Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM

  • 58 Odpowiedzi
  • 15825 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Roger from Cracow

  • **
  • 152
  • Sprzęt: Touch Pro 2
Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM
« dnia: Maj 09, 2011, 10:47:17 »
Konkretnie wersja 6,6,0 mapa 1008

konfiguracja od wyznaczania tras:

uwzględniaj profil prędkości w trasach TAK
pomijaj drogi o klasie miejska lokalna
szybkość obliczania: MAŁA max w lewo
Trasa optymalna suwak: w stronę szybkiej

LD wyłączone bo i tak mi wygasła licencja
SR włączone tylko pieron wie co tam za dane i z kiedy siedzą..

I jechałem sobie z Niepołomic do miejscowości Zielonki tuz przy Krakowie. Godzina 1:30 w nocy. Na początek lekkimi zadupiami ale lubię czasem bujać się bocznymi drogami tak krajoznawczo więc nie marudziłem i nie spiesząc się jechałem sobie. Wk...wienie przyszło kiedy AM pokierowała mnie w końcu na drogę szerokości jednego samochodu przez jakieś totalne zadupia. Orientowałem się już w terenie więc doskonale wiem, że nieopodal były bardzo wygodne drogi. Szkoda, że nie nagrałem tracka bo mielibyśmy tutaj świetny temat do śmiania się.

Moje pytanie i prośba o pomoc jak mam zmusić ten pieprzony program do wyznaczania normalnych tras bez jakiś wyskoków. Non stop mam sytuacje gdy jadę drogą a nawigacja ni stąd ni zowąd każe mi zjechać z trasy na chwile na zadupie i wraca gdzieś dalej na główną. Mam już tego dość. Czy to jest kara za brak subskrypcji i taki dowcip od twórców ? Całe szczęście, że mam pogląd w nieco większej skali i zazwyczaj przytomnie olewam durne sugestie AM i jadę po swojemu. Ale żeby o 1:30 w nocy takie jaja program robił ? Z Niepołomic do mojej miejscowości prowadzi przynajmniej 3 warianty komfortowej drogi o bardzo zbliżonym do siebie dystansie. Dlaczego program kazał mi jechać przez zadupia i to miejscami takimi nie do wiary?

Roger

*

Offline statler

  • **
  • 209
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto G6 Plus
Odp: Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2011, 11:06:48 »
1. Jakie wartości masz ustawione w profilu prędkości? Zwiększ dla dróg głównych, a częściej będzie Cię nimi prowadzić.
2. Wyłącz SR, masz nieaktualne dane.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2011, 11:08:16 »
moglibyśmy się pośmiać gdyby chodziło o bieżącą wersję...

jeszcze bardziej byśmy się śmiali gdyby SR był lipny...

a tak, cóż można napisać o AM6.6 używanej na profilu - nie ma z czego się śmiać. Płakać tylko  :-?

1) że są tacy którzy wierzą iż (pewien znany, genialny wprost) profil naprawi wszystko
2) że profil nadal siedzi w ustawieniach AM

poglądowo

wszystkie informacje na zrzutach.

Wniosek?
przedłużyć subskrypcję, wyłączyć profil, włączyć SR, cieszyć się :)
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2011, 11:12:05 wysłana przez jachraniak »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2011, 11:14:27 »
jeszcze bardziej byśmy się śmiali gdyby SR był lipny...
Do jego jakości w obecnej wersji AM (6.8.1 - info dla potomnych) mam poważne uwagi.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2011, 11:22:18 »
Ja też niestety, mam wiele nieciekawych spostrzeżeń dotyczących SR. Nie mniej jednak, AM na SR działa zdecydowanie lepiej niż AM na Profilu.

Zaś co do nieskuteczności profilu, to "nieobecny" sam pisał że ostatnią wersją AM, która poprawnie działała na profilu to była AM5.5.3



*

Offline statler

  • **
  • 209
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto G6 Plus
Odp: Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 09, 2011, 11:27:51 »
Osobiście też zdecydowanie przedkładam SR nad profil, bo mimo wszystko ma mniej błędów. Ale dla użytkownika, który nie posiada aktualnej subskrypcji może on być jedyną możliwością do uzyskania w miarę sensownych tras.


