iPAQ 5550 + Navman 3300+Automapa

  • 4 Odpowiedzi
  • 1848 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline olsza

  • 10
iPAQ 5550 + Navman 3300+Automapa
« dnia: Wrzesień 22, 2003, 09:55:50 »
Witam,
moze ktos z Was miał podobny problem. Konfiguracja jak w temacie nie działa, tzn. Automapa nie odbiera sygnału od GPS ("Szukam sygnału GPS..."). Natomiast oprogramowanie, które przyszło z odb. GPS działa (widzi GPS, odbiera sygnał). GPS daje sygnał w wymaganym przez Automape formacie NMEA0183 ver. 2.20 (a moze problemem jest wersja tego formatu = 2.20) ?

*

Offline olsza

  • 10
iPAQ 5550 + Navman 3300+Automapa
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2003, 10:27:12 »
Oczywiscie nadal nie działa GPS z AM, ale działa z każdym sharewareowym programem który ściągnąłem..Odpowiedzi supportu Navmana nie będę cytował, bo za cisnący sie na usta komentarz do niej pogoni mnie admin. Próbowałem twardych resetów, kilku reinstalacji, innych wersji sterowników do COMa (choc jeden fachowiec powiedział mi ze AM pod PPC2003 nie wymaga juz sterownika...) Takze czekam na odzew producenta AM
Pozdrawiam

[Dodano: 2003-10-23 14:21:52]
ZESTAW DZIAŁA z najnowszą wersją AM 2.3
Gratulacje dla zespołu AM za dosc szybkie skuteczne rozwiązanie problemu z Navmanem.

Teraz moge spokojnie włączyc sie do dyskusji dot. drobniejszych problemów z AM, o których piszecie na forum..;)

*

Offline olsza

  • 10
iPAQ 5550 + Navman 3300+Automapa
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2003, 20:12:52 »
Działa ok (dopiero przy ostatnim upgradzie samego programu, po kontaktach AM z Navmanem). Tyle ze jak sie okazuje chyba niezbyt stabilnie, bo mam problemy z wyznaczaniem tras przy idziale GPS (pisze o tym w osobnym wątku)
pzdr

*

Offline olsza

  • 10
iPAQ 5550 + Navman 3300+Automapa
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2004, 10:19:45 »
Pisałem wcześniej o problemach z użytkowaniem AM w konfiguracji jak w tyt. wątku.
Musze przyznać ze juz od poprzedniej wersji AM nareszcie działa bez problemów (wieszania sie, gubienia sygnału szczególnie w momencie wyznaczania trasy, itp). Generalnie pomogło przeniesienie wszystkich map i programu do RAM (z SD) oraz ustawienie nowej opcji w AM (bufora danych do map) na 2kB - nie jestem pewien czy pomogły obie operacje czy jedna z nich - może to sprawdze w chwili wolnej
Mam tylko jedno pytanie - w ostatniej wersji AM 3.2.1.4 producent pisze ze problem współpracy z Navmanem został rozwiązany - czy ma na myśli problemy o których wspomniałem, czy też fakt, że był potrzebny specjalny driver Navmana do obsługi portu szeregowego ? Więc sprawdziłem - bez drivera nadal nie działa..
pzdr

iPAQ 5550 + Navman 3300+Automapa
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2004, 17:12:38 »
Witam,

Od 2 dni używam AM demo 3.2 na iPAQ3870 wraz z pleckami Navmana 3450. Plecki dostałem od znajomego, żebym z nimi powalczył ;) Wszystko śmiga bez problemu - widzi Navmana na COM5. Po zakupie plecki wymagały aktualizacji firmware'u, a przed odpaleniem stosownego driver'a - wszystko bez problemu wykonałem po ściągnięciu stosownych pliczków ze strony producenta. Teraz czekam na pełną wersję AM, żeby zobaczyć co to naprawdę jest wszystko warte:)

Ukłony:)