Przestroga!!!

  • 18 Odpowiedzi
  • 4919 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Przestroga!!!
« dnia: Listopad 12, 2007, 09:35:58 »
Jeśli macie laptopa, to:

Pod żadnym pozorem nie stawiajcie w jego pobliżu Athenki!!!

Ja do wczoraj MIAŁEM laptopa. A właściwie nadal mam, ale dysk się wysypał w momencie, gdy Athena znalazła się w pobliżu. Na szczęście na gwarancji... Ale dane w pi....du! :mad:

*

Offline Tomko

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XdaExec, Omnia, BB Bold.
Odp: Przestroga!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2007, 09:44:47 »
Jesteś pewien że to winaAthenki  :shock:
Broń - To prawo wolnego człowieka, nie przywilej nadany przez urzędnika.

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: Przestroga!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2007, 09:49:15 »
Tak. Dysk w pewnej chwili zaczął wydawać interesujące dźwięki (tak, jak każdy poważnie uszkodzony dysk). Podczas bootowania otrzymuję jedynie komunikat 'Disk error'. Próbowałem coś zrobić z wiersza poleceń odpalanego z płytki instalacyjnej Windowsa, ale oczywiście nie wykrywa dysku. No i te cudowne szczęknięcia...
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2007, 09:52:01 wysłana przez wpmike »

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Przestroga!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2007, 09:58:12 »
Do tej pory nikt jeszcze o czymś takim nie raportował. Ja wielokrotnie miałem Athenę w pobliżu dysku w HP i Dell'u .
Co prawda dysk się wysypał w HP ale z zupełnie innego powodu ( niestety po gwarancji)
potrzebna zgoda

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: Przestroga!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2007, 10:21:54 »
Możliwe, że HP i Delle mają lepsze ekranowanie dysków. Ja niestety popsułem Acera.

*

Offline jackdaniels

  • 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten X500
Odp: Przestroga!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 12, 2007, 10:28:18 »
hmm, intrygujacy temat, a mozna zapytac o konkrety? coz takiego dzieje sie gdy Athena znajduje sie w poblizu laptopa? a moze zagrozenie dotyczy innych sprzetow w takim samym stopniu?

*

Offline jacol

  • ***
  • 400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: całe pudło złomu
Odp: Przestroga!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2007, 12:44:24 »
hmm, intrygujacy temat, a mozna zapytac o konkrety? coz takiego dzieje sie gdy Athena znajduje sie w poblizu laptopa? a moze zagrozenie dotyczy innych sprzetow w takim samym stopniu?

Mocowanie pocketa do zewnętrznej klawiatury zrealizowane jest na zasadzie magnetycznej, magnesy zainstalowane w pockecie i klawiaturze są na tyle silne że potrafia utrzymać jakby nie było ciężkiego ppc nachylonego po kątem około 60 stopni.

Jeżeli rzeczywiście dysk w acerze jest słabo ekranowany, to umieszczenie pocketa w bezpośrednim sąsiedztwie może dać nieprzyjemne efekty. Choć z drugiej strony może to być zupełnie przypadkowa zbieżność...

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: Przestroga!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 13, 2007, 13:13:18 »
Jak dla mnie to trochę zbyt przypadkowe. Ale na wszelki wypadek uważajcie.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przestroga!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 13, 2007, 20:28:13 »
Do tej pory nikt jeszcze o czymś takim nie raportował. Ja wielokrotnie miałem Athenę w pobliżu dysku w HP i Dell'u .
Co prawda dysk się wysypał w HP ale z zupełnie innego powodu ( niestety po gwarancji)

ja juz o tym dawno mowilem .... ze to bedzie problem  :evil:  (wtedy mowilem o wplywie magnesu na zywotnosc wbudowanego microdrive)
dzialanie i wplyw magnesu jest chyba dla kazdego zrozumialy ... te popisy z przyklejaniem ameo z klawikordem do lodowki na forach gdzie pisano o ameo etc
kazde dyski komputerowe (oprocz tych do specjalnych poruczen) NIE maja zadnego lub nikle ekranowanie ....

