AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112

  • 381 Odpowiedzi
  • 155721 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #240 dnia: Styczeń 12, 2012, 10:58:05 »
Potwierdzam. Strona 'miplo' też leży.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2012, 11:01:54 wysłana przez JD-MM »

*

Offline statler

  • **
  • 209
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto G6 Plus
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #241 dnia: Styczeń 12, 2012, 11:19:53 »
Nigdy wcześniej (AM używam od 2,5 roku) nie miałem problemu z sygnałem GPS i łapaniem fixa. W wersji 6.10 już kilkukrotnie zdarzyła mi się utrata sygnału GPS, czasami wskaźnik prowadzi po polach :shock: i poprawę przynosi jedynie wył./wł. programu. Fabryczne Mireo oraz Ovi Maps na E52 nie mają żadnych takich problemów.
Do supportu poszło zgłoszenie, ale poza standardowym formatem karty i reinstalacją (co zrobiłem wcześniej sam) nic nie poradzili sugerując problem ze sprzętem (mimo uwagi, że Mireo pracuje poprawnie  :-|). Od kilku dni dla testu jeżdżę na 6.9 i problemu nie ma  :), ale co ja się będę z koniem kopał...  :-|

Dodatkowo potwierdzam problemy wymienione przez jerzu:
1. Często pojawia się komunikat "Jesteś poza trasą", a kursor jest jak najbardziej na trasie, i do tego jest ostrzeganie o POI.
2. Ostrzega o FR które dawno zostały za mną, w rzeczywistości, i w AM.

 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2012, 14:59:40 wysłana przez statler »

*

PapaD

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #242 dnia: Styczeń 12, 2012, 13:26:49 »
Do supportu poszło zgłoszenie, ale poza standardowym formatem karty i reinstalacją (co zrobiłem wcześniej sam) nic nie poradzili sugerując problem ze sprzętem (mimo uwagi, że Mireo pracuje poprawnie  :-|). Od kilku dni jeżdżę na 6.9 i problemu nie ma  :), ale co ja się będę z koniem kopał...  :-|
Przy takim poziomie programistów jacy piszą ten program uważam, że najlepszym rozwiązaniem dla wyeliminowania problemów byłoby gdyby AM była sprzedawana tylko z dedykowanym urządzeniem. Troszkę łatwiej im będzie zapewne ogarniać ajfony, bo tam nie ma przecież gotowanych romów, a i inne parametry sprzętowe raczej są te same. Pamiętamy przecież jak wyszła pierwsza wersja na ajfona to przeklinali generalnie wszyscy i nad tym łatwiej zapanować producentowi, a przy windowsach przy różnych sprzętach, to czytamy, że u jednego działa, u innego nie działa, u trzeciego raz działa raz nie działa . I weź to teraz opanuj. Choć z drugiej strony nie rozumiem, że taki tom tom działa stabilnie, aż do znudzenia na każdym urządzeniu z windowsem i tu generalnie nie ma problemów stabilności aplikacji , skakania kursora itd. Chyba jednak rozumiem, odpowiedzią jest najprawdopodobniej pocżątek mojego posta, bo nic innego nie przyszło mi do głowy :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2012, 13:30:17 wysłana przez PapaD »

*

Offline qset

  • 45
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #243 dnia: Styczeń 12, 2012, 13:31:02 »
czy u was tez na kompie jak sie zainstaluje automape i chce sie powiekrzyc skale mapy + , - kreci sie scrollem w myszce to działa odwrotnie niz w starszych wersjach ?

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #244 dnia: Styczeń 12, 2012, 14:54:10 »
Tak. Niestety.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #245 dnia: Styczeń 12, 2012, 17:23:03 »
czy u was tez na kompie jak sie zainstaluje automape i chce sie powiekrzyc skale mapy + , - kreci sie scrollem w myszce to działa odwrotnie niz w starszych wersjach ?

To pewnie dobroczynny wpływ wersji na iphone'a: http://applefobia.blox.pl/2011/07/Scroll-different.html ;).


