LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.

  • 1898 Odpowiedzi
  • 426614 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1140 dnia: Czerwiec 26, 2012, 12:13:37 »
A możesz morette wyjaśnić co było przyczyną w przypadku Prudnika?

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1141 dnia: Czerwiec 26, 2012, 12:42:51 »
Jeszcze nie znam przyczyny, czekam na informacje.
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1142 dnia: Czerwiec 26, 2012, 12:50:20 »
Co do blokad "na wianki" sprawa została przekazana do supportu i błąd został usunięty. (może nie tyle usunięty bo to już po fakcie ale przyczyna została zlokalizowana)
Jaka w tym przypadku była przyczyna? - rozumiem brak reakcji na wypadek lub zarwanie się drogi ale na planowane zamknięcia już nie.
Wianki, maratony, pochody mają zaplanowane trasy i daty.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1143 dnia: Czerwiec 26, 2012, 18:15:12 »
A to chyba pokłosie zawyżonych prędkości SR na A2.
Trasa Szybka

kiedy start i jakie ETA?
nie wygląda mi to na błędne dane o ruchu...

*

pliers

Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1144 dnia: Czerwiec 26, 2012, 23:00:58 »
Start 1 minutę przed wstawieniem posta, dziś w tej chwili już nie prowadzi tą trasą.

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1145 dnia: Lipiec 05, 2012, 20:06:56 »
Właśnie dziś zaliczyłem w pełnej krasie działanie LD, niestety, nie jestem przekonany, że ok.

W drodze z Bydgoszcz => Luboń 62-030, (start 15:45, trasa szybka, LD włączone, zdarzenia AM traffic ręcznie zaciągnięte) nagle koło Żnina (do którego dostałem się, jadąc od Łabiszyna) dostałem komunikat, że mam +19 minut w plecy i ileś tam km nadkładania, tu następiło przeliczenie trasy na Żnin => Janowiec WIlkopolski => Kiszkowo, potem 5, Poznań itd., zamiast poprzedniej Żnin, Gniezno, S5, A2 itd.

No dobra, jadę, jak przykazała Jaźdzka, zastanawiając się, co to za korek się zrobił na ex trasie.

Na wszelki wypadek, raz jeszcze wyliczyłem trasę przez "Prowadź do" - dostałem identyczną.

W okolicy Pobiedzisk (30-45 min później - nie pamiętam dokładnie) dostałem informację, że mogę już wracać na S5, co uczyniłem.

Przyjechałem do domu, rzucam się na targeo i chcę obejrzeć ten zawał komunikacyjny na trasie Żnin => Gniezno lub dalej w ok. 16:00-17:00 - a tu plaża, brak większych utrudnień. Nie ukrywam, że takim działaniem Automapy jestem zdziwiony z lekka i nie wiem, co o tym przypadku sądzić.

Kurcze, mam deja vu, bo podobnie zachowywała się Automapa w okolicach Łowicza, nagle dodając 15 minut i puszczając mnie via Łęczycę, zamiast przez Stryków, na trasie Wawa => Poznań (w czasach bez nowych odcinków autostrady).

Jeśli jeszcze raz tak się stanie (będę jechał na identycznej trasie w przyszłym tygodniu), to zignoruję nową trasę, zbiorę dane i zrobię zgłoszenie.

*

Smerfik

Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1146 dnia: Lipiec 05, 2012, 23:18:57 »
@ spinek
Następnym razem, jak się zapędzisz do Żnina, zwróć uwagę, jak AM ostrzega na fotopstryku 50 km/h na 5-ce w Żninie (tym obok ul. Podgórnej) , podczas jazdy na północ i ustawieniu ostrzegania "przy trasie". Pierwszy komunikat dostaniesz 100 m przed fotopstrykiem, niezależnie od ustawionej w opcjach wartości (np. 1000 m).

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1147 dnia: Sierpień 11, 2012, 16:25:44 »
Nie wiem co się ma działanie fotopstryków do LiveDrive... No ale nie o tym miałem...

Niewielu użytkowników zapewne zauważyło (mają całkowicie wyłączony LD lub też mają wyłączony podgląd) poprawę działania LD jaka się dokonała w połowie lipca, a poprawiło się i to znacznie... Był problem z przyjmowaniem danych na serwer. Przekładało na to, co otrzymywaliśmy z powrotem - to pierwsza poprawa, druga to pojawienie się aAM - od końca lipca przybywa mocno kolejnych źródełek.

