GPS a prędkościomierz

  • 60 Odpowiedzi
  • 17746 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Qbik

  • *****
  • 1495
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.wikaro.pl
GPS a prędkościomierz
« dnia: Sierpień 03, 2007, 22:13:58 »
tak o to chodzi, a przydatny jest po to, że co samochód to ma inne przekłamania przy większych prędkościach
 spr u siebie jak to wygląda ;)

Ja to bym tylko tą prędkość zmienił reszta jakoś aż tak nie drażni, jutro spr z drogi i wtedy może coś więcej dodam

ps
w Menu eksperta to puste pole jest zarezerwowane dla miplo sync jak mniemam
axim x51v LennySh_Football WM6.1 L10 & iPhone 3G 16GB z 2.2.1 na pokładzie + BT-359 + 4gb SDHC & CF + AM 5.xx EU
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6656

*

Offline emigrant

  • ***
  • 362
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 3G 16GB BLACK, iPad 2 3G 64GB WHITE
GPS a prędkościomierz
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2007, 22:14:36 »
[- umieścić wskaźnik prędkości na swoje miejsce (większy)


Słuchajcie chłopaki, o co chodzi z tym prędkościomierzem, po co wogóle on jest Wam potrzebny (widoczny)?Nie macie w samochodzie?
Bo rozumię że pokazuje aktualną prędkość poruszania się.

to sie nazywa fanatyzm udoskonalania produktu w zbedne rzeczy :) co nie zmienia faktu, ze cieszy taki bajer. ;) a czy potrzebny to juz chyba indywidulana kazdego sprawa, defaultowo jest dla wszystkich :)
Follow me: Blip  Twitter

*

Offline toszcze

  • **
  • 177
  • Płeć: Mężczyzna
    • GeekToys
  • Sprzęt: LOOX N560, AM5
GPS a prędkościomierz
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2007, 22:16:30 »
tak o to chodzi, a przydatny jest po to, że co samochód to ma inne przekłamania przy większych prędkościach
Zgadzam się, że prędkościomierz w samochodzie przekłamuje prędkość, aczkolwiek na wskazaniach GPSa z palmtopa to bym również nie polegał. ;)

*

Offline emigrant

  • ***
  • 362
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 3G 16GB BLACK, iPad 2 3G 64GB WHITE
GPS a prędkościomierz
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 03, 2007, 22:17:26 »
hehe nie przesadzajcie z tymi przeklamaniami  :D , poza tym gps ma laga ,jak masz dobra fure z dobrym przyspiechem to gps zamula i nie nadaza az po chwili ustawi sie :) i raptem moze 5km/h jakiejs roznicy malo istotnej
Follow me: Blip  Twitter

*

Offline Yako

  • ****
  • 508
  • Płeć: Mężczyzna
  • .: AutoMapa EU & iGO Primo :.
    • Jarosław Chmielewski - Wizytówka
  • Sprzęt: GoClever Navio 505
GPS a prędkościomierz
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 03, 2007, 22:25:19 »
hehe nie przesadzajcie z tymi przeklamaniami  :D , poza tym gps ma laga ,jak masz dobra fure z dobrym przyspiechem to gps zamula i nie nadaza az po chwili ustawi sie :) i raptem moze 5km/h jakiejs roznicy malo istotnej
Wiesz... Hmmm... Ja się tak zastanawiam...
Jeżdżę Oplem Zafirą. I zauważyłem, że czym szybciej jadę, tym większa jest różnica między tym, co pokazuje prędkościomierz w aucie od tego co pokazuje prędkościomierz w AutoMapie. Poprzednio miałem Citroena Xsarę BK. Efekt dokładnie ten sam.
Wniosek:
Prędkościomierz w aucie jednak zawyża prędkość wprost proporcjonalnie do jej wzrostu.
Created By Yako - GSM PL +48 533 67 29 53

*

Offline toszcze

  • **
  • 177
  • Płeć: Mężczyzna
    • GeekToys
  • Sprzęt: LOOX N560, AM5
GPS a prędkościomierz
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 03, 2007, 22:27:41 »
Yako: masz rację, aczkolwiek (jak już wcześniej napisałem) nie masz gwarancji, że prędkość podawana przez odbiornik GPS jest prawidłowa.

BTW: czy ktoś miał problem z instalatorem AM 4.1 RC1 zawieszającym się zaraz po wyborze mapy do instalacji?