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

PapaD

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #246 dnia: Styczeń 12, 2012, 17:38:19 »
Koledzy jak tu miło się zrobiło na forum od jakiegoś czasu, czy wy też to zauważacie jak ja ? :P

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #247 dnia: Styczeń 12, 2012, 18:32:49 »
Czy Wy użytkownicy Automapy (ja przestanę nim być za 5 dni kiedy wygaśnie mi licencja) naprawdę nie dostrzegacie komizmu tego wszystkiego? Kupiłeś program za ileśset złotych, płacisz ileś lat za aktualizację i masz se "pokombinować z pamięcią" żeby działał? To tak jakby ktoś sprzedał ci rower bez kół, żebyś sobie je skombinował gdzie indziej i zaczął jeździć. Każdy nowy wątek poświęcony kolejnej wersji AM to zbieranina kilkuset postów opisujących błędy, a AM ma to w czterech literach serwując nam kolejne rodzaje tras, traffiki, przemeblowane menu itp. Nie nuży Was to, mając świadomość, że płacicie za to swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi będąc jednocześnie darmowym beta-testerami?

ciężko ując to lepiej.. i nie używając do tego słów powszechnie uważanych za obraźliwe  :wink:

Trochę to zaczyna przypominać masochizm..
Kupujemy program by mieć z nim problemy i ciągle coś w nim zmieniać ustawiać... i chwalić się wszystkim jakie błędy są znalezione.
A wszystko to oczywiście w miłej atmosferze i lepkich oparach marketingowego absurdu o "wyższości i najlepszości oprogramowania AM"  :mrgreen:
umiejętnie podtrzymywanych przez osoby związane z AQ

.. ale miło czyta się ten temat dobrze okraszony wynurzeniami i przeżyciami bohaterów, którzy testują program od ładnych miesięcy na tym samym prostym odcinku  :ok:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2012, 18:36:35 wysłana przez Sygma »
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #248 dnia: Styczeń 12, 2012, 18:43:56 »
Wy użytkownicy Automapy (ja przestanę nim być za 5 dni kiedy wygaśnie mi licencja) ..............
Mylisz się kolego :P  ża 5 dni to Ty stracisz prawo do aktualizacji a licencję masz ważną do śmierci (Twojej lub urządzenia :E )  Użytkownikiem przestaniesz być jak Ty o tym zdecydujesz - za dwa lata, za trzy  :-|  albo nawet zaraz  :ok: co w końcu stracisz ? Nowej aktualizacji przez 5 dni nie będzie a to co jest to działa sam wiesz jak  :P Po co się męczysz :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2012, 19:01:12 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #249 dnia: Styczeń 12, 2012, 19:28:00 »
Taki poranny news od automapy. Czy też macie takie "coś"

Miałem napisać dziś trzeci odcinek moich przygód z AM, ale mnie ubiegłeś. Tak, dzisiaj miałem coś takiego kilka razy.

P.S. Poległem przy instalacji AM na Nokii 500. Pomoże mi ktoś?
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #250 dnia: Styczeń 12, 2012, 19:54:45 »
Wy użytkownicy Automapy (ja przestanę nim być za 5 dni kiedy wygaśnie mi licencja) ..............
Mylisz się kolego :P  ża 5 dni to Ty stracisz prawo do aktualizacji a licencję masz ważną do śmierci (Twojej lub urządzenia :E )  Użytkownikiem przestaniesz być jak Ty o tym zdecydujesz - za dwa lata, za trzy  :-|  albo nawet zaraz  :ok: co w końcu stracisz ? Nowej aktualizacji przez 5 dni nie będzie a to co jest to działa sam wiesz jak  :P Po co się męczysz :)
Oczywiście masz rację. Ale póki płaciłem za AM to żal mi było kupować inną nawi, bo nie lubię płacić 2 razy za to samo. Nie jestem kurierem ani zawodowym kierowcą, który robi dziennie 500km, więc wolę swoje pieniądze wydawać na inne rzeczy czy też programy, a nie kolekcjonować nawigacje, żeby ładnie wyglądały w podpisie ;) Teraz po wygaśnięcie licencji z lekkim sercem zabiorę się za testowanie wszystkich dostępnych triali na Androidzie, a jest tego sporo (póki co świetne wrażenie robi Sygic).

*

Offline Radef

  • *
  • 76
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #251 dnia: Styczeń 12, 2012, 19:59:45 »
Koledzy, czytam od kilku dni ten wątek, i AM to chyba pierwszy program (na małe czy duże urządzenie), którego boję się zaktualizować. Nigdy takiej sytuacji nie miałem - znam się trochę na tym i strachliwy nie jestem  :grin:.