*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 09, 2011, 11:35:34 »
Ja też niestety, mam wiele nieciekawych spostrzeżeń dotyczących SR. Nie mniej jednak, AM na SR działa zdecydowanie lepiej niż AM na Profilu. ...
Nie postawiłbym tak odwaznej tezy.
Bez SR z właczonymi sensownie profilami możesz jedynie nie ominąć jakiegoś cyklicznego korka ale sam routing będzie spoko. Do jazdy np w weekend lub w nocy jak najbardziej.
Z SR (wyłączone profile, trasa szybka, start niedziela 18:00) możesz z Kielc do Lublina pojechac przez Radom.  :mysli:

Połączone: [time]Maj 09, 2011, 11:38:35[/time]
Moje pytanie i prośba o pomoc jak mam zmusić ten pieprzony program do wyznaczania normalnych tras bez jakiś wyskoków.
Nie grzebać w profilach.  ZTCP AM 6.6 miała dane SR całkiem, całkiem a bawiąc się nieumiejętnie profilami mogłeś osiągnąc taki własnie efekt.
Wyłącz profile o obejrzyj sobie kilka tras czy Ci pasuje.


Swoja drogą ciekawe co by było jakbym wrzucił do AM 6.8.1 pliki speeds.a i hubnet.a z AM 6.6 ?  :mysli:
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2011, 11:40:10 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 09, 2011, 11:46:05 »
Ja też niestety, mam wiele nieciekawych spostrzeżeń dotyczących SR. Nie mniej jednak, AM na SR działa zdecydowanie lepiej niż AM na Profilu. ...
Nie postawiłbym tak odwaznej tezy.
Bez SR z właczonymi sensownie profilami możesz jedynie nie ominąć jakiegoś cyklicznego korka ale sam routing będzie spoko. Do jazdy np w weekend lub w nocy jak najbardziej.
Z SR (wyłączone profile, trasa szybka, start niedziela 18:00) możesz z Kielc do Lublina pojechac przez Radom.  :mysli:

Połączone: [time]Maj 09, 2011, 11:38:35[/time]
Moje pytanie i prośba o pomoc jak mam zmusić ten pieprzony program do wyznaczania normalnych tras bez jakiś wyskoków.
Nie grzebać w profilach.  ZTCP AM 6.6 miała dane SR całkiem, całkiem a bawiąc się nieumiejętnie profilami mogłeś osiągnąc taki własnie efekt.
Wyłącz profile o obejrzyj sobie kilka tras czy Ci pasuje.


Swoja drogą ciekawe co by było jakbym wrzucił do AM 6.8.1 pliki speeds.a i hubnet.a z AM 6.6 ?  :mysli:

Niestety ochkarol.
Nie pojedziesz przez Radom , W Szydłowcu zmuszony będziesz skręcić w DW 727  , poźniej przez Wierzbicę , Skaryszew, Tczów - i poźniej wjazd w m. Podgórze na DK 12 - także Radom omijasz..... z fantazją w niedzielne popołudnie trasą szybką
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2011, 12:00:53 wysłana przez JR.Nysa »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 09, 2011, 12:05:51 »
Fakt - miałem jeszcze LD włączone (100% było przez Radom). Ale tak czy inaczej głupota totalna.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Roger from Cracow

  • **
  • 152
  • Sprzęt: Touch Pro 2
Odp: Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 09, 2011, 12:09:28 »

a tak, cóż można napisać o AM6.6 używanej na profilu - nie ma z czego się śmiać. Płakać tylko  :-?

1) że są tacy którzy wierzą iż (pewien znany, genialny wprost) profil naprawi wszystko
2) że profil nadal siedzi w ustawieniach AM

poglądowo

wszystkie informacje na zrzutach.

Wniosek?
przedłużyć subskrypcję, wyłączyć profil, włączyć SR, cieszyć się :)

absolutnie nie mam zamiaru już przedłużać licencji. Mam legalny program, który mi wystarcza, nie interesują mnie kiepskie informacje o korkach. Zresztą jak teraz wykupie subskrypcje to nic to nie da bo chyba minął  rok albo prawie rok więc musiałbym kupić dwie. Mam LEGALNY program i chcę, żeby prowadził mnie on normalnie, normalnymi drogami. Zatem proszę o pomoc jak mam to sprawić na tym co mam. Zastosuje się do porad.

Reasumując:
ustawienia - menu trasa: wyłączam uwzględnij profil prędkości w trasach ?
SR - nadal włączone ?

czy też:

profile prędkości w trasach włączyć tylko jakie prędkości poustawiać ?
SR - wyłączyć ?