*

Offline pawel_w

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: aktualnie Navroad nr350, AM 5.1
GPS a prędkościomierz
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 03, 2007, 22:31:18 »
[w AutoMapie. Poprzednio miałem Citroena Xsarę BK. Efekt dokładnie ten sam.
Wniosek:
Prędkościomierz w aucie jednak zawyża prędkość wprost proporcjonalnie do jej wzrostu.
[/quote]
Zawyżać zawyża ale ile to jest.Powiedzmy jedziesz autostradą w Polsce 130 km/h to ile ci zawyża?Mnie na moim starym acerku n35 była różnica 2-5 km.

*

Offline emigrant

  • ***
  • 362
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 3G 16GB BLACK, iPad 2 3G 64GB WHITE
GPS a prędkościomierz
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 03, 2007, 22:33:03 »
hehe nie przesadzajcie z tymi przeklamaniami  :D , poza tym gps ma laga ,jak masz dobra fure z dobrym przyspiechem to gps zamula i nie nadaza az po chwili ustawi sie :) i raptem moze 5km/h jakiejs roznicy malo istotnej
Wiesz... Hmmm... Ja się tak zastanawiam...
Jeżdżę Oplem Zafirą. I zauważyłem, że czym szybciej jadę, tym większa jest różnica między tym, co pokazuje prędkościomierz w aucie od tego co pokazuje prędkościomierz w AutoMapie. Poprzednio miałem Citroena Xsarę BK. Efekt dokładnie ten sam.
Wniosek:
Prędkościomierz w aucie jednak zawyża prędkość wprost proporcjonalnie do jej wzrostu.

no i jaka masz ta roznice? ja jechalem 180km/h i roznica byla 5km/h ale musialem chwile jechac poki ten gps sie ustawil,  dla mnie 5km/h nawet jakby ten gps idealnie mierzyl predkosc to  bez znaczenia czy 5 do przodu czy 5 do tylu,  zebym widzial jakies 20km/h roznicy hehe ale to juz jakis absurd. :)))
Follow me: Blip  Twitter

*

Offline Yako

  • ****
  • 508
  • Płeć: Mężczyzna
  • .: AutoMapa EU & iGO Primo :.
    • Jarosław Chmielewski - Wizytówka
  • Sprzęt: GoClever Navio 505
GPS a prędkościomierz
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 03, 2007, 22:38:42 »
Yako: masz rację, aczkolwiek (jak już wcześniej napisałem) nie masz gwarancji, że prędkość podawana przez odbiornik GPS jest prawidłowa.
Tak. Dokładnie. Dlatego ja sobie wyliczam zawsze średnią wskazań prędkościomierza auta i AutoMapy...  :ok:
BTW: czy ktoś miał problem z instalatorem AM 4.1 RC1 zawieszającym się zaraz po wyborze mapy do instalacji?
Tak. Ja...
Wykonałem miękki reset mojego P550 i restart Notebooka.
Po ponownym "zestawieniu" urządzeń instalacja przebiegła bez problemów...
Napisane: Sierpień 03, 2007, 22:33:10
Zawyżać zawyża ale ile to jest.Powiedzmy jedziesz autostradą w Polsce 130 km/h to ile ci zawyża?Mnie na moim starym acerku n35 była różnica 2-5 km.
Więc napisałem - liczę sobie średnią. Jako umysł ściły - nie stwarza mi to problemów...  :ok:
Napisane: Sierpień 03, 2007, 22:36:29
no i jaka masz ta roznice? ja jechalem 180km/h i roznica byla 5km/h ale musialem chwile jechac poki ten gps sie ustawil,  dla mnie 5km/h nawet jakby ten gps idealnie mierzyl predkosc to  bez znaczenia czy 5 do przodu czy 5 do tylu,  zebym widzial jakies 20km/h roznicy hehe ale to juz jakis absurd. :)))
Wiesz... ja tak nie wariuję za kółkiem ja Ty :P Może za stary jestem... :)
Max różnicy jaką uzyskałem to około (niecałe) 15 km/h...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2007, 22:40:56 wysłana przez Yako »
Created By Yako - GSM PL +48 533 67 29 53

*

Offline emigrant

  • ***
  • 362
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 3G 16GB BLACK, iPad 2 3G 64GB WHITE
GPS a prędkościomierz
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 03, 2007, 22:42:31 »
jak uzyskales 15km/h roznicy to co jest nie tak albo z twoim samochodem albo twoim gps'em to jest masakrycznie duza roznica, bardziej bym sie skupial ze gps cos Ci zle pokazuje, albo moze byc tak ze moze cos z kolami w samochodzie kombinowales , jakies inne srednice czy co....
Follow me: Blip  Twitter

