LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.

  • 1898 Odpowiedzi
  • 426612 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1080 dnia: Czerwiec 07, 2012, 11:01:56 »
@jachraniak

Jasne, było opisywane "nie raz". Oczywiście. A ja czytając praktycznie każdy wpis na tym forum o tym nie wiedziałem. Proszę Cię. Jeśli ja prawie doktoryzując się z tego zagadnienia o tym nie wiedziałem, to co dopiero mowa o normalnych użytkownikach?

Zresztą, dyskusja na ten temat jest jałowa - w obecnym kształcie LD działą nieoptymalnie, żeby nie użyć mocniejszego słowa - wadliwie.

BTW: Zapewne ten problem nie trapi Naviexpert'a, jak się tak chwilę zastanowić, bo tam wg moich nformacji, jak przystało na nawigację on-line, wyznacza trasę serwer, a nie aplikacja lokalna.

***

Swoją drogą, podstawowa sprawa przy zgłaszaniu rzeczy do jakiegokolwiek serwisu: NIGDY nie wolno grupować problemów w jednym zgłoszeniu. Innymi słowy, żelazną zasadą jest: jedno zgłoszenie - jeden problem.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1081 dnia: Czerwiec 07, 2012, 12:03:49 »
@nocnyMarek

Dzięki Ci, królu, za tą KLUCZOWO ważną informację dot. LD, o której piszesz w wątku "AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204", a chodzi o to, że LD zaciąga WSZYSTKIE (?) zdarzenia drogowe w przypadku pobierania ręcznego przez przycisk "Pobierz", a nie tylko, jak byłem święcie przekonany, z okolicy ok. 40 km od punktu, w którym stoi kursor.
Mieszasz 2 różne funkcje, pobranie zdarzeń drogowych (tylko ręczne):
Menu > AM`Traffic > Zdarzena AM`Traffic > Pobierz, albo zdefiniowany przycisk 'Pobierz zdarzenia drogowe (cały kraj)' (pozycja 122 lub 123 w przyciskach)
i pobranie danych LD:
automatyczne lub ręczne Ikonka traffic > Pobierz dane, albo zdefiniowany przycisk 'Pobierz dane AM`Traffic' (pozycja 123 lub 124)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1082 dnia: Czerwiec 07, 2012, 12:19:34 »
@nocnyMarek

Ale że niby co, bo nie rozumiem, co niby mieszam? :) Pierwszy raz Cię nie rozumiem :) Możesz się określić konkretniej, co mylę?

Chodzi Ci o nazewnictwo? Że używam sformułowania blokady LD? :)

Przecież ja rozróżniam zdarzenia drogowe LD od "aktualnych" średnich prędkości, podawanych przez LD.

BTW: ja nie używam "Ikonka Traffic", i wchodzę do zaciągania danych LD (nie zdarzeń drogowych) via Menu > AM`Traffic > Statystyki użycia AM'Traffic > Pobierz dane.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1083 dnia: Czerwiec 07, 2012, 12:33:48 »
nMarek już wyjaśnił, ale słabo złapałeś, bo cały czas jesteś w mylnym błędzie  :mrgreen:

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1084 dnia: Czerwiec 07, 2012, 12:43:17 »
@jachraniak

Hmm, a mi się zawsze wydawało, że to osoba, której się coś wyjaśnia, uznaje, że jej coś wyjaśniono albo i nie, a nie osoby postronne.

Na razie nikt mi niczego nie wyjaśnił.