Jest dużo lepiej niż było, jednak nadal brakuje moderacji...

PS
Ostatnio działanie LD jest ostatnio o wiele częściej omawiane w wątku o aAM beta  :wink:

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1148 dnia: Sierpień 11, 2012, 21:11:41 »
Nie wiem co się ma działanie fotopstryków do LiveDrive... No ale nie o tym miałem...

Niewielu użytkowników zapewne zauważyło (mają całkowicie wyłączony LD lub też mają wyłączony podgląd) poprawę działania LD jaka się dokonała w połowie lipca, a poprawiło się i to znacznie... Był problem z przyjmowaniem danych na serwer. Przekładało na to, co otrzymywaliśmy z powrotem - to pierwsza poprawa, druga to pojawienie się aAM - od końca lipca przybywa mocno kolejnych źródełek.

Jest dużo lepiej niż było, jednak nadal brakuje moderacji...

PS
Ostatnio działanie LD jest ostatnio o wiele częściej omawiane w wątku o aAM beta  :wink:

Jak pisałem tu lub w innym wątku - udostępnienie wersji trial spowoduje lawinowy przyrost źródełek. A to przełoży się na jakość danych. I już się przekłada :)

*

Offline Qbek

  • **
  • 129
  • Sprzęt: N8, Omnia_1
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1149 dnia: Sierpień 11, 2012, 21:36:05 »
Zrobiło się naprawdę ciekawie :)
To przykład z czwartku, kiedy to malowano pasy na dojeździe do Siewierza. AM bardzo ładnie mnie puściła bokiem. Musiało być naprawdę źle, bo para na motocyklu z którą jechałem równo z Katowic prawie do Wojkowic Kościelnych, dogoniła mnie dopiero przed Częstochową!


Natomiast w piątek AM obdarzyła mnie taką serią manewrów :)
Wszystko przez remont estakady.

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1150 dnia: Sierpień 12, 2012, 00:03:49 »
(..)
Jest dużo lepiej niż było, jednak nadal brakuje moderacji...
(..)
Mam inne zdanie. Dane LD aby były pożyteczne muszą być natychmiastowe. I moderacja wprowadzi opóźnienie rozwalające ich jakość. To powinno iść z automatu. Tylko programowe wycinanie rażących błędów. Inaczej informacje o korkach będą po korkach, gdy już ich nie będzie.

*

Smerfik

Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1151 dnia: Sierpień 12, 2012, 02:20:32 »
(..)
Jest dużo lepiej niż było, jednak nadal brakuje moderacji...
(..)
... moderacja wprowadzi opóźnienie rozwalające ich jakość.
Może jachraniakowi chodziło o zachowanie miejsc pracy - do brydża potrzeba minimum 4-ki +1 do pracy, śledzenia forum i parzenia kawy :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2012, 02:22:20 wysłana przez Smerfik »

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1152 dnia: Sierpień 12, 2012, 08:28:36 »
(..)
Jest dużo lepiej niż było, jednak nadal brakuje moderacji...
(..)
Mam inne zdanie. Dane LD aby były pożyteczne muszą być natychmiastowe. I moderacja wprowadzi opóźnienie rozwalające ich jakość. To powinno iść z automatu. Tylko programowe wycinanie rażących błędów. Inaczej informacje o korkach będą po korkach, gdy już ich nie będzie.

W AQ chyba czytają to forum. Bo umożliwienie w przypadku aAM użytkowania (czuję, że nieświadomi użytkownicy będą zasilać serwery danymi LD) po wykupionym okresie spowoduje, że "kosmiczne" dane będą korygowane samoistnie przez inne źródełka na danym odcinku w danym czasie. Zresztą do tanga trzeba dwojga i chyba czas, by wprowadzili najważniejszą zmianę w LD. Minimum dwa źródła powodują przekazanie uśrednionych danych do użytkowników w trybie LD. Jeśli tylko jedno źródełko wystąpiło na odcinku w przedziale czasowym to dane po weryfikacji idą do SR na przyszły rok.

