Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?

  • 65 Odpowiedzi
  • 26147 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline odja12

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP IPAQ 214
Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?
« dnia: Czerwiec 05, 2012, 22:51:17 »
Witam!

Mam najnowszą wersje AM 6.10d. Pobrałem najnowsze pliki SR poprzez AM Center. Niestety, urządzenie na którym mam zainstalowaną AM nie posiada GPRS'a. Co i gdzie moge ustawić, co by AM z Łodzi do Warszawy prowadziła A2? Na stronie AM jest ładne info:" Nowe odcinki autostrad A1 i A2 w AutoMapie!", tylko gdzie?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2012, 22:53:28 wysłana przez odja12 »

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2012, 22:57:40 »
Przeczytaj tutaj http://pdaclub.pl/forum/automapa/livedrive!-test-wyznaczania-trasy-zrzuty-komentarz/msg1582058/#msg1582058

Na razie pozostaje czekać, bo chyba i miplo i aq nie nadąża - tak szybko nam autostrad przybywa  :mrgreen:



Aby dane SR odblokowały trzeba czekać do kolejnej aktualizacji. Można też pobrać antyblokady z milotrafic, ale jak się okazuje również nie końca odblokowują one A2 - a od wczoraj nie ma kto zatwierdzić antyblokady  :S
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2012, 23:00:06 wysłana przez Dolek »

*

Offline odja12

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP IPAQ 214
Odp: Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2012, 23:01:32 »
To po co w takim razie info na stronie AM, że te odcinki są uwzględnione w programie? Sorki, ale czy autorzy nie wiedzą co ich aplikacja oferuje?

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2012, 23:02:38 »
Bo dla urządzeń z LD te odcinki są już przejezdne.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline odja12

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP IPAQ 214
Odp: Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 05, 2012, 23:09:36 »
Wg. kryteriów dot. urządzeń obsługujących AM, mój sprzęt jest na tej liście mimo, że nie ma GPRS'a, dzięki któremu (chyba że sie mylę) jest jedyna możliwość pobierania LD. A w notce na stronie AM nigdzie nie ma napisane, że warunkiem koniecznym do odblokowania A2 jest pobranie czegokolwiek.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 05, 2012, 23:11:14 »
Wg. kryteriów dot. urządzeń obsługujących AM, mój sprzęt jest na tej liście mimo, że nie ma GPRS'a, dzięki któremu (chyba że sie mylę) jest jedyna możliwość pobierania LD.


Jak masz BT to również możesz pobierać dane LD przez sparowany z navi telefon.

Połączone: Czerwiec 05, 2012, 23:12:49
To po co w takim razie info na stronie AM, że te odcinki są uwzględnione w programie?


No bo odcinki są uwzględnione, przecież napisali prawde.
A to że są zablokowane to już zupełnie inna sprawa  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2012, 23:12:49 wysłana przez Dolek »

*

Offline odja12

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP IPAQ 214
Odp: Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 05, 2012, 23:23:48 »
Niestety poprzez BT mam podłaczony GPS, więc raczej nie dam rady podpiąć jeszcze telefon co by korzystać z GPRS'a. Trudno się mówi.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 05, 2012, 23:32:47 »
Możesz sobie ręcznie odblokować.
Nie wiem ile z tym roboty będzie ale zawsze możliwosc jest
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline odja12

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP IPAQ 214
Odp: Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 05, 2012, 23:37:26 »
Usunąłem wszystkie blokady jak i odblokowałem wszystkie odcinki, które mi AM pokazała po wyznaczeniu trasy i nic to nie dało. Piękne info na stronie AM mnie zmyliło, żeby chociaż małym druczkiem napisali, że (tak jak kolega wcześniej zauważył), trasa jest tylko zablokowana, do poprawnego działania konieczne ściągniecie LD, to bym nie truł na forum i nie zawracał glowy.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 05, 2012, 23:57:34 »
Musiałeś jakiś odcinek pominąć, włącz sobie podgląd Traffic,
na nim lepiej widać zablokowane odcinki - są czarne.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Smerfik

Odp: Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 06, 2012, 02:55:28 »
odja12
Włącz sobie w AM "Podgląd AM Traffic" i wyjdzie szydło z worka. Te zablokowane (kółeczkami) odcinki będą oznaczone kolorem czarnym, lub jasnym fioletem + "kółeczkami". Łatwiej je wtedy "namierzyć" i odblokować. Masz tam też czerwone "płotki". Zwróć też uwagę, jak masz ustawione "płatne".
No chyba, że dograłeś sobie jakieś blokady z innych źródeł, wtedy sytuacja się komplikuje.
Tym sposobem odblokowałem sobie "ręcznie" S5 i S11 w rejonie Poznania i trasy są nimi wyznaczane bez problemu. Zapewne jakiś odcinek przeoczyłeś.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2012, 03:37:14 wysłana przez Smerfik »

