2012, 20:37:58 »
@Qbek z pewnością poczułem się szczęściarzem jak zobaczyłem , że zostawiam całe to "bagno" za plecami. Szczęście też mi sprzyjało , że w porę postanowiłem odpalić LD i program jeszcze mógł mnie gdzieś puścić w bok. :)
android: aAM 1.4.1 (mapa 1209 PL) ; naviexpert 8.x

*

pliers

Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1227 dnia: Sierpień 29, 2012, 20:41:23 »
Nowy odcinek A2 otwarty, LD milczy...mierzę czas reakcji :-)

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1228 dnia: Sierpień 29, 2012, 21:29:14 »
Nowy odcinek A2 otwarty, LD milczy...mierzę czas reakcji :-)

mapa.targeo.pl też. NE też cicho :))
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline SpokoKoko

  • **
  • 220
  • Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen
  • Sprzęt: SE Live (android GB 2.3.4) | HTC HD2
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1229 dnia: Sierpień 29, 2012, 22:07:09 »
a który to odcinek A2 został dziś otwarty ?
android: aAM 1.4.1 (mapa 1209 PL) ; naviexpert 8.x