AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112

  • 381 Odpowiedzi
  • 155730 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 01, 2012, 22:04:27 »
Potwierdzam działanie metody, pod AM utworzyłem nowy plik, a defaultowy z profilu zmieliłem  MiploSync i blokady automatycznie wczytały się do AM 6.10

nM - masz głowę na karku! Szacun!

*

Offline jetsf

  • ***
  • 365
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia 2,WM6.5, AM6.12.EU, BT-Q1000XT, GS2 ws 4.0.4
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 01, 2012, 22:15:54 »
Po instalce  AM na poprzednią wersję - MiploSyncem wykonałem pobierz wszystko, a następnie synchronizację z poziomu AM.
Wyświetla jak w załączniku. POI zawsze mam w pliku o własnej nazwie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2012, 22:24:24 wysłana przez jetsf »

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 02, 2012, 00:38:44 »
Moje skórki z bety 10 pasują do wersji finalnej.
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline leuon

  • *
  • 80
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 02, 2012, 00:40:36 »
Potwierdzam działanie metody, pod AM utworzyłem nowy plik, a defaultowy z profilu zmieliłem  MiploSync i blokady automatycznie wczytały się do AM 6.10

nM - masz głowę na karku! Szacun!

Czyli czekam na następną wersję, oby znów nie "for MacGyver only". :O

*

PapaD

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 02, 2012, 07:38:34 »
Czyli czekam na następną wersję, oby znów nie "for MacGyver only". :O
Dobrze podsumowałeś te ostatnie kilkanaście wypowiedzi tego wątku :E Fakt, jak się to czyta, to masz wrażenie, że to chyba nie jest wątek do legalnego przetestowanego oficjalnego programu, tylko wątek do Igo  Primo na niezaprzyjaźnionym forum. Mój avatar dobrze oddaje klimat tego programiku, wieczna beta

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 02, 2012, 08:13:57 »
PapaD - daj już spokój z tymi swoimi głupimi docinkami.

Klimatycznie zbliżasz się do Konrada4x vel Trekera - chyba że to nowe wcielenie starego pierdoły!  (sorry za off-top)

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 02, 2012, 08:33:24 »
Faktycznie nic (chyba) z Beta2 nie poprawili:
  • ostrzeganie o POI kuleje - czasem mam 1,5km do POI;
  • niepełne, bądź brak wyświetlania nektórych kategorii POI;
  • komunikaty LD bez PopUpów lub odwrotnie

Oczywiście tradycyjne skakanie kursora (ale to już raczej "stały element krajobrazu"  :S )
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

PapaD

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 02, 2012, 08:53:51 »
PapaD - daj już spokój z tymi swoimi głupimi docinkami.
Klimatycznie zbliżasz się do Konrada4x vel Trekera - chyba że to nowe wcielenie starego pierdoły!  (sorry za off-top)
Kolego to, że Ty i Tobie podobni przyjmujecie wszystko bezkrytycznie, dajecie sobie wciskać wszystko jak leci, to nie oznacza, że nie można już pisac niczego innego, nawet jak jednemu z drugim to nie pasuje. To po pierwsze, po drugie naczelny tego forum napisał, że nie mamy prawa źle się wypowiadać o betach i ja to nawet rozumiem, choć nadal uważam, że dawanie do testowania bet takiej jakości to kpina i nic poza tym. Tak więc mamy "finala" i jeżeli coś można krytykować to to robię i będę robił. Ja należę do grupy użytkowników, którzy bardzo lubią ten program, ale nie łykają wszystkiego w ciemno, a jak coś jest źle to glancują na forum, że aż niedobrze się robi, byleby wprost tylko nie napisać co o tym myślą. Tak więc nie interesuje mnie, czy zbliżam się do trekera vel konrad, czy do kogoś innego. No i to by było na tyle, howk :)

p.s może jak dostane podobnie jak Ty darmową subskrypcję, to zmienię formę wypowiedzi, choć nie sądzę, żeby na długo :E
A i zapomniałem, dziś zrobiłem 13 km trasę po Warszawie i zero problemów z programem, przeglądanie się w ikonkch POI-blokad mnie raczej nie interesuje, ważne, żeby program w routingu dla mnie uwzgledniał te blokady zassane przez miplo synca i już. Tak więc jestem zadowolonym uzytkownikiem :E
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2012, 08:57:24 wysłana przez PapaD »

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 02, 2012, 08:57:16 »
Dodatkowo nie działa restrykcja nieprzekraczania granic. Trasa Oława (dolnośląskie) -> Nowa Morawa (Stronie Śląskie) uparcie prowadzi przez Czechy pomimo zablokowania przekraczania granic.

