AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112

  • 381 Odpowiedzi
  • 154112 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline robertpiaty

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Cruser Alpha B50
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 04, 2012, 14:19:13 »
panowie, na ETA to raczej wpływ będzie miała  jakość danych SR.[...]

Jakość SR moim zdaniem pozostawia wiele do życzenia. Wczoraj w godzinach 7-8 rano korek na Alejach Jerozolimskich zaczynał się od Reguł, a kończył prawdopodobnie przy Łopuszańskiej (ja w Michałowicach skręciłem na boczne drogi), a wg Traffica na Targeo miejscami jechało się ponad 80 km/h  :O Kolejny korek był na Hynka bo na Marynarskiej był dzwon. Korek zaczynał się już na wiadukcie nad Al. Krakowską. Na tym odcinku wg Traffica na Targeo samochody jeździły z prędkością ponad 60 km/h  :evil:

A teraz z innej beczki. Dzisiaj jechałem około godziny 9 Al. Armii Krajowej z Jawczyc na Bielany. Przy węźle łączącym Al. Armii Krajowej z Prymasa Tysiąclecia Krzysio kazał mi zjechać na prawy pas (tak jak bym chciał jechać na Powązki), po czym przed skrzyżowaniem z Powązkowską kazał wrócić na Al. Armii Krajowej. Aby to zrobić musiałem złamać przepis i zmienić pas na ciągłej linii. Nie mam LD i trasa była pusta. Nie wiem czemu AM wymyśliła mi taki manewr. Myślę, że ten opis ze zmianami w nowej wersji wiele wyjaśni
Cytuj
nowe, ulepszone algorytmy wykrywania i pokonywania korków dla tras: Bezpieczna, Łatwa i Optymalna
Jeżdżę na trasie optymalnej.  :-|

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 04, 2012, 14:36:05 »
Jakość SR moim zdaniem pozostawia wiele do życzenia. Wczoraj w godzinach 7-8 rano korek na Alejach Jerozolimskich zaczynał się...
Jeśli ten korek ma miejsce codziennie w takiej postaci to Twoje pretensje są słuszne.
Natomiast jeśli ten zator drogowy był incydendtalny (a takie odnosze wrażenie z Twojej wypowiedzi) to pretensje raczej do LD a nie do SR.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline robertpiaty

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Cruser Alpha B50
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 04, 2012, 14:42:46 »
Ten korek zanim otworzyli węzeł Łopuszańska był dzień w dzień. Jak otworzyli ten węzeł to podobno w poniedziałek był luz ale to był 2 stycznia więc jeszcze nie wszyscy wrócili do pracy. Poza tym wg legendy na mapie to są dane z pomiaru a nie prognozy.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 04, 2012, 17:16:11 »
Jeśli dane z pomiaru to LD
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

PapaD

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 04, 2012, 17:48:02 »
robertpiaty napisałeś, że nie masz LD, więc jeżdżąc na samych prognozach SR musisz się liczyć z takimi kwiatkami jakie przytoczyles. Kwestia teraz wyważenia co bardziej akceptujesz, czy kwiatki jakie zapewne nie raz wyskoczą z powodu błędów prognozy lub nieprzewidzianego wypadku, bo SR nie jest tu na to nic poradzić, co jest logiczne, czy wolisz w przyszłości jeździć z LD + SR akceptując kwiatki tej technologii. Ja osobiście wybrałem pierwszy, czyli obecny twój wariant I nie narzekam :)

*

Offline andi4444

  • **
  • 101
  • Sprzęt: iPhone 6 plus 64GB + Samsung S6 Edge Plus
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 04, 2012, 20:57:14 »
Coś z tym ETA faktycznie w wersji 6.10.0 jest nie tak, Ustawiłem dzisiaj trasę (DOM -> parking) trasa ma 1,8 km, jedne światła, oczywiście zero korków. Po wyznaczeniu pojawiło się dojazd za .... 7 minut !!!! Normalnie trasa ta trwa 2-3 min (w zależności czy stoję na "czerwonym" czy nie) Skąd w takim razie te 7 min.na starcie??????? Oczywiście w trakcie tej krótkiej jazdy czas się zmniejszał ale chyba nie o to chodzi? (Mam włączone LD+korzystam z SR)
iAM 5.3 Polska 1604
AM'Traffic

