AM 6.8 już oficjalnie

  • 197 Odpowiedzi
  • 57472 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 6.8 już oficjalnie
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 21, 2011, 23:27:53 »
...natomiast zauważyłem dziwną przypadłość niepoprawnego informowania o odległości. kiedy na mapie pokazuje że manewr jest np. za 800m, to krzysiu krzyczy "za 100 m w lewo", po czym po przejechaniu 100 metrów wszyscy wraca do poprawnego wyświetlania.
zdarzyło mi się tak z cztery razy

Też to zauważyłem i to na dodatek w odległości 16 km od rzeczywistego manewru.

Przy okazji moich testów równolegle do mojej nawigacji pracowało HD2 - ubaw nie z tej ziemi, czasami jechałem w sąsiednim powiecie, a raz wyskoczyłem do przodu na swojej trasie o jakieś 172 km! Stwierdzam że obecna wersja zupełnie nie radzi sobie z obsługą GPS w tym urządzeniu.  :E

*

Konrad4x

Odp: AM 6.8 już oficjalnie
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 22, 2011, 07:19:06 »
Tak czytam sobie te opinie i dochodzę do wniosku, że pozostanie przy becie , to jednak rozsądny wybór. Mam nadzieję, że wkrótce będzie patch do tej dziadowskiej wersji.

*

Offline cervandes

  • **
  • 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.vw-passat.pl
  • Sprzęt: SGS2, E2370
Odp: AM 6.8 już oficjalnie
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 22, 2011, 07:54:35 »
ja też mam jaja z niedokładnością gps w szczerym polu, też mi się zawiesiła i to już dwukrotnie na LEO.

Kupiłem kurde LEO dla AM ale wygląda na to, że jak się subskrypcja skończy to zapomnę ostatecznie o WM i będę dziubał navi na andku.

AM kiedyś była bezkonkurencyjna, teraz bardziej irytuje niż pomaga.
Każdy pierwszy raz buduje nas samych

*

Offline Matthius

  • *
  • 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad 780H & Asus A632
Odp: AM 6.8 już oficjalnie
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 22, 2011, 08:29:57 »
W liście zmian w wersji 6.8 jest zdanie o usprawnieniu działania Navroad 470......ciekawe :worried:

Zapytałem support o te usprawnienia. Dla NR780 jedyna zmiana to możliwość instalacji poprzez ActiveSync do pamięci flash urządzenia. Podobno wcześniej nie chciało to działać.
Osobiście liczyłem na coś większego, np. płynniejsze wyświetlanie grafiki (w końcu Hugo ma dodatkowy procesor wspierający obsługę grafiki).

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AM 6.8 już oficjalnie
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 22, 2011, 08:55:57 »
Tak czytam sobie te opinie i dochodzę do wniosku, że pozostanie przy becie , to jednak rozsądny wybór. Mam nadzieję, że wkrótce będzie patch do tej dziadowskiej wersji.
Krótka pamięć :wink:  Na  6.8b też "parę" psów powieszono.  Zawsze są jakieś błędy . Jak dla mnie to 6,8 działa całkiem nieźle  :ok:  A to co pisałem o przyciskach   to w  becie u mnie nie działały całkiem a teraz miały tylko mały wyskok  B)
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Konrad4x

Odp: AM 6.8 już oficjalnie
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 22, 2011, 09:33:29 »
wiesz na każdej do każdej wersji serii 6 są jakieś uwagi krytyczne, ale odnoszę wrażenie, że ten final jest gorszy niż beta. Przyznaję opinię wyrażam na podstawie wpisów forumowiczów. Ja pozostałem przy becie, która ogólnie jak dla mnie jest zadowalająca, poza tym problemem z gubieniem trasy. Zauważyłem np , że jak wjeżdżam na ślimak, to AM czasami mi się gubi i przelicza błyskawicznie od nowa trasę. Nie dzieje się to za każdym razem, ale zaobserwowałem takie zjawisko.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AM 6.8 już oficjalnie
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 22, 2011, 10:03:16 »
Panowie... przecież wszystko jest w  porządku

jeszcze tylko zmienią targeo i miód malina
Cytuj
W ustawieniach (interfejs -> widok) nowa opcja wyglądu mapy zunifikowana z przygotowywanym nowym wyglądem map www.Targeo.pl.

