A mnie się marzy AM 7

  • 210 Odpowiedzi
  • 73900 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline matmic

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mateusz Miciński
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S21 Ultra
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #180 dnia: Grudzień 14, 2010, 23:41:07 »
Strasznie muli, w szczególności podczas przeglądania mapy.
Samsung Galaxy S21 Ultra
Microsoft Surface Pro 6

*

Offline Teodoryk

  • **
  • 173
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A696, Samsung I9070, Acer 811 3G
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #181 dnia: Grudzień 14, 2010, 23:59:15 »
jest już nowy 600MHz procesor SiRF Atlas V, może na tym AM się nie będzie ciąć,

http://www.alibaba.com/product-free/112936596/Gps_Navigator_CPU_SiRF_Atlas_V_600MHz_AT550_LCD_6_0_TFT_800_480_4_line_resistance_touch_screen_OS_Win_CE_6_0_DDR2_64M_Buil.html

Co do płynności na IPhonie  to wstyd i żenada na cały świat, 

Mój znajomy  majster człek i fachowiec starej daty zawsze mawiał gdy przychodziłem z czymś do roboty: nie masz pan narzędzi i warsztatu, to się pan  nie zabieraj za robotę.

i tę złotą myśl dedykuję fachowcom z Aquratu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2010, 00:03:27 wysłana przez Teodoryk »

*

Offline mayek

  • ***
  • 281
  • Płeć: Mężczyzna
  • A co to jest GPS ?
  • Sprzęt: HTC ONE S
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #182 dnia: Grudzień 15, 2010, 08:21:40 »
N filmiku widać wersję 1.0 a na zdjęciach z ipada widać 1.0.1 .

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #183 dnia: Grudzień 15, 2010, 10:35:12 »
Myślisz, że przy wersji 1.01 działa płynniej? :E

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #184 dnia: Grudzień 16, 2010, 18:45:30 »
Na miplo pokazali trochę zrzutów z AM na iPhona. Całkiem fajnie wygląda interfejs.






*

Offline Teodoryk

  • **
  • 173
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A696, Samsung I9070, Acer 811 3G
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #185 dnia: Grudzień 17, 2010, 01:01:33 »
I właśnie tego się najbardziej boję :( że w wersji 7 dostaniemy tego samego starego tnącego się kotleta na pięknym nowym talerzu czytaj interfejsie. Przecież  tak właśnie robili z wersjami 3 i 5 jak dobrze pamiętam.  Mam więc bardzo nikłą nadzieję że jednak napiszą AM od nowa.

Taki np Sygic Aura się nie tnie i z mapami Europy Centralnej czyli Austria, Croatia, Czech republic, Germany, Hungary, Liechtenstein, Poland, Slovakia, Slovenia, Switzerland kosztuje 25€ znaczy się ok 100zł. To człowiek naprawdę traci resztki motywacji żeby podobne pieniądze płacić za roczną subskrypcję AM PL.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2010, 01:17:24 wysłana przez Teodoryk »

Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #186 dnia: Grudzień 17, 2010, 19:40:49 »
Oby nowa mapa wyszła jeszcze na wersji 6.x. bo jak uczy doświadczenie, to może być ostatnia w miarę stabilna wersja w najbliższym czasie. Teraz wyjdzie nowa mapa, później ze dwie wersje siódemki się przeczeka i wszystko wróci do normalności :)

*

Offline daro.s

  • ***
  • 278
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad Auro S     z LD
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #187 dnia: Grudzień 18, 2010, 08:12:45 »
jest już nowy 600MHz procesor SiRF Atlas V, może na tym AM się nie będzie ciąć,

http://www.alibaba.com/product-free/112936596/Gps_Navigator_CPU_SiRF_Atlas_V_600MHz_AT550_LCD_6_0_TFT_800_480_4_line_resistance_touch_screen_OS_Win_CE_6_0_DDR2_64M_Buil.html
Raczej wystrzegałbym się urządzeń w WinCE6.0 które mają tylko 64MB pamięci, pamiętam ile było problemów z wyznaczaniem dłuższych tras w AM6.x. Mój Cruser ma 128MB i ta ilość pamięci jest rozsądnym minimum.
Pzd
Było: Cruser Sigma B50; Cruser Sigma A50; Westin G501; Mio 169 
Od: AM 3.9.3 XL mapy 3r -> AM 6.24

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #188 dnia: Grudzień 19, 2010, 22:54:48 »
Kiedyś dla konfiguracji AM wystarczał sam interfejs, potem doszło grzebanie w plikach skórki. Teraz coraz więcej ustawień ulokowanych jest w plikach profilu. Nie można zatem dostosować ustawień na surowo. Trzeba uruchomić AM i dopiero edytować pliki profilu.

