Automapa 4 - gubienie trasy , ciągłe rozglądanie się !!!!!

  • 12 Odpowiedzi
  • 6018 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tjank

  • *
  • 82
Automapa 4 - gubienie trasy , ciągłe rozglądanie się !!!!!
« dnia: Październik 24, 2007, 17:22:32 »
Witam wszystkich

Zacznę od tego, że bardzo intensywnie używałem funkcji szukaj. Znalazłem wiele wątków na temat mojego problemu, ale mam wciąż wątpliwości.
LICZĘ NA ŁASKAWCĘ, KTÓRY ROZWIEJE JEDNOZNACZNIE WSZYSTKIE MOJE WĄTPLIWOŚCI.

A oto mój problem :

Od bardzo bardzo dawna jestem użytkownikiem nawigacji samochodowej. Używałem wielu aplikacji, ale pozostałem w końcu wierny Automapie, jako aplikacji , przynajmniej dla mnie, najbardziej przyjaznej, dokładnej i profesjonalnej.
Przez długi czas używałem Automapy w wersji 3.9.7. Zaznaczam, że nigdy nie miałem żadnych problemów ze stabilnością aplikacji, gubieniem sygnału itp.
Przed kilkoma miesiącami miałem wielki Cash test auta i nie korzystałem z Automapy, w międzyczasie tylko aktualizowałem do kolejnych wersji.
Dziś wybrałem się w dłuższą trasę i omal się nie rozbiłem kolejny raz manipulując Palmem.
- Na początku wszystko OK. Trasa wyznaczona taka jaką potrzebowałem.
- Logowanie szybko i na początku wszystko OK.
Problemy zaczęły się przy większej szybkości. Od ok. 80 km/h. Ciągłe gubienie trasy i wyznaczanie nowej. Jadę krajową 7 , na ekranie Palma na środku jezdni, a tu info, że zjechałem z trasy i wyznaczanie nowej i tak kilka razy na minutę. Na prostej drodze przy idealnych warunkach dla GPS !!!

Jakież było moje zdziwienie kiedy wjechałem do Wawy a tu wszystko wraca do normy – BO JADĘ WOLNO !!!! A co z sygnałem GPS - przecież to miasto, zabudowania , wysokie przeszkody dla GPS i wszystko OK.
Wracając przetestowałem starą 3.9.7,  którą zostawiłem na wszelki wypadek i OK. !!!!
TomTom – OK. !!!  Trzy inne OK. !!! Wracam do najnowszego produktu Automapy – KASZANA !!!

Pytanie – czy komuś jednoznacznie udało się usunąć ten problem – bo widzę, że nie jestem sam, czy pozostaje odinstalowanie 4 ?????

Jakoś nie wierzę w to, żeby konieczna była zmiana ustawien SIRfa. Skoro wszystko łącznie z 3.9.7 działa bez problemu ????

Pleaseeee Helppppp !!!
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2007, 17:27:42 wysłana przez tjank »

*

Offline altroch

  • ****
  • 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom WinCE 6.0/AM 6.xx, SGS3, SG Note3
Odp: Automapa 4 - gubienie trasy , ciągłe rozglądanie się !!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2007, 18:04:47 »
Miałem coś takiego w wesji 4.0. Od wersji chyba 4.1.1 pojawiła się nowa opcja w ustawieniach GPS "ignoruj błędy GPS". Ja mam ustawione "średnich". Teraz nie zauważam gubienia trasy i ciągłego jej wyznaczania. Natomiast monit "rozglądam się" pojawia się na postoju na skrzyżowaniu i wtedy kręci mapą. Jak tylko ruszę wszystko powraca do normy.

*

Offline tjank

  • *
  • 82
Odp: Automapa 4 - gubienie trasy , ciągłe rozglądanie się !!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2007, 19:06:39 »
Nie wytrzymałem i pojechałem w miasto. . . . .  No i okazało się wszystko ok, odpukać po bardzo prostej modyfikacji. Żadne SIRfy i grzebanie w głęboko pojętych ustawieniach. Po prostu przełączylęm plik POI z użytkownika na domyślny. W moim pliku były wszystkie dostępne ileś dziesiąt tysięcy co powodowało prawdopodobnie opóźnienia w działaniu aplikacji. Alleluja !!!!