Generalnie takich jaj przy starych wersjach nawigacji bez tego całego szumnego omijania korków przynajmniej jeździłem normalnymi drogami :)
Chce wrócić do stanu z przed kilku wersji i nie mam zamiaru niczego więcej już dopłacać AM. Generalnie uznałem, że dość pieniędzy wydałem już na tę nawigacje i jakieś 3 subskrypcje. Ani nie jeżdżę zawodowo, ani mi się nigdzie nie spieszy z korkami więć chce mieć normalną nawigację. Da się czy trzeba kupić inne oprogramowanie bez korków i SRów?

Roger
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2011, 12:22:17 wysłana przez Roger from Cracow »

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 09, 2011, 12:17:46 »
Tak na marginesie to kolega pisał o trasie Niepołomice - Zielonki a nie Krzesławice. U mnie ta trasa ma 30km i prowadzi nie "zadupiami".

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 09, 2011, 12:26:44 »

a tak, cóż można napisać o AM6.6 używanej na profilu - nie ma z czego się śmiać. Płakać tylko  :-?

1) że są tacy którzy wierzą iż (pewien znany, genialny wprost) profil naprawi wszystko
2) że profil nadal siedzi w ustawieniach AM

poglądowo

wszystkie informacje na zrzutach.

Wniosek?
przedłużyć subskrypcję, wyłączyć profil, włączyć SR, cieszyć się :)

absolutnie nie mam zamiaru już przedłużać licencji. Mam legalny program, który mi wystarcza, nie interesują mnie kiepskie informacje o korkach. Zresztą jak teraz wykupie subskrypcje to nic to nie da bo chyba minął  rok albo prawie rok więc musiałbym kupić dwie. Mam LEGALNY program i chcę, żeby prowadził mnie on normalnie, normalnymi drogami. Zatem proszę o pomoc jak mam to sprawić na tym co mam. Zastosuje się do porad.

Reasumując:
ustawienia - menu trasa: wyłączam uwzględnij profil prędkości w trasach ?
SR - nadal włączone ?

czy też:

profile prędkości w trasach włączyć tylko jakie prędkości poustawiać ?
SR - wyłączyć ?


Generalnie takich jaj przy starych wersjach nawigacji bez tego całego szumnego omijania korków przynajmniej jeździłem normalnymi drogami :)
Chce wrócić do stanu z przed kilku wersji i nie mam zamiaru niczego więcej już dopłacać AM. Generalnie uznałem, że dość pieniędzy wydałem już na tę nawigacje i jakieś 3 subskrypcje. Ani nie jeżdżę zawodowo, ani mi się nigdzie nie spieszy z korkami więć chce mieć normalną nawigację. Da się czy trzeba kupić inne oprogramowanie bez korków i SRów?

Roger

Jeżeli masz możliwość skorzystania z trasy Łatwej to polecam ten typ trasy.
Jest w miarę przewidywalny a bez LiveDrive! niewiele się da w niej popsuć.
Sam ostatnio zacząłem z niej korzystać!

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 09, 2011, 12:33:16 »
Tak na marginesie to kolega pisał o trasie Niepołomice - Zielonki a nie Krzesławice. U mnie ta trasa ma 30km i prowadzi nie "zadupiami".
słusznie

zapodaję zrzuty zatem raz jeszcze

*

Offline Roger from Cracow

  • **
  • 152
  • Sprzęt: Touch Pro 2
Odp: Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 09, 2011, 12:34:44 »
Jeżeli masz możliwość skorzystania z trasy Łatwej to polecam ten typ trasy.
Jest w miarę przewidywalny a bez LiveDrive! niewiele się da w niej popsuć.
Sam ostatnio zacząłem z niej korzystać!

Niestety w mojej wersji niema typu trasy "łatwy"

Roger
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2011, 16:01:13 wysłana przez vonski »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 09, 2011, 12:43:57 »
Reasumując:
ustawienia - menu trasa: wyłączam uwzględnij profil prędkości w trasach ?
SR - nadal włączone ?
Tak sobie ustaw i przejrzyj kilka znanych Ci tras czy Ci pasuje.
A jeśli chcesz wyłączyc SR, to też możesz - potem znowu przejrzyj kilka tras.
Jeśli dalej nie pasuje to masz problem - bo teoriina temat ustawiania profili jest kilka a jeden z "fachowców od profili" pożegnał się z nami niedawno. ;)
Ale możesz przjrzeć posty użytkownika Bilunia.

Nie wiem czy NocnyMarek gdzieś nie chwalił się swoimi ustawieniami.