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1153 dnia: Sierpień 12, 2012, 23:43:28 »
Jechaliśmy we dwa auta i zatrzymaliśmy się w lasku na moment (no nieco dłużej). Nie chciało nam się wyłączać AM. I jest korek  :mrgreen:

Dzisiaj można zrobić inteligentniejsze systemy zarządzania danymi. Ale trzeba wybrać kompromis między szybkością reakcji, a pewnością danych. Najgorzej gdy aktualność leży, a jakość danych denna.

Co do nowych źródełek. nie wiadomo jakiej będą jakości i czy system potrafi większość ilość przetrawić i zwrócić sensowne wyniki.

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1154 dnia: Sierpień 13, 2012, 13:06:44 »
Jechaliśmy we dwa auta i zatrzymaliśmy się w lasku na moment (no nieco dłużej). Nie chciało nam się wyłączać AM. I jest korek  :mrgreen:

Dzisiaj można zrobić inteligentniejsze systemy zarządzania danymi. Ale trzeba wybrać kompromis między szybkością reakcji, a pewnością danych. Najgorzej gdy aktualność leży, a jakość danych denna.

Co do nowych źródełek. nie wiadomo jakiej będą jakości i czy system potrafi większość ilość przetrawić i zwrócić sensowne wyniki.

izaw - kompromis zawsze musi być. Że 2 źródełka się zatrzymają to zawsze mniej prawdopodobne niż postój jedynego.
Poza tym jeśli po danym odcinku więcej jest źródełek to dane będą przez jadących korygowane. Jeśli nie to Wasz "korek" przeszkodzi tak samo jak dzisiejsze widma. Ale dziś widmo tworzy pojedyncze źródło danych i tu jest zakłamanie okrutne. W mojej wizji zakładam docelowo masowość wysyłania danych LD - na danym odcinku DK w godzinę przejeżdża przynajmniej 20, a na DW minimum 5 źródełek się pojawia - być może to zupełnie z sufitu to założenie, ale wtedy dane LD jak dla mnie są bliskie rzeczywistości, bo to co było do tej pory... :(

*

Offline tforek

  • 20
  • Sprzęt: Asus A632, NRDuxo, HTC Desire
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1155 dnia: Sierpień 13, 2012, 14:25:59 »
Może jakas moderacja przez użytkowników na bieżąco...? Np. AM "odbiera" moje spowolnienie czy zatrzymanie jako "korek" niech się pojawi jakieś zapytanie programu: "czy to korek" lub "czy zamierzone zatrzymanie" klikamy TAK lub NIE i jakaś weryfikacja jest (kliknąć można wtedy, bo stoimy rzeczywiście,a nie w trakcie jazdy) To taki pomysł... Co sądzicie? Czy dane LD miałyby większa wiarygodność?

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1156 dnia: Sierpień 14, 2012, 08:31:03 »
Jak się dziś rano LD w stolicy sprawuje? To chyba dobry dzień na test i oceny...
Targeo szybko zareagowało i co trzeba poblokowane, a korkosfera tępo pcha przez tunel na trasie Czerniakowska-Marymoncka :( Podobnie korkowo (yanosik) i uwielbiany przez niektórych TT..
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2012, 08:42:47 wysłana przez pR0SiAczek »

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1157 dnia: Sierpień 14, 2012, 08:53:12 »
Jak się dziś rano LD w stolicy sprawuje? To chyba dobry dzień na test i oceny...

aAM, trasa szybka z Ursynowa do Łomianek prowadzi przez centrum miasta.
Naviexpert prowadzi Wisłostradą.

Połączone: Sierpień 14, 2012, 08:59:04
Edit: NE też już nie prowadzi po Wisłostradzie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2012, 08:59:05 wysłana przez jerzu »
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline lancer

  • 2
  • Sprzęt: AM 6.1.0 EU
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1158 dnia: Sierpień 14, 2012, 09:06:45 »
aAM o godzinie 7:30 poprowadził mnie z mostu Gdańskiego Międzyparkową, przez pl. Bankowy i Marszałkowską. Następnie małymi uliczkami poprowadziła do centrum. Nic nie wiedziałem o zamkniętym tunelu na Wisłostradzie, którym jeżdżę codziennie. Całe szczęście zaufałem AutoMapie i w 20 min dojechałem do centrum. W AM i na Targeo tunel jak i most Świętokrzyski został zablokowany, natomiast na Korkosferze jak i w NaviExpercie wszystko jest przejezdne i o 7:30 nie było widać żadnych korków.