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 04, 2012, 21:11:52 »
eSeRy są przygotowane na duże opady śniegu  :ok:

szybki sposób aby przekonać się że SR są wolne jak ketchup  :grin:

1) wyznacz start
2) wyznacz cel
3) uruchom demo trasy
4) patrz na wskazanie prędkości...

cytat z changelogu
Cytuj
podczas odtwarzania demo trasy, prędkość jest zgodna ze wskazaniami AutoMapa Traffic

*

PapaD

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 04, 2012, 21:29:16 »
andi444 , metoda Jachraniaka to dobry pomysł na sprawdzenie jak śnieżne są te dane SR. Dla pocieszenia sprawdziłem przed chwilą moja trasę spod domu na parking I na wersji 6.9 oraz 6.10 czas dojazdu jest identyczny i wynosi kuriozalne 6 minut. :)

*

Offline andi4444

  • **
  • 101
  • Sprzęt: iPhone 6 plus 64GB + Samsung S6 Edge Plus
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 04, 2012, 21:39:42 »
Pełna zgoda Panowie, zrobiłem symulację tej trasy na demo i .... większość trasy poruszałem się z prędkością 9-15 km/h ?????? ok.100 metrów przed światłami było to 5 km/h, czyli to tak jakbym szedł pieszo!! Jeśli tak ma wygladać ETA to jest to bez sensu, oj z wersji na wersję z AM jest coraz gorzej.
Przy okazji pytanie do jachraniaka. Marzy mi się Iphone 4S, być może ok.marca będę go miał (tzn. przejdę z HD2 na Ip) i teraz, jak spisuje Ci się iAM 3.0?
iAM 5.3 Polska 1604
AM'Traffic

*

PapaD

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 04, 2012, 21:52:17 »
Jeśli tak ma wygladać ETA to jest to bez sensu, oj z wersji na wersję z AM jest coraz gorzej.
andi444 nie przeczytałeś dokładnie mojego posta do ciebie. To ETA to nie wina kolejnej wersji programu, bo to już ci udowodniłem moim testem, tylko jest to wina gownianych prognoz SR.

Może ktoś z kolegów ma jakieś archiwum z dobrymi danymi SR z lata lub jesieni i wystawi na jakimś gryzoniu :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2012, 22:08:08 wysłana przez PapaD »

*

Offline Klusek

  • *****
  • 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 04, 2012, 22:05:44 »
Panowie a od jak dawna zbierane są dane SR? Ile zim ma za sobą AM Traffic? Jak zapewne pamiętacie zeszła zima była trochę bardziej zimowa niż obecna, stąd więc pewnie takie dziwne wyliczanie ETA. Nie chce nikogo i niczego bronić, ale czasami wystarczy tylko pomyśleć dlaczego może się dziać tak a nie inaczej.
Radą na takie sytuację powinien być LD, który powinien uwzględniać aktualne czasu i prędkości przejazdu.
Sony Xperia Arc S powered by:
FXP208 - CM10

*

PapaD

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 04, 2012, 22:13:12 »
Ale Kluaek przecież jachraniak słusznie napisał, że dane obecne są zimowe i tego nikt nie zakwestionuje zapewne. I zapewne dane o prędkościach z zeszłej zimy grają tu kluczową rolę. Dlatego może powinien być jakiś nadzwyczajny update tych danych, bo i zima w tym roku ma nadzwyczajny przebieg i raczej jakiejś znaczącej zmiany synoptycy na razie nie przewidują.