Ja z tego co pamiętam miałem ustawione jakoś tak (ale miałem włączony SR):
1. Autostrady - 130 (albo 110 - juz nie pamiętam)
2. Międzynarodowe i główne - 70
3. Drugorzędne - 50
4. Miejskie główne - 40
5. Miejskie - 30
6. gruntowe - 5
7. promy 5
Tak z grubsza, bo co nowe dane SR trzeba było doknywać modyfikacji (5-10 km w tą lub tamtą).
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Roger from Cracow

  • **
  • 152
  • Sprzęt: Touch Pro 2
Odp: Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 09, 2011, 13:01:32 »
Cytuj
ciach
OK dzięki.
Generalnie jestem zdruzgotany faktem, że mając LEGALNY program po wygaśnięciu subskrypcji korzystanie z tego programu stało się mało użyteczne.
Powiem więcej uważam, że to kpina i oszustwo.

Obecnie mam:
Autostrady 130
Międzynarodowe 80
Główne 80
Drugorzędne 60
Miejskie GŁ 50
Miejskie 60
gruntowe / polne 25

Czyli zdroworozsądkowo jakby na to nie patrzeć. Przetestuje Twoje ustawienia i zobaczę.
Dzieki

PS
A drwiącym piewcom wykupywania corocznych subskrypcji od razu odpowiem, że może i stać mnie na wydanie kilkudziesięciu zł ale zdecydowanie wole tę kwotę wydać na wyjście z dzieckiem dwa razy do kina albo cokolwiek innego bo mi się nie przelewa. Mam legalny program i jego pieprzonym obowiązkiem jest prowadzić mnie NORMALNIE do celu a nie pokrętnymi metodami zmuszać do kupowania subskrypcji. Subskrypcje mogę kupić co kilka lat wówczas gdy w naszym kraju przybędzie kilka dróg, które mogą mi się w wyznaczaniu tras do czegoś przydać. Tyle w temacie.

Roger
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2011, 21:31:43 wysłana przez nocnyMarek »

*

Offline Miedzio

  • ***
  • 492
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 09, 2011, 13:30:37 »
A drwiącym piewcom wykupywania corocznych subskrypcji od razu odpowiem, że może i stać mnie na wydanie kilkudziesięciu zł ale zdecydowanie wole tę kwotę wydać na wyjście z dzieckiem dwa razy do kina albo cokolwiek innego bo mi się nie przelewa. Mam legalny program i jego pieprzonym obowiązkiem jest prowadzić mnie NORMALNIE do celu a nie pokrętnymi metodami zmuszać do kupowania subskrypcji. Subskrypcje mogę kupić co kilka lat wówczas gdy w naszym kraju przybędzie kilka dróg, które mogą mi się w wyznaczaniu tras do czegoś przydać. Tyle w temacie.

Nikt tu nie bedzie drwil :) Jednak sam musisz przyznac, ze program (wersja, ktora obecnie masz) dziala w zasadzie tak samo jak w momencie kiedy wyszla do oficjalnej dystrybucji. Sam fakt, ze nie mozesz pobrac SR zasadniczo nic nie zmienia, bo nowe dane czasami niewiele poprawiaja. Czyli program dziala tak jak dzialal, a to ze wychodza nowe wersje (np z trasa latwa) ciezko wprost uznac za "pokrętnymi metodami zmuszać do kupowania subskrypcji", bo wtedy kazdego producenta oprogramowania mozna by o cos takiego oskarzyc - trzeba miec jakis dystans do rozwoju danego produktu, a zarazem glownego celu danej firmy czyli ich zyskow.

Mysle, ze jak wylaczysz SR i poustawiasz pod siebie profile predkosci, to AM zacznie prowadzic Ciebie tak, jak sobie tego zyczysz.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 09, 2011, 13:59:56 »
A drwiącym piewcom wykupywania corocznych subskrypcji od razu odpowiem, że może i stać mnie na wydanie kilkudziesięciu zł ale zdecydowanie wole tę kwotę wydać na wyjście z dzieckiem dwa razy do kina albo cokolwiek innego bo mi się nie przelewa.

Nikt tu nie bedzie drwil :)

Roger, wszystko co do tej pory pisałeś to paplanina, przyjmujesz wygodny dla siebie punkt widzenia i uważasz, że tak powinien wyglądać świat, jedyne co napisałeś sensownie jest w cytacie...