I moje życzenia. Nie co mniej opcji. Toż sam Windows ma nie więcej. I drugie: przeniesienie wszystkich ustawień do katalogu programu. Dodatkowo informacje osobiste typu ulubione, trasy, itp wydzielenie do osobnego katalogu z możliwością przeniesienia do nowej wersji. W profilu niech zostaną dane sprzętu.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #189 dnia: Grudzień 20, 2010, 00:01:25 »
Po to jest profil, żeby tam indywidualne ustawienia siedziały.
Mógłby być osobny folder w profilu przechowujący ustawienia POI (wyświetlanie, ostrzeganie) i ulubione.
Bo możliwość eksportu i ponownego importu ustawień do pliku pomiędzy wersjami to rozumiem, że już hardcore  :mrgreen:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #190 dnia: Grudzień 20, 2010, 11:24:22 »
Niby tak, ale w takim razie dlaczego wybór skórki, profilu kolorów nie jest w profilu. Podział na to co ustawia się ogólnie , a co w profilu jest arbitralny i głupi. Brak konsekwencji. Z logiki ustawień wynika, że każdy programista radośnie stosuje swoją politykę umieszczania danych. A efekt? Mizerny, wystarczy poczytać opinie na forum (tutaj, a nie na automapa.pl  :P).

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #191 dnia: Grudzień 20, 2010, 16:56:59 »
Narzekamy  ...  i owszem  Ale jakoś  nie ma gwałtownego odpływu użyszkodników AM  :-|
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #192 dnia: Grudzień 20, 2010, 17:43:32 »
Tutaj nie narzekamy, tylko zgłaszamy do mikołaja nasze oczekiwania. Może je zaniesie do Aquratu. Fajnie tak pomarzyć...

*

Offline Teodoryk

  • **
  • 173
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A696, Samsung I9070, Acer 811 3G
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #193 dnia: Listopad 06, 2011, 13:31:00 »
AutoMapa na Euro 2012

- Obsługa czternastu języków,
- Wizualizacje stadionów
- Aktualna infrastruktura drogowa,
- Nowe serwery AutoMapa Traffic.

Żadnych fotek, brak daty premiery. ;(

Połączone: Listopad 07, 2011, 10:34:49
info stąd:
http://nt.interia.pl/komputery/programy/news/automapa-wersja-na-euro-2012,1717074,53


« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2011, 10:34:49 wysłana przez nocnyMarek »

*

Offline jachu77

  • *
  • 95
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A696
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #194 dnia: Listopad 06, 2011, 20:16:46 »
Czyżby wkrótce nowa beta?

*

Offline Wojteksw49

  • **
  • 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom FreeWAY MX2, GMS 6501 AMEU
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #195 dnia: Listopad 06, 2011, 21:05:12 »
No to Auto Mapę czeka bardzo poważny egzamin w 2012, może zrobimy ankietę jak wypadnie.

*

PapaD

Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #196 dnia: Listopad 06, 2011, 21:17:04 »
Czyżby wkrótce nowa beta?
No ale co mielibyśmy niby testować ? Z tekstu podlinkowanego wynika jedynie, że będziemy zadowoleni.
Ja mogę się zobowiązać do przetestowania wizualizacji brył stadionów, bo to z pewnością istotna funkcjonalność w programie nawigacyjnym i wymaga beta testów. Brak emotikonka na końcu jest zamierzony. Pozdrawiam

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #197 dnia: Listopad 06, 2011, 21:25:03 »
Ludzie przecież ten komunikat dotyczy głównie tego co już mamy, i troszkę o tym co będzie  :mrgreen:

Cytuj
AutoMapa, jako pierwsza nawigacja została przygotowana do obsługi ruchu drogowego podczas zbliżającego się turnieju Euro 2012. AutoMapa wykorzystała wizualizację budynków i dodała do map trójwymiarowe bryły wszystkich ośmiu stadionów w Polsce i na Ukrainie, na których rozgrywane będą mecze Mistrzostw Europy. Dodatkowo, wraz z oddaniem do użytku kolejnych aren mistrzostw i infrastruktury wokół nich, w AutoMapie zostaną odblokowane i dodane nowe drogi wokół stadionów. Rozwiązanie takie umożliwi kibicom sprawne przemieszczanie się w czasie trwania turnieju.

Okres Mistrzostw Europy, to również czas, gdzie kluczową rolę odegra system AutoMapa Traffic, a zwłaszcza technologia LiveDrive! umożliwia dostęp do najnowszej sytuacji drogowej aktualizowanej co 2 minuty. Dzięki niej, użytkownicy AutoMapy mogą omijać nie tylko regularne korki tworzące się codziennie w tym samym miejscu i o tej samej porze, ale również korki nietypowe powodowane przez wypadki, roboty drogowe i tym podobne utrudnienia. Aby sprawnie i szybko przetworzyć znacznie zwiększoną liczbę danych drogowych, AutoMapa zwiększyła moc systemu LiveDrive! uruchamiając nowe serwery, dzięki którym przetwarzanie danych będzie jeszcze szybsze i efektywniejsze.

- Euro 2012 to wielkie wydarzenie nie tylko w wymiarze sportowym, ale przede wszystkim logistycznym. Setki tysięcy kibiców z całej Europy będzie przemieszczać się po Polsce i Ukrainie szukając najlepszego rozwiązania komunikacyjnego. AutoMapa, ze swoją bazą danych przygotowaną specjalnie na Euro 2012 i narzędziami pozwalającymi pokonać korki będzie idealnym przewodnikiem" - powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i marketingu AutoMapy

Dzięki wbudowanemu w AutoMapę mechanizmowi automatycznej synchronizacji danych z serwisem Miplo, kibice będą mieli dostęp do aktualizowanej na bieżąco bazy wszystkich ważnych kategorii związanych z Euro 2012 takich jak strefy kibica, puby, bary czy restauracje, w których można obejrzeć mecze poza stadionami.

najbardziej podoba mi się ta część... że zacytuję raz jeszcze
Cytuj
Aby sprawnie i szybko przetworzyć znacznie zwiększoną liczbę danych drogowych, AutoMapa zwiększyła moc systemu LiveDrive! uruchamiając nowe serwery
szczególnie w kontekście tej ankiety
http://pdaclub.pl/forum/automapa/zasieg-pobierania-ld/
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2011, 21:27:37 wysłana przez jachraniak »

*

PapaD

Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #198 dnia: Listopad 06, 2011, 21:50:19 »
Jachraniak ja w temacie Live Drive jestem zielony, ale z tego co tu wyczytałem w innych wątkach to, cytuję ten artykuł:

AutoMapa zwiększyła moc systemu LiveDrive! uruchamiając nowe serwery


nie załatwia problemu głównego tej technologii, a mianowicie niedostatecznej ilości źródełek, które sa dostawcą danych do tych nowych lepszych serwerów, które powstały. A poza tym, jezeli już to uruchomili, to nowa wersja AM nic tu nie wnosi, moim zdaniem to nie czekając na nowszą wersję programu już powinny pojawiać sie posty chwalące LD, no bo przecież serwery już działają. Pisząc to zakładam, że producent nie odpali dodatkowych serwerów w dniu premiery bety, tylko już to zrobił, aPan Kamiński to tylko sprytnie wykorzystał do promowania produktu w najnowszej odsłonie.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #199 dnia: Listopad 06, 2011, 23:11:22 »
http://nt.interia.pl/komputery/programy/news/automapa-wersja-na-euro-2012,1717074,53