*

Offline andi4444

  • **
  • 101
  • Sprzęt: iPhone 6 plus 64GB + Samsung S6 Edge Plus
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 04, 2012, 22:15:19 »
Cytuj
andi444 nie przeczytałeś dokładnie mojego posta do ciebie. To ETA to nie wina kolejnej wersji programu, bo to już ci udowodniłem moim testem, tylko jest to wina gownianych prognoz SR.

PapaD rozumiem Cię, pisząc o kolejnych wersjach AM nie mam na myśli samego ETA tylko ogólnie programu.
Może w tym momencie zadam głupie pytanie, jeśli tak wybaczcie. W takim razie jeśli SR "krzaczy" nam ETA jak się go pozbyć z programu i korzystać tylko z samego LD? 

iAM 5.3 Polska 1604
AM'Traffic

*

Offline Klusek

  • *****
  • 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 04, 2012, 22:16:49 »
Aktualizacja tych danych to nie jest głupi pomysł, powinien pomóc tym którzy nie mogą lub nie chcą korzystać z LD. Dla pozostałych to właśnie LD powinien być ratunkiem w takich sytuacjach.
Sony Xperia Arc S powered by:
FXP208 - CM10

*

Offline robertpiaty

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Cruser Alpha B50
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #134 dnia: Styczeń 04, 2012, 22:34:47 »
robertpiaty napisałeś, że nie masz LD, więc jeżdżąc na samych prognozach SR musisz się liczyć z takimi kwiatkami jakie przytoczyles. Kwestia teraz wyważenia co bardziej akceptujesz, czy kwiatki jakie zapewne nie raz wyskoczą z powodu błędów prognozy lub nieprzewidzianego wypadku, bo SR nie jest tu na to nic poradzić, co jest logiczne, czy wolisz w przyszłości jeździć z LD + SR akceptując kwiatki tej technologii. Ja osobiście wybrałem pierwszy, czyli obecny twój wariant I nie narzekam :)

PapaD To że mi AM kazała zjechać z obwodnicy żeby na nią z powrotem za 100 metrów wjechać (i aby to zrobić trzeba złamać przepisy) to moim zdaniem jest ewidentny (może nie krytyczny) błąd AM.

Jeśli dane z pomiaru to LD

No to jeśli tak działa LD, że nie widzi kilkukilometrowego korka to ja zaczynam się zastanawiać jaki sens ma ta technologia.

Czytając Wasze wypowiedzi odnośnie SR zaczynam się zastanawiać co jest gorsze: błędne dane LD czy SR? Jak widać i jedne i drugie obecnie nie są najlepsze.

Wersja 6.9 hulała u mnie poprawnie i szkoda że zepsuto coś co już działało OK.

*

PapaD

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 04, 2012, 23:15:31 »
Czytając Wasze wypowiedzi odnośnie SR zaczynam się zastanawiać co jest gorsze: błędne dane LD czy SR? Jak widać i jedne i drugie obecnie nie są najlepsze.
robertpiaty, dokładnie to ci chciałem przekazać w poprzednim poście do ciebie. Ja jeździłem z LD i nie potrafiłem zaakceptować działania, a raczej nie działania  tej funkcjonalności, dlatego od dawna jeżdżę tylko na danych SR, co oczywiście nie zadowala mnie w pełni, ale jest jakimś tam kompromisem, który akceptuję.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 04, 2012, 23:39:17 »
Jak zapewne pamiętacie zeszła zima była trochę bardziej zimowa niż obecna, stąd więc pewnie takie dziwne wyliczanie ETA.
I to jest właśnie dla mnie głupota.
Zimowy SR, letni SR  :-|
A ile nawet ubiegłej zimy było takich dni, że wolniej się jeździło niż latem? :O
W zdecydowanej większości jezdnie nie są pokryte śniegiem ani nawet błotem pośniegowym to i jeździ się tak samo jak i w lecie.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 05, 2012, 00:23:36 »
Prawdę mówić nic nie wiemy o SR poza tym, że statystyczne.