Wszystko skazuje na to że zmiany w final były jednak celowe... Nie podoba mi się bardzo ta nowa kolorystyka... Cóż, życie...
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2011, 10:07:40 wysłana przez jachraniak »

*

Konrad4x

Odp: AM 6.8 już oficjalnie
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 22, 2011, 10:09:09 »
Panowie... przecież wszystko jest w  porządku

jeszcze tylko zmienią targeo i miód malina
Cytuj
W ustawieniach (interfejs -> widok) nowa opcja wyglądu mapy zunifikowana z przygotowywanym nowym wyglądem map www.Targeo.pl.

Wszystko skazuje na to że zmiany w final były jednak celowe... Nie podoba mi się bardzo ta nowa kolorystyka... Cóż, życie...

Po przeczytaniu tego ciekawego artykułu odszczekuję wszystko co niedobrego napisałem w związku z nową wersją . Jestem niedobrym użytkownikiem  :O~
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2011, 10:11:42 wysłana przez Konrad4x »

*

Offline statler

  • **
  • 209
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto G6 Plus
Odp: AM 6.8 już oficjalnie
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 22, 2011, 13:18:45 »
Potwierdzam problem z niepoprawnym podawaniem odległości do manewru  :-|. Jeśli ktoś jeździ tylko na słuch, to w mieście może się zdziwić  :O

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AM 6.8 już oficjalnie
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 22, 2011, 13:26:41 »
Nieuchronnie idzie ku AM6.8.X  :mrgreen:

*

Offline Wookash82

  • ***
  • 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P560
Odp: AM 6.8 już oficjalnie
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 22, 2011, 13:37:18 »
troche pojezdzilem ostatnio z 6.8 i moja jedyna uwaga to :

...problem z niepoprawnym podawaniem odległości do manewru...

A tak to nic specjalnego nie zauwazylem w zlym slowa tego znaczeniu. Ogolnie jestem zadowolony z poprawnosci wyznaczania tras szybkich oraz szybkich z uzyciem profilu predkosci. Czasem trzeba dac jeden badz dwa punkty "przez" i jest :ok:
Proste są dla szybkich samochodów, Zakręty są dla szybkich kierowców...

AutoMapa 6.10.0

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: AM 6.8 już oficjalnie
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 22, 2011, 14:07:02 »
A ja dziś znów 2 totalne zwisy HD2, jeden podczas jazdy z nawigowaniem, drugi z odpaloną jedynie AM.
Ehhh... Dużo było różnych baboli, ale jeszcze żadna wersja mi tak brutalnie nie zwisała...

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AM 6.8 już oficjalnie
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 22, 2011, 14:32:56 »
Jestem pod wrażeniem...
HD2 to chyba najbardziej niedostosowany sprzęt do AM jaki powstał do tej pory. Radzieckie Rubiny chyba lepiej chodzą  :mrgreen: Ja się dziwię, że jeszcze Aqurat nie ogłosił, iż nie wspiera tego sprzętu. Ogłosili to w przypadku Larka, ale z Larkami chyba nie było tak źle jak z HD2  :mrgreen: Gdyby obok betatesy, modyfikacje, wokół licencji powstał dział sprzęt to chyba mielibyśmy wyłącznie wpisy z prefiksem [HD2]

Już poważnie... O2 i karta pamięci 2BG sprzed 3 lat, ostatni raz formatowana chyba przez producenta  :) ZERO problemów z fixem, działaniem itp. A ile było stawiania AM?... A to z boku, to na starej, to beta, to stara obok bety, aż w końcu doszło do tego, czego jeszcze nie było - downgrade z final do bety - 14numerków w dół. Naturalnie śmiga bez problemu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2011, 14:36:17 wysłana przez jachraniak »

*

Offline starsza.pani

  • ***
  • 328
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: MODECOM MX3HD AM-oczywiście najnowsza
Odp: AM 6.8 już oficjalnie
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 22, 2011, 15:00:32 »
Już się ucieszyłam, że prowadzenie równoległymi do głównych pozostanie w mrokach przeszłości, a tu dziś znów wycieczka.
Nie mam możliwości zrobić zrzut, może ktoś by sprawdził: Bielsko-Biała, 3-maja 5 START - Warszawska skrzyżowanie  z Trakcyjną KONIEC.
Przy światłach na końcu 3-maja ok. 50 m idzie równoległa do głównej Warszawskiej- dojazd do Dworca PKP i nie wiedzieć czemu AM każe tamtędy jechać. Zrobiłam kilka symulacji, za każdym razem AM kazała mi na ten kawałek zjeżdżać z trasy.