*

Dżeju

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 02, 2012, 09:14:21 »
Wypuszczenie czegoś takiego, że: należy dokonać wyboru pomiędzy LD a MiploSync, bez podania takiej informacji na swojej stronie wraz z informacjami o zmianach w programie, to pogardzanie Klientami, których uważa się za głąby, które wszystko przyjmą bezkrytycznie, bo przecież AM jest najlepsza  :mrgreen: :evil: :mrgreen:
Owszem jest w jednym najlepsza: witaminka do niej jest po 3 min. od wystawienia nowej wersji  :S

*

PapaD

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 02, 2012, 09:36:41 »
Dżeju dokładnie masz rację, ja co rok zastanawiam się czy płacić za program, zwłaszcza, że nie używam tego ?%^&*%$ jakim jest live drive i za każdym razem mimo wszystko przedłużam subskrypcję, żeby być w zgodzie z prawem i własnym sumieniem, z naciskiem na to drugie. Ale to co obserwuję od dawna daje mi do myślenia, że jest jakiś cel w tym, żeby dostępnosć programu była tak szeroka. Z tym, że jest to demoralizujące i jeżeli nie zmienią zabezpieczeń na porządne (oni nawet 1 bajta kodu nie zmieniają, żeby cokolwiek utrudnić), to tacy jak ja przestaną być dalej nabijani w butelkę.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 02, 2012, 10:54:24 »
Tylko przypomnę, że MapaMap jest crackowana równie szybko,  tym samym nie ma żadnego
znaczącego polskiego programu z mapami offline, którego nie da się bez problemu ukraść.
I taka sama sytuacja jest z zagranicznymi programami nawigacyjnymi.
A jeśli komukolwiek jest głupio, że kupił choć przecież mógł ukraść,
to jest to kwestia jego mniej czy bardziej spaczonego sumienia.

Narzędzie do gwałtu też jest powszechnie dostępne, a nawet masz je non-stop przy sobie,
w dodatku jego użycia nie potrzeba żadnych modyfikacji oryginału, cracków, patchów czy witaminek.
Może więc, skoro to takie demoralizujące nabijanie w butelkę, też powinieneś zabiegać
żeby dostępność tego narzędzia zdecydowanie ograniczyć?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 02, 2012, 11:03:26 »
Właśnie zainstalowałem nową Automapę na moim Mio P560 i tu mały ZONK   :undecided:
Po pierwsze całą automapą mam przesuniętą w dół o pasek systemowy i wejście w jakiekolwiek ustawienia (przyciski Menu itd) graniczy z cudem.
po drugie nie działa przesuwanie na ekranie lecz powiększanie (zaznacza się prostokąt)

Macie może jakieś rozwiązanie??

*

PapaD

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 02, 2012, 11:05:20 »
NocnyMarku niby masz rację, że AM nie jest pod względem piracenia osamotniona, ale możesz chyba zgodzić się , że fakt niezaprzeczalny, iż producent od kilku wersji wstecz praktycznie nic nie ruszył w kodzie zabezpieczeń może denerwować użytkownika, który płaci za program, a jednocześnie czyta na innych forach jak piraci się śmieją "producentowi oraz nam w twarz" . Dżeju nie przesadził w swoim poście z czasem po jakim program jest dostępny w sieci za darmo. To nie jest okey. A co do MapyMap, to tego programu znając możliwości AM nawet za darmo bym nie wgrał do smartphona, coby nie defragmentować sobie karty pamięci. Jakieś pół roku temu sobie to testowo uruchomiłem, ale już po jednym dniu zarchiwizowałem to do kosza. Ale oczywiście to tylko na marginesie, coby nie wszcząć wojny na szaliki.

Połączone: Styczeń 02, 2012, 11:07:42
Właśnie zainstalowałem nową Automapę na moim Mio P560 i tu mały ZONK   :undecided:
Po pierwsze całą automapą mam przesuniętą w dół o pasek systemowy i wejście w jakiekolwiek ustawienia (przyciski Menu itd) graniczy z cudem.
po drugie nie działa przesuwanie na ekranie lecz powiększanie (zaznacza się prostokąt)
Macie może jakieś rozwiązanie??
Mewa, tu aż się prosi o uzupełnienie twojego posta o info, czy wersja jest słodzona, czy legalnie zarejestrowana. Słodzone wersje z tego co pamiętam miały problemy z "wcelowaniem w ekran"
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2012, 11:07:42 wysłana przez PapaD »

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 02, 2012, 11:12:52 »
Jak najbardziej legal

Dodam jeszcze, że chodzi o Automapę EU

No i po raz kolejny po instalce nowej "lepszej" wersji jazda z dostosowywaniem wszystkiego, żeby działało jak potrzeba :)

A może rozwiązaniem byłby jakiś nowy sprzęt, bo ten ma już swoje 4 latka :)