w sklepie Cartoon Planet ... gdzie ostatnio kupowalem dzieciom geomagi .... ekran CRT jest caly zielony od magnezu ktory znajduje sie obok  :P

zachecam wiec wszystkich do stawiania ameo obo swojego ekranu
Napisane: Listopad 13, 2007, 20:18:52
hmm, intrygujacy temat, a mozna zapytac o konkrety? coz takiego dzieje sie gdy Athena znajduje sie w poblizu laptopa? a moze zagrozenie dotyczy innych sprzetow w takim samym stopniu?

a jaki jest generalnie wplyw pola EM na urzadzenia elektroniczne ? niedobry ... wiec taka jest i odpowiedz
chodzi tu o czas i natezenie pola bo one sa WYMIERNYMI wartosciami ktore maja wplyw

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: Przestroga!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 14, 2007, 09:57:31 »
Jeśli natężenie pola w czasie jest stałe (zakładam, że microdrive pracuje w takich warunkach), to nie powinno mieć wpływu na działanie urządzenia (w tym przypadku microdrive'a). Problem jest wtedy, gdy element magnetyczny jest przybliżany/oddalany. Powoduje to indukowanie się prądów wirowych w metalowych ferromagnetykach (np. żelazo, które wchodzi w skład stopu talerzy dysków). Poza tym magnez sam w sobie wytwarza tylko i wyłącznie pole magnetyczne.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przestroga!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 14, 2007, 12:44:21 »
Jeśli natężenie pola w czasie jest stałe (zakładam, że microdrive pracuje w takich warunkach), to nie powinno mieć wpływu na działanie urządzenia (w tym przypadku microdrive'a). Problem jest wtedy, gdy element magnetyczny jest przybliżany/oddalany.

i tu niestety nie masz racji  :wink:
pomijam fakt iz juz dawno zostal udowodniony wplyw pola EM na organizmy zywe ... zmienne czy stale
to mysle ze casus opisywanego wyzej crt wbudowanego w polke sklepowa obok magnesu (do zdejmowania blokad) rowniez wbudowanego na stale i o stalym polu .... jest tego wystarczajacym dowodem (czas reakcji - kilka miesiecy, tak przynajmniej powiedziala obsluga), lokalizacja - wawa, centrum wilenska, sklep cartoon planet, od gl wejscia po prawej jakies 30-50m  :E

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: Przestroga!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 14, 2007, 13:28:53 »
Hmmm... Pisałem o materiałach ferromagnetycznych - stałe pole nie ma wpływu na to co się dzieje w ferromagnetyku. Wiadomo, że nawet stałe pole magnetyczne odchyla wiązkę elektronów w kineskopie monitora, czego efekty widać na ekranie. Co do wpływu pól magnetycznych i elektromagnetycznych nie chcę się sprzeczać, ale przeciwnicy pokazują swoje badania, a zwolennicy swoje. Prawda jest taka, że te pola istnieją od milionów lat i jakoś organizmy żywe świetnie się mają :)

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przestroga!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 14, 2007, 21:36:42 »
Jeśli natężenie pola w czasie jest stałe (zakładam, że microdrive pracuje w takich warunkach), to nie powinno mieć wpływu na działanie urządzenia (w tym przypadku microdrive'a). Problem jest wtedy, gdy element magnetyczny jest przybliżany/oddalany. Powoduje to indukowanie się prądów wirowych w metalowych ferromagnetykach (np. żelazo, które wchodzi w skład stopu talerzy dysków). Poza tym magnez sam w sobie wytwarza tylko i wyłącznie pole magnetyczne.

uppps, pomylka bo mnie vide ekran chodzilo o "magnes" ale nie o "magnez" ktory zapewne jest skladnikiem magnesu ...