*

Offline sdhc

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto X Style // HTC HD2 (Leo) // HTC Universal
Odp: AM 6.8 już oficjalnie
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 22, 2011, 15:01:29 »
Ja zostaje na AM 6.7 tam (prawie) wszystko chodziło poprawnie.   :ok:
6.8 to zupełna porażka... :mad:

I pozostaje czekać do 6.9 lub odrazu do 7.0  :ok:

*

Konrad4x

Odp: AM 6.8 już oficjalnie
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 22, 2011, 15:34:25 »
Ja zostaje na AM 6.7 tam (prawie) wszystko chodziło poprawnie.   :ok:
6.8 to zupełna porażka... :mad:
I pozostaje czekać do 6.9 lub odrazu do 7.0  :ok:

A co myślisz, że 6.9 czy 7.0 to jakiś znak jakości ? Przecież to robią ci sami ludzie. Poczytaj sobie na forum pdaclubu o premierze wersji na Iphone to z krzesła spadniesz jak działa "dobrze" . Ja się nie łudzę, że kolejna wersja będzie lepsza. Być może naprawi jedne błędy, a wprowadzi kolejne w miejscach gdzie było dobrze. Do tego nas przyzwyczaili od wielu wersji.  :(

*

Offline Devonish

  • *
  • 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy SII, Modecom MX3 HD Freeway
Odp: AM 6.8 już oficjalnie
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 22, 2011, 15:56:41 »
Ukazała się aktualizacja oprogramowania Navroad 470 do wersji 2.1. Po zainstalowaniu problemy z Automapa w moim przypadku zniknęły.

*

Offline sdhc

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto X Style // HTC HD2 (Leo) // HTC Universal
Odp: AM 6.8 już oficjalnie
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 22, 2011, 16:21:16 »
Jak sie do 7.0 nie poprawia to migruje na TomToma i ... tyle. ;)

Zawsze mam jeszcze 6.5 z ktora nigdy nie bylo problemow. :ok:

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: AM 6.8 już oficjalnie
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 22, 2011, 17:22:44 »
U mnie na HD2 nie ma żadnych problemów.
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Konrad4x

Odp: AM 6.8 już oficjalnie
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 22, 2011, 17:46:01 »
dla mnie przykładem jak niedbale jest robiony ten program świadczy chociażby pliczek z kolorami typów tras, czyli day.map.colors
Chciałem zmienić sobie kolor trasy łatwej. Jest tam sekcja:
----TRASA:
RouteApprox=255 0 255 128
RouteDetail=0 0 255 128
RouteQuick=0 0 255 128
RouteOptimal=0 0 255 128
RouteShort=0 0 255 128
i tak dalej

no i wydawało mi się, że znajdę tu coś w rodzaju RouteEasy= ........... , ale gdzie tam, Panowie programiści podwiesili się z kolorem trasy łatwej pod kolor trasy optymalnej. To tylko niewinny przykład, ale świadczy o "porządku" w programie  :-|
Na dzień dzisiejszy, jak ktoś będzie chciał mieć inny kolor trasy optymalnej, a inny łatwej , to niech zapomni  :S
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2011, 17:49:11 wysłana przez Konrad4x »

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AM 6.8 już oficjalnie
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 22, 2011, 18:29:47 »
Na dzień dzisiejszy, jak ktoś będzie chciał mieć inny kolor trasy optymalnej, a inny łatwej , to niech zapomni  :S


I uważasz to za powazny problem ?? Takimi rzeczami 'bawi' się może ułamek procenta użytkowników.

*

Konrad4x

Odp: AM 6.8 już oficjalnie
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 22, 2011, 18:49:24 »
Na dzień dzisiejszy, jak ktoś będzie chciał mieć inny kolor trasy optymalnej, a inny łatwej , to niech zapomni  :S
I uważasz to za powazny problem ?? Takimi rzeczami 'bawi' się może ułamek procenta użytkowników.

