LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.

  • 1898 Odpowiedzi
  • 426666 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #990 dnia: Maj 09, 2012, 18:12:07 »
... z chwilą wprowadzenia takiego rozwiązania, rzesza chętnych do współpracy z LD znacznie by wzrosła.
Już widzę ten wzrost  :mrgreen:

I nie mam tu na myśli Twojego pomysłu - żeby nie było.

A tak w ogóle, to żadna ilość źrodełek nie załatwi sprawy. Zwróć uwagę ilu w ogóle kierowców ma włączone nawigacje w samochodach?
W całej tej masie to jest jakis promil chyba...
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #991 dnia: Maj 09, 2012, 18:46:16 »
Jest w Łodzi koło zakładów Della nowa ulica po dwa pasy w każdym kierunku, z jednej strony pola, z drugiej droga dojazdowa do zakładów. Prosta, równa, piękna. I ograniczenie kodeksowe 50 km/h. I wszyscy, włączając policję jadą tam 80, 90. Nie mówię o idiotach. Tak tam normalny ruch się odbywa. I jak ustawisz tam trafik na 60 (50+20%) to będzie przekłamanie. A takich dróg jest mnóstwo.

Tylko że jadąc tam 80 km/h łapiesz się na wszystkie czerwone światła, tzn. twój przejazd wzbudza czerwone. Jadąc 60-70 masz zielone. Nie wiem co lepsze. To tak OT.
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #992 dnia: Maj 09, 2012, 19:16:19 »
Tylko jedne światła mają tą funkcjonalność. Ale za to bardzo wkurzającą. Szczególnie dla nieobeznanych. Jesteś jakieś sto, sto pięćdziesiąt metrów przed i zapala się zielone. Po kilku sekundach jest już czerwone. A droga puściutka. I tak jest całą noc, choć w całym mieście po 23 migają żółte. Ech...

Po co to zielone. Kusi aby przyspieszyć aby zdążyć, ale nie będzie czerwone.

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #993 dnia: Maj 10, 2012, 23:35:52 »
Na dobranoc - nieblokująca blokada na załączonym obrazku:)

I co mi z tego, że zgłosiłem blokadę via Targeo [ul. Kopanina w Poznaniu], co mi z tego, że zatwierdzono tą blokadę (być może moją, może nie), co mi z tego, że zaciągnęła i pięknie zaprezentowała ją Automapa, skoro jest to blokada nieblokująca (chyba ostatnio się Akubit pienił w tym zakresie) i spokojnie aplikacja 6.10d wyznacza przez tą nieblokującą blokadę trasę.

Zgłoszone do suuportu.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #994 dnia: Maj 11, 2012, 00:31:27 »
Nie wiem jakim cudem tak to wygląda u Ciebie, ja mam ten odcinek zablokowany skutecznie.
Po pobraniu danych LD odcinek jest blokowany, a trasa przeliczana.
Przez blokadę prowadzi tylko trasa piesza.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #995 dnia: Maj 11, 2012, 09:30:09 »
@nocnyMarek

Witam.
 
Ja widzę, problem z poniższą blokadą okazuje się być bardziej skomplikowany.
 
Mi też zaczęła działać dziś rano, i to zarówno w trybie planowania, jak i w trybie nawigacji. Ja wczoraj PLANOWAŁEM trasę SZYBKĄ na 17.30 dziś, start Luboń 62-030, ul. Buczka => Poznań, Mrągowska 7.
 
Następnym razem spróbuję ustalić, jakie warunki powodują, że blokada nie blokuje - czy problem pojawia się tylko przy planowaniu, czy przy wyznaczaniu trasy po ustaleniu GPS też, za którym restartem aplikacji zaczyna blokować itp.

Jest oczywiście szansa jedna na tysiąc, że support zadziałał w tzw. międzyczasie i skorygowano blokadę między godz. 23.20 a Twoim testem.

[powyższe informacje też trafiły do supportu]

Mam wrażenie, że jeśli jest jakiś czynnik, to uda mi się zwiększyć ilość informacji, w jakich warunkach występuje.

Na razie się cieszę, że ta blokada LD działa.