*

Offline piechucki

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: C600>Touch>Zest>Acer S200>V970>Coolpad F1
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 02, 2012, 11:25:49 »
Mewa75 jeśli uruchamiasz AM z pliku "AutoMapa EU.exe" lub ze skrótu na pulpicie to tak się może dziać. Spróbuj za pomocą "wceAm.exe" lub "wm5Am.exe" - kilka razy to ćwiczyłem, ale pewności nie mam. To rada za supportem. Daj znać, jaki efekt.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 02, 2012, 11:27:17 »
Dżeju dokładnie masz rację, ja co rok zastanawiam się czy płacić za program, zwłaszcza, że nie używam tego ?%^&*%$ jakim jest live drive i za każdym razem mimo wszystko przedłużam subskrypcję, żeby być w zgodzie z prawem i własnym sumieniem, z naciskiem na to drugie.
Mam dokładnie to samo. Licencję mam już naprawdę długo, wygasa za kilka dni i już wiem, że jej nie przedłużę. W nowy rok wracałem z Zakopanego i AM notorycznie próbowała mnie ciągnąć po zadupiach wzdłuż Zakopianki, próbując omijać nieistniejące korki. Mam po dziurki w nosie polityki Aquratu i ich programu, kulejących LD, SR i podobnych wynalazków. Żałuję tylko, że specjalnie dla nich wybuliłem się za drogie radio do auta z WinCE na pokładzie, a teraz i tak kupię jakaś nawigację dla Androida i będę jeździł z telefonem na szybie. Cóż, człowiek uczy się na błędach.
Sorry za mały offtop.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 02, 2012, 11:28:19 »
Macie może jakieś rozwiązanie??
Na pierwsze trudno udzielić rady bo podałeś za mało szczegółów, na pewno zainstalowałeś wersję na WM a nie WCE?
Na drugi radą jest zapoznanie się z instrukcją obsługi, przełączyłeś tryb przesuwania mapy na jej powiększanie przez wciśnięcie i przytrzymanie jednego z przycisków na ekranie.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

PapaD

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 02, 2012, 11:31:36 »
Mam dokładnie to samo. Licencję mam już naprawdę długo, wygasa za kilka dni i już wiem, że jej nie przedłużę...Cóż, człowiek uczy się na błędach.
Miłe , że global moderator podobnie myśli w tym temacie jak ja, czy Dżeju, bo już bałem się, że jestem jakimś oderwanym od rzeczywistości oszołomem (tzn dla niektórych jestem, ale mało mnie to obchodzi, co chyba naturalne). Kolego Vonski, ja w życiu w trasę nie uruchomiłbym trasy szybkiej, bo zapewne taką miałeś, lecz bezpieczną . Łudzę się, że ten typ trasy dane AM traffic będzie wykorzystywał w minimalnym stopniu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2012, 11:35:33 wysłana przez PapaD »

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 02, 2012, 11:33:49 »
dalej to samo :(

próbuję jeszcze raz ty razem formatuję kartę i nowa instalka. Zobaczymy czy to pomoże.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 02, 2012, 11:40:29 »
Cytat: PapaD
Miłe , że global moderator podobnie myśli w tym temacie jak ja ...
Vonski nie pisze o dylemacie: kupić AM czy ją ukraść, tylko czy jej dalej używać,
a to zasadnicza różnica. Więc nie pochlebiaj sobie ...
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 02, 2012, 11:53:09 »
no i ponowna instalka po formacie karty pomogła :)

No to teraz znowu poustawiać wszystko po swojemu i w drogę :)

Macie może jakieś propozycje co do lepszego  - nowszego sprzętu niż MIO P560?

*

PapaD

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 02, 2012, 12:05:06 »
właśnie wróciłem z trasy 10 km po Warszawie z nową AM. Zero problemów z programem. Jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony :E
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2012, 12:08:55 wysłana przez PapaD »

*

Dżeju

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 02, 2012, 12:29:36 »
Z nowości AM 6.10.0:
„Możliwość pobrania przez Internet trasy wyznaczonej w serwisie targeo.pl. Trasa taka posiada przypisany indywidualny kod PIN umożliwiający wykorzystanie jej w wielu urządzeniach”.
Nie dodano oczywiście, że funkcjonuje to w pełni tylko wówczas, jeśli trasę na targeo.pl wyznaczamy i pobieramy przed samym wyjazdem ! Jak zrobimy to dzień wcześniej lub kilka dni wcześniej, to niestety wychodzi jak wychodzi. Zrzuty wyznaczonej trasy na targeo.pl, a następnie wczytanej do AM i przeliczonej z nową datą wyjazdu są poniżej.
Jak już ma to być nowość funkcjonalna i praktyczna, którą można się chwalić, to w targeo.pl powinna być możliwość ustawiania daty wyjazdu.
Do celu dojedziemy oczywiście w obu przypadkach, ale innymi trasami, a wg mnie, nie o to tu powinno chodzić, lecz o to, że: na dużym ekranie planujemy sobie trasę, patrzymy na jej szczegóły, jak będziemy jechać, czy musimy dodać jakiś punkt przez czy nie, itp. itd. A po wczytaniu przez AM mamy… nową trasę, istotnie się różniącą od tej zaplanowanej w targeo.pl. Dla mnie osobiście jest to nie do przyjęcia. Informacja o zasadach wyznaczania trasy na targeo.pl i jej eksportu do AM, powinna być jasno podana podczas jej wyznaczania, np.
„Jak już wyznaczyłeś trasę, ale pojedziesz w nią za tydzień, to nie myśl, że pojedziesz zgodnie z tym co widzisz obecnie na ekranie”.