Ani czy z ostatnich tygodni, czy nieco starsze również są uwzględniane i jeżeli to z jaką wagą, ani czy również z zeszłych lat, ani jakie są źródełka, ani...

Jedynym pewnikiem jest że są. I raz lepsze tutaj, raz lepsze gdzie indziej. Pewnie mają coś wspólnego z LD (LD jako źródełko do statystyk). I dopóki LD nie będą dobre i to i SR nie będą. Jak mówią: gó_no wkładasz - gó_wno dostaniesz. Chociaż na szczęście statystyki uśredniają i przez to trochę poprawiają dane LD.

*

Dżeju

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 05, 2012, 08:25:06 »
(...) Radą na takie sytuację powinien być LD, który powinien uwzględniać aktualne czasu i prędkości przejazdu.

Jeśli radą na powyższe jest LD, to AM kolejny raz okłamuje / nie informuje do końca użytkowników, kiedy AM działa poprawnie. Brak więc kolejnego wyjaśnienia na ich stronie przy opisie kolejnych wersji:
„Jeśli chcesz aby AM działała w pełni poprawnie to musisz korzystać z LD, w innym przypadku nie ponosimy odpowiedzialności za „głupie” trasy i czasy ich pokonywania”.
Panowie z AM, coraz więcej porażek z tym programem. A kiedyś był taki wspaniały.

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 05, 2012, 10:38:29 »
Jesteś pewny, że z LD prowadzi lepiej? Nie chodzi o jednostkowy przypadek a całokształt.

*

Dżeju

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #140 dnia: Styczeń 05, 2012, 11:13:58 »
Jestem właśnie pewien, że dla mnie prowadzi lepiej BEZ SR i LD!
Dlatego napisałem to z przekąsem, tym większym, że obecnie SR z poziomu programu nie można wyłączyć  :]

*

Offline piona

  • ***
  • 358
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio Moov
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 05, 2012, 11:46:36 »
Jestem właśnie pewien, że dla mnie prowadzi lepiej BEZ SR i LD!
Dlatego napisałem to z przekąsem, tym większym, że obecnie SR z poziomu programu nie można wyłączyć  :]

Zastanawia mnie to. Skoro pracownicy AM czytują forum albo są mocno wspomagani przez użytkowników to może napisać petycję opcjonalnej opcji  wyłączenia SR i LD ? A może jakaś sonda? Choć nie wiem co ktoś miałby przeciw, żeby mieć wybór...
piona

*

Offline Klusek

  • *****
  • 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 05, 2012, 12:35:30 »
(...)
A ile nawet ubiegłej zimy było takich dni, że wolniej się jeździło niż latem? :O
W zdecydowanej większości jezdnie nie są pokryte śniegiem ani nawet błotem pośniegowym to i jeździ się tak samo jak i w lecie.

W zimie nie musi być na jezdni ani błota pośniegowego, ani zajeżdżonego śniegu czy gołoledzi żeby jeździć wolniej. Wystarczą jakiekolwiek opady żeby spowolnić kierowców. Niektórym kierowcą do spokojniejszej i wolniejszej jazdy wystarczy sama świadomość zimy i tego, że w takich warunkach na jedni może spodziewać się wszystkiego co bardzo szybko może zakończyć jazdę z butem w podłodze na drzewie.
Abstrahując od warunków pogodowych są jeszcze krótsze dni i szybciej zapadająca ciemność. Zimową popołudniową porą natężenie ruchu masz podobne jak latem, ale robi się już ciemno przez co jeździ się gorzej i wolniej.
Oczywiście są tacy (i jest ich wielu), którzy bez względu na to czy to lato czy to zima, czy jest jasno czy ciemno jeżdżą z butem w podłodze i dziwią się dlaczego inni się tak ociągają  :wink:
Sony Xperia Arc S powered by:
FXP208 - CM10

*

Offline Wojteksw49

  • **
  • 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom FreeWAY MX2, GMS 6501 AMEU
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 05, 2012, 14:14:50 »

Zastanawia mnie to. Skoro pracownicy AM czytują forum albo są mocno wspomagani przez użytkowników to może napisać petycję opcjonalnej opcji  wyłączenia SR i LD ? A może jakaś sonda? Choć nie wiem co ktoś miałby przeciw, żeby mieć wybór...
piona

Popieram, chociaż wątpię aby coś to pomogło.

