HTC Athena + zasilanie ..... plus restartujacy sie laptop

  • 6 Odpowiedzi
  • 1855 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
jesli athena dziala jako modem po BT bez podpietego zasilania ... jest ok, dziala i nic zlego sie nie dzieje
jesli natomiast ZANIM po(d)lacze laptopa via BT PAN i bede wykorzystywal jako modem ... to w momencie laczenia na laptopie widze bluescreen i ... restart
(po odlaczeniu zasilania od Atheny wszystko wraca do normy), i tak w kolko .... kolejna proba, kolejny restart ....

 :E  :E

czy ktos zechcialby mi wyjasnic dlaczego tak sie dzieje ?!
aha, sprzet to tablet z windows xp tablet edition 2005, sp3 .... laczenie via BT

« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2008, 19:43:37 wysłana przez andy_bez_wandy »

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: HTC Athena + zasilanie ..... plus restartujacy sie laptop
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2008, 23:15:55 »
Athena wtrybie udostępniania internetu ( do tego z działający świecącym ekranem potrzebuje dużo więcej energii - prądu niż wynosi max  wydajność prądowa gniazda USB =500 mA. Widocznie zasilacz ( układy zasilania) tego laptopa przy zwiększonym poborze powodują to zjawisko. W związku z tym widzę dwa rozwiązania - pierwsze droższe to zakup stacji dokującej z dodadkowym zasilaczem oraz drugibezinwestycyjne  ;)
Po pierwsze rozwiązania poczynająz pracę musisz mieć wpełni naładowany akumulator Athenki a drugie to zastosowanie programiku wyłączającego całkowicie świecenie ekranu podczas pracy. Ja używam Screen Off i przypisałem go do klawisza sprzętowego . Myślę że pomoże.
potrzebna zgoda

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HTC Athena + zasilanie ..... plus restartujacy sie laptop
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2008, 18:26:56 »
Athena wtrybie udostępniania internetu ( do tego z działający świecącym ekranem potrzebuje dużo więcej energii - prądu niż wynosi max  wydajność prądowa gniazda USB =500 mA. Widocznie zasilacz ( układy zasilania) tego laptopa przy zwiększonym poborze powodują to zjawisko. W związku z tym widzę dwa rozwiązania - pierwsze droższe to zakup stacji dokującej z dodadkowym zasilaczem oraz drugibezinwestycyjne  ;)
Po pierwsze rozwiązania poczynająz pracę musisz mieć wpełni naładowany akumulator Athenki a drugie to zastosowanie programiku wyłączającego całkowicie świecenie ekranu podczas pracy. Ja używam Screen Off i przypisałem go do klawisza sprzętowego . Myślę że pomoże.

hmmm, tylko ze .... athena podlaczona jest do swojego zasilacza a laptop do swojego .... nie ma miedzy nimi zadnego USB tylko komunikacja bluetooth  :wink:

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: HTC Athena + zasilanie ..... plus restartujacy sie laptop
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2008, 19:15:13 »
Zadziwiające :))
A jeśli już działa i podepniesz zasilanie do Athenki to co się dzieje ?
Musisz opisać co się dzieje przy różnych konfiguracjach i róznej kolejności podłączania oraz róznych sposobach połaczenia gdy Athenka udostępnia net : kabel/BT/WiFi .
Może znajdzie się przyczynę - raczej wątpię aby była ona po stronie Athenki - bardziej po stronie dużej Windy
potrzebna zgoda

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HTC Athena + zasilanie ..... plus restartujacy sie laptop
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2008, 23:39:31 »
Zadziwiające :))

aaaa tam, raczej denerwujace .....  :grin:
Napisane: Maj 30, 2008, 23:37:17
A jeśli już działa i podepniesz zasilanie do Athenki to co się dzieje ?

de facto nie dzieje sie nic, de facto ..... athena sie laduje i lacze internetowe dziala jak dzialalo  :ok:
Napisane: Maj 30, 2008, 23:38:20
Musisz opisać co się dzieje przy różnych konfiguracjach i róznej kolejności podłączania oraz róznych sposobach połaczenia gdy Athenka udostępnia net : kabel/BT/WiFi .
Może znajdzie się przyczynę - raczej wątpię aby była ona po stronie Athenki - bardziej po stronie dużej Windy
nie wiem jakich proby moglbym jeszcze zrobic oprocz np. sprobowania z innnym komputerem ... i dokladnie tej samej sytuacji

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HTC Athena + zasilanie ..... plus restartujacy sie laptop
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2008, 02:19:44 »
na innym laptopie w/w problem (narazie) nie wystepuje .. wiec chyba wszystkiemu winny jest zainstalowany niedawno SP3 do XP  :E

za to jest inny  :grin:
poniewaz jest to komputer przenosny klasy p4 i wczesniejszy niz centrino .... i ma USB 1.1 to w trybie uodstepniania internetu po usb szybkosc jest klasy 1/4 wartosci modemu analogowego ze starej dobrej tpsa zprzed kilku ladnych lat  :mad:
po BT chodzi ladnie ....
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2008, 02:22:08 wysłana przez andy_bez_wandy »

*

Offline MadMaxWawa

  • 36
  • Sprzęt: MDA Ameo
Odp: HTC Athena + zasilanie ..... plus restartujacy sie laptop
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 15, 2008, 17:48:45 »
jesli athena dziala jako modem po BT bez podpietego zasilania ... jest ok, dziala i nic zlego sie nie dzieje
jesli natomiast ZANIM po(d)lacze laptopa via BT PAN i bede wykorzystywal jako modem ... to w momencie laczenia na laptopie widze bluescreen i ... restart
(po odlaczeniu zasilania od Atheny wszystko wraca do normy), i tak w kolko .... kolejna proba, kolejny restart ....

 :E  :E

czy ktos zechcialby mi wyjasnic dlaczego tak sie dzieje ?!
aha, sprzet to tablet z windows xp tablet edition 2005, sp3 .... laczenie via BT


mam pytanie z podobnej, choc innej beczki- prosze nie krzyczec, jak temat byl juz poruszany, wrzucilem wyszukiwanie i wywalilo mi tylko 2 topiki :-| wybralem zatem najblizszy
chce uzyc ameo jako modemu BT do komunikacji z netem na sluzbowym kompie- sprzet jest cienki jak bibulka, chodzi na windzie 98- mam dongla BT, zainstalowalem go, uruchomilem, ustanowilem polaczenie z ameo- i co dalej???