*

Offline Tricolore

  • ****
  • 516
  • Płeć: Mężczyzna
    • André
  • Sprzęt: ASUS MyPal A696
GPS a prędkościomierz
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 03, 2007, 22:48:23 »
Jeśli przez minimum ok. 2-3 sekundy jedzie się stabilnie (bez przyspieszenia lub zwalniania) to można uznać wskazania GPS za pewnik (jak ktoś wcześniej zauważył GPS ma "lagi" - jeśli można to tak nazwać). W większości przypadków liczniki samochodowe lekko zawyżają faktyczną prędkość, a ile to już zależy od egzemplarza, np. moja Mégi zawyża jakieś 5%, czyli przy 100 km/h wg licznika GPS wskazuje 95 km/h, przy 200 GPS pokazuje 190 km/h, ale np. licznik w Cytrynie rodziców pokazuje idealnie tak jak GPS, jak w mordę strzelił  :]

*

Offline Yako

  • ****
  • 508
  • Płeć: Mężczyzna
  • .: AutoMapa EU & iGO Primo :.
    • Jarosław Chmielewski - Wizytówka
  • Sprzęt: GoClever Navio 505
GPS a prędkościomierz
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 03, 2007, 22:48:33 »
jak uzyskales 15km/h roznicy to co jest nie tak albo z twoim samochodem albo twoim gps'em to jest masakrycznie duza roznica, bardziej bym sie skupial ze gps cos Ci zle pokazuje, albo moze byc tak ze moze cos z kolami w samochodzie kombinowales , jakies inne srednice czy co....
Tak wyszło...
Nie zastanawiałem się nad tym, ale tak mi wyszło...
I to nie jest jednorazowy przypadkek...
Jakiś czas temu - autostrada A2 odcinek Stryków - pierwsze bramki płatne. Prędkość na zegarze Xsary BK 195 km/h GPS pokazywał wówczas około 180-182 km/h.
Testowałem to na krótkich odcinkach autostrady kilka razy, bo mi nie starczyło odwagi na ryzykowanie.
Created By Yako - GSM PL +48 533 67 29 53

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
GPS a prędkościomierz
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 03, 2007, 22:52:49 »
Dajcie sobie spokój z tą dyskusją o prędkościach, zamiast odkrywać od nowa Amerykę przeszukalibyście
forum, wątki były po wielokroć. Wnioski w skrócie:
- licznik samochodu zwykle zawyża, bo nie ma prawa zaniżać /przepisy/
- gps podaje prędkość rzeczywistą, ale jest to 'chwilowa prędkość średnia',
bo odczyt pozycji gps jest dyskretny (nieciągły) - zwykle co sekundę, a ewentualny błędy prędkości
są skutkiem ograniczonej dokładności lokalizacji pozycji gps w kolejnych 'próbkowaniach'.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline emigrant

  • ***
  • 362
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 3G 16GB BLACK, iPad 2 3G 64GB WHITE
GPS a prędkościomierz
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 03, 2007, 22:56:53 »
moze za krotko jechales i gps nie zdazyl sie ustawic jak trzeba? poza tym predkosci testowalem jeszcze w samolocie jak lecialem z Nowego Jorku do Polski, gps dopiero odpalilem na terenach niemiec i Polski, to mialem na budziku 960km/h, tomtom 6 uzywalem i patrzylem to co wyswietlane jest na projektorze w samolocie, roznica byla tez bardzo mala ,prawie to samo. Apropos tego prawie 1000km/h, tomtom czasami swirowal a jak juz szedl ok czyli lecialo sie nad jakims miastem to tak mapa zasuwala ze glowa mala , raczej to byly takie skoki szybkie niz plynne przesuwanie, smiesznie to wygladalo.

ok EOT
Follow me: Blip  Twitter

*

Offline pawel_w

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: aktualnie Navroad nr350, AM 5.1
GPS a prędkościomierz
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 03, 2007, 22:59:56 »
jak uzyskales 15km/h roznicy to co jest nie tak albo z twoim samochodem albo twoim gps'em to jest masakrycznie duza roznica, bardziej bym sie skupial ze gps cos Ci zle pokazuje, albo moze byc tak ze moze cos z kolami w samochodzie kombinowales , jakies inne srednice czy co....
i ja sie pod tym podpisuje również

*

Offline wil3

  • **
  • 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://wil3.com
  • Sprzęt: HTC Diamond, HTC Desire
GPS a prędkościomierz
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 03, 2007, 23:50:02 »
jak uzyskales 15km/h roznicy to co jest nie tak albo z twoim samochodem albo twoim gps'em to jest masakrycznie duza roznica, bardziej bym sie skupial ze gps cos Ci zle pokazuje, albo moze byc tak ze moze cos z kolami w samochodzie kombinowales , jakies inne srednice czy co....
i ja sie pod tym podpisuje również

Roznice rzedu 15km/h sa jak najbardziej naturalne. Mi GPS pokazuje okolo 7% mniej niz wskazuje licznik. Przy 200km/h na budziku, 180-185km/h na GPS. Oczywiście w Niemczech, żeby się co poniektórzy nie czepiali.