Jak mi nocnyMarek wyjaśni, o co mu chodzi, to i ja się do tego odniosę. Na razie ja coś napisałem i on coś napisał, ale nie widzę styczności między naszymi tekstami.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1085 dnia: Czerwiec 07, 2012, 13:17:32 »
Cytat: spinnek
Ale że niby co, bo nie rozumiem, co niby mieszam?
To:
Cytat: spinnek
chodzi o to, że LD zaciąga WSZYSTKIE (?) zdarzenia drogowe w przypadku pobierania ręcznego przez przycisk "Pobierz"
Czy automatycznie czy ręcznie (przyciskiem 'Pobierz'), LD nie ściąga wszystkich zdarzeń, a tylko te
z obszaru pobierania danych LD (zdarzenia, czyli blokady/antyblokady są częścią pobranych danych LD)

Zdarzenia (zawsze z całego kraju) pobiera inna funkcja - 'pobierz zdarzenia...' - ta działa tylko ręcznie
i nie ściąga danych stricte LD (prędkości), czyli pobiera tylko blokady i antyblokady (i ikony robót drogowych).

Jaśniej już nie potrafię.

Cytat: spinnek
BTW: ja nie używam "Ikonka Traffic", i wchodzę do zaciągania danych LD (nie zdarzeń drogowych) via Menu > AM`Traffic > Statystyki użycia AM'Traffic > Pobierz dane.
To to samo tyle że naokoło.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1086 dnia: Czerwiec 07, 2012, 13:43:48 »
@nocnyMarek, jachraniak

Piękne wywody teoretyczne, ujęło mnie, ale:

1) uruchamiam Automapę 6.10d, łapię fix, LD uruchomione, wyznaczam trasę z Lubonia 62-030 na Apartamentową w Warszawie, wyznacza trasę omijając A2 za Strykowem

2) lecz gdy wybieram Menu/AM'Traffic/Zdarzenia AM'Traffic/Wciskam przycisk "Pobierz" [o nim pisałem od początku - czy ja kiedykolwiek pisałem w tym miejscu o "Pobierz dane"?], pobierane są zdarzenia drogowe, rekalkulowana jest trasa i ta nowa  trasa prowadzi już przez nowe odcinki A2 do Warszawy.

Zawsze, jeśli mam taką możliwość, sprawdzam to, co piszę, tak zrobiłem w tym przypadku, pisząc tę początkową notkę.

Cały czas nie rozumiem, o co Wam chodzi? Czy Wy myśleliście, że pisząc przycisk "Pobierz" dotyczący zdarzeń miałem na myśli przycisk "Pobierz dane" dotyczący LD??? No przecież jest różnica w opisie??? Możecie mi to wyjaśnić?

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1087 dnia: Czerwiec 07, 2012, 14:30:59 »
Tak właśnie od początku myślałem, bo niepotrzebnie wmieszałeś w to LD.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1088 dnia: Czerwiec 07, 2012, 14:42:28 »
@nocnyMarek

Tak sobie myślałem, że zamieszanie wynika z terminologii.

Ale producent nie jest bez winy - popatrzmy na definicję:

http://www.automapa.pl/?PEI=38149&article_id=205778

Czy może znaleźliście tam słowo o zdarzeniach drogowych, które są integralną częścią AM"Traffic? Słowa nie ma, jakaś tragedia. Napiszę tym do supportu, bo nie powinno to tak zostać.

Stąd używałem dotąd sformułowania blokady LD, (no bo co, SR?). Może lepiej będzie, jak zacznę je nazywać blokady AM'Traffic (nei mylić z blokadami Miplotraffic).

Co więcej, bo na targeo te blokady tymczasowe zgłaszamy jako "Traffic", a nie AM'Traffic...

*

Smerfik

Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1089 dnia: Czerwiec 07, 2012, 15:30:44 »
Jeszcze chwilę jak poczytam,to zupełnie zgłupieję, o co  w tym biega :D
Co pobiera co :D
A wy się dziwicie, że "Kowalski", który tu nie zagląda, lub czyni to sporadycznie, nie jest w stanie tych niuansów okiełznać :D
Kilka razy przestudiowałem bieżącą stronę, zastanawiając się, czy aby na pewno jeżeli już pobieram dane, pobieram to, o co mi chodziło :proud:

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1090 dnia: Czerwiec 10, 2012, 10:35:08 »
podprowadzone z innego wątku... ale bardzo w temacie
Nie wiem jak inne navi ale wygląda na to, że NE jako jedyny uruchomił ten kawałek A2 w sposób niewymagający specjalnych zabiegów.