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 06, 2012, 10:24:13 »
Niestety poprzez BT mam podłaczony GPS, więc raczej nie dam rady podpiąć jeszcze telefon co by korzystać z GPRS'a. Trudno się mówi.
Miałem taki sprzęt jak Twój  i nie było problemu z jednoczesnym parowaniem GPSa, telefonu i słuchawki BT . :ohreally:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2012, 12:30:36 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline tesbor

  • **
  • 242
  • Sprzęt: Galaxy sIII + Galaxy Note II
Odp: Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 06, 2012, 12:27:19 »
Prawdopodobnie dzisiaj wieczorem (najwczesniej po godz. 18) bedzie puszczony ruch po odcinku "C" autostrady A2.

Kolejny test dla AM jak sobie poradzi!

edit:
Wg nowych informacji stan wiedzy na godz. 17 otwarcie jutro tj. w czwartek godzina nieznana.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2012, 17:10:36 wysłana przez tesbor »

*

Offline starstruck

  • ***
  • 261
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 06, 2012, 16:12:15 »
Jedyna metoda to odblokować ręcznie. Niestety. U mnie odblokowuje całe odcinki ale na zamkniętych zjazdach zostaje malutki kawałek wchodzący w trasę co powoduje że AM i tak nie chce prowadzić po A2. Odblokowanie wszystkiego łącznie z nieczynnymi zjazdami jest bez sensu. Rzeczywiście, reklama wspaniała ale bez LD to lipa.

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 06, 2012, 17:39:21 »
Zrób synchronizację z Miplo i powinno być już dobrze.
oprócz odcina C nie powinno być nic zablokowane.
jak coś to czekam na info.
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline odja12

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP IPAQ 214
Odp: Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 06, 2012, 18:14:24 »
Witam!

Zrobiłem synchronizacje poprzez aplikacje Miplo Sync. Nic nie pomogło. Może na stronie Miplo w wybranych przeze mnie danych do synchronizacji czegoś nie wybrałem a powinienem.
Dzięki za zainteresowanie i pomoc.

Pozdrawiam:

odja

*

Smerfik

Odp: Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 06, 2012, 18:33:01 »
Odblokowanie wszystkiego łącznie z nieczynnymi zjazdami jest bez sensu.
Przecież zjazdy są oddzielnie, w kawałeczkach i to na czarno. No chyba, że coś mi umknęło.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2012, 18:38:00 wysłana przez Smerfik »

*

Offline starstruck

  • ***
  • 261
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 06, 2012, 18:53:40 »
Miplo synchronizowałem codziennie, nawet zaptaszkowane antyblokady i nic. Walczę z tym ręcznie. Niby wszystko odblokowane (choć te kawałki przy zjazdach zostały). Jutro sprawdzę na trasie. Chyba, że coś jeszcze źle robię.

*

Offline tesbor

  • **
  • 242
  • Sprzęt: Galaxy sIII + Galaxy Note II
Odp: Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 06, 2012, 23:48:59 »
No to info dla zainteresowanych odcinek "C" autostrady A2 zostal otwarty, a wiec mamy przejezdnosc Strykow - Konotopa (--->Warszawa).

Teraz czas na otwarcie tego odcinak A2 w AM.

edit:

Test
1. Synchronizowalem przez Miplosync
2. uruchomilem AM
3. Wytyczylem trase Strykow --->Konotopa - AM ladnie poprowadzila po calej A2
4. Nastepnie pobralem zdarzenia AM Traffic.
5. AM skorygowala trase omijajac odcinek "C"
6. Wylaczylem AM
7. ponownie synchronizacja przez Miplosync
8. uruchamiam AM z wczesniej wytyczona trasa
9.chwila z "przebudowa blokad" i trasa ladnie wytyczona  po calym odcinku A2
10. pobranie danych LD i ponownie korekta trasy poza A2

no i tak to wyglada na moim sprzecie


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2012, 00:43:42 wysłana przez tesbor »

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 07, 2012, 00:47:50 »
Dlatego tak się dzieje bo zostały aktywowane antyblokady na Miplo.
Na chwile obecna (patrz czas postu) blokady nie zostały jescze zassane do LD
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 07, 2012, 01:31:43 »
Już by były gdybyś nie ustawił startu na pierwszą godzinę. Ale ta już minęła i A2 się otwarła.
(trzeba pobrać zdarzenia, albo LD z 3 miejsc przy trasie)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 07, 2012, 01:42:20 »
LD już też otworzył A2

Połączone: Czerwiec 07, 2012, 07:30:38
Miplo synchronizowałem codziennie, nawet zaptaszkowane antyblokady i nic. Walczę z tym ręcznie. Niby wszystko odblokowane (choć te kawałki przy zjazdach zostały). Jutro sprawdzę na trasie. Chyba, że coś jeszcze źle robię.