*

Offline elektron

  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Athena, HTC Blackstone
Odp: Przestroga!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 06, 2008, 20:48:20 »
Zwykły zbieg okoliczności jeden na xxxx. Powiem że się lekko uśmiałem czytając ten wątek.

*

damist

Odp: Przestroga!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 06, 2008, 20:55:17 »
Może nie Athena ale Universal był u mnie sprawcą uszkodzenia laptopa :-| Ok. roku temu właśnie zostawiłem na włączonym laptopie universala i właśnie podobnie się działo jak u kolegi. Miałem wtedy włączoną sieć 3G w universalu , która ma dość słaby zasięg u mnie w domu i często pocket przełączał się z GPRS na 3G . Podejrzewam że sprawcą są zakłócenia jakie emituje moduł telefoniczny.

*

Offline mrkaczor

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC x7500 Advantage (BLACK) & Mio P550m
Odp: Przestroga!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 14, 2008, 00:57:29 »
Trudno tu mieszać jeszcze fale telekomunikacyjne (bo fala elektromagnetyczna niewiele może zdiałać - w końcu nie musisz mieć urządzenia w domu, a i tak "lata" ich pełno po Twoim pokoju i nic sięnie psuje:P), ale problem magnesów jest zasadny. wpmike ma sporo racji jeśli chodzi o prądy indukcyjne i wpływ stałego pola elekromagnetycznego (widmo konsekwencji zbliżania pola magnetycznego do nośników magnetycznych chyba nasówa się samo...;P), niemniej pragnę zauważyć, iż o ile magnesy w Atence rzeczywiście są w stanie utrzymać ciężar urządzenia, to nie będą w stanie (jak każde inne tego pokroju magnesy) przyciągnąć choćby leciutkiego metalu z odl. większej niż powiedzmy 2-3cm. Nie wytwarzają one więc tak dużych pól magnetycznych, które zdołałyby zaburzyć pracę dysków wbudowanych np. w laptopy... (co innego gdyby próbować przyczepić atenkę do obudowy "laptoka" ...xP) Z drugiej strony nie bagatelizował bym aż tak problemu, jak elektron - choćby w sytuacjach, kiedy posiadamy... dyski zewnętrzne!xP Ja sam się często przyłapuje na BŁĘDZIE kładzenia HTC w bezpośredniej bliskości względem dysku zewn. - co niewątpliwie nie jest zbyt mądrym posunięciem, szczególnie, jeśli dysk jest pod napięciem i pracuje...:/

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: Przestroga!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 14, 2008, 01:17:12 »
Dopiero teraz trafiłem na ten temat ale dorzucę swoje 3 grosze. Nie wie czy wiecie ale w każdym dysku są bardzo silne magnesy neodymowe. Magnesy stałe jak te do klawiatury nie mają żadnego wpływu na dysk. Uszkodzenie dysku na 100% spowodował nadajnik gsm. Chyba każdy z was widział co sie dzieje z zestawem głośników do komputera jak w pobliżu znajdzie się komórka? Takie same prądy mogą się indukować w elektronice dysku i wtedy dysk mówi papa.
Are you shpongled?

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: Przestroga!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 14, 2008, 10:26:17 »
GSM był wyłączony. Zresztą mam już nowego lapka ;)

*

Offline roguckia

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc x7500
Odp: Przestroga!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 19, 2008, 00:20:28 »
Witam,
Od pól roku mam htc praktycznie oparte o "laptoka" i nic na razie nie padło, w każdym badz razie jako "dystans" miedzy kompem a zabawka wykorzystuje dysk zewnętrzny WD passport, który rowniez działa bez zarzutu - laptoki - wpierw F-S :( teraz lenovo :((, ale takie firma daje...a tak na marginesie, okrutne dzwieki z glosnikow przy telefonie to raczej akcja-reakcja wzmacniacza niż samych "membran"
pozdrawiam