[wydzielony] OT ten sam co zwykle.

  • 134 Odpowiedzi
  • 39462 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kris61

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Clarion MAP 780 AutoMapa5.2.0 MobileMap
[wydzielony] OT ten sam co zwykle.
« dnia: Kwiecień 29, 2012, 13:05:36 »
Powszechna jest opinia o najlepszych mapach Polski w AM. Co do programu, to nie jest już to prawdą. Nie ma idealnego, trochę dostosowania czyni go znośnym.

Co do trasy. Gdyby podać jakąś nietrywialną, to opinie o przebiegu byłyby podzielone. Nie można wszystkich zadowolić. Poza dobraniem ustawień są punkty przez. Ale jak wytrzymałeś tylko do pierwszego skrzyżowania, to faktycznie zmień na papierową. Zdenerwowany kierowca jest zagrożeniem w ruchu.

Tak dla ścisłości, to nie ja tylko eAM wytrzymała do pierwszego zatrzymania i przestała nawigować. Po tym "incydencie" powróciłem" do Clariona choć miałem nadzieję że w niedługim czasie jeden uchwyt zniknie z przedniej szyby auta. Decydując się na zakup Samsunga GSII brałem pod uwagę jego wykorzystanie jako nawigacji samochodowej i dochodzę do wniosku że jeszcze spora droga przed programistami AM. Tak przy okazji (wiem nie ten dział) miałem nadzieję że oprogramowanie na andka powstanie od zera eliminując nawarstwiające się błędy z wAM. Nie jestem jakimś guru informatycznym i swoją wiedzę na temat ponoć słabego i przestarzałego silnika AM mam dzięki temu forum. Nie będę chyba odosobniony w opinii jeżeli powiem że producent powinien prowadząc pracę nad eAM stworzyć program od podstaw a nie przystosowywać istniejący wAM do pracy na androida.

*

PapaD

Odp: [wydzielony] OT ten sam co zwykle.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2012, 14:39:39 »
.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2012, 18:47:28 wysłana przez PapaD »

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [wydzielony] OT ten sam co zwykle.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2012, 15:19:19 »
Program ma kilka warstw.

1. Warstwa pierwsza GUI. Tutaj trzeba pisać pod system. O ile sie orientuję nie istnieją jeszcze międzyplatformowe biblioteki graficzne. Grzechem aAM (iAM nie znam zupełnie) jest oparcie się na przestarzałej koncepcji wAM. Lepiej byłoby napisać od nowa nowoczesne GUI dla robota, a potem przenieść na inne platformy (byłaby sensowna 7 na Windows).

2. Dane czyli mapy są wspólne dla wszystkich wersji.

3. Algorytmy wyznaczania tras też są wspólne. Nie ma żadnego sensu inaczej wyliczać trasy w zależności od platformy.

4. Funkcje dodatkowe również są (powinny) być tożsame. Przecież POI się nie różnią. Również SR, LD są tożsame, choć ich działanie pozostawia wiele do życzenia.

5. Współpraca ze sprzętem. Tutaj są różnice. Inny jest dostęp do zasobów w zależności od platformy. Stałe są zaś błędy. Widać to po ustalaniu sprzętu na którym działa i w jakim zakresie. AQ próbuje za niskopoziomowo ingerować w sprzęt i dostaje po łapach. Inni wykorzystują API systemów i jakoś nie potykają się o odbiornik GPS, czy obciążają sprzęt na maxa.

Podsumowując szkoda, że AQ poszedł drogą na skróty. Już teraz wychodzą one mu bokiem (a właściwie nam - użytkownikom). I co gorsza te błędy będą coraz bardziej doskwierać.

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: [wydzielony] OT ten sam co zwykle.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 29, 2012, 16:23:11 »
@izaw, a po co rozkminka co ma ile warstw i kto za jaką odpowiada ?
Normalnemu użytkownikowi to zwisa... a program jest traktowany jako CAŁOŚĆ.

Tak samo Tobie jako użytkownikowi komputera zapewne zwisa kto dostarczył jakiś tam podzespół do płyty głównej. Jeżeli płyta źle działa, to nie szuka się jakieś małej chińskiej fabryczki, która dostarczyła jakiś tam mały i wadliwy element.
Wini się producenta płyty (czyli tego który dał swoją nazwę i logo.