Współczuję, sytuacji i mam nadzieję, że niebawem los się do Ciebie uśmiechnie  :ok:

Nie stawiam Cię w jednym szeregu z piratami, ale ze względu na szczególne okoliczności jesteś w podobnym do nich położeniu. Jesteś zmuszony do korzystania z profilu. Sprawa nie jest prosta, o czym się przekonasz, wielokrotnie modyfikując wartości  dla poszczególnych kategorii, a i tak nie zaznasz satysfakcji, bo to co będzie poprawne na jednej trasie, będzie wykręcać inną.

Ujmę to tak - nie wyobrażam sobie korzystania z AM bez aktualnych danych miplo, miplotraffic, SR, zdarzeń - mimo, że zdarzają się błędy.

Wracając do profilu - IMHO profil to ostatnia deska ratunku, mniejsze zło (nie mylić z większym dobrem) i pomaga tyle co kadzidło umierającemu.

*

Offline Roger from Cracow

  • **
  • 152
  • Sprzęt: Touch Pro 2
Odp: Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 09, 2011, 14:55:06 »
Cytuj
ciach
[mod]Proszę nie cytować całych postów odpowiadając bezpośrednio pod nimi[/mod]
OK przyjmuje do wiadomości i w takim razie ujmę to tak. Ten program dla zwykłego prostego wyjadacza, który potrzebuje zwykłej nawigacji bez bajerów czasem na wakacje, do sporadycznego wyjazdu gdzieś dalej i chce kupić sobie program raz a dobrze na kilka lat jest po prostu kiepski. To może by tak producenci uprzedzali swoich przyszłych klientów, że po wygaśnięciu subskrypcji i odcięciu od LV, SR i miplo po prostu zaczyna działać źle... Nie mam racji ??
Generalnie ja mam zamiar jeśli rzecz ma się faktycznie dokładnie tak jak na to wygląda uświadomić co nieco kogo się da.

Chyba nikt mi nie wmówi że jest inaczej.

Tak czy owak poustawiałem zgodnie z zaleceniami kogoś życzliwiej patrzącego na problem AM i jest nieco lepiej. Zastanawiam się czy czasem nie skasować wszystkiego, wgrać AM od nowa bez ryzyka, że gdzieś tam siedzą jakieś dane LV, stare SR czy inne wtopy z miplo np. I może zacznie to działać jak np. nie przymierzając inne nawigacje.

Ostatnie pytanie czy ktoś mi jest w stanie jak zrobię ten reset udostępnić aktualny plik z radarami  żebym mógł to zassać do swojej AM. W zasadzie to jedyna rzecz na której mi obecnie zależy.

Roger
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2011, 21:30:21 wysłana przez nocnyMarek »

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 09, 2011, 15:04:09 »
Nawet gdybyś miał aktualną licencję i wgraną inną (starszą) wersję AM danych SR niestety nie pobierzesz - bo pojawi się komunikat "wersja mapy nie jest obsługiwana"

I to wg mnie jest największe przegięcie f. Aqurat.

Mam zainstalowaną wersję 6.8 (jako pozostałość sprzed 2 m-cy) i przy próbie pobrania danych SR dla mapy 1102 wyskakuje w/w komunikat.

*

Offline Darkph

  • ***
  • 493
Odp: Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 09, 2011, 15:08:12 »
He He powinniście się koledzy cieszyć że nie macie automapy na Iphone  - tam po roku program przestaje działać  :mrgreen:

*

Offline Miedzio

  • ***
  • 492
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 09, 2011, 15:18:23 »
Ujmę to tak - nie wyobrażam sobie korzystania z AM bez aktualnych danych miplo, miplotraffic, SR, zdarzeń - mimo, że zdarzają się błędy.

Wracając do profilu - IMHO profil to ostatnia deska ratunku, mniejsze zło (nie mylić z większym dobrem) i pomaga tyle co kadzidło umierającemu.

Mimo wszystko uwazam, ze odrobine przesadzasz. Dla kogos kto uzywa nawigacji sporadycznie i dla niego najwazniejsze jest, zeby AM prowadzila glownymi drogami, niezaleznie czy troche nadrobi, a do tego nie interesuja go czy beda korki czy nie, a jak bedzie objazd to pojedzie wg znakow, badz kliknie w "objazd" w programie, to profile jak najbardziej spelnia swoje zadanie. Z tego co czytam autor watku nic wiecej nie potrzebuje.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 09, 2011, 15:40:55 »
Miedzio - nie przesadzam a jedynie chyba źle się wyraziłem... Nie to, że się nie da. Da się bez subskrypcji i na profilu, tylko, że to nie dla mnie.

aktualne mapy
aktualne SR
aktualny APR
aktualne Zdarzenia
aktualne POI
aktualny miplotraffic
są dla mnie warte te 70 PLN. O LD nawet nie wspomiałem  :mrgreen:

Oczywiście mam świadomość, że wszystkie powyższe pozycje mogą być obarczone błędami.  :E

*

Offline Miedzio

  • ***
  • 492
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 09, 2011, 16:03:22 »
Miedzio - nie przesadzam a jedynie chyba źle się wyraziłem... Nie to, że się nie da. Da się bez subskrypcji i na profilu, tylko, że to nie dla mnie.

