Zużycie energii w x7500 Advantage...

  • 37 Odpowiedzi
  • 6196 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mrkaczor

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC x7500 Advantage (BLACK) & Mio P550m
Zużycie energii w x7500 Advantage...
« dnia: Marzec 21, 2009, 01:02:47 »
Witam. Od dłuższego czasu moja Athena wytrzymuje ledwie 1h na pełnej baterii, strasznie szybko pożera prąd, a ładuje się dość dziwnie (z reguły powoli, ale bywało że po 1h system pokazywał 100%). Odrazu zaznaczam, że nie zawsze tak było, pamiętam czasy - i to nie takie odległe, gdyż "usterka" nastąpiła praktycznie z dnia na dzień... - gdzie normalnie użytkując x7500 ładowałem je co 2-3dni...! A wczoraj padło mi po 10MIN grania w DeathDrive!! Fakt, że gra w trybie fullscreen z dobrą grafiką, ale... 10MIN zaraz po odpięciu od kabla?? Chyba coś jest nie tak...

Urządzenie pracowało standardowo na WM5, ja wgrałem WM6 oryginalny HTC - z tym że bateria nie szwankowała zaraz po wgraniu nowego systemu, więc wątpię, aby to było przyczyną... Co do samej baterii - z reguły ładowałem ją jednak codziennie, niezależnie od zużycia - po prostu wieczorem podpinałem pod kabel i rano odpinałem - ot żeby na wszelki wypadek codziennie mieć rano 100%. Ale to jest bądź co bądź LiIon!! Nie trzeba czekać, aż bateria padnie i dopiero wtedy ładować, bo pojemność się nie zmniajsza przez doładowywanie...

Obecnie nawet rzadko używane urządzenie (tj. większość czasu spędzając w trybie czuwania), na niskim podświetleniu, z włączonym BT (nie korzystam już nawet z GSM) i bez uruchomionych ciągle aplikacji (HTC Home na Today'u, WkTask i ew. DrYar) wytrzymuje góra parę godzin. Muzyka przez zestaw BT pogra góra 1h przy wyłączonym wyświetlaczu, a robienie zdjęć czy oglądanie filmów - to zabawa zaledwie na parenaście minut (do pół godziny GÓRA)... Faktem jest, że na pewno ZAWSZE bateria niezwykle szybko padała, kiedy na Today'u miałem aplikacje kontrolujące podstawowe funkcje PDA, tj. zużycie pamięci, bateria, wolne miejsce itd. (np. iLuncher, PDA Status itp.), więc przestałem używać takich aplikacji... Sądze, że mogło to mieć związek z ciągłym odświeżaniem statusów, ale... na wielu innych urządzeniach działa to na identycznej zasadzie, a nigdzie nie pobiera aż tak dużo prądu! Chociażby na moim Mio P550m - tam bateria trzyma dłuugo, pomimo funkcjonowania tego typu aplikacji...

W akcie desperacji doszukuje się powodów w przeróżnych miejscach, np. w tym, że niemal WSZYSTKIE aplikacje mam zainstalowne na MD, podobnie muzyka, filmy itd. Czyżby jednak odczyt z MD był aż tak prądożerny?!?! Przecież to jest flash...?? Dalej: byćmoże jest to kwestia ciągle uruchomionego BT, czasem sparowanego zestawu... ale tak było i wcześniej, a użądzenie jakos się trzymało...;/ Więcej, kiedyś używałem HTC jako telefonu, obecnie nawet moduł GSM mam wyłączony... Ale skądś to się musibrać, choć wątpię, aby jednak którakolwiek z tych powyższych rzeczy była bezpośrednią przyczyną... Dlatego prośba o ew. pomysły i co równie ważne: informacje, jak to sie ma z energią u Was?? Prosiłbym o te dane również z dokładniejszym opisem podstawowych ustawień HTC, zainstalowanych aplikacji, częstotliwości używania i wszystkim, co według Was może wpływać w znacznym stopniu na zużycie baterii... Kurna, przecież to jest AŻ 2200mAh - z takim czymś nawet Athena nie powinna sobie dać rady w ciągu LEDWI 1h...:( Z góry dzięki za pomoc

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: Zużycie energii w x7500 Advantage...
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2009, 10:32:41 »
Też mi bateria szaleje (trzyma 3h w trybie czuwania). Będę próbował HR na dniach, powiem czy pomogło.