W końcu AM wygrała z NaviExpertem, bo już z tymi błędami w mapach emapy nie dało się jeździć. Kasuję Naviexperta.

*

Offline SpokoKoko

  • **
  • 220
  • Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen
  • Sprzęt: SE Live (android GB 2.3.4) | HTC HD2
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1159 dnia: Sierpień 14, 2012, 10:05:26 »
Kasuję Naviexperta.
To, że NE to dużo słabszy program od AM, to nie podlega dyskusji, ale ja nie kasuję tego programu. Mam go jako backup, gdyby coś się z AM podziało krytycznego. A że nic mi się z AM nie dzieje, to i NE nie używam wcale :E
android: aAM 1.4.1 (mapa 1209 PL) ; naviexpert 8.x

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1160 dnia: Sierpień 14, 2012, 12:28:06 »
Mam go jako backup, gdyby coś się z AM podziało krytycznego. A że nic mi się z AM nie dzieje, to i NE nie używam wcale :E
Tak jak i ja.
W akcie desperacji (nie było jeszcze bety3 aAM) kupiłem KŚ z wakacyjną licencją na NE. Ale zdążyłem się przejechac z nim dwa razy do pracy i odkąd jest aAM beta3 nawet mi do głowy nie przyszło żeby to cudo włączyć.  :mrgreen:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1161 dnia: Sierpień 14, 2012, 13:54:40 »
Mam go jako backup, gdyby coś się z AM podziało krytycznego. A że nic mi się z AM nie dzieje, to i NE nie używam wcale :E
Tak jak i ja.
W akcie desperacji (nie było jeszcze bety3 aAM) kupiłem KŚ z wakacyjną licencją na NE. Ale zdążyłem się przejechac z nim dwa razy do pracy i odkąd jest aAM beta3 nawet mi do głowy nie przyszło żeby to cudo włączyć.  :mrgreen:

Czy to oznacza, że AM zwyczajnie rządzi? Dopóki się nie wykrzaczy ze znanych lub nie przyczyn?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2012, 13:58:41 wysłana przez pR0SiAczek »

*

Offline Qbek

  • **
  • 129
  • Sprzęt: N8, Omnia_1
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1162 dnia: Sierpień 14, 2012, 22:19:52 »
Czy to oznacza, że AM zwyczajnie rządzi? Dopóki się nie wykrzaczy ze znanych lub nie przyczyn?
Rządzi bez dwóch zdań. Ja również mam jako awarie NE na N8, ale włączam tylko wtedy, gdy nie chce mi się na króciutką trasę włączać Omni.

A teraz do rzeczy w odniesieniu do tematu wątku.
Dzisiejsze kwiatki:
skutek kilkuminutowego postoju...


Brak info o korku, który w zeszły piątek pięknie AM ominęła, dziś sam musiałem go objechać obok Galerii Jurajskiej w Częstochowie...


A to przykład na sprawne działanie :)
Strzałkami zaznaczone samochody stojące już w zatorze


*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1163 dnia: Sierpień 14, 2012, 22:31:31 »
Qbek: czyli nie tylko ja łobuzuje stojąc sobie i tworząc korki widma ;)

Na poważnie, to teraz jest szansa na efekt skali dla LD. Im więcej źródeł tym lepsze dane. Im lepsze dane tym więcej przekonanych i źródeł znowu przybywa. Kiedy dane LD zaczną być dostępne "na stałe" na proponowanych "objazdach" uznam, że poziom przyzwoitości dla systemu trafikowego osiągnięto ;) Ale cieszę, się że wersja andkowa dała to czego wAM nie mogło dać (w mojej subiektywnej ocenie większość to urządzenia bez dostępu do neta). aAM rozpoczęła rewolucję i cieszę się na nią niesamowicie, bo LD nigdy nie wyłączyłem mimo, że tygodnie zwątpienia się zdarzały...