Kiedyś bym się cieszył z takiego newsa. a teraz realistycznie postrzegam go wyłącznie jako PR-owy bełkot.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #200 dnia: Listopad 06, 2011, 23:16:50 »
No nie inaczej  :mrgreen:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

q1w2

Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #201 dnia: Listopad 06, 2011, 23:43:32 »
Nie wie, skąd w was tyle pesymizmu. Sprawiacie wrażenie zawiedzionych :worried:
Jeszcze nie tak dawno wiało tutaj optymizmem. :proud:
Zastanawia mnie tylko, dlaczego główny "szołmen" AQ nie dopisał, że będzie numeracja krzesełek na stadionach i darmowe drinki w barach dla użytkowników AM :proud:
Więcej optymizmu życzę :proud:

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #202 dnia: Listopad 06, 2011, 23:53:37 »
Przecież dzięki AM będzie można trafić do swojego krzesełka. Problemem może być tylko trafienie na stadion. Dalej już poprowadzi.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #203 dnia: Listopad 06, 2011, 23:57:50 »
......... będzie numeracja krzesełek na stadionach ..........

Ooooooooo dobry pomysł  :E   Załóżyć  nową  kategorię POI na Miplo , "obskoczyć " jeden stadion i jest się na pierwszym miejscu w ilości miplomil  :ok: :E :E :E :E :E
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline Teodoryk

  • **
  • 173
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A696, Samsung I9070, Acer 811 3G
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #204 dnia: Listopad 07, 2011, 09:44:47 »
Po tym co Aqurat pokazał w tym roku to naprawdę trzeba zażyć wielką pastylę optymizmu żeby dać radę napisać choć jeden radosny wers na temat Automapy. Pamiętacie przecieki nt wersji 7 były rok temu. Dziś dowiadujemy się że do tej biednej starej spracowanej i solidnie przeciazonej wersji 5 dorzucą jeszcze wizki stadionów . i pewnie eufemistycznie nazwą AM7. Mnie się już nawet czekać na to nie chce.
Subskrypcja wczoraj mi wygasła i bardzo mi z tym dobrze. zabiorą się do roboty to być może przedłużę ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2011, 09:47:21 wysłana przez Teodoryk »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #205 dnia: Listopad 07, 2011, 10:39:27 »
Cytat: Teodoryk
AutoMapa na Euro 2012

- Obsługa czternastu języków,
- Wizualizacje stadionów
- Aktualna infrastruktura drogowa,
- Nowe serwery AutoMapa Traffic.

Żadnych fotek, brak daty premiery. ;(
Bo premiera już była, to chodzi o AM6.9, a wizualizacje stadionów powalają na kolana  :mrgreen:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Teodoryk

  • **
  • 173
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A696, Samsung I9070, Acer 811 3G
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #206 dnia: Listopad 07, 2011, 14:50:47 »
Bo premiera już była, to chodzi o AM6.9, a wizualizacje stadionów powalają na kolana  :mrgreen:

No rzeczywiście , kawał dobrej roboty !  :E

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #207 dnia: Listopad 07, 2011, 19:53:35 »
Hola, hola...,
ale w "7" będzie pełna wizualizacja "narodowego" z animacją - kiedy dach jest rozsunięty a kiedy schowany!
 :E

*

Offline mif4

  • **
  • 208
  • Sprzęt: SG Advance poprzednio: BLOW Sirrocco. Modecom AX
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #208 dnia: Listopad 07, 2011, 20:46:04 »
ale w "7" będzie pełna wizualizacja "narodowego" z animacją - kiedy dach jest rozsunięty a kiedy schowany!

... i pełna wizualizacja z telerecordingu każdej strzelonej bramki
 :shock:

Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #209 dnia: Listopad 07, 2011, 20:49:51 »
ale w "7" będzie pełna wizualizacja "narodowego" z animacją - kiedy dach jest rozsunięty a kiedy schowany!

... i pełna wizualizacja z telerecordingu każdej strzelonej bramki
 :shock:

I obok przycisku do pompowania budynków będzie przycisk: włącz/wyłącz animację podświetlenia stadionu :D
Dziś zdecydowałem, że nie przedłużam licencji i przechodzę na TomToma jak będzie na Androidzie.
I jakoś czuję się spokojniejszy.