A - i tez mi nikt nie odpowiedzial odnosnie zgloszenia do testow ;) Chociaz jak czytam ten watek to sie nie dziwie, zgloszen cala masa i jeszcze troszke.
[Diamond] Gen.Y R5.5 D2 PL + AutoMapa 6.7
[Desire] Android 2.3.2 Oxygen v2.0-RC7 + Sygic Aura 2.0

*

Offline redi

  • ****
  • 636
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad DUXO, Toshiba Encore
GPS a prędkościomierz
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 03, 2007, 23:52:37 »
Co do roznicy to w skodzie fabii wynosi to okolo 7 % na plus predkosci

*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
GPS a prędkościomierz
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 04, 2007, 00:04:04 »
Ja mam i na Acer n35 i Loox'ie to samo. Licznik w aucie zawyża o 5 km/h. Sprawdziłem u innych posiadaczy marki i też to potwierdzają. Tyle OT.
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
GPS a prędkościomierz
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 04, 2007, 00:06:25 »
Dajcie sobie spokój z tą dyskusją o prędkościach, zamiast odkrywać od nowa Amerykę przeszukalibyście
forum, wątki były po wielokroć. Wnioski w skrócie:
- licznik samochodu zwykle zawyża, bo nie ma prawa zaniżać /przepisy/
- gps podaje prędkość rzeczywistą, ale jest to 'chwilowa prędkość średnia',
bo odczyt pozycji gps jest dyskretny (nieciągły) - zwykle co sekundę, a ewentualny błędy prędkości
są skutkiem ograniczonej dokładności lokalizacji pozycji gps w kolejnych 'próbkowaniach'.

Dokładnie - temat wraca już któryś tam raz... Normalnie jak bumerang ;). No a tutaj jest zdecydowanie OT.
A prędkość ma wrócić na swoje (stare? no z v.4.0.x) miejsce, oczywiście w powiększeniu :)
A komu będzie pasować na nowym (starym? bo w 3.x było już tam...) miejscu, ten nie będzie przerabiał położenia i już ;).
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
GPS a prędkościomierz
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 04, 2007, 00:09:58 »
Proszę Admina o usunięcie wpisów OT dotyczących wskazań licznika...!
ISTQB Certified Tester

*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
GPS a prędkościomierz
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 04, 2007, 00:13:25 »
Cytuj
A prędkość ma wrócić na swoje (stare? no z v.4.0.x) miejsce, oczywiście w powiększeniu
Popieram zdecydowanie. I cyfry pokazujące odległość do manewru mają być większe. Chyba nadal są te same.
I jeszcze tyciuteńki offtop. Dziś w materiale filmowym o "przystanku Woodstock" pokazali motolotniarzy udających się na tę imprezę. Jeden wyciągnął Mio ,a na nim? AM 4.1 :grin:
Pytanie,kto z klubowiczów się tak bawił i nie przyznał? :wink:
EDIT-Skoro Piotr wnosi o usuwanie wszystkich OT-to mój post też w całości wytnijcie.
Zaraz wam RoNi podeślę to wykasuje
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2007, 00:17:52 wysłana przez Yoggi »
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
GPS a prędkościomierz
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 04, 2007, 00:28:49 »
Myślę,że tutaj opisujmy błędy i problemy nowej wersji.
Darek_Foto powinien utworzyć nowy topik odnośnie zmian interfejsu dla nowej 4.1.
Oczywiście nie tylko Darek, mamy wielu bardzo zdolnych artystów malujących od nowa AM.
Ja już trochę pozmieniałem, bo się jednak człowiek przyzwyczaja do nowych/swoich kolorów w porównaniu do bardzo wyblakłej kolorystyki AM.
Faktycznie trzeba zmienić wielkość prędkościomierza bo z deczka jest za mały.
Bardzo mi się podoba zmiana wielkości nazw ulic,miejscowości i oznaczeń dróg z pozycji menu.Brawo dla AM :ok:.Niestety człowiek się starzeje i coraz gorzej widzi  :(
Pozdrawiam - Jarek