*

Offline SpokoKoko

  • **
  • 220
  • Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen
  • Sprzęt: SE Live (android GB 2.3.4) | HTC HD2
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1164 dnia: Sierpień 14, 2012, 23:47:55 »
aAM rozpoczęła rewolucję i cieszę się na nią niesamowicie, bo LD nigdy nie wyłączyłem mimo, że tygodnie zwątpienia się zdarzały...
no chyba, że większość użytkowników aAM, zrobiło to co ja natychmiast po zainstalowaniu programu, czyli co ?................................... Prawidłowa odpowiedź, wyłączyli LD :E :P Oczywiście, to tylko żart z mojej strony, bo takich świadomych userów statystycznie jest niewielu :P Większość odpaliła program
po prostu i jeżdżą tak bez świadomości, że mają jakieś tam LD po cichu włączone, bo przecież producent nie daje żadnego komunikatu informującego "baranka", że właśnie dyskretnie naciągamy cię na dodatkowe koszty za internet mobilny, bo to drobny szczegół przecież :E
android: aAM 1.4.1 (mapa 1209 PL) ; naviexpert 8.x

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1165 dnia: Sierpień 15, 2012, 00:37:46 »
Nie wiem jak w aAM ale wAM przy pierwszym włączeniu informuje chyba o potencjalnych skutkach uruchomienia LD  dla portfela.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1166 dnia: Sierpień 15, 2012, 01:13:21 »
Nie wiem jak w aAM ale wAM przy pierwszym włączeniu informuje chyba o potencjalnych skutkach uruchomienia LD  dla portfela.
Nie informuje.
Android (plus reszta dobra od Google) z natury jest systemem wyciągającym dane i naciągającym na transfer.
Transfer aAM przy takim Google+ to pikuś (pociągnął mi kiedyś jednego dnia 80MB z 250 bez żadnego zająknięcia).
Jak sobie przejrzałem listę aplikacji łączących się z netem (specjalną aplikacją) to po djściu do pozycji "Galeria" już niczemu się dziwić nie będę.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2012, 01:15:31 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1167 dnia: Sierpień 15, 2012, 07:33:46 »
aAM rozpoczęła rewolucję i cieszę się na nią niesamowicie, bo LD nigdy nie wyłączyłem mimo, że tygodnie zwątpienia się zdarzały...
no chyba, że większość użytkowników aAM, zrobiło to co ja natychmiast po zainstalowaniu programu, czyli co ?................................... Prawidłowa odpowiedź, wyłączyli LD :E :P Oczywiście, to tylko żart z mojej strony, bo takich świadomych userów statystycznie jest niewielu :P Większość odpaliła program
po prostu i jeżdżą tak bez świadomości, że mają jakieś tam LD po cichu włączone, bo przecież producent nie daje żadnego komunikatu informującego "baranka", że właśnie dyskretnie naciągamy cię na dodatkowe koszty za internet mobilny, bo to drobny szczegół przecież :E
Większość użytkowników bardziej lub mniej, ale jednak bystrychtelefonów ma jakiś pakiet neta, bo wie że bez niego zbankrutują przez ten bystrytelefon ;) A LD wraz z synchro przez miesiąc w moim przypadku "wyciągnęła" całe 6MB (z tego LD 1MB). A zabezpieczyłem się pakietem 3GB ;)

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1168 dnia: Sierpień 15, 2012, 08:38:21 »
czy aAM ma jakiś przycisk zamknięcia aplikacji ?
bo czegoś takiego nie ma (albo nie znalazłem) w iAM

i teraz pytanie..
czy jeżeli wyjdę z aplikacji bez zamykania jej to ona przesyła dane czy nie ?
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1169 dnia: Sierpień 15, 2012, 11:55:29 »
czy aAM ma jakiś przycisk zamknięcia aplikacji ?
bo czegoś takiego nie ma (albo nie znalazłem) w iAM
i teraz pytanie..
czy jeżeli wyjdę z aplikacji bez zamykania jej to ona przesyła dane czy nie ?
Wychodzisz klikając dwa razy klawisz <- (powrót, strzałka w lewo).
Ja wyłączyłem "Konta i synchronizacja > Dane w tle" i niczego mi nie pobiera i nie wysyła oraz nie aktualizuje programów bez zapytania.

* Ja piszę o aAM na androidzie, Ty pytasz o iAM na iOS, więc dogadujemy się tak nie do końca, pytaj jachraniaka On jest biegły w iAM.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2012, 12:21:46 wysłana przez ycbo »