Tak samo jest z AM.
Za błędy programu.. niezależnie od tego z czego wynikają wini się wydawcę... czyli AQ
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [wydzielony] OT ten sam co zwykle.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 12, 2012, 23:50:52 »
Ale jak mają jednego pracownika, to się nie rozdwoi. aAM nie ma i na razie nawet ptaszki nie ćwierkają o niej. Jak była z mapą historyczną. Nie wiem jak w iAM, ale chyba też aktualnością nie grzeszy.

We wrześniu zobaczymy, co się w AQ urodziło. Albo i nie.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: [wydzielony] OT ten sam co zwykle.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 12, 2012, 23:53:33 »
Ale jak mają jednego pracownika, to się nie rozdwoi. aAM nie ma i na razie nawet ptaszki nie ćwierkają o niej. Jak była z mapą historyczną. Nie wiem jak w iAM, ale chyba też aktualnością nie grzeszy.
Tę siłę kadrową AQ to znasz z doświadczenia, czy wnosisz po jakości produktu ;)?


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [wydzielony] OT ten sam co zwykle.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2012, 00:41:31 »
Po jakości, szybkości wprowadzania nowych usług, reakcji supportu na zgłoszenia, itd.

Nie mam żadnego wglądu w AQ. Jedyny kontakt to przedłużanie subskrypcji i pobieranie AM i aktualizacji danych.

*

Offline SpokoKoko

  • **
  • 220
  • Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen
  • Sprzęt: SE Live (android GB 2.3.4) | HTC HD2
Odp: [wydzielony] OT ten sam co zwykle.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 13, 2012, 07:56:15 »
aAM nie ma i na razie nawet ptaszki nie ćwierkają o niej.
zgadza się i raczej nie zanosi się, żeby to się szybko ukazało. Kilka dni temu pisałem do supportu, że kończy mi się subskrypcja na wAM i że chcę już płacić dalej tylko za wersję androidową, więc spytałem uprzejmie kiedy tak mniej więcej spodziewają się wydania aAM. Dostałem odpowiedź, że nie mają żadnej informacji kiedy to w ogóle będzie oraz na jakich zasadach będzie sprzedawane i żebym był cierpliwy.
Przyznam, że ja dokładnie spodziewałem się takiej odpowiedzi supportu, ponieważ nie trzeba być specjalnie inteligentnym, żeby się zorientować, że mają zakaz informowania o tym produkcie - patrzcie chociażby facebook AM, woda w usta od ponad dwóch miesięcy pomimo bezczelnej notki producenta, że kolejne informacje podadzą wkrótce (pisane to chyba 11 kwietnia) oraz totalna zlewka na zapytania internautów.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2012, 08:00:15 wysłana przez SpokoKoko »
android: aAM 1.4.1 (mapa 1209 PL) ; naviexpert 8.x

*

Offline Miami

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS MyPal A636N SDHC Class6 8GB FAT32 klaster4KB
Odp: [wydzielony] OT ten sam co zwykle.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 13, 2012, 14:04:21 »
Z AutoMapa android jest tak samo jak z autostradą Kraków-Korczowa. Miała być na Euro 2012, a tu ciach kilka dni temu nowy przetarg na odcinek rzeszowski. Producent mógłby odpisać Ci, że będzie na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Polsce, ale nikt nie wie w którym to będzie roku.

Póki co obecnie martwi mnie 8 miesięczna stagnacja wersji 6.10, bo ani to nie wiadomo czy będzie
6.10.1714+ i jest sens zgłaszać kolejne błędy, czy szkoda czasu, bo może będzie przewrócona do góry nogami AutoMapa 7.0
AutoMapa PL/EU 6.27.1(3126), mapa: teraz Polska 2303 6.1491

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: [wydzielony] OT ten sam co zwykle.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 13, 2012, 14:58:02 »
AutoMapa 7.0 - wiara w wydanie nowego poprawnie działającego programu i do tego o mistycznym numerze 7.0 jest tak samo naiwna jak wierzenia i oczekiwanie na mesjasza. Tu teraz powinna być wpisana deklaracja o tym że nie miałem zamiaru obrazić uczuć wyznawców automapy z nr 7 oraz innych wyznań wierzących w mesjasza, nie będzie takiej deklaracji bo dla mnie jedni i drudzy są tak samo naiwni, o czekających na aam nie wspominam.

*

ratajczyk

Odp: [wydzielony] OT ten sam co zwykle.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 13, 2012, 21:47:10 »
w zwiazku z kryzysem pewnie ten projekt sie rypnie. przemial informatykow w akuracie (nie wiem jak teraz) tez byl niezly.

*

Offline inek1

  • *
  • 69
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin/ MIO A701/HTC Diamond/Lark 7/Blow 7
Odp: [wydzielony] OT ten sam co zwykle.
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 13, 2012, 21:57:52 »
Ludzie, po co Wam nowa 7. TomTom i IGO od lat są takie same i jest oki. Lepiej niech rozwijają to, co jest i usuwają błędy. Na razie 6.10 jest jedną z lepszych i dlatego macie problem, bo nie ma, na co narzekać.
Miłego dnia :)

*

Offline starstruck

  • ***
  • 261
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [wydzielony] OT ten sam co zwykle.
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 13, 2012, 22:17:00 »
Święta racja! Wszyscy myślą, że nowa wersja będzie kosmiczna. I może tak być. Cały program będzie tak wywrócony, że powstanie 30 nowych wątków pt. A jak ustawić żeby było tak jak poprzednio?

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: [wydzielony] OT ten sam co zwykle.
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 14, 2012, 14:40:25 »
Święta racja! Wszyscy myślą, że nowa wersja będzie kosmiczna. I może tak być. Cały program będzie tak wywrócony, że powstanie 30 nowych wątków pt. A jak ustawić żeby było tak jak poprzednio?
Ona nie musi być kosmiczna. Wystarczy, że uciągną je urządzenia z WM bez opóźnień, gubienia sygnału czy komunikatów na 20 sekund przed lub po czasie.. To jeśli chodzi o program. Natomiast jeśli chodzi o mapy Polski - i tak będą najlepsze, niemniej usiane błędami. Zapowiedź AQ sugerująca możliwość ustawiania kierunkowości ulic czy większych możliwości edytowania ich dałaby megasukces lub megaporażkę. Kwestia moderacji się kłania. Routing natomiast ewidentnie wymaga poprawek i nie ma że boli.. Jak się ma szczątkowe dane o wątpliwej jakości to się nie robi z nich prawdy objawionej. Czas wrócić do kategoryzacji na mniej uczęszczanych drogach i tyle. A/S/DK mają szanse na solidny SR/LD, ale tylko po "rewolucji xp" czyli pośredniej legalizacji piratów i udostępnieniu im pobierania i przekazywania danych na serwery AQ. Propozycję jak to zrobić na forum podawałem. Inaczej źródeł będzie ubywać, legalnych użytkowników również, a piratów w następnej kolejności również i w taki sposób AQ zakończy swą działalność.

*

Smerfik

Odp: [wydzielony] OT ten sam co zwykle.
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 14, 2012, 15:09:04 »
A/S/DK mają szanse na solidny SR/LD, ale tylko po "rewolucji xp" czyli pośredniej legalizacji piratów i udostępnieniu im pobierania i przekazywania danych na serwery AQ.
Aż takiej rewolucji, raczej się nie spodziewaj :D.
Na chwilę obecną AQ idzie wręcz w odwrotnym kierunku. Jeszcze nie tak dawno, każdy mógł zgłaszać propozycje do map poprzez Targeo i nikt mu w zęby nie zaglądał. W tej chwili nawet ten sposób pozyskiwania wskazówek o babolach mapowych, czy propozycji zmian, został "przykrócony" - wymagane jest podanie adresu mail. Ktoś powie, że można podać byle jaki. Niby można. Jednak uważam, że jest to kolejny strzał AQ, wymierzony we własne kolano.
Zakładając nawet, że ktoś im "zwędził" statek, powinni chociaż trochę czuć się usatysfakcjonowani faktem, że skarby trafiają do ich portu :proud:
Czy odcinanie dostępu do aktualizacji danych SR po terminie ważności subskrypcji i uniemożliwieniu ich programowego wyłączenia mocno historycznych z tą chwilą danych traffikowych, jest fer w stosunku do legalnie korzystających z ich programu po wygaśnięciu subskrypcji? Przecież nadal są legalnymi posiadaczami AM. :proud:
Czy AQ nas poinformowało, że po wygaśnięciu subskrypcji, w przypadku jej nieprzedłużenia, możemy się "cmoknąć"  :O~ w kwestii aktualizacji SR :D
Więc niech się nie dziwią, że ludzie wychodzą z założenia - "jak Kuba ... "
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2012, 15:40:11 wysłana przez Smerfik »

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: [wydzielony] OT ten sam co zwykle.
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 14, 2012, 16:08:05 »
A/S/DK mają szanse na solidny SR/LD, ale tylko po "rewolucji xp" czyli pośredniej legalizacji piratów i udostępnieniu im pobierania i przekazywania danych na serwery AQ.
Aż takiej rewolucji, raczej się nie spodziewaj :D.(...)
Jedyna rewolucja, której się spodziewam to upadek AQ i przejęcie marki przez światowego giganta ;) Największą wartością AM są jej  mapy PL. Silnik nie daje rady z mnogością ustawień i funkcji AM.
ps. Próbowałem się przeprosić z TT Via125 - nie dałem rady po kilku jazdach... NE i Java poczekają na kolejną chwilę zwątpienia w AM.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2012, 16:10:09 wysłana przez pR0SiAczek »

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: [wydzielony] OT ten sam co zwykle.
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 14, 2012, 18:39:49 »
Jedyna rewolucja, której się spodziewam to upadek AQ i przejęcie marki przez światowego giganta ;) Największą wartością AM są jej  mapy PL.
no jest to możliwe
technologicznie nie mają się co ścigać... więc dobrym wyjściem biznesowym jest sprzedanie firmy

takie TT kupi AQ
a oni będą wyrobnikiem map

i wszyscy będą szczęśliwi  :mrgreen:
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [wydzielony] OT ten sam co zwykle.
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 14, 2012, 22:35:58 »
Jak ktoś kupi AQ, to weźmie mapy dla swojego programu, a AM..., no cóż sztandar wyprowadzić, do kosza marsz.

*

Offline inek1

  • *
  • 69
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin/ MIO A701/HTC Diamond/Lark 7/Blow 7
Odp: [wydzielony] OT ten sam co zwykle.
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 15, 2012, 00:41:26 »
Jak ktoś kupi AQ, to weźmie mapy dla swojego programu, a AM..., no cóż sztandar wyprowadzić, do kosza marsz.
Bzzzzdury piszecie tyko po co  :)
Miłego dnia :)

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [wydzielony] OT ten sam co zwykle.
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 15, 2012, 01:08:32 »
Za ty same ponadczasowe refleksje.

Naprawdę uważasz, że jak ktoś kupi AQ, to będzie rozwijał AM? A może uważasz, że AQ jest niesprzedawalna, albo to ona wykupi np. TomTom'a. Takie są czasy, że mali padają łupem większych. A ci więksi mogą połakomić się na mapy. Może nie dzisiaj, może nie jutro, ale wkrótce nie nie jest to wykluczone.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: [wydzielony] OT ten sam co zwykle.
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 15, 2012, 01:09:26 »
aAM nie ma i na razie nawet ptaszki nie ćwierkają o niej.
Nie to, żebym się podniecał zbytnio... ;)
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: [wydzielony] OT ten sam co zwykle.
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 15, 2012, 12:00:39 »
Jak ktoś kupi AQ, to weźmie mapy dla swojego programu, a AM..., no cóż sztandar wyprowadzić, do kosza marsz.
Bzzzzdury piszecie tyko po co  :)
bo takie są prawa biznesu...
że jak nie masz szans na wygranie z dużym to lepiej sprzedać biznes w odpowiednim momencie
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

Odp: [wydzielony] OT ten sam co zwykle.
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 15, 2012, 12:22:15 »
Dokładnie  :ok:
Akuku sam się dołuje na swoje życzenie: zawładnięcie Miplo i spieprze... jego idei ( pokażcie mi drugi program, gdzie jest odgórnie kategoria panienki  :S ), brak możliwości wyłączenia SR, brak licencji na Androida i porażająca licencja ( ewenement w AppStore ). Sama dokładność map nie wystarczy aby się męczyć z tym programem. Na szczęście są inne  :mrgreen:fora, gdzie można się od razu dowiedzieć jak po wyłączać te ich bzdety. Niemniej jednak, AM dla mnie odeszła do lamusa !  Na Androidzie jest CoPilot i MM, a na iPadzie: TT i MM i wszystko działa. Działa wiecznie dodam  :) AM niech się buja, została tylko na kilku w WM i WCE, oczywiście bez aktualizacji bo nie będę wspierał takiej firmy.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: [wydzielony] OT ten sam co zwykle.
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 15, 2012, 14:00:01 »
Cytat: Sygma
bo takie są prawa biznesu...
Znawcom praw biznesu przypominam, że mapy są własnością spółki Geosystems, a nie Aquratu.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: [wydzielony] OT ten sam co zwykle.
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 15, 2012, 17:25:17 »
Cytat: Sygma
bo takie są prawa biznesu...
Znawcom praw biznesu przypominam, że mapy są własnością spółki Geosystems, a nie Aquratu.
czyli sukces programu AM to nie jest zasługa AQ...
tylko w głównej mierze firmy Geosystem
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [wydzielony] OT ten sam co zwykle.
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 15, 2012, 17:27:14 »
@nocnyMarek
Ale AQ ma wyłączność. Przy zakupie AQ wszelkie prawa przechodzą na nabywcę. A chyba nie sądzisz, że może być inny powód zakupu niż mapy.

@ochkarol
Pożyjemy zobaczymy. Czy, kiedy, jakiej jakości, stabilności. No i za jaką cenę. Chciałbym dobrej aAM, ale historia nie napawa optymizmem.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: [wydzielony] OT ten sam co zwykle.
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 15, 2012, 18:54:47 »
@nocnyMarek
Ale AQ ma wyłączność. Przy zakupie AQ wszelkie prawa przechodzą na nabywcę...
Ty oczywiście dokładnie znasz umową wiążacą te dwie firmy wraz z wszystkimi klauzulami,
skoro z taką pewnościa sie wypowiadasz w tym temacie ...
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: [wydzielony] OT ten sam co zwykle.
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 15, 2012, 19:10:09 »
@nocnyMarek
Ale AQ ma wyłączność. Przy zakupie AQ wszelkie prawa przechodzą na nabywcę...
Ty oczywiście dokładnie znasz umową wiążacą te dwie firmy wraz z wszystkimi klauzulami,
skoro z taką pewnościa sie wypowiadasz w tym temacie ...
no to nasz kochany i bezstronny moderatorze zdradź nam tą wiedzę
bo zapewne ją posiadasz....

Na chwile obecną wynika z tego co napisałeś, że...
firma AQ zrobiła tylko średniej jakości panel o nazwie AM do obsługi map robionych przez firmę Geosystem.
Targnięta sukcesem panelu zwanego AM, firma zapragnęła dorównać do najlepszych... no i stworzyła coś na miarę swojej wielkości i możliwości.... system LD i SR

dobrze to odczytuję?
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: [wydzielony] OT ten sam co zwykle.
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 15, 2012, 19:30:37 »
Masz rację jak zwykle  :E może powinieneś pisać powieści z dreszczykiem? :mrgreen:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [wydzielony] OT ten sam co zwykle.
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 15, 2012, 19:35:23 »
Gdyby nie było takiego zastrzeżenia to Geosystems już dawno za grubą forsą sprzedawałby swoje mapy innym. Tak robią inni producenci i nie narzekają. Chyba że AQ płaci takie zaporowe stawki. Wierzysz w to? Zresztą już kiedyś na tym forum ktoś o tym wspominał i nie protestowałeś. Teraz Cię to parzy?