Boję się gdyż nie jestem pewien, czy po tej zmianie będę miał lepszy program (mapy) czy koszmar na drodze. To jakiś obłęd...... A już na pewno nie zaktualizuję programu na urządzeniach moich pracowników - nowsze mapy nie zrekompensują problemów na drodze o których tyle piszecie.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #252 dnia: Styczeń 12, 2012, 20:32:07 »
Ale co za problem  :ohreally:  Robisz backup  instalujesz nową wersję i jak będzie "nie halo" to parę chwil i masz poprzednią z powrotem . Można nawet zrobić tak żeby były obie wersje naraz coby w trasie można było przełączyć  B)
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #253 dnia: Styczeń 12, 2012, 20:45:38 »
....Boję się gdyż nie jestem pewien, czy po tej zmianie będę miał lepszy program (mapy) czy koszmar na drodze. To jakiś obłęd....
Wg mnie nie przekonasz się dopóki sam nie sprawdzisz. Ja na GC5066FMBT nie wiedzę żadnej różnicy w działaniu między tą wersją, a poprzednimi.

*

Offline jerr

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten X800, AutoMapa ver.  6.1
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #254 dnia: Styczeń 12, 2012, 21:54:56 »
Witam,

Zrobiłem aktualizację AM z wersji 6.7 do 6.10 i nie mogę znaleźć opcji wyłączenia budynków 3D. Jeżdzę z AM głównie po mieście i budynki zasłaniają na ekranie trasę - dramat.
Mam nadzieję że producent oprogramowanie nie uszczęśliwa użytkowników na siłę. Czy ktoś może zna sposób pozbycia się tego "udogodnienia"?

pozdrawiam,
jerr
jerr

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #255 dnia: Styczeń 12, 2012, 22:07:21 »
Przytrzymaj dłużej '3D' i Ci się z prawej 'pompka' włączy.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #256 dnia: Styczeń 12, 2012, 22:12:54 »
Cytat: jerr
Zrobiłem aktualizację AM z wersji 6.7 do 6.10 i nie mogę znaleźć opcji wyłączenia budynków 3D. Jeżdzę z AM głównie po mieście i budynki zasłaniają na ekranie trasę - dramat.

Tak, to dramat ... zwłaszcza, że w obu wersjach wyłącza sie je identycznie.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

PapaD

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #257 dnia: Styczeń 12, 2012, 22:51:38 »
pewnie sobie kolega jerr wyłączył widok między innymi tego przycisku już dawno i zapomniał o tym. Nie zdziwie się, jeżeli zapyta gdzie ten przycisk 3D, bo u niego go nie ma :)

*

Dżeju

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #258 dnia: Styczeń 13, 2012, 08:24:25 »
(...) a nie kolekcjonować nawigacje, żeby ładnie wyglądały w podpisie ;) (...)
Eee, to tylko hobby  :wink: Jak każde inne, czyli zbocze....  :wink:
Odnośnie AM, to jak już ktoś wspomniał, wersja 5.5.3 była ostatnią "super de Lux", żadnych SR-ów, LD-ów, itp. podobnych śmieci i działa niezawodnie, czego niestety nie można powiedzieć o obecnej wersji  :(  Teraz AM, to już tylko jako hobby, a nie porogram do nawigacji.

*

Offline Darkph

  • ***
  • 493
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #259 dnia: Styczeń 13, 2012, 08:58:00 »
Kupujemy program by mieć z nim problemy i ciągle coś w nim zmieniać ustawiać... i chwalić się wszystkim jakie błędy są znalezione.
A wszystko to oczywiście w miłej atmosferze i lepkich oparach marketingowego absurdu o "wyższości i najlepszości oprogramowania AM"  :mrgreen:
Ale musicie przyznać że bardzo miło czyta się posty w tym dziale.
Zwłaszcza jak jeździ się na innym programie nawigacyjnym , który jest nudny aż boli ( czytaj: po prostu działa  :mrgreen: )
Pozdrowienia ...

*

Offline tesbor

  • **
  • 242
  • Sprzęt: Galaxy sIII + Galaxy Note II
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #260 dnia: Styczeń 13, 2012, 09:01:33 »
dzisiaj z rana zaliczylem kolejna zwieche AM po ok. 3 km jazdy - komunikaty.
- "Brak danych GPS"
-  zwiecha AM
- proba wylaczenia AM i komunikat:
- "The parameter is incorrect"
- AM nie reaguje, przy probie wylaczenia "taskiem" kilkukrotnie wyswietla sie okno "The paramet..." AM nie reaguje.
- po ok. 5 min AM zamyka sie.
- ponowne uruchomienie AM, dojechalem do celu bez "niespodzianek"