Kolego jakbyś przeczytał mój post ze zrozumieniem, to nie zadałbyś tego pytania.
Ale podpowiem Ci, kwestia pomieszania kolorów trasy łatwej z optymalną to tylko taki przykład niedbalstwa w kodzie programu. A potem nie dziwmy się, że w AM babol goni babol, bo jak można panować na kodem programu jak sie takie rzeczy robi. Ale kolego oczywiście, że kolorek drogi łatwej vs kolorek drogi optymalnej to bzdet niewarty opisania  :ok:
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2011, 18:51:13 wysłana przez Konrad4x »

*

Offline altroch

  • ****
  • 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom WinCE 6.0/AM 6.xx, SGS3, SG Note3
Odp: AM 6.8 już oficjalnie
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 22, 2011, 22:47:05 »
Popieram Konrad tu nie chodzi o kolorki ale o prządek, wszystkie babole potem to wynik bałaganu.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AM 6.8 już oficjalnie
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 22, 2011, 23:25:08 »
Dziś kilometra nie ujechałem a już "dojechałem" do domu.
Wg. AM oczywiście - masakra.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: AM 6.8 już oficjalnie
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 23, 2011, 07:42:23 »
Dzisiaj zrobiłem ok. 200 km na wersji 6.8 PL w urządzeniu Navroad 470 Enovo.  Już na starcie konsternacja, wyznaczam adres klienta a tu komunikat że punkt adresowy znajduje się poza obszarem mapy szczegółowej i tak dwa razy, za trzecią próbą w końcu obliczył. Po 30 minutach kursor pojazdu zjechał z drogi i "leciał" na wprost przez budynki, pola, lasy (podobny objaw miałem na moim htc hd2 -chyba uszkodzona płyta główna) pomógł restart urządzenia. Do tego częste informacje tekstowe u góry ekranu typu "rozglądam się" oraz "jesteś poza trasą" . W liście zmian w wersji 6.8 jest zdanie o usprawnieniu działania Navroad 470......ciekawe :worried:

Dokładnie identyczne objawy na HTC Touch HD - latanie nad budynkami, komunikaty "rozglądam się" i "jesteś poza trasą". Do tego "Dojechałeś do celu" na 30 kilometrów przed celem podróży. Powoli zaczynam mieć dość tego programu.
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline statler

  • **
  • 209
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto G6 Plus
Odp: AM 6.8 już oficjalnie
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 23, 2011, 08:43:18 »
Dziś kilometra nie ujechałem a już "dojechałem" do domu.
Wg. AM oczywiście - masakra.
Nie czepiaj się! Aqurat testuje nową funkcjonalność AMTraffic - zaginanie czasoprzestrzeni  :ok: Już wkrótce będą się tym chwalić  :mrgreen:
Swoją drogą, gdy pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło, byłem przekonany że źle wpisałem adres. To jest siła PR-u AM  :grin:
A teraz najbardziej drażni mnie częste "rozglądanie się" programu, czego on tak ciągle szuka jełop jeden...  :-|

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: AM 6.8 już oficjalnie
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 23, 2011, 08:50:51 »
@statler, na GC 5066 masz takie problemy ? HD czy zwykły ?

*

Konrad4x

Odp: AM 6.8 już oficjalnie
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 23, 2011, 08:57:25 »
... czego on tak ciągle szuka jełop jeden...  :-|

Proponuję założyć na to oddzielny wątek pod tym zacytowanym tytułem  :E :E :E

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: AM 6.8 już oficjalnie
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 23, 2011, 09:03:29 »
Mam pytanie do wszystkich użytkowników HD2, którzy nie mają żadnych problemów z 6.8: czy macie na karcie zainstalowanego Androida? Nie wiem czy jest w tym jakiś sens, ale powoli zaczyna mi przychodzić do głowy, że moje problemy z AM zaczęły się po dokoptowaniu na kartę robota....

*

Offline klekot

  • *
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
    • My Site
  • Sprzęt: HTC Leo, SPV C600
Odp: AM 6.8 już oficjalnie
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 23, 2011, 09:07:16 »
wyznaczyłem trasę z Gdyni do Kutna pomijając drogi płatne i powiem szczerze że trasą którą wysznaczyła mi AM na pewno nie pojade jakaś tragedia. wcześniej trzymał się drogi 91 a teraz zrobił taki zygzak nad autostradą że same te przejazdy dołożą mi z 30 minut. Też tak macie?
Sprzęt: HTC Leo
ROM: NexusHD2-ICS-CM9 [Android]
RADIO: 2.15.50.04