Wczoraj wieczorem otwarto Południową Obwodnicę Gdańska...

http://www.tvn24.pl/pomorze,42/poludniowa-obwodnica-gdanska-otwarta,257086.html

AM prowadzi tą trasą bez żadnych sztuczek, naturalnie... Wystarczy mieć włączony odbiór LD.

A poniżej zrzuty

korkosfera znaczy się NaviExpert (zrzut zobiony dziś o 10.30)
iAM przed pobraniem LD
iAM po pobraniu LD

Szkoda że Autoświat nie robił tam testu dziś w godzinach porannych  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2012, 11:01:22 wysłana przez jachraniak »

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1091 dnia: Czerwiec 12, 2012, 17:04:42 »
proszę o info czy inne systemy nawigacyjne poza AM wykluczają ten odcinek z routingu...

http://www.tarnowskie-gory.slaska.policja.gov.pl/wiadomosci/art3126,zmiany-organizacji-w-ruchu-na-dk-11mapa.html

AM zrobiła to - można powiedzieć "live". Bardzo ciekawe, gdyż blokady w miplo pojawiły się po godz. 20
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2012, 17:06:29 wysłana przez jachraniak »

*

Offline Qbek

  • **
  • 129
  • Sprzęt: N8, Omnia_1
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1092 dnia: Czerwiec 12, 2012, 17:24:35 »
10 czerwca o godz. 23.16 zgłosiłem to do supportu.

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1093 dnia: Czerwiec 12, 2012, 17:56:32 »
Dziś trasę Luboń poz Poznaniem (62-30) => Bydgoszcz wAM 6.10d pięknie poprowadziła już przez S5 oczywiście (dzięki aktualizacji Zdarzeń AM'Traffic)). Początkowe ETA, wyznaczone po zaciągnięciu pierwszej aktualizacji LD (jak rozumiem, w dalszej, niezmienionej części trasy [Gniezno=> Bydgoszcz] dominowały dane SR) różniło się o 5 minut in minus (przyjechałem o tyle później) w stosunku do rzeczywistego czasu dojazdu.
Pełen szacun, jeśli chodzi o trasę, której fragment przejechałem pierwszy raz w życiu. Tempo jazdy => + 10km/h ponad limit.

BTW: S5 zmniejszyła mi czas dotarcia do Bydgoszczy rano o 45 minut (do 2 godzin). Wierzyć się nie chce... :) A jeszcze da się pewnie urwać z tego czasu w przyszłości, bo na razie na całej S5 jest ograniczenie do 100km/h (nie ma chyba siatki na zwierzaki), a to przecież trasa ekspresowa.

Połączone: Czerwiec 12, 2012, 20:34:23
Automapa opisuje LD w iAM 3.3.25 tak (http://www.automapa.pl/?PEI=10866&article_id=251193):

[ciach] Dzięki wykorzystaniu technologii LiveDrive! kierowcy, oprócz nawigacji z uwzględnieniem aktualnej sytuacji drogowej i korków, mają do dyspozycji mechanizmy pozwalające na automatyczną zmianę kierunkowości ulic czy ich czasowe (nawet na pojedyńcze godziny) zamykanie. [ciach]

Hmm, wydaje mi się, że obie te rzeczy my, użytkownicy wAM, mieliśmy już, czyli nie mamy czego żałować. Piszę "wydaje mi się", bo pamiętam jedną z ulic, którą zgłaszałem jako jednokierunkową w Wawie via targeo.pl (chyba Prądzyńskiego), kilka- lub kilkanaście dni później (od razu to nie nastąpiło) zmieniła kierunek. A co do blokad czasowych, to niedawno nocnyMarek sprawdził , że swego czasu  blokada (moja?) na ul. Kolejowej w Poznaniu była do konkretnej godziny.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2012, 20:34:24 wysłana przez spinnek »

