Funkcja telefonu / uzytecznosc

  • 16 Odpowiedzi
  • 2802 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline marekmars

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Apple freak
  • Sprzęt: HTC X7500, iPhone, Samsung i900 OMNIA, MacBookPro
Funkcja telefonu / uzytecznosc
« dnia: Sierpień 18, 2008, 11:39:49 »
Witam.
Nastawilem sie na kupno tego urzadzenia w postaci X7500 i mam pytanie odnosnie funkcji telefonu.

Czy bez uzywania sluchawki mozna normalnie przez to rozmawiac ? Czy glosniki krzycza na cale pomieszczenie ?
Jednym slowem czy do uzywania telefonu sluchawki sa konieczne ?


Marek.

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: Funkcja telefonu / uzytecznosc
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2008, 12:25:35 »
Było z tysiąc razy... Szukałeś coś na forum?

*

Offline marekmars

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Apple freak
  • Sprzęt: HTC X7500, iPhone, Samsung i900 OMNIA, MacBookPro
Odp: Funkcja telefonu / uzytecznosc
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 18, 2008, 13:36:40 »
Było z tysiąc razy... Szukałeś coś na forum?
tak, umiem uzywac funkcji szukaj. i wiem ze glosniczka nie ma!
Pytam o faktyczna uzytecznosc tego a o tym nie bylo.

Poza tym prosciej jest odpowiedziec na pytanie niz pisac ze cos gdzies bylo.

Marek.

*

Offline toja

  • ***
  • 343
  • Płeć: Mężczyzna
  • POZNAŃ
  • Sprzęt: iPhone4S, iPad3
Odp: Funkcja telefonu / uzytecznosc
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2008, 18:21:04 »
...
tak, umiem uzywac funkcji szukaj. i wiem ze glosniczka nie ma!
Pytam o faktyczna uzytecznosc tego a o tym nie bylo.

Poza tym prosciej jest odpowiedziec na pytanie niz pisac ze cos gdzies bylo.


Chyba jednak nie umiesz szukać, bo tu raczej nie byłeś natomiast doskonale umiesz żądać, a w takim tonie nie często znajdziesz chętnych do udzielania Ci rzeczowych i życzliwych odpowiedzi.

*

Offline Artquad

  • 40
  • Fresh Meat... :>
Odp: Funkcja telefonu / uzytecznosc
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 19, 2008, 10:59:21 »
Ja się zdecyduję na odpowiedź... x7500 napewno nie uraczy cię super odbiorem, bo ludzie w pobliżu (nawet przy ściszeniu ) będą słyszeć twoją rozmowę... Aczkolwiek nie będzie to konkretnie głośno... Pozostają słuchawki, ktorę zapewnia ci dyskrecję ... Jeżeli chodzi o używanie w aucie jako głośnomówiący jest najlepszym PDA... Bardzo głośny i w związku że ekran jest duży odebranie połączenia nie sprawia problemu... Pozdrawiam...
HTC X7500 WM 6.1 MichyPrima 5.1 SPL 1.2 + 16GB MiniSD, 

*

Offline marekmars

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Apple freak
  • Sprzęt: HTC X7500, iPhone, Samsung i900 OMNIA, MacBookPro
Odp: Funkcja telefonu / uzytecznosc
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 19, 2008, 11:21:37 »
Ja się zdecyduję na odpowiedź... x7500 napewno nie uraczy cię super odbiorem, bo ludzie w pobliżu (nawet przy ściszeniu ) będą słyszeć twoją rozmowę... Aczkolwiek nie będzie to konkretnie głośno... Pozostają słuchawki, ktorę zapewnia ci dyskrecję ... Jeżeli chodzi o używanie w aucie jako głośnomówiący jest najlepszym PDA... Bardzo głośny i w związku że ekran jest duży odebranie połączenia nie sprawia problemu... Pozdrawiam...

Fakt. tego watku ze zdjeciem nie znalazlem.

Artquad dzieki wielkie za odpowiedz.

Czy ktos z was uzywa tego jako swojego jedynego telefonu i jest przy tym zadowolony ?

Marek.

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: Funkcja telefonu / uzytecznosc
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 19, 2008, 11:37:41 »
Ja w tej chwili używam Athenki jedynie do nawigacji (ewentualnie kalendarz ze spotkaniami firmowymi). Kupując ją myślałem, że jakoś to będzie. Niestety nie miałem racji.

*

Offline marekmars

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Apple freak
  • Sprzęt: HTC X7500, iPhone, Samsung i900 OMNIA, MacBookPro
Odp: Funkcja telefonu / uzytecznosc
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 19, 2008, 19:00:49 »
Ja w tej chwili używam Athenki jedynie do nawigacji (ewentualnie kalendarz ze spotkaniami firmowymi). Kupując ją myślałem, że jakoś to będzie. Niestety nie miałem racji.
Dzieki za informacje.

BTW. Wlasnie takich odpowiedzi oczekiwalem, a nie wiecznego gderania "A szukales ?" :)

Marek.