*

PapaD

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 05, 2012, 14:25:18 »
Zastanawia mnie to. Skoro pracownicy AM czytują forum albo są mocno wspomagani przez użytkowników to może napisać petycję opcjonalnej opcji  wyłączenia SR i LD ? A może jakaś sonda? Choć nie wiem co ktoś miałby przeciw, żeby mieć wybór...
Wierz mi, żę znajdą się tacy, którzy napiszą, że nie powinno być wyboru, bo obowiązkowe SR i opcjonalne LD,  to bardzo słuszny kierunek rozwoju tego oprogramowania :P

*

Offline Qbek

  • **
  • 129
  • Sprzęt: N8, Omnia_1
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 05, 2012, 15:38:38 »
Już się znalazłem ;) Jeśli nie w kierunku online, to w jakim innym program ma się rozwijać? Nowych skórek? :mrgreen:
Trzeba brać przykład z najlepszych i nie mam tu na myśli NE  :E

*

PapaD

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 05, 2012, 15:46:05 »
Już się znalazłem ;)
No przecież ja wiedziałem co piszę :E . Tylko widzisz ja osobiście nie mam nic przeciwko, żeby program stawał się nowoczesny wg Ciebie, chodzi tylko o to, że oprócz nowoczesnych userów, jest również rzesza tych nienowoczesnych / konserwatywnych / ceniących sobie przewidywalność itd , którzy to mogliby mieć w konfiguracji programu taki sam przycisk on/off dla SR jak mamy juz od dawna w LD. Tylko o to chodzi , nic więcej.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 05, 2012, 17:21:03 »
(...) na wersji 6.9 oraz 6.10 czas dojazdu jest identyczny i wynosi kuriozalne 6 minut. :)
Jak masz datowane SR w 6.9 i w 6.10?

(...)  jak spisuje Ci się iAM 3.0?

spisuje się jak reszta programów w tym środowisku  :ok:
program zawiera jeszcze trochę niedoróbek, nie do wyłapania dla tych co nie są na bieżąco z AM na windowsy...
mapa jest jakąś odmianą 1110, nie zawierającą mojego wkładu do 1110 znanej z widowsów.

najlepsze jest to, że mam 3GS, w którym najsłabszym ogniwem jeśli chodzi o nawigację jest odbiornik GPS... U mnie jeszcze się nie zdarzyło zgubienie sygnału, nie miałem także komunikatu o słabym sygnale  :ok:

Brakuje miplo...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2012, 17:23:09 wysłana przez jachraniak »

*

PapaD

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 05, 2012, 17:40:49 »
(...) na wersji 6.9 oraz 6.10 czas dojazdu jest identyczny i wynosi kuriozalne 6 minut. :)
Jak masz datowane SR w 6.9 i w 6.10?
6.9 - 12 grudnia
6.10 miałem takie SR jak w instalce legala, a teraz mam 2 stycznia i już mam 7 minut o godzinie wyjazdu 21:27 i na odległośc 1,4 km :E


*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 05, 2012, 18:11:57 »
Jak masz datowane SR w 6.9 i w 6.10?
6.9 - 12 grudnia
6.10 miałem takie SR jak w instalce legala, a teraz mam 2 stycznia i już mam 7 minut o godzinie wyjazdu 21:27 i na odległośc 1,4 km :E

te z 12 grudnia są pierwszymi naprawdę wolnymi SR
http://pdaclub.pl/forum/automapa/aktualizacja-smart-routes/msg1549249/#msg1549249
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2012, 18:13:31 wysłana przez jachraniak »