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #996 dnia: Maj 11, 2012, 09:56:25 »
AutoMapa to dziwny program, to że są użytkownicy (mnóstwo) bez możliwości pobierania danych LD do producenta nie dociera (to jest kwestia mózgu) są też tacy którzy nie chcą LD włączać.
Mam propozycję która rozwiąże nie domówienia - pod awatarem wpisywane są często bzdury o sprzęcie, typie karty SD, długości kabla, a czasami deklaracje legalności - proponuje wpisywać tam : z LD lub bez LD.
To wyjaśni dlaczego AM wyznacza tak a nie inaczej różne trasy i ilu z LD korzysta a ilu nie.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #997 dnia: Maj 11, 2012, 10:02:08 »
Spinnek, w tej chwili jeśli planuję trasę ze startem nie póżniejszym niż poniedziałek,
g.5:50 to blokada działa, od 5:55 przestaje. Chyba dane LD sie przeterminowują.
Sprawdzę po południu czy ta graniczna godzina się przesunie.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #998 dnia: Maj 11, 2012, 10:11:39 »
Uwaga: Blokada jest do 14 maja!

"Kopanina - przejazd kolejowy przy ul. Skrajnej - od 2012-05-07 do 2012-05-14
wykonawca: Zakład Robót Komunikacyjnych DOM Sp. z o.o.
opis: ramont przejazdu kolejowego od godz. 7.00 dnia 7-05-12 do godz. 6.00 dnia 14-05-12"

Więc to dobra informacja, że ktoś doczytał dokładnie, do której godziny planowana jest blokada, szacun - ja zgłąszałem tylko datę i podałem link.

link: http://www.zdm.poznan.pl/issues.php

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #999 dnia: Maj 11, 2012, 10:19:54 »
No proszę, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony :ok:

to że są użytkownicy (mnóstwo) bez możliwości pobierania danych LD do producenta nie dociera (to jest kwestia mózgu) są też tacy którzy nie chcą LD włączać.
Miło by było, gdyby do Twojego mózgu dotarło, że to wątek o LD, więc pokazywanie,
że tej blokady nie ma przy wyłączonym LD jest równie odkrywcze jak to że ślimak ma rogi ...
To że niektórzy nie mogą czy nie chcą używać LD nie jest żadnym argumentem za tym
żeby producent z niego nie korzystał do szybkiego blokowania takich odcinków jak ten omawiany.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1000 dnia: Maj 11, 2012, 13:50:21 »
Program jest sprzedawany dla wszystkich urządzeń rekomendowanych przez producenta za tę samą cenę i pozbawianie funkcjonalności przy częstej wymianie danych SR i tak działającym LD jak obecnie jest nie uczciwe.
A Ty w swoich odzywkach robisz się coraz bardziej chamowaty, zapominasz jaka jest Twoja rola na tym forum, weź zimny prysznic i być może ochłoniesz, to nie jest Twój prywatny folwark - a może jest.?

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1001 dnia: Maj 11, 2012, 14:23:38 »
@ycbo

Czy AMCenter nie zaciąga Ci w/w blokady (na ul. Kopanina, Poznań)?

Od dawna już to powinien robić:

wersja 6.6.2 mapa 1010
Dodane:
[ciach]
    Rozszerzenie programu AM'Center o możliwość pobrania danych zdarzeń drogowych AM'Traffic.
[ciach]

Jeśli Ci nie zaciąga - czy mógłbyś zgłosić ten problem do supportu i podzielić się odpowiedzią, jaką uzyskasz?

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1002 dnia: Maj 11, 2012, 14:32:07 »
Cytat: ycbo
Program jest sprzedawany dla wszystkich urządzeń rekomendowanych przez producenta za tę samą cenę i pozbawianie funkcjonalności przy częstej wymianie danych SR i tak działającym LD jak obecnie jest nie uczciwe.
Program ma określone możliwości, jeśli ktoś używa go na sprzęcie, który nie pozwala ich w pełni wykorzystać, albo zwyczajnie nie chce ich wykorzystać to jego problem, a nie kwestia uczciwości producenta.