*

Offline adamektt

  • 48
  • Sprzęt: HTC Shift, X7500, Touch Pro
Odp: Zużycie energii w x7500 Advantage...
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2009, 16:01:21 »
A jak długo masz już ten sprzęt?
Mój własny wniosek po używaniu Athenki przez około rok czasu jest taki, że akumulatorek po dłuższym czasie się po prostu zużywa w wyniki codziennego ładowania i ilość tych cyki doładowań jest moim zdaniem dość mała. Dla przykładu dodam, że jak na początku go kupiłem to aku wytrzymywał mi na obejrzenie dwóch filmów około 1.5 godz. (max podświetlenie, dźwięk z głośniczków), a po roku czasu mogłem już na nim obejrzeć ledwo jeden film.

*

Offline mrkaczor

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC x7500 Advantage (BLACK) & Mio P550m
Odp: Zużycie energii w x7500 Advantage...
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2009, 17:00:03 »
Sprzęt kupiłem jako używany w październiku zeszłego roku... Nie pamiętam dokładnie kiedy ta bateria mi zaczeła tak słabo zipać, ale trwa to już z pare tygodni... Co do HR to ja jakiś czas temu też robiłem HR, a bateria dalej swoje... Zastanawiam się, czy może to być powodowane "zapchaniem" urządzenia...? Jak to wygląda u ciebie wpmike?

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: Zużycie energii w x7500 Advantage...
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 22, 2009, 11:55:45 »
Ja mam prawie dwa lata. Mogę potwierdzić, że po HR wszystko jest w porządku. Wieczorem zostawiłem baterię na poziomie 46% i teraz jest... 46%. Back to normal.

*

Offline mrkaczor

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC x7500 Advantage (BLACK) & Mio P550m
Odp: Zużycie energii w x7500 Advantage...
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 22, 2009, 20:04:13 »
wpmike a czym sprawdzasz pojemność baterii?? I jaki masz system?? Bo u mnie niegdy (ani pod seryjnym WM5, ani obecnym WM6) Athena nie pokazywała wartości energii z dokładnością do 1%...?! Tj. po dziś dzień pokazuje z dokładnością do 10% - tak aplikacja systemowa, jak i wszystkie inne które instalowałem.... Skąd to się może brać...?

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: Zużycie energii w x7500 Advantage...
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 22, 2009, 22:57:02 »
Moja bateria trzyma rewelacyjnie. Znacznie dłużej niż w HTC Touch Pro. Ogólnie jestem pod wrażeniem jeżeli chodzi o baterię. Gdyby jednak coś się z nią zaczęło dziać to w zestawie mam drugą nieużywaną :P

*

Offline mrkaczor

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC x7500 Advantage (BLACK) & Mio P550m
Odp: Zużycie energii w x7500 Advantage...
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 22, 2009, 23:26:57 »
Otóż to, że ja też kiedyś byłem pod wrażeniem... A teraz totalnie nie wiem co się stało...;/ A czy może ktoś w końcu odp. konkretniej na moje pytania, pls...?:) Np. z tym wskaźnikiem baterii - wszystkim mierzy co do 1%?! Albo czy aplikacje typu PDAStatus nie ciągną Wam więcej prądu..?? HELP ;]
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2009, 23:29:00 wysłana przez mrkaczor »