*

Offline critu

  • **
  • 240
  • REGULAMIN - AVATAR
  • Sprzęt: Asus P750 WM 6.1
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 02, 2012, 12:45:29 »
A ja zauważyłem coś takiego. Po instalce v 6.10 po złapaniu fixa AM pokazuje mi że jestem jakieś 200m obok miejsca w którym faktycznie jestem. Przyciąga gdzieś do jakiejś innej ulicy niż ta na której się znajduję faktycznie. W v 6.9 tego nie było. Instalkę wykonałem na starą wersję. Spróbuję dziś zainstalować na czystą kartę i zobaczę wtedy.
Po jakimś dłuższym czasie pokazuje mi normalnie ale może dlatego, że nie ma w pobliżu innych dróg :D.

Uprzedzając pytanie mam legala na samsungu omnia

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 02, 2012, 12:52:12 »
Nic nie instaluj,  to na 90% nic nie da, szkoda czasu, raczej zresetuj sprzęt (wyjmij baterię).
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

PapaD

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 02, 2012, 13:24:41 »
Jak już ma to być nowość funkcjonalna i praktyczna, którą można się chwalić, to w targeo.pl powinna być możliwość ustawiania daty wyjazdu.
Do celu dojedziemy oczywiście w obu przypadkach, ale innymi trasami, a wg mnie, nie o to tu powinno chodzić, lecz o to, że: na dużym ekranie planujemy sobie trasę, patrzymy na jej szczegóły, jak będziemy jechać, czy musimy dodać jakiś punkt przez czy nie, itp. itd. A po wczytaniu przez AM mamy… nową trasę, istotnie się różniącą od tej zaplanowanej w targeo.pl.
Ja ci odpiszę, bo wkroczyłeś na temat niewygodny. Ta nowa funkcjonalność tak naprawdę, to tylko chwyt marketingowy, bo zauważ, ze nawet gdyby w targeo była możliwość ustawiania sobie daty wyjazdu itd, to i tak gdybyś taka trasę sobie pracowicie zaprojektował , zapisał a potem zassał do swojego urządzenia, to i tak nasze kochane SR przeprojektuje ci tę trasę po swojemu (patrz: wyznaczy nową lepszą dla Ciebie trasę), a jedyne czego ci zapewne nie dotknie, to punkty VIA. Ale efekt PR-owski, że jest dodana nowa funkcjonalność jest ? Jest.

*

Offline critu

  • **
  • 240
  • REGULAMIN - AVATAR
  • Sprzęt: Asus P750 WM 6.1
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 02, 2012, 13:25:54 »
Zrobiłem i jedno i drugie. Niedługo sprawdzę w trasie.

*

Online izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 02, 2012, 13:32:54 »
Z nowości AM 6.10.0:
„Możliwość pobrania przez Internet trasy wyznaczonej w serwisie targeo.pl. Trasa taka posiada przypisany indywidualny kod PIN umożliwiający wykorzystanie jej w wielu urządzeniach”.
Nie dodano oczywiście, że funkcjonuje to w pełni tylko wówczas, jeśli trasę na targeo.pl wyznaczamy i pobieramy przed samym wyjazdem ! Jak zrobimy to dzień wcześniej lub kilka dni wcześniej, to niestety wychodzi jak wychodzi.
(...)
A czego oczekiwałeś? Zapis trasy w AM to zapis punktów start, koniec i pośrednich. Trasa jest wyliczana na bieżąco. Ustawienie daty i godziny przy identycznych SR i innych parametrach wyliczania dałoby pewnie zbliżoną trasę. Ale uzywanie LD już ne. Trudno te dane przewidywać. A może AQ to potrafi i dlatego są wirtualne korki?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2012, 14:01:02 wysłana przez vonski »

*

Dżeju

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 02, 2012, 13:40:46 »
Czy Szanowni przedmówcy myślą, że nie wiem tego co napisali odnośnie SR i planowania trasy w targeo.pl ??? !!!
Wiem o tym doskonale, ale skąd ? Na pewno nie ze strony AM !
Dlatego też, o tym napisałem, aby "zachwyceni nieświadomi", mieli skąd się o tym dowiedzieć !