Otoz to, jest to mala roznica ;) Ja osobiscie tez odzaluje te ~70zl/rocznie dopoki inny program nie da mi tego, co daje AM (pomimo bledow). Jednak nie dziwie sie jesli ktos ma inne podejscie (jakby nie patrzec my lubimy w tej AM grzebac) i wystarczy mu taka podstawowa wersja AM z profilami.

*

Offline rgr

  • *****
  • 1045
Odp: Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 09, 2011, 16:33:55 »
Obecnie mam:
Autostrady 130
Międzynarodowe 80
Główne 80
Drugorzędne 60
Miejskie GŁ 50
Miejskie 60
gruntowe / polne 25

Czyli zdroworozsądkowo jakby na to nie patrzeć. Przetestuje Twoje ustawienia i zobaczę.

Wybitnie niezdroworozsądkowo, skoro masz dla miejskich 60, to nic dziwnego że ściąga na lokalne.

Dla międzynarodowych/głównych możesz podkręcić do 85/90; miejskich głównych - 45/50, miejskich 35/40.
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline piona

  • ***
  • 358
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio Moov
Odp: Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 09, 2011, 20:59:25 »
OK przyjmuje do wiadomości i w takim razie ujmę to tak. Ten program dla zwykłego prostego wyjadacza, który potrzebuje zwykłej nawigacji bez bajerów czasem na wakacje, do sporadycznego wyjazdu gdzieś dalej i chce kupić sobie program raz a dobrze na kilka lat jest po prostu kiepski. To może by tak producenci uprzedzali swoich przyszłych klientów, że po wygaśnięciu subskrypcji i odcięciu od LV, SR i miplo po prostu zaczyna działać źle... Nie mam racji ??
Roger

Zgadzam się z Tobą w 100%. Uważam, że program (każda nowa wersja) POWINIEN mieć możliwość pełnego wyłączenia wodotrysków typy SR,LD i innych.
Jak dla mnie AM staje się coraz mniej przyjaznym urządzeniem. W pełni z niego korzystają wyłącznie ci, którzy potrafią "pogrzebać w ustawieniach".
piona

*

Offline Roger from Cracow

  • **
  • 152
  • Sprzęt: Touch Pro 2
Odp: Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 09, 2011, 21:04:13 »

Wybitnie niezdroworozsądkowo, skoro masz dla miejskich 60, to nic dziwnego że ściąga na lokalne.

Dla międzynarodowych/głównych możesz podkręcić do 85/90; miejskich głównych - 45/50, miejskich 35/40.

zdroworozsądkowo w sensie, że z takimi prędkościami tam się zazwyczaj jeździ. Nie miałem zielonego pojęcia
że program wyznacza trasę kierując się wartościami prędkości na danych drogach. Dziwne to jest dla mnie.
To jak ustawię na autostradach 200 a całej reszcie 5 km to nie przejadę przez Polskę ? :)

OK zaczynam już łapać te nonsensy. Dzięki wszystkim.

Roger

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 09, 2011, 21:33:43 »
Nie miałem zielonego pojęcia
że program wyznacza trasę kierując się wartościami prędkości na danych drogach. Dziwne to jest dla mnie.
Pierwsze widzę, ze kogoś to dziwi.  :O
A możesz nas oświecić do czego w takim razie wg Ciebie służyły profile prędkości?
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 09, 2011, 21:38:57 »
To skleroza ochkarolku :) wcale nie tak dawno temu służyły tylko i wyłącznie
do estymacji czasu podróży.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Co jest z tym wyznaczaniem tras w AM
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 09, 2011, 21:44:37 »
...........
To jak ustawię na autostradach 200 a całej reszcie 5 km to nie przejadę przez Polskę ? :)

OK zaczynam już łapać te nonsensy. Dzięki wszystkim.

Roger

No nie chyba nie łapiesz :P   Program wybiera Najlepsze/Najszybsze z możliwych dróg , Jak nie ma takich na 200km/h to bierze te gorsze/wolniejsze  np.takie 5km/h
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)