Sprawdź synchronizację z Miplo teraz
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2012, 07:30:38 wysłana przez morette »
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline starstruck

  • ***
  • 261
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 07, 2012, 07:57:30 »
Eee, synchronizacja zrobiona, autostrady i płatne nie omijaj, trasa szybka a z Wawy do Łodzi wyznacza po starej 2. Zaraz jadę to zobaczymy na trasie. Chyba trzeba poczekać na nową mapę. A swoją drogą ze względu na KokoSpoko mogliby dzisiaj wrzucić aktualizację gotowej mapy. Z autostradą zdążyli a z mapą nie.

*

Offline SpokoKoko

  • **
  • 220
  • Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen
  • Sprzęt: SE Live (android GB 2.3.4) | HTC HD2
Odp: Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 07, 2012, 08:54:39 »
Rzecznik Rządu może na specjalnie zwołanej konferencji prasowej powie, że zobaczcie Obywatele, jesteśmy z autostradami szybsi niż producent Automapy z aktualizacją mapy, nie wspominając o wersji programu na androida :) Bo to, że LD sztucznie (sztucznie, bo do czasu jak jest włączone LD w opcjach programu) odblokowuje trasę, to nie oznacza wcale w moim odczuciu, że AM zdążyła na czas, gdyż przeciez nie wszyscy mamy dostęp do LD i nie mam tu na myśli piratów, tylko ograniczenia sprzętowe. Dlatego chociaż aktualizacja w dniu dzisiejszym danych SR może załagodzić temat do czasu wydania map 1206.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2012, 08:59:49 wysłana przez SpokoKoko »
android: aAM 1.4.1 (mapa 1209 PL) ; naviexpert 8.x

*

Smerfik

Odp: Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 07, 2012, 09:30:28 »
LD sztucznie (sztucznie, bo do czasu jak jest włączone LD w opcjach programu) odblokowuje trasę
Może kiedyś w końcu się przełamią i zrobią coś z tym fantem, by uruchomienie LD na sprzęcie podłączonym do netu, w jakikolwiek sposób (wifi, AS ...)i pobraniu danych, dane te na trwale się zintegrowały z mapą (programem), a nie pozostawały "ulotne".

Dlatego chociaż aktualizacja w dniu dzisiejszym danych SR może załagodzić temat do czasu wydania map 1206.
Tutaj troszeczkę ich obronię. Wcześniej raczej nie mogli zaktualizować SR (4 czerwca), bo w tej chwili (po trzech dniach) musieliby zrobić to ponownie, a o taką nadgorliwość ich raczej nie posądzam. Dzisiaj to raczej "leżą bykiem" - w końcu każdy ma rodzinę i ma prawo do wypoczynku. Ale jeżeli jutro nie zobaczymy nowych danych SR do pobrania, to już będzie świadczyło o braku profesjonalizmu.

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 07, 2012, 11:24:33 »
@Smerfik

Dot. "ulotności danych" - a po co mają być nieulotne? Przecież na tym polega trick, że blokady są z reguły tymczasowe - po co im trwałość?

Jest odrębny problem, który zgłosił Ycbo bodajże do działu pomocy technicznej w Automapie, a który Ty też możesz zgłosić (ja używam LD), by (wyłącznie) blokady LD, zaciągane podczas synchronizacji programem AMCenter razem z danymi SR,  były codziennie aktualizowane, w oderwaniu od średnich prędkości, które niech sobie aktualizują raz na te kilka tygodni.

Dot. "opracowania danych" Chwileczkę. Mylą Ci się dane o średnich prędkościach, których opracowanie dla dróg o długości miliona km może być kłopotliwe, z dołączonymi do nich blokadami, których to ściągnięcie zajmuje aplikacji 6.10d kilka sekund. Doprawdy, żaden problem techniczny.

Dot. "leżenia bykiem" z okazji święta - sorry, w w porządnych firmach komercyjnych pojęcie świąt, jeśli robota jest nie zrobiona na czas, praktycznie nie istnieje. Po prostu coś się robi w domu, nawet w nocy.