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Automapa 4 - gubienie trasy , ciągłe rozglądanie się !!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2007, 23:31:15 »
Alleluja !!!!
"i do przodu"....
ISTQB Certified Tester

*

Offline igorc

  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Palmax GPS, Omnia i900
Odp: Automapa 4 - gubienie trasy , ciągłe rozglądanie się !!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2007, 15:59:35 »
u mnie też to zadziałało

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: Automapa 4 - gubienie trasy , ciągłe rozglądanie się !!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2007, 16:12:31 »
no super, tylko jeżeli w pliku użytkownika miałeś fotoradary i przełączyłeś go na plik standardowy to ostrzeganie o fotoradarach przestaje chyba działać prawda ? A nie wiem czy o coś takiego Tobie chodziło.

Pozdrawiam

*

Offline tjank

  • *
  • 82
Odp: Automapa 4 - gubienie trasy , ciągłe rozglądanie się !!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 25, 2007, 19:56:48 »
Nie , no teraz podchodzę do POI z rozsądkiem. Tylko te kategorie, które sąniezbędne - min. radary.

*

Offline igorc

  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Palmax GPS, Omnia i900
Odp: Automapa 4 - gubienie trasy , ciągłe rozglądanie się !!!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 28, 2007, 20:55:32 »
Przetestowałem jak to wyglada w zależnosci od ilości POI. W moim przypadku i przy 70000, 30000, 25000 POI Automapa wariowała. Teraz mam 14000 i wszystko działa jak należy.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Automapa 4 - gubienie trasy , ciągłe rozglądanie się !!!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 28, 2007, 21:02:12 »
Przetestowałem jak to wyglada w zależnosci od ilości POI. W moim przypadku i przy 70000, 30000, 25000 POI Automapa wariowała. Teraz mam 14000 i wszystko działa jak należy.

Bo jak już jest dużo punktów, to trzeba pogrzebać w ustawieniach pamięci dla POI.

*

Offline Laszko

  • **
  • 115
  • Sprzęt: HTC T7373
Odp: Automapa 4 - gubienie trasy , ciągłe rozglądanie się !!!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 05, 2007, 10:53:36 »
Nie wytrzymałem i pojechałem w miasto. . . . .  No i okazało się wszystko ok, odpukać po bardzo prostej modyfikacji. Żadne SIRfy i grzebanie w głęboko pojętych ustawieniach. Po prostu przełączylęm plik POI z użytkownika na domyślny. W moim pliku były wszystkie dostępne ileś dziesiąt tysięcy co powodowało prawdopodobnie opóźnienia w działaniu aplikacji. Alleluja !!!!

Wszystko dobrze, tylko tego pliku nie można wskazać do aktualizacji przez MiploSync. :(

*

Offline tjank

  • *
  • 82
Odp: Automapa 4 - gubienie trasy , ciągłe rozglądanie się !!!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 05, 2007, 17:47:48 »
Teraz robię to zupełnie inaczej. Synchronizuję wszystkie poi. teraz mam tego ponad 80 000. Jest to plik wskazany w AM. Tyle, że w czasie nawigacji włączone są tylko te kategorie, które akurat potrzebuję. Pozostałe bez ptaszków. Ostatnie np. w czasie długiej podróży miałem załączone wszystkie kategorie, które wiążą się z radarami i trzy inne kategorie. Razem ok 30 000 POI. Nie było najmniejszych problemów w działaniu AM. Żadnych opóźnień, pływania itp. AM tak samo sprawnie zachowywała się w trasie jak i np. w Warszawie.

*

Offline Laszko

  • **
  • 115
  • Sprzęt: HTC T7373
Odp: Automapa 4 - gubienie trasy , ciągłe rozglądanie się !!!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 06, 2007, 11:47:37 »
Teraz robię to zupełnie inaczej. Synchronizuję wszystkie poi. teraz mam tego ponad 80 000. Jest to plik wskazany w AM.

No ok ale jak wskazujesz ten plik w Miplo Syncu - plik default jest w katalogu AUTO MAPA EU/DATA FILES - A umnie Miplo Sync jakoś nie widzi tego katalogu choć widzi AUTO MAPA EU

*

Offline tjank

  • *
  • 82
Odp: Automapa 4 - gubienie trasy , ciągłe rozglądanie się !!!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 06, 2007, 17:40:59 »
Uruchom Miplo. Tam przynajmniej w mojej wersji są zakładki, min. ta na ktorej wybieram ścieżkę i plik, który chcę używać jako plik do synchronizacji. W czasie testów utworzyłem sobie kilka takich plików. Jest tam też zakładka, na której masz możliwość wybrania kategorii do synchronizacji w danym pliku.