Cytat: ycbo
A Ty w swoich odzywkach robisz się coraz bardziej chamowaty,
To nie wiesz że każdy kij ma dwa końce i że kto mieczem wojuje od miecza może zginąć?
Było sobie darować 'kwestię mózgu', nie musiałbyś się teraz wykazywać mentalnością Kalego.
Z przyjemnością nie reagowałbym na Twoje na chamskie odzywki, wystarczy żebyś sam trzymał poziom.

Cytat: spinnek
@ycbo
Czy AMCenter nie zaciąga Ci w/w blokady
AM`Center nie zaciągnie tej blokady, obsługa zdarzeń drogowych przez AM'Traffic
polega na aktualzacji pliku events, średnio raz na 2 tygodnie.
Ta blokada znalazłaby się w najblizszych zdarzeniach, gdyby nie wygasła wcześniej
niż będzie dostępna aktualizacja danych przez AM`Center.


AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1003 dnia: Maj 11, 2012, 17:41:24 »
@nocnyMarek

W takim razie - to słabo, i ciekawe dlaczego tak jest.

Skoro tak czy owak użytkownicy bez LD, z samym SR, dostają plik events, czyli jest możliwość techniczna, by dostali blokady z całego kraju i by Automapa je obrobiła, to jaki problem aktualizować je np. raz dziennie? W ten sposób ktoś, kto wyrusza w podróż, mając tylko sam SR, aktualizowałby sobie events (z postulowanym aktualizowaniem dziennym) przez AMCenter i jazda.

Bo przez chwilę sądziłem, że problem polega na tym, że LD siłą rzeczy ogranicza się do zdarzeń z powiedzmy 40km i tyle jest w stanie Automapa obsłużyć, ale przecież nie, inaczej pliku events nie dostawaliby Ci, którzy mają tylko SR.

Skąd masz informację o dwóch tygodniach? Z obserwacji czy z supportu?

@ycbo

Czy mógłbyś jednak otworzyć zgłoszenie weryfikujące, co stoi na przeszkodzie, by events aktualizowane przez SR były uaktualniane raz dziennie i przemówić jako przedstawiciel wszystkich tych, którzy korzystają z SR, nie mają jak uruchomić LD, a chcieli być mieć aktualne blokady poprzez sesję AMCenter świeżo przez wyjazdem?

@all

BTW: Jaki jest sens dołączania pliku events sprzed dwóch tygodni, jest to dla mnie zagadka - przecież to bez sensu. Rozumiem aktualizację SR co kilka tygodni przy aktualizacji mapy co powiedzmy dwa miesiące, ale to????

Jestem w szoku :-|

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1004 dnia: Maj 11, 2012, 18:18:02 »
Program jest sprzedawany dla wszystkich urządzeń rekomendowanych przez producenta za tę samą cenę i pozbawianie funkcjonalności przy częstej wymianie danych SR i tak działającym LD jak obecnie jest nie uczciwe.
Nieuczciwe jest to, że litr paliwa kosztuje tyle samo dla tych co jeżdżą maluchem, jak i tych co śmigają Veyronem... Równie nieuczciwe jest to, że płacąc abonament za telewizor, ustawodawca nie określił wpływu odbieranego sygnału i typu telewizora na wysokość opłaty.

A LD jest za friko!!!
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2012, 18:21:01 wysłana przez jachraniak »

*

Smerfik

Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1005 dnia: Maj 11, 2012, 19:05:04 »
A LD jest za friko!!!
No niestety nie jest za friko. I to zarówno SR, jak i LD.
Co powiesz tym, którzy raz kupili program i nie czują potrzeby przedłużania subskrypcji?
Po roku są odcinani zarówno od aktualizacji SR, jak i LD. O ile zasadność odcięcia od LD mogę w tym przypadku zrozumieć, o tyle odcięcie od aktualizacji SR jest zwykłym chamstwem. Mają "na siłę" załadowane w mapę dane SR, które z dnia na dzień przestają być aktualne, a po wygaśnięciu subskrypcji sprzedawca odcina ich od aktualizacji nawet zdarzeń. Mało tego, producent poprzez swoją "politykę" uniemożliwił nawet programowe wyłączenie tej funkcjonalności. Nie każdy siedzi na forum dniami i nocami i jest to w stanie ogarnąć. Więc co pozostaje "kowalskiemu"? Jak producent go "dyma", to zgodnie z zasadą, "Jak Kuba Bogu ..." Bo z tym raczej trudno się nie zgodzić, że jazda na danych SR sprzed roku, czy starszych, jest nieporozumieniem.
W starszych wersjach było wł/wył Traffik i Kowalski miał wybór. Teraz ma jeden - musi przedłużać subskrypcję, by mógł raz w roku pojechać na wczasy prowadzony przez AM :S

Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1006 dnia: Maj 11, 2012, 20:12:18 »
Nieuczciwe jest to, że litr paliwa kosztuje tyle samo dla tych co jeżdżą maluchem, jak i tych co śmigają Veyronem... Równie nieuczciwe jest to, że płacąc abonament za telewizor, ustawodawca nie określił wpływu odbieranego sygnału i typu telewizora na wysokość opłaty.

A LD jest za friko!!!
Wylecz kompleksy ! To, że nie masz Ferrari, to tylko twój problem, a nie koncernów paliwowych. Smerfik jak i pozostali mają 100 % racji, że powinnna wrócić opcja wyłączenia SR !

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1007 dnia: Maj 11, 2012, 21:41:39 »
@spinnek - Wysłałem temat do suportu - miło by było gdyby myślący podobnie również tak zrobili, choć nie liczę na reakcję.
Ja mam wyłączone LD bo nie ufam korektom proponowanym przez AutoMapę (wiele razy proponowała idiotyczne objazdy nie istniejących utrudnień) po prostu muszą nad tym popracować i zwyczajnie do takiej technologi dorosnąć.
Czytając to forum regularnie rozumiem wielu którzy decydują się na eksperymentalne śledzenie zachowań tej jak na dzisiaj "ciekawostki" poruszając się po dobrze im znanych drogach i mogą korygować jej zachowania i propozycję.
Jak się jedzie w całkowicie nie znany teren (byłem nie dawno w południowo - wschodniej części kraju pierwszy raz i gdyby nie ustawiona na sztywno trasa jeździł bym tam pewnie do dzisiaj, wielokrotnie pisałem na tym forum że mam mnóstwo czasu i nie zależy mi czy będę godzinę wcześniej czy później, ja chcę ustawić sobie trasę i potem się po niej poruszać bez podpowiedzi jedź uliczką przez magazyny lub stację benzynową to zyskasz 24 sekundy.
Wracając do programu (każde słowo ponad kilka prowadzi do mniejszego zrozumienia) to powinien on mieć wśród tych wszystkich możliwości ustawień możliwość wyboru tak jak kiedyś włączyć SR czy wyłączyć, tak aby produkt był dobry dla mnie i dla Jachraniaka również.

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1008 dnia: Maj 14, 2012, 10:44:41 »
Odnośnie testu AM vs NaviExpert.

Ostatnio śmigam sobie na NE (jest bezpłatna beta) po Wrocławiu.

I stwierdzam, że dane o trafficu NE jednak są wyraźnie lepsze niż automapowe.
Odchyłki "miastowe" sięgają góra 1-2min. (a często są dokładne co do 1min.). Te same trasy w AM potrafią dać odchyłkę do 5min/25% czasu trasy (+ jakieś korki na pustych drogach, np. teraz mam korek po kościołem, chyba proboszcz jeździ z AM).
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1009 dnia: Maj 14, 2012, 12:31:32 »
(+ jakieś korki na pustych drogach, np. teraz mam korek po kościołem, chyba proboszcz jeździ z AM).
widać do czego służy głównie AM jej użytkownikom...
 :E
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1010 dnia: Maj 15, 2012, 19:06:48 »
Jak to jest w końcu z tym LiveDrive? Wczoraj wygasła mi licencja, dzisiaj po uruchomieniu AM mam komunikat o przeterminowanym miplokodzie. Ale LD działa, mam komunikaty o zmianach trasy itp. Na screenie dowód.


Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Smerfik

Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1011 dnia: Maj 15, 2012, 20:30:43 »
Chodzi Ci o to, by naprawili swój błąd i Cię odcięli od LD? :shock:

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1012 dnia: Maj 15, 2012, 20:43:02 »
Chodzi Ci o to, by naprawili swój błąd i Cię odcięli od LD? :shock:

Pytam z czystej ciekawości  :P
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1013 dnia: Maj 16, 2012, 12:07:53 »
Jakby Ciebie odłączyli, to stracili 33% użytkowników LD z tego forum. :P
Jeżeli taka jest ogólna tendencja to nie dziwię się -- może teraz jesteś dla nich skarbem :).
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1014 dnia: Maj 16, 2012, 16:44:47 »
Jakby Ciebie odłączyli, to stracili 33% użytkowników LD z tego forum. :P
Jeżeli taka jest ogólna tendencja to nie dziwię się -- może teraz jesteś dla nich skarbem :) .

Odłączyli mnie. Ale odłączyli tylko odbiór, wysyłać mogę dalej. Czyli jadą na tzw. sępa, "bierzemy, ale nie dajemy". No to ja od jutra też nie daję  :P


A, i bardzo mnie zastanawia, co jest w tych pobranych 72 kilobajtach  :| 
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2012, 16:46:40 wysłana przez jerzu »
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

ratajczyk

Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1015 dnia: Maj 16, 2012, 21:25:01 »
Chodzi Ci o to, by naprawili swój błąd i Cię odcięli od LD? :shock:

Pytam z czystej ciekawości  :P

u mnie dzialalo pobieranie jeszcze przez ponad 2 tygodnie po wygasnieciu licencji AM.

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1016 dnia: Maj 22, 2012, 12:55:09 »
Ostatnio miałem okazję  potestować LiveDrive! w Warszawie i okolicach. Przeprosiłem się z Nokią E71 podłączyłem sprzęt i w drogę.

Wszystko szło płynnie dopóki nie wjechałem do Warszawy. Po zaciągnięciu danych LD! mój Blow zawieszał się na ok. 1-2 min po czym wracał do nawigacji - po zaciągnięciu kolejnych danych to samo.

Po dojechaniu do Legionowa zwiększyłem pamięć z 8.5 MB max danych na 10MB w drodze powrotnej problem zawieszania się urządzenia nie istniał.

Dziwi mnie fakt ,że tak niewielka różnica( zmiana ilości pamięci)  powoduje brak lub możliwość nawigacji w Warszawie - gdzie danych LD! jest chyba najwięcej.


*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1017 dnia: Maj 23, 2012, 11:23:25 »
Sprawdziłem przed chwilą, że można już wg Automapy jeździć odcinkiem A2 z Pruszkowa do Wawy, metodą, jak rozumiem, antyblokad (u mnie to zielone kreski na drodze).

A otwarcie do ruchu tego odcinka autostrady nastąpiło przecież dziś po 4.00 rano.

Szacun :)

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1018 dnia: Maj 23, 2012, 21:54:09 »
Rozumiem, że korzystałeś z LD?...
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2012, 22:04:52 wysłana przez jachraniak »

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #1019 dnia: Maj 23, 2012, 23:05:55 »
@jachraniak

Zaciągnąłem w Automapa 6.10d (czyli z mapą 1204) ręcznie "Zdarzenia AM'Traffic" następująco:
- Prowadź do/Pruszków/Pokaż na mapie
- AM'Traffic/Zdarzenia AM'Traffic/Pobierz

i wcześniejsze odcinki na różowo (blokady) pokazały się wkrótce na zielono (antyblokady?).

Zakładam, że dokładnie to samo widzieliby wszyscy, którzy w tej okolicy byliby rano z uruchomionym LD.

A dlaczego się pytasz, bo wyczuwam głębszy podtekst?

BTW: Czy Ty przypadkiem nie byłeś piewcą tej wspaniałej wersji Automapy na iPhone'a, która do dziś ma wersję map 2012.02 (mimo miesiąca, który minął od pojawienia się mapy 1204 dla WM) i dane SR sprzed 2 miesięcy, których niestety, nie masz jak aktualizować co dwa-trzy tygodnie? ;))))