*

Offline statler

  • **
  • 209
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto G6 Plus
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #261 dnia: Styczeń 13, 2012, 11:02:12 »
Boję się gdyż nie jestem pewien, czy po tej zmianie będę miał lepszy program (mapy) czy koszmar na drodze.
Tego się nie dowiesz, jeśli nie zaktualizujesz  :E. Czytam to forum od początku mojej przygody z AM zauważyłem, że te same problemy z programem nie zawsze powtarzają się na tych samych, czy podobnych urządzeniach.
Wielokrotnie się zdarzało, że zastanawiałem się skąd userzy mają takie czy inne problemy, skoro ja na takim samym urządzeniu, czy systemie operacyjnym nie mam uwag  :O :shock:
Kilka postów wyżej opisałem swój pierwszy duży problem z AM od początku użytkowania, a kolega JD-MM używający takiego samego modelu jak ja, pisze
....Boję się gdyż nie jestem pewien, czy po tej zmianie będę miał lepszy program (mapy) czy koszmar na drodze. To jakiś obłęd....
Wg mnie nie przekonasz się dopóki sam nie sprawdzisz. Ja na GC5066FMBT nie wiedzę żadnej różnicy w działaniu między tą wersją, a poprzednimi.
że nie ma żadnego problemu.

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #262 dnia: Styczeń 13, 2012, 13:53:48 »
Boję się gdyż nie jestem pewien, czy po tej zmianie będę miał lepszy program (mapy) czy koszmar na drodze.
Jest takie powiedzenie wśród informatyków: tylko twardziele nie robią backup'ów
parafrazując...
Jest takie powiedzenie wśród używających nawigacji: tylko twardziele używają nowej AutoMapy


 :E
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #263 dnia: Styczeń 13, 2012, 14:19:01 »
....Kilka postów wyżej opisałem swój pierwszy duży problem z AM od początku użytkowania, a kolega JD-MM używający takiego samego modelu jak ja, pisze......że nie ma żadnego problemu.
Co mam zrobić jak tak jest  :shock:, właśnie wróciłem z 200 km trasy i nic się nie sypie.

Moje ustawienia:
GPS - sztywno COM1, 57600bps
Limity pamięci - 10 MB dane, 2 MB punkty użytkownika
Mam wgrane (nieoryginalne) menu Blow (bodajże v2.8), i używam jeszcze skryptu Kol. Angler22 do automatycznego zestawiania połączenia DUN.
Kiedyś (testowo) w tle włączyłem jeszcze odtwarzacz MP3 via transmiter FM i AM też wyrabiała.
Oczywiście piszę o samym działaniu programu, o routingu, SR, LD mam mieszane uczucia.

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #264 dnia: Styczeń 13, 2012, 14:31:48 »
(...) że nie ma żadnego problemu.

Nie napisał, że nie ma problemu. Napisał, że nie widzi różnicy, czyli równie dobrze działa tak samo źle  >:)
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #265 dnia: Styczeń 13, 2012, 14:56:57 »
@jerzu, możesz wierzyć lub nie, ale jedyną wersją która mi się wysypała od 3...  i to tylko jeden raz, to była chyba AM 5.2 (na Mio350 lub 550). Szczęściarz ze mnie. :E

*

Offline statler

  • **
  • 209
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto G6 Plus
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #266 dnia: Styczeń 13, 2012, 16:53:06 »
Co mam zrobić jak tak jest  :shock:, właśnie wróciłem z 200 km trasy i nic się nie sypie.
Ależ ja Ci wierzę  :ok: To jest po prostu ta nieprzewidywalność programu...
Dodatkowo uzupełnię, że również używam menu Blow i skryptu kol. Anglera22  :proud: A to wszystko dla łatwiejszej obsługi AM z LD  :O~, tylko sam już nie wiem po co  :-| :S. Wgrałem nawet oryginalny firmware, ale po kilkuset przejechanych kilometrach AM też zaczęła świrować.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #267 dnia: Styczeń 14, 2012, 16:50:03 »
Niestety ta wersja z aktualnymi danymi SR znowu prowadzi bocznymi drogami równoległymi, np. zjazd na stację benzynową oraz gdy jest możliwy przejazd prosto np. estakadą to woli 'dołem' przez rondo.

*

pliers

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #268 dnia: Styczeń 14, 2012, 19:53:52 »
w moim NR560BF domyślne wartości w oknie Limity pamięci wynoszą 6.5MB oraz 1.0MB. Niestety przy tych wartościach wyznaczenie trasy z Łodzi do Warszawa trwa prawie minutę. przy ustawieniu 8.0MB i 1.0MB jest już duuużo lepiej, niestety program nie umie zapamiętać tych ustawień. Po każdym ponownym uruchomieniu programu znów mam 6.5MB 1.0MB.\

ma ktoś podobnie?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2012, 19:56:41 wysłana przez pliers »

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #269 dnia: Styczeń 14, 2012, 21:30:50 »
Na moim GC zapamiętuje.