*

Offline eks0

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Ameo
Odp: Funkcja telefonu / uzytecznosc
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 20, 2008, 23:37:17 »
i ja swoje dorzucę - jako telefon bez zestawu słuchawkowego (BT lub przewodowego) - tragedia. Mam Jabra BT8010 - bez niej jestem jak bez ręki. Jest jeszcze jeden problem - czasami HTC Athena (a właściwie MDA Ameo) zrywa połączenia. Strasznie głupio to wygląda jak dzwonisz do poważnej osoby i zaraz po uzyskaniu połączenia jest ono kilkukrotnie zrywane. Byłem z tym problemem w autoryzowanym serwisie i lipa - telefon sprawny i nic nie znaleźli. Tu, na forum też kiedyś o tym pisałem... temat pozostał bez echa...

słowem - drugi raz (nawet dla szpanu) bym nie kupił (za dużo "motania" z odbieraniem, jedną ręką nie wybierzesz numeru - no chyba że ktoś lub coś to urządzenie trzyma, wspomniane zrywanie połączeń, słaba dostępność opcji telefonu - mała ikona w panelu, więc palcem szybko w czasie jazdy po polskich drogach trudno trafić, ale fakt - AM 5.0 znakomicie rozwiązała ten problem... jest tych wad trochę i to pewnie na osobny wątek). telefon to z tego cuda nie bardzo wyszedł Chińczykom  :(

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: Funkcja telefonu / uzytecznosc
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 21, 2008, 00:33:03 »
a tak swoja droga, jak radzicie sobie z kartami SIM ? przekladanie z telefonu do Atheny nie ma sensu, w Plusie oficjalnie nie klonuja kart....
a w aucie przydaloby sie miec dostep do sieci z Atheny
i co z tym fantem zrobic ? drugi numer nie wchodzi w gre

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: Funkcja telefonu / uzytecznosc
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 21, 2008, 11:46:05 »
a tak swoja droga, jak radzicie sobie z kartami SIM ? przekladanie z telefonu do Atheny nie ma sensu, w Plusie oficjalnie nie klonuja kart....
a w aucie przydaloby sie miec dostep do sieci z Atheny
i co z tym fantem zrobic ? drugi numer nie wchodzi w gre
3G via BT?

telefon to z tego cuda nie bardzo wyszedł Chińczykom  :(
HTC jest firmą tajwańską, a nie chińską (Tajwańczycy nie uważają się za Chińczyków). Sry za OT.

*

Offline Artquad

  • 40
  • Fresh Meat... :>
Odp: Funkcja telefonu / uzytecznosc
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 22, 2008, 11:49:51 »
Ja uzywam go narazie jako telefonu, ale przeważnie z jakąś BT słuchawką, albo słuchawkami...
HTC X7500 WM 6.1 MichyPrima 5.1 SPL 1.2 + 16GB MiniSD, 

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: Funkcja telefonu / uzytecznosc
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 22, 2008, 13:02:37 »
3G via BT?

rozumiem, ze jest mozliwość skorzystania z zewnetrznej komorki z BT jako dostepu do internetu ?

x7500 z komorka sparowalem przez BT, ale co dalej ? na razie bryndza  :(

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Funkcja telefonu / uzytecznosc
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 14, 2008, 19:48:52 »
 czesc mam atene i proponuje karte  z ery plusa lub orange z dost do internetu
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline woof

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie
Odp: Funkcja telefonu / uzytecznosc
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 14, 2008, 21:07:55 »
dokładnie - athene mozna wykluczyć jako normalny telefon - ja traktuje je jako palmtop z dostępem do netu co jest chyba wkońcu tym na co czekałem - a w samym urzadzeniu mam karte blueconnect

*

Offline fizol

  • Ekspert Blackberry
  • ***
  • 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • BlackBerry Addict
    • BBNews.pl
  • Sprzęt: Blackberry 9700/9520/9000/9530/ 8300/8310/ 7100/88
Odp: Funkcja telefonu / uzytecznosc
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 14, 2008, 23:33:37 »
Potwierdzę, że jako telefon nie sprawdza się właściwie zupełnie - trzeba ze sobą nosić słuchawkę, albo inne gadżety, a jak się zapomni to klapa. Przez jakiś czas używałem Ameo jako głównego telefonu, ale dość szybko z tego zrezygnowałem, także ze względu na krótki czas działania bez ładowania przy dłuższej pracy na nim. Teraz mam osobno telefon BB i Ameo właśnie jako PDA do internetu i nawigację. I chyba taki był zamysł projektantów, o nie miało się raczej szans sprawdzić jako telefon. Więc GSM - raczej tylko do neta.
"Dotknij ciemności – jakiż sens,
gdy palec wskaże tę czy inną.
Nie w tym cel życia, co w nim jest,
lecz w wierze w to, co być powinno."

*

Offline roguckia

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc x7500
Odp: Funkcja telefonu / uzytecznosc
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 19, 2008, 00:53:54 »
Witam,
W marynarce sie miesci, w katanie tez, jednak poza domem i samochodem zeby pogadac trzeba miec sluchawke, do tego najlepiej bezprzewodowa, tzw. BT <ja mam samsunga, laczy od razu i bez problemu, nawet w trakcie rozmowy>. Mi w zasadzie zastapilo podczas niestety licznych wyjazdow zarowno laptoka jak i prywatny telefon, ani razu nie zerwalo polaczenia. Jednak telefon sluzbowy, przez ktory musze gadac z pol dnia pozostal w formie telefonu i napewno nie polece  HTC X7500 jako jedynego lacznika ze swiatem. Proby "normalnej" rozmowy maja tylko 2 warianty - albo wszyscy Cie slysza albo Ty nic. Natomiast poczta, net, biuro - w miare wygodne. Pozdrawiam.