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1094 dnia: Czerwiec 12, 2012, 20:58:49 »
(...)A co do blokad czasowych, to niedawno nocnyMarek sprawdził , że swego czasu  blokada (moja?) na ul. Kolejowej w Poznaniu była do konkretnej godziny.

blokady czasowe ustawia się wpisując START i KONIEC obowiązywania blokady z dokładnością co do minuty. Ale nie da się ustawić, żeby np. w każdą sobotę od 10:00 do 14:00 zablokowała odcinek... To byłby dopiero postęp tyle że wiążący się z dodatkowo ogromną ilością danych do kontrolowania przez AQ. Dziś nie dają sobie rady z prostszymi sprawami, więc mógłby być to gwóźdź do trumny... Chaos i bałagan już dziś panuje, bo kto by wymyślił, że odblokowanie odcinka w odległej miejscowości wymaga ręcznego ściągania danych za każdym uruchomieniem AM :( LD odblokuje tylko w pobliżu, a wzdłuż trasy już nie...

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1095 dnia: Czerwiec 12, 2012, 21:54:54 »
@prosiaczek

Być może jednorazowe zaciągnięcie WSZYSTKICH blokad (zdarzeń AM Traffic) przy starcie programu załatwiłoby to niedomaganie o którym piszesz, czyli aktualizowanie blokad tylko w początku trasy.

Już to zgłosiłem do supportu, dostałem informację - "zostało przekazane do zespołu beta testów", ale na support zawsze działa nie nie tylko jakość zgłoszeń, ilość też się liczy - piszcie do nich!!! :)

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1096 dnia: Czerwiec 12, 2012, 22:05:09 »
też zgłosiłem (ponownie :) )

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1097 dnia: Czerwiec 15, 2012, 17:31:05 »
Wysłałem przed chwilą do supportu:

"Wczoraj (2012.06.14) zaobserowałem nieoptymalny sposób pracy LiveDrive na przykładzie trasy Bydgoszcz=>Luboń 62-030, polegający na wyznaczaniu ok. 16.00 trasy szybkiej przez Szubin/Wągrowiec zamiast przez Gniezno i S5. Kiedy NIE pojechałem trasą wyznaczoną przez Szubin i kilkukrotnie NIE skorzystałem z trasy podpowiadanej przez Automapę, w tym zrezygnowałem z zawracania, program (w odległości ok. 118km od końca trasy) nareszcie przeliczył trasę jak należy, skracając ETA o 25 minut (!!!), prowadząc już przez Gniezno i dalej nowootwartą S5.
 
Sądzę, że warto rozważyć taką optymalizację działania LiveDrive, by wyżej opisane zjawisko nie miało miejsca. Niestety, nie pomoże w tym sugerowane już przeze mnie Państwu jednorazowe zaciągnięcie Zdarzeń AM TRaffic przy starcie programu, gdyż wykonałem tę operację ręcznie PRZED wyznaczeniem trasy.
 
Dodatkowe dane:
 
- aplikacja/mapa: Automapa 6.10d, mapa 1204
- złapany fixa GPS, zaciągnięte dane LD (ikonka zielona)
- DODATKOWO: zaciągnięte ręcznie informacje o zdarzeniach AM'Traffic (by powiadomić Automapę o otworzonej S5)
- rodzaj trasy: szybka
- zasięg LD: duży
- dane SR: ostatnie na dzień dzisiejszy (25 maja 2012)"

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1098 dnia: Czerwiec 15, 2012, 19:26:40 »
Niech zgadnę -- zawiniły dane zaszyte w hubnet.a (używane przy +/- trasach >100km)?

