Problemy z baterią w A636 pomocy

  • 1 Odpowiedzi
  • 735 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problemy z baterią w A636 pomocy
« dnia: Czerwiec 09, 2006, 09:13:19 »
Witam,

mam wielki problem z baterią w A636 tzn. po rozładowaniu baterii w PDA i jego samoczynnym wyłączeniu, podłączam oryginalną ładowarkę prze kabel synchronizacji w celu naładowania urządzenia. Po 3-4 godzinach urządzenie jest w pełni naładowane, co sygnalizowane jest zieloną diodą. Po włączeniu PDA i sprawdzeniu poziomu pozostałej energii baterii PDA pokazuje 60%. Po zamknięciu systemu (dłużej przytrzymać przycisk power) i ponownym uruchomieniu PDA bardzo długo (od 10 minut do nawet 4 godzin) mam wykrzyknik na wyświetlaczu w miejscu ikony wskaźnika baterii, po czym wykrzyknik znika pokazując już poziom pozostałej