wersja 6.9b wydana !

  • 251 Odpowiedzi
  • 79668 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

pliers

Odp: wersja 6.9b wydana !
« Odpowiedź #240 dnia: Grudzień 16, 2011, 14:36:44 »
Kiedy można spodziewać się pierwszego po nowym roku uaktualnienia map?
Są szanse ze jeszcze przed koncem roku.

:-)

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: wersja 6.9b wydana !
« Odpowiedź #241 dnia: Grudzień 16, 2011, 14:45:35 »
Kiedy można spodziewać się pierwszego po nowym roku uaktualnienia map?
Są szanse ze jeszcze przed koncem roku.
:-)
nie ma lipy :mrgreen:

*

Offline rgr

  • *****
  • 1045
Odp: wersja 6.9b wydana !
« Odpowiedź #242 dnia: Grudzień 16, 2011, 17:12:47 »
A nie jest tak, że z czasem występuje co raz więcej szumu radiowego i sygnał GPS się gubi? (...)
Ze znanych i używanych w moim przypadku nawigacji ( wyszczególnione w podpisie), na różnych sprzętach, niestety tylko AM ma problem z okresowym gubieniem sygnału, tak więc coś jest nie dograne do końca.

A próbował ktoś z was (którym AM gubi sygnał), maksymalnie odciążyć procesor?
Czyli:
1. skopiowanie AM na HDD, format karty, ponowne wrzucenie na kartę (lub defrag karty)
2. wyłączenie ostrzeżeń oraz pokazywanie POI
3. maks. uproszczenie grafiki (wył. obrysów dróg itp.)

Że pomaga odciążenie przez wyłączenie LD to już wiemy :).

PS. Ja wciąż upieram się, że powodem jest obciążenie systemu, wskutek czego AM gubi sygnał z portu. Ale nie mam nic na podparcie tezy.
Co prawda można byłoby to łatwo zdiagnozować, gdyby AM logowała do pliku odczyty z portu, ale chyba nikt w Aquracie nie jest tym zainteresowany. Albo to wiedzą.
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: wersja 6.9b wydana !
« Odpowiedź #243 dnia: Grudzień 16, 2011, 17:20:56 »
ja nie tak dawno temu używałem AM na chyba maź odciążeniu i też gubiła sygnał
każda nowa aktualizacja czy nowa wersja to format karty i archiwizowanie tylko moich ulubionych punktów
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Offline mif4

  • **
  • 208
  • Sprzęt: SG Advance poprzednio: BLOW Sirrocco. Modecom AX
Odp: wersja 6.9b wydana !
« Odpowiedź #244 dnia: Grudzień 16, 2011, 22:37:08 »
każda nowa aktualizacja czy nowa wersja to format karty i archiwizowanie tylko moich ulubionych punktów
Każde wyłączenie urządzenia bez zamknięcia AM powoduje przy ponownym otwarciu brak fix'a i nawigacja stoi w miejscu wyłączenia.
Po:
Menu > GPS > wyłącz GPS ... i zaraz po tym... Menu > GPS > włącz GPS
fix złapany natychmiast i nawigacja prowadzi bez zakłóceń :)
Komputer gubi odległość i czas przejechany w czasie operacji wyłączania i włączania gps'a

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: wersja 6.9b wydana !
« Odpowiedź #245 dnia: Grudzień 16, 2011, 22:43:58 »
Każde wyłączenie urządzenia bez zamknięcia AM powoduje przy ponownym otwarciu brak fix'a i nawigacja stoi w miejscu wyłączenia.

Nie potwierdzam. Sporadycznie zamykam AM, często dwa-trzy dni nie zamykam programu a kazdego dnia minimum 4-5 razy usypiam MX2. Za każdym razem działa w kilka sekund po ponownym uruchomieniu.



Natomiast ta wersja znowu ma częste problemy z zapamiętywaniem już zaliczonych punktów 'przez' właśnie po uśpieniu urządzenia.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2011, 22:53:04 wysłana przez Dolek »

*

Offline mif4

  • **
  • 208
  • Sprzęt: SG Advance poprzednio: BLOW Sirrocco. Modecom AX
Odp: wersja 6.9b wydana !
« Odpowiedź #246 dnia: Grudzień 16, 2011, 23:02:14 »
Nie potwierdzam. Sporadycznie zamykam AM, często dwa-trzy dni nie zamykam programu a kazdego dnia minimum 4-5 razy usypiam MX2. Za każdym razem działa w kilka sekund po ponownym uruchomieniu.
Uściślając:
Przy usypianiu, a nie wyłączaniu jest ok.
Przy wyłączeniu, gdy nie ma wyznaczonej trasy, jest ok.
Problem z ze stagnacją nawigacji występuje, gdy wyłączę i włączę Blow'a w trakcie wyznaczonej trasy, np, na postoju.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: wersja 6.9b wydana !
« Odpowiedź #247 dnia: Grudzień 17, 2011, 09:09:53 »
Ok. Przetestuje. Ale rzeczywiście ja zawsze usypiam navi i chyba nigdy jej nie wyłączałem  :mrgreen:

*

Offline Devonish

  • *
  • 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy SII, Modecom MX3 HD Freeway
Odp: wersja 6.9b wydana !
« Odpowiedź #248 dnia: Grudzień 17, 2011, 12:19:24 »
A nie jest tak, że z czasem występuje co raz więcej szumu radiowego i sygnał GPS się gubi? (...)
Ze znanych i używanych w moim przypadku nawigacji ( wyszczególnione w podpisie), na różnych sprzętach, niestety tylko AM ma problem z okresowym gubieniem sygnału, tak więc coś jest nie dograne do końca.

A próbował ktoś z was (którym AM gubi sygnał), maksymalnie odciążyć procesor?
Czyli:
1. skopiowanie AM na HDD, format karty, ponowne wrzucenie na kartę (lub defrag karty)
2. wyłączenie ostrzeżeń oraz pokazywanie POI
3. maks. uproszczenie grafiki (wył. obrysów dróg itp.)

Że pomaga odciążenie przez wyłączenie LD to już wiemy :).

PS. Ja wciąż upieram się, że powodem jest obciążenie systemu, wskutek czego AM gubi sygnał z portu. Ale nie mam nic na podparcie tezy.
Co prawda można byłoby to łatwo zdiagnozować, gdyby AM logowała do pliku odczyty z portu, ale chyba nikt w Aquracie nie jest tym zainteresowany. Albo to wiedzą.

Panowie, pamięci typu flash nie defragmentuje się.

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: wersja 6.9b wydana !
« Odpowiedź #249 dnia: Grudzień 17, 2011, 13:58:31 »
...zdziwił byś się ...
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: wersja 6.9b wydana !
« Odpowiedź #250 dnia: Grudzień 17, 2011, 16:03:54 »
Uściślając:
Przy usypianiu, a nie wyłączaniu jest ok.
Przy wyłączeniu, gdy nie ma wyznaczonej trasy, jest ok.
Problem z ze stagnacją nawigacji występuje, gdy wyłączę i włączę Blow'a w trakcie wyznaczonej trasy, np, na postoju.

Przetestowałem przed chwilą jeżdżąc chwilę po Warszawie.
Zarówno po uśpieniu jak i po wyłączeniu urządzenia w ciągu kilku sekund po włączenia navi działa. Zarówno w trybie nawigowania jak i bez wyznaczonej trasy.



Natomiast zauważyłem coś innego. Wcześniej już pisałem że wersja 6.9 po uśpieniu nie pamięta że zaliczyliśmy już punkt 'przez' i każe mi do niego znowu wracać.
Po wyłączeniu i włączeniu urządzenia już pamięta o tym zaliczonym punkcie  :O

Ale to jeszcze nie wszystko. Wyłączam i włączam urządzenie - pamięta o zaliczonym punkcie 'przez', za moment usypiam navi i wybudzam i już każe mi jechać ponownie do punktu 'przez'  :-| :-| :-|

Czyli, wyznaczyłem trasę z Powstańców Śląskich przez AL. JP2 a koniec na ul. Modlińskiej. Minąłem punkt 'przez' na JP2 i zatrzymałem się w Arkadii. Urządzenie wyłączyłem. Po godzinie włączyłem navi i zaczęło mnie ładnie prowadzić na ul. Modlińską. Zatrzymałem się po drodze na stacji benzynowej i uśpiłem urządzenie. Po włączeniu kazało mi się wracać na Al. JP2  :S

*

Offline rgr

  • *****
  • 1045
Odp: wersja 6.9b wydana !
« Odpowiedź #251 dnia: Grudzień 17, 2011, 17:51:19 »
Natomiast zauważyłem coś innego. Wcześniej już pisałem że wersja 6.9 po uśpieniu nie pamięta że zaliczyliśmy już punkt 'przez' i każe mi do niego znowu wracać.
Po wyłączeniu i włączeniu urządzenia już pamięta o tym zaliczonym punkcie  :O

Ale to jeszcze nie wszystko. Wyłączam i włączam urządzenie - pamięta o zaliczonym punkcie 'przez', za moment usypiam navi i wybudzam i już każe mi jechać ponownie do punktu 'przez'  :| :| :|

Czyli, wyznaczyłem trasę z Powstańców Śląskich przez AL. JP2 a koniec na ul. Modlińskiej. Minąłem punkt 'przez' na JP2 i zatrzymałem się w Arkadii. Urządzenie wyłączyłem. Po godzinie włączyłem navi i zaczęło mnie ładnie prowadzić na ul. Modlińską. Zatrzymałem się po drodze na stacji benzynowej i uśpiłem urządzenie. Po włączeniu kazało mi się wracać na Al. JP2  :S
Z przykrością potwierdzam takie zachowanie.
To nie tablica ogłoszeń !