Połączone: Czerwiec 15, 2012, 19:27:27
PS. A wyznaczanie na sucho z punktem via jakie daje wyniki?
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1099 dnia: Czerwiec 15, 2012, 19:35:55 »
A mnie dziś LD zaskoczyło w jak najbardziej pozytywnym sensie.
Jechałem przed południem przez Chorzów Batory i ze dziwieniem stwierdziłem,
że AM ni chce prowadzić trasy niezbyt zakłoczoną o tej porze ulicą Batorego w stronę A4,
a proponuje prawie kilometr dłuższy objazd. Nie posłuchałem, a kawałek dalej okazało się
że na Batorego jest remont i zakaz wjazdu bo kilkusetmetrowy odcinek ulicy jest 1-kierunkowy.
Póżniej doczytałem, że dziś rano się dozpoczął.
Do tej pory to na 'swoim terenie' z reguły ja byłem zgłaszającym takie utrudnienia, a tu proszę :ok:
a Batorego nie jest krajówką, ani drogą wojewódzką, to 'tylko' jedna z głównych ulic miejskich Chorzowa.
Oj, chciałoby się, żeby taki czas reakcji to był standard ...
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1100 dnia: Czerwiec 15, 2012, 19:39:41 »
@rgr

Być może stawianie punktów "via" pomoże, ale nawet nie chcę sprawdzać, bo chodzi o to, że to nawigacja ma wiedzieć, gdzie jechać, a nie ja :) Przez przypadek akurat wiem, jak jechać w mojej okolicy, a jak zawinę gdzieś, gdzie nie mam pojęcia nawet, gdzie jest północ? ;)

Popatrzyłem na hubnet i, kurcze, sporo tego jest, plik liczy sobie kilkadziesiąt MB. Może Automapa znajdzie technikę selektywnej aktualizacji tego pliku?

Nie wiem, czy jednak nie jest najprościej, by w razie obecności połączenia on-line trasy nie wyznaczał jednak serwer i nie zwracał jej do aplikacji. Wtedy WSZYSTKIE problemy tego typu znikają.

Zapewne (to hipoteza) podobny problem nie trapi Naviexperta, z uwagi na bycie nawigacją w całości on-line. Niemniej, ja wolę mieszany Automapowy model, czyli off-line z rozszerzeniem funkcjonalności w razie zestawienia łączności z Internetem (on-line).

*

Offline statler

  • **
  • 209
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto G6 Plus
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1101 dnia: Czerwiec 15, 2012, 21:20:17 »
Trasa szybka, start jutro ok. południa: Łódź Widzew-Wschód - Warszawa Bemowo. Mimo pobrania danych AMTraffic trasę wyznacza "po staremu" nie uwzględniając A2 co daje 135 km, 1:59h. Po postawienie via w okolicach Łowicza cud:
Trasa wyznaczona po A2 - 127 km, 1:21h
Do supportu poszło. I żeby nie było, nie czepiam się różnic kilkuminutowych, ale ponad pół godziny to lekka przesada...  :-|

*

Smerfik

Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1102 dnia: Czerwiec 15, 2012, 21:26:24 »
@ spinnek
... a ja odblokowałem sobie S-ki ręcznie, wyznaczyłem Twoją trasę i AM bez udziwnień wyznacza trasę tak, jakbyś sobie tego życzył, tz. przez Gniezno, S11 do A2 ...
Bo pomysł, by z Bydgoszczy do Lubonia jechać przez Wgrowiec, co w konsekwencji serwuje nam wycieczkę przez cały Poznań to mogła wymyślić tylko "sztuczna inteligencja" :).
Nie masz przypadkiem wyłączonych płatnych?
Bo AM na dzień dzisiejszy jeszcze nie wie, że A2 pomiędzy PPO Nagradowice i PPO Gołuski, jest bezpłatna :O~
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2012, 21:33:59 wysłana przez Smerfik »