Dot. "jutra jako termin" - już jest za późno. Od kilku dni ludzie mówią o tych odcinkach autostrady, niektórzy nawet dzwonią do radia w tej sprawie, by się dowiedzieć, jak się na nią wjeżdża (sam słyszałęm wczoraj w Trójce). Dziś już można ją jechać, o tym, że może być to możliwe, wiadomo od miesięcy. Z punktu widzenia lidera nawigacji - totalna klapa. Automapa zrąbała sprawę fatalnie. Ile użytkowników Automapy 6.10d ma LD? 5%? Widzieliście firmę, która skupia się na obsłudze jakiejś niszowej niszy, zamiast na zadowoleniu większości swoich klientów? Jechałem wczoraj A2 z Wawki, myślałęm sobie o potknięciach producenta Automapy i się tak mi wyszło, że coś wyjątkowo niedobrego dzieje się z tą firmą.

*

Smerfik

Odp: Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 07, 2012, 13:25:22 »
@ spinek
Albo mnie źle zrozumiałeś, albo piszesz zupełnie o czymś innym w kwestii
Cytuj
Dot. "opracowania danych" Chwileczkę. Mylą Ci się dane o średnich prędkościach, których opracowanie dla dróg o długości miliona km może być kłopotliwe, z dołączonymi do nich blokadami, których to ściągnięcie zajmuje aplikacji 6.10d kilka sekund. Doprawdy, żaden problem techniczny.
Mnie chodziło o tą grupę użytkowników, która nie może/nie korzysta on-line w navi z netu.
Podłączam urządzonko do PC-ta, wysyłam/pobieram dane LD, pobieram blokady, które to dane po wyłączeniu AM, czy nawet wyłączeniu samego LD - znikają. Dlaczego tą drogą nie są udrażniane nowe odcinki na stałe?
Odnośnie danych SR. Nie rozgraniczałem, bo na chwilę obecną przez AMCenter pobiera się komplet. Osobiście byłbym zachwycony, gdyby codziennie tą drogą można było pobrać blokady/antyblokady, a resztę jak dotychczas co jakiś czas, tym bardziej, że dane o średnich prędkościach mnie nie interesują. Chyba sam dzisiaj pisałeś, jakie prędkości są przypisane do dzisiaj oddanych odcinków :O
Z punktu widzenia lidera nawigacji - totalna klapa. Automapa zrąbała sprawę fatalnie. Ile użytkowników Automapy 6.10d ma LD? 5%? Widzieliście firmę, która skupia się na obsłudze jakiejś niszowej niszy, zamiast na zadowoleniu większości swoich klientów?
Podpisuję się pod tym wszystkimi łapami. Lepiej tego nie mogłeś ująć :ok:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2012, 13:30:28 wysłana przez Smerfik »

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 07, 2012, 14:06:28 »
@Smerfik

Czy napisałeś już do supportu sugestię, by zdarzenia drogowe w danych, które zaciąga AMCenter, były aktualizowane raz dziennie? :)

Niestety, jedno zgłoszenie nie wystarcza, musi być ciśnienie ogólne, pisz!!! :)))

*

Offline Qbek

  • **
  • 129
  • Sprzęt: N8, Omnia_1
Odp: Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 07, 2012, 21:33:26 »
Pokusiłem się dzisiaj o sprawdzenie trzech tras w NE i AM (szybka, bezpieczna/głównymi, optymalna) między Katowicami a Warszawą. Wyjazd jutro o 5tej rano. Co ciekawe, wszystkie trzy trasy w NE prowadzą na Łódź i A2. Natomiast w AM wszystkie trzy prowadzą przez Gierkówkę (pobrałem zdarzenia i odblokowałem cała autostradę). Po części może mieć to sens, bo na Gierkówce na bank będzie o wiele mniejszy ruch. Ciekawe, który wariant jest lepszy... Zamierzam to przetestować na przestrzeni najbliższego miesiąca.

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: Co zrobić, żeby AM prowadziła nowo oddaną A2?
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 08, 2012, 23:06:56 »
Trochę na marginesie tego wątku - przykro to stwierdzić, ale Polska okazała się zadupiem, mimo Euro. Pamiętam dyskusje na PDAClub sprzed kilku miesięcy, ludzie mieli nadzieje, że wielcy gracze nawigacyjni (TomTom itp.) wypuszczą zaktualizowane mapy na Euro - o ile wiem, nic takiego nie nastąpiło. Inna sprawa, że nasi geniusze od infrastruktury zadania nie ułatwiali, otwierając te nieliczne kawałki na ostatnią chwilę. W Google Maps ani śladu A2 Stryków-Warszawa (choć zaktualizowali ostatnio warszawskie wykopki pani HGW), w Tomtom route planner - to samo, podobnie w Navigonie. Nie wiem jak inne navi ale wygląda na to, że NE jako jedyny uruchomił ten kawałek A2 w sposób niewymagający specjalnych zabiegów.