*

Offline RoNi

  • ****
  • 815
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: TX, Tungsten E, Treo 680, Motorola Moto Z
Odp: GPS a prędkościomierz
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 04, 2007, 00:34:58 »
Podzieliłam wątek, tu możecie dywagować na ten temat

*

Offline bartek_63

  • ****
  • 584
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.bayercropscience.pl/strony/1/i/91.php?pracownik_id=113
  • Sprzęt: Mio-169; NavRoad VIVO Plus; AM6; Nuvi 660; CN
Odp: GPS a prędkościomierz
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 04, 2007, 10:44:32 »
Autokorekta.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2007, 10:46:16 wysłana przez bartek_63 »

*

Offline Tricolore

  • ****
  • 516
  • Płeć: Mężczyzna
    • André
  • Sprzęt: ASUS MyPal A696
Odp: GPS a prędkościomierz
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 04, 2007, 11:03:48 »
Wątek przeniesiony i jak ręką uciął....  :mrgreen:

*

Offline Qbik

  • *****
  • 1495
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.wikaro.pl
Odp: GPS a prędkościomierz
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 04, 2007, 12:38:29 »
@RoNi jakbyś mógł jeszcze przenieść wątek pawel_w bo tak to nie wiadomo o co Chodzi a mój post był odpowiedzią na jego zapytanie ;)
thx
axim x51v LennySh_Football WM6.1 L10 & iPhone 3G 16GB z 2.2.1 na pokładzie + BT-359 + 4gb SDHC & CF + AM 5.xx EU
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6656

Odp: GPS a prędkościomierz
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 04, 2007, 17:00:18 »
Co do błędów prędkościomierzy: mój DU Lanos na oponach zimowych (175/65R14) licznik kłamie o ok. 2.5% przy dużych prędkościach. Na letnich (185/60R14) ok. 5.6% błędu. Oczywiści licznik zawyża prędkość.

*

Offline antonib

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N560 N95 OMNIA... to juz historia Teraz IPHONE 3GS 16
Odp: GPS a prędkościomierz
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 04, 2007, 23:08:37 »
Ja mam i na Acer n35 i Loox'ie to samo. Licznik w aucie zawyża o 5 km/h. Sprawdziłem u innych posiadaczy marki i też to potwierdzają. Tyle OT.
Robilem pomiary w dwu autach - Skoda Octavia II jadac roznymi predkosciami z wlaczonym tempomatem blad byl okolo 7km/h oczywiscie licznik w aucie pokazywal wiecej i podobnie bylo w Toyocie Yaris II przeklamanie okolo 6-8 km/h.
Jak mnie zlapali na suszarke to wg licznika w Skodzie jechalem 110km/h, a suszarka pokazala 106 km/h
Pozdro.

*

Offline slavauskas

  • **
  • 136
    • http://www.slawekzdun.webpark.pl
  • Sprzęt: Mio 168, Loox N560
Odp: GPS a prędkościomierz
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 05, 2007, 09:30:00 »
Jeżdżę Ibizą i różnice także zauważyłem w pracy zaś toyotą i tu także jakieś wahania są. Nie wnikałem jednak bo wg mnie to mało istotne. Różne rzeczy na ten temat słyszałem choć wg mnie to samochody można winić za te różnice. Liczniki są mało dokładne nie wiem czemu ale tak jest. Już nie pamiętam dokładnie różnicy ale kiedyś z kolegą potrzebowaliśmy zmierzyć ok kilometra nowej drogi którą naprawiliśmy w lesie. Płaciliśmy wykonawcy zdaje się za godzinę pracy i od metra tej drogi. W każdym razie namówiłem go by wyzerować licznik w samochodzie i w ten sposób sprawdzić długość. Ale potem i tak zmierzyliśmy wszystko taśmą. Rożnica była już nie pamiętam jaka ale była. A skoro jest różnica w odległości to i w prędkości i w ogóle nie można liczyć na dokładność co jest zrozumiałe.
A poza tym wg mnie chyba sam licznik prędkości w GPSsie jest zbędny. Kolejne cyferki które nie są istotne w nawigacji.
Gdyby każdy zgadzał się ze mną wtedy wszyscy mieliby rację.

*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
Odp: GPS a prędkościomierz
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 05, 2007, 09:41:30 »
Cytuj
A poza tym wg mnie chyba sam licznik prędkości w GPSsie jest zbędny. Kolejne cyferki które nie są istotne w nawigacji.
Też tak myślałem-dopóki mi się woda nie dostała do czujnika i nie sprawiła,że siadł prędkościomierz. Przez prawie miesiąc jeździłem wg.AM-apowskiego i nawet nie było tak źle :grin:
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.