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1103 dnia: Czerwiec 16, 2012, 08:27:10 »
@ spinnek
... a ja odblokowałem sobie S-ki ręcznie, wyznaczyłem Twoją trasę i AM bez udziwnień wyznacza trasę tak, jakbyś sobie tego życzył, tz. przez Gniezno, S11 do A2 ...
Bo pomysł, by z Bydgoszczy do Lubonia jechać przez Wgrowiec, co w konsekwencji serwuje nam wycieczkę przez cały Poznań to mogła wymyślić tylko "sztuczna inteligencja" :).
Nie masz przypadkiem wyłączonych płatnych?
Bo AM na dzień dzisiejszy jeszcze nie wie, że A2 pomiędzy PPO Nagradowice i PPO Gołuski, jest bezpłatna :O~
Gdyby miał włączone płatne to nie zmieniłaby trasy na przebiegającą właśnie przez ten odcinek. Ale z własnych doświadczeń mogę tylko potwierdzić, że niejednokrotnie AM upierała się przy dziwnej trasie, ja pojechałem swoją ignorując jej komendy i nagle... skrócenie ETA/odległości - ogólnie potwierdzała, że mój wybór był najlepszym. Ale kiedy ostatnio uparłem się żeby przetestować S7 na południe od Gdańska AM wygrała ;)

*

Offline statler

  • **
  • 209
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto G6 Plus
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1104 dnia: Czerwiec 16, 2012, 09:47:56 »
Trasa szybka, start jutro ok. południa: Łódź Widzew-Wschód - Warszawa Bemowo. Mimo pobrania danych AMTraffic trasę wyznacza "po staremu" nie uwzględniając A2 co daje 135 km, 1:59h. Po postawienie via w okolicach Łowicza cud:
Trasa wyznaczona po A2 - 127 km, 1:21h
Do supportu poszło.
Odpowiedź:
Witam,
Radzimy wyprobowac wersje 6.10e ktora zostala udostepniona w wersjach beta na naszej stronie

Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen  AutoMapa (mq)

 :E :mrgreen:

Dla informacji: mail z Aquratu został wysłany 3 godziny po zniknięciu bety ze strony AutoMapy  :grin: :banan:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2012, 10:01:44 wysłana przez statler »

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1105 dnia: Czerwiec 16, 2012, 11:22:31 »
@Smerfik

a czy wyznaczasz trase w czwartek 21 czerwca, start o 16.00?

btw: miales na mysli oczywiscie S5, prawda?

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1106 dnia: Czerwiec 16, 2012, 11:51:49 »
spinnek

zaraz mapa 1206 a w niej na pewno będzie Cię prowadzić S5

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1107 dnia: Czerwiec 16, 2012, 11:58:29 »
@jachraniak

Hmm, a mi się wydawało, że Ty pierwszy wpadniesz na to, że drążę temat tylko po to, by wyłapać problemy z algorytmem :)

BTW: Na chwilę obecną mam dla Ciebie smutną wiadomośc, jako fana iAM. Wychodzi na to, że aktualizacja danych SR (hubnetu?) to podstawa w wyznaczaniu poprawnych tras powyżej 100km, i niestety, LD, nawet wspomagany ręcznie zaciagnięciem blokad, nie daje rady w wyznaczaniu optymalnych tras bez aktualizacji tego pliku. Na szczęście my, użytkownicy wAM, możemy aktualizować swoje dane SR, hehehehe  :)

*

Smerfik

Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1108 dnia: Czerwiec 16, 2012, 14:50:28 »
@Smerfik
a czy wyznaczasz trase w czwartek 21 czerwca, start o 16.00?
btw: miales na mysli oczywiscie S5, prawda?
U mnie niezależnie o której startuję, wyznacza identyczną trasę :ok: (speeds.a wycięty)
Oczywiście pisałem o S5 (odblokowanej ręcznie) :proud:

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1109 dnia: Czerwiec 16, 2012, 15:04:30 »
@Smerfik - Ty się mnie nie pytaj, czy ja czegoś nie pomieszałem, tylko nie wycinaj Automapie ważnych "organów" (speeds.a) przed testem :)