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: Zużycie energii w x7500 Advantage...
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 23, 2009, 11:30:15 »
wpmike a czym sprawdzasz pojemność baterii?? I jaki masz system?? Bo u mnie niegdy (ani pod seryjnym WM5, ani obecnym WM6) Athena nie pokazywała wartości energii z dokładnością do 1%...?! Tj. po dziś dzień pokazuje z dokładnością do 10% - tak aplikacja systemowa, jak i wszystkie inne które instalowałem.... Skąd to się może brać...?
WM6.1, ROM AP4.0 Platinum, SPL 3,5. Pojemność baterii sprawdzam standardowym apletem, który widocznie w tej wersji ROMu monitoruje baterię z dokładnością do 1%.
Kaczor, spróbuj zastosować HR. Jestem na 99% pewien, że w moim przypadku czas działania na baterii zostaje skrócony przez którąś aplikację. Niestety nigdy nie byłem w stanie wytropić trolla.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2009, 11:32:59 wysłana przez wpmike »

*

Offline mrkaczor

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC x7500 Advantage (BLACK) & Mio P550m
Odp: Zużycie energii w x7500 Advantage...
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 23, 2009, 20:33:55 »
Niewątpliwie może to być winą jakiejś aplikacji, z tym że tak jak mówiłem: robiłem już HR, po którym wgrałem NIBY tylko te najpotrzebniejsze aplikacje - i kicha;/ Bateria pada... Musiałbym teraz zrobić ponownie HR i nic nie isntalować, żeby porównać zużycie baterii, albo instalować powoli i stopniowo...xP A tak BTW. jeszcze używasz może rozdzielczości VGA?? Ja mam non-stop RealVGA 96dpi - może to rozdzielczość tak pożera...

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: Zużycie energii w x7500 Advantage...
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 24, 2009, 08:36:45 »
Niewątpliwie może to być winą jakiejś aplikacji, z tym że tak jak mówiłem: robiłem już HR, po którym wgrałem NIBY tylko te najpotrzebniejsze aplikacje - i kicha;/ Bateria pada... Musiałbym teraz zrobić ponownie HR i nic nie isntalować, żeby porównać zużycie baterii, albo instalować powoli i stopniowo...xP A tak BTW. jeszcze używasz może rozdzielczości VGA?? Ja mam non-stop RealVGA 96dpi - może to rozdzielczość tak pożera...

Ja mam caly czas ustawione 96dpi I bateria trzyma naprawde dlugo. Dobrze by bylo gdybys dorwal gdzies druga baterie,  zeby sprawdzic czy to wina baterii czy sprzetu.

*

Offline mrkaczor

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC x7500 Advantage (BLACK) & Mio P550m
Odp: Zużycie energii w x7500 Advantage...
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 26, 2009, 00:12:43 »
Dobrze by bylo gdybys dorwal gdzies druga baterie,  zeby sprawdzic czy to wina baterii czy sprzetu.

No właśnie nie za bardzo mam skąd dorwać drugą baterię - nic o tym nie wiem aby ktoś z mojego otoczenia także posiadał Athene, a w komisach i sklepach też oczywiście nie ma...

W każdym razie stało się - poleciał kolejny HR  (i dodatkowo update radia do v1.57) - póki co jest minimalna poprawa... Mam teraz "goły" system, oficjalny WM6.1 z 96dpi VGA, do tego tylko pare aplikacji... Ale nadal mam wrażenie, że bateria umyka zbyt szybko... :S W trybie czówania daje rade, ale ciągłe urzytkowanie (tj. jakaś gra, e-book itp.) wytrzymuje tylko przez około godzinke... Nie wiem, może jestem przewrażliwiony, ale kiedyś na bank trzymała mi lepiej :)

Pozatym występują pewne dziwne zjawiska :] Mianowicie natknąłem się na ciekawą aplikację a'propo tematu akurat...x) acb_battery_test (link poniżej) mierzy aktualne i średnie zużycie baterii, oraz sumuje ile owej energii "zjadło" nam urządzenie... No i właśnie - dziwadło, bo u mnie przez godzinę policzyła zużycie rzędu 300mAh, co według systemowego miernika poziomu naładowania baterii odpowiada... 70% energii (czyli jakieś 1500mAh)!! :S Więc tu moja prośba: mógłby ktoś też zainstalować u siebie ten soft i sprawdzić, na ile jest to wiarygodna aplikacja..?? :grin:

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=71499&d=1203454036

Byłbym wdzięczny za jakiś dodatkowy punkt odniesienia do interpretacji tego wyniku... :wink:

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: Zużycie energii w x7500 Advantage...
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 26, 2009, 09:02:12 »
Dobrze by bylo gdybys dorwal gdzies druga baterie,  zeby sprawdzic czy to wina baterii czy sprzetu.

No właśnie nie za bardzo mam skąd dorwać drugą baterię - nic o tym nie wiem aby ktoś z mojego otoczenia także posiadał Athene, a w komisach i sklepach też oczywiście nie ma...

W każdym razie stało się - poleciał kolejny HR  (i dodatkowo update radia do v1.57) - póki co jest minimalna poprawa... Mam teraz "goły" system, oficjalny WM6.1 z 96dpi VGA



Baterii szukaj na allegro. Na pewno znajdziesz bo zawsze jest wystawionych przynajmniej kilka. Z tego co wiem nie ma oficjalnego WM 6.1 do Atheny. Jest za to WM 6.0. Mam go u siebie i bateria trzyma mi rewelacyjnie. Dla mnie jest to najlepszy rom do Atheny. Od kiedy masz tego WM 6.1 ? Może to wina romu, że bateria szybciej ucieka ?

*

Offline mrkaczor

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC x7500 Advantage (BLACK) & Mio P550m
Odp: Zużycie energii w x7500 Advantage...
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 29, 2009, 23:08:24 »
Baterii szukaj na allegro. Na pewno znajdziesz bo zawsze jest wystawionych przynajmniej kilka. Z tego co wiem nie ma oficjalnego WM 6.1 do Atheny. Jest za to WM 6.0. Mam go u siebie i bateria trzyma mi rewelacyjnie. Dla mnie jest to najlepszy rom do Atheny. Od kiedy masz tego WM 6.1 ? Może to wina romu, że bateria szybciej ucieka ?

No tak ale płacić 80zł po to, żeby się przekonać czy moja bateria jest już do kitu (bo nie wiem na pewno, czy to jest przyczyną...)?? Jeśli zaś chodzi o ROM, to nie pamiętam co prawda dokładnie, ale wątipe, żeby to miało z tym związek (jeśli wgranie ROMu byłoby przełomem w zużyciu baterii, na pewno bym to zaobserwował i zapamiętał... :) ). A ile Ci wytrzyma Athena na pełnym podświetleniu przy oglądaniu jakiegoś filmu powiedzmy w TCPMP?? Mógłbyś sprawdzić...? :)

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: Zużycie energii w x7500 Advantage...
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 31, 2009, 00:05:46 »
Baterii szukaj na allegro. Na pewno znajdziesz bo zawsze jest wystawionych przynajmniej kilka. Z tego co wiem nie ma oficjalnego WM 6.1 do Atheny. Jest za to WM 6.0. Mam go u siebie i bateria trzyma mi rewelacyjnie. Dla mnie jest to najlepszy rom do Atheny. Od kiedy masz tego WM 6.1 ? Może to wina romu, że bateria szybciej ucieka ?

No tak ale płacić 80zł po to, żeby się przekonać czy moja bateria jest już do kitu (bo nie wiem na pewno, czy to jest przyczyną...)?? Jeśli zaś chodzi o ROM, to nie pamiętam co prawda dokładnie, ale wątipe, żeby to miało z tym związek (jeśli wgranie ROMu byłoby przełomem w zużyciu baterii, na pewno bym to zaobserwował i zapamiętał... :) ). A ile Ci wytrzyma Athena na pełnym podświetleniu przy oglądaniu jakiegoś filmu powiedzmy w TCPMP?? Mógłbyś sprawdzić...? :)


Takich testów to ja jeszcze nie robiłem. W sumie czemu nie. Postaram się jutro sprawdzić to. Ogólnie to z baterii w Athenie jestem bardzo zadowolony. Napewno wytrzymuje mi dłużej niż w Touch Pro :)

*

Offline mrkaczor

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC x7500 Advantage (BLACK) & Mio P550m
Odp: Zużycie energii w x7500 Advantage...
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 02, 2009, 22:45:18 »
I jak znalazłeś chwilke czasu, żeby to sprawdzić...? :] Ja planuje w najbliższym czasie wgrać może jednak inny ROM, kto wie czy faktycznie to nie on coś pitoli... Tymbardziej że dzieje się jeszcze jedno - mianowicie urządzenie pada totalnie kiedy ma nagły duży pobór prądu. Np. właczenie filmu, aplikacji z GPS czy pełnoekranowej gry wykorzystującej akcelerator powoduje spadek baterii od 100 do 0 procent w niecałe 10min. Urządzenie gasi się nagle i bez ostrzeżenia i nie jest w stanie się już uruchomić. Żeby było śmieszniej wystarczy wpiąc ładowarke dosłownie na sam moment rozruchu, a urządzenie odpala z 70% baterią... :O Można też zostawić je na 1-2h i wtedy też już zazwyczaj odpali... Tak czy siak ta usterka wyklucza niemal na 100% wine po stronie jakiejś aplikacji - albo to jest walnięty ROM, albo sama bateria...:(

*

Offline DawiX

  • *****
  • 1528
  • Płeć: Mężczyzna
  • yyyyy DawiX jestem XD
  • Sprzęt: Dell Streak 5 16gb
Odp: Zużycie energii w x7500 Advantage...
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 03, 2009, 17:42:23 »
Gdy urządzenie się wyłączy wyciągnij baterię i włóż jeszcze raz zobacz czy się włączy
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Są dwie kategorie ludzi - pracujący i ci, którzy korzystają z kredytu; lepiej należeć do tej pierwszej, jest w niej mniejsza konkurencja.

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: Zużycie energii w x7500 Advantage...
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 03, 2009, 22:39:35 »
I jak znalazłeś chwilke czasu, żeby to sprawdzić...? :] Ja planuje w najbliższym czasie wgrać może jednak inny ROM, kto wie czy faktycznie to nie on coś pitoli... Tymbardziej że dzieje się jeszcze jedno - mianowicie urządzenie pada totalnie kiedy ma nagły duży pobór prądu. Np. właczenie filmu, aplikacji z GPS czy pełnoekranowej gry wykorzystującej akcelerator powoduje spadek baterii od 100 do 0 procent w niecałe 10min. Urządzenie gasi się nagle i bez ostrzeżenia i nie jest w stanie się już uruchomić. Żeby było śmieszniej wystarczy wpiąc ładowarke dosłownie na sam moment rozruchu, a urządzenie odpala z 70% baterią... :O Można też zostawić je na 1-2h i wtedy też już zazwyczaj odpali... Tak czy siak ta usterka wyklucza niemal na 100% wine po stronie jakiejś aplikacji - albo to jest walnięty ROM, albo sama bateria...:(


Ujmę to tak. Z fimami się nie bawiłem, bo niestety nie am czasu :(, ale ostatnio zabrałem Athenke w trasę. Jeździłem jakieś 3 godziny (oczywiście bez ładowarki) i po wyłączeniu AutoMapy wskaźnik pokazywał jeszcze 60% tak więc wydaje mi się, że jest całkiem nieźle.

*

Offline mrkaczor

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC x7500 Advantage (BLACK) & Mio P550m
Odp: Zużycie energii w x7500 Advantage...
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 03, 2009, 22:52:21 »
ostatnio zabrałem Athenke w trasę. Jeździłem jakieś 3 godziny (oczywiście bez ładowarki) i po wyłączeniu AutoMapy wskaźnik pokazywał jeszcze 60% tak więc wydaje mi się, że jest całkiem nieźle.

Nieżle?? Heh, to zaje-kurna-biaszczo xP Nie no moja bateria naprawde musi być rypnięta... A jaki masz ROM?? Może spróbuje jeszcze re-flash'a zanim sie wykosztuje na nowy akumulator...

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: Zużycie energii w x7500 Advantage...
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 03, 2009, 23:18:44 »
ostatnio zabrałem Athenke w trasę. Jeździłem jakieś 3 godziny (oczywiście bez ładowarki) i po wyłączeniu AutoMapy wskaźnik pokazywał jeszcze 60% tak więc wydaje mi się, że jest całkiem nieźle.

Nieżle?? Heh, to zaje-kurna-biaszczo xP Nie no moja bateria naprawde musi być rypnięta... A jaki masz ROM?? Może spróbuje jeszcze re-flash'a zanim sie wykosztuje na nowy akumulator...


Mam standardowy WM 6.0. Gotowane Romy jakoś nie spełniają w pełni moich oczekiwań. WM 6.0 jak dla mnie jest najlepszy :D

*

Offline mrkaczor

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC x7500 Advantage (BLACK) & Mio P550m
Odp: Zużycie energii w x7500 Advantage...
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 04, 2009, 22:24:43 »
Mam standardowy WM 6.0. Gotowane Romy jakoś nie spełniają w pełni moich oczekiwań. WM 6.0 jak dla mnie jest najlepszy :D

A mógłbyś sprecyzować? Jaka to konkretnie kompilacja, bo WM6.0 jest kilka... Ja mam niby angielska wersje od HTC OS 5.2.1238 (Build 17745.0.2.3). Pozatym mocno masz zapchane urządzenie? Śmigają ci jakieś aplikacje non-stop (typu HTC Home, Wisbar, WkTask, iLuncher, SPB czy tam inne)...??

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: Zużycie energii w x7500 Advantage...
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 07, 2009, 23:07:05 »
Mam standardowy WM 6.0. Gotowane Romy jakoś nie spełniają w pełni moich oczekiwań. WM 6.0 jak dla mnie jest najlepszy :D

A mógłbyś sprecyzować? Jaka to konkretnie kompilacja, bo WM6.0 jest kilka... Ja mam niby angielska wersje od HTC OS 5.2.1238 (Build 17745.0.2.3). Pozatym mocno masz zapchane urządzenie? Śmigają ci jakieś aplikacje non-stop (typu HTC Home, Wisbar, WkTask, iLuncher, SPB czy tam inne)...??


Mam WM 6 z przyklejonego wątku powyżej. Wcześniej używałem HTC Home, teraz przerzuciłem się na Pocket Digital Clock. Programów mam całkiem sporo zainstalowanych. Wszystkie instaluje zawsze na karcie.

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Zużycie energii w x7500 Advantage...
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 08, 2009, 19:21:43 »
Witam
1 wzrost obciążenia baterii może być spowodowany czymś z netu
2 baterie można kupić na fondo
3 HR nie usuwa tego robaka
4 trzeba to zrobić ręcznie
5 ja korzystałem z pomocy fachowca i udało się
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: Zużycie energii w x7500 Advantage...
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 08, 2009, 22:00:37 »
Witam
1 wzrost obciążenia baterii może być spowodowany czymś z netu
2 baterie można kupić na fondo
3 HR nie usuwa tego robaka
4 trzeba to zrobić ręcznie
5 ja korzystałem z pomocy fachowca i udało się


Rozumiem, że masz na myśli wirusa. A zmiana romu nic nie da ?

*

Offline mrkaczor

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC x7500 Advantage (BLACK) & Mio P550m
Odp: Zużycie energii w x7500 Advantage...
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 09, 2009, 00:12:58 »
Witam
1 wzrost obciążenia baterii może być spowodowany czymś z netu
2 baterie można kupić na fondo
3 HR nie usuwa tego robaka
4 trzeba to zrobić ręcznie
5 ja korzystałem z pomocy fachowca i udało się

A mógłbyś sprecyzować? Faktycznie mógłbym mieć coś z neta, bo mam wifi w domu to czasami korzystam... Skoro HR nie pomaga, to na czym polega ta "ręczna metoda"? Dałbyś rade ją "odtworzyć"...? :)

Rozumiem, że masz na myśli wirusa. A zmiana romu nic nie da ?

Przyłączam się także do pytania, czy problemu ew. nie rozwiąże re-flash...? :]

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Zużycie energii w x7500 Advantage...
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 15, 2009, 19:57:37 »
witam
no niestety tak dużej wiedzy nie mam żeby wam powiedzieć jak to zostało zrobione
korzystałem z pomocy fachowca i nie umiem odtworzyć jak to leci
wiem też że jest jakiś antywir do htc ale nic dalej nie mogę się dowiedzieć
kolega mówi że ma wi-fi
u mnie to samo było po użyciu wi - fi coś się wpakowało i już po ptokach
dzięki bogu że mam stały dostęp do netu bo to samo pobierało jakieś pliki
inaczej bym popłynął na kasie jak cholera
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline mrkaczor

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC x7500 Advantage (BLACK) & Mio P550m
Odp: Zużycie energii w x7500 Advantage...
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 20, 2009, 20:18:58 »
korzystałem z pomocy fachowca i nie umiem odtworzyć jak to leci

Hmm... tylko skąd wziąść takiego fachowca?! :P Do czego jak do czego, ale do x7500 to za wielu specjalistów nie ma (w mojej okolicy najpewniej wogóle... :S ).

wiem też że jest jakiś antywir do htc ale nic dalej nie mogę się dowiedzieć

No antywirów jest na bank troche - ogólnie dla WM6. Z tym że kurna - no jakie są szanse żeby złapać wirusa na tą platformę?? I to jeszcze śmigając w sieci tylko po co popularniejszych witrynach...?? Trzeba mieć naprawdę PECHA :P Tak czy inaczej dziś próbuję re-flash'a - zobaczymy, czy po wgraniu innego ROMu coś się w tej kwestii poprawi...

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: Zużycie energii w x7500 Advantage...
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 21, 2009, 08:35:54 »
korzystałem z pomocy fachowca i nie umiem odtworzyć jak to leci

Hmm... tylko skąd wziąść takiego fachowca?! :P Do czego jak do czego, ale do x7500 to za wielu specjalistów nie ma (w mojej okolicy najpewniej wogóle... :S ).

wiem też że jest jakiś antywir do htc ale nic dalej nie mogę się dowiedzieć

No antywirów jest na bank troche - ogólnie dla WM6. Z tym że kurna - no jakie są szanse żeby złapać wirusa na tą platformę?? I to jeszcze śmigając w sieci tylko po co popularniejszych witrynach...?? Trzeba mieć naprawdę PECHA :P Tak czy inaczej dziś próbuję re-flash'a - zobaczymy, czy po wgraniu innego ROMu coś się w tej kwestii poprawi...


To spróbuj zrobić tego re-flash`a i zobacz co się będzie działo. Jeśli to nie pomoże to odezwij się do mnie.

*

Offline mrkaczor

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC x7500 Advantage (BLACK) & Mio P550m
Odp: Zużycie energii w x7500 Advantage...
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 24, 2009, 22:46:30 »
No niestety re-flash nie pomógł... :S Jeśli wogóle coś ten manewr zmienił, to chyba tylko przyspieszył padanie urządzenia :P Teraz mam jeszcze tylko problem, bo WM 6.5 (który to testowo wgrałem) okazał sie beznadziejny jak na moje potrzeby, a powrót do WM 6.1 wymaga min. 50% baterii i to tak przez ok. 10min... :S

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: Zużycie energii w x7500 Advantage...
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 25, 2009, 13:39:11 »
No niestety re-flash nie pomógł... :S Jeśli wogóle coś ten manewr zmienił, to chyba tylko przyspieszył padanie urządzenia :P Teraz mam jeszcze tylko problem, bo WM 6.5 (który to testowo wgrałem) okazał sie beznadziejny jak na moje potrzeby, a powrót do WM 6.1 wymaga min. 50% baterii i to tak przez ok. 10min... :S


Podaj mi swój adres na PW. Jak będę miał chwilę to wyślę Ci swoją zapasową baterię. Sprawdzisz sobie jak trzyma i mi ją odeślesz :)