Witam kolegów, wgrałem wreszcie AM 6.10 i chciałem się podzielić informacjami w jaki głupi i nie przemyślany sposób AM wyznacza trasy, nie wierzyłem że tak można wyliczyć trasę do momentu kiedy sam tego nie doświadczyłem.
Trasa Sanok - Rzeszów , pobrane tylko z Miplo POI , w ustawieniach pomijanie dróg gruntowych utwardzonych, wyłączone AM Trafic LD SR i inne badziewia.. Jadę sobie i przed miejscowością Boguchwała , widzę że mam manewr skrętu w prawo a nie jazdy główna drogą krajówka „9” i pcha mnie na takie łąki które są przed ta Boguchwałą (jeśli to ktoś będzie czytał a zna drogę to na taki zespół szklarni które są na tych łąkach) po czym każe mi wyjechać za jakieś 2,5 km dalej (droga przez łąki i uliczki Boguchwały ,kręte i wąskie) w Boguchwale ale mniej więcej na środku tej miejscowości i włączyć się do ruchu dalej na „9” .Typ trasy to łatwa, myślałem że się AM coś pomieszało ale nie- kasuje trasę wyznaczam „szybką” to samo, wyznaczam „optymalną „– to samo, „bezpieczna” to samo dopiero trasa „krótka” poprowadziła główną drogą „9” .
Także sumując to , to osoba która nie zna drogi a zadaje się na usługi AM to może wyjechać na takich manowcach że hej. To czysta głupota kazać zjechać komuś na 2,5 km można powiedzieć polną drogę żeby za chwilę kazać znowu wjechać na główną., to szok., nie wiem jaki jest algorytm wyznaczania tych tras ale jest po niżej krytyki, co nowsze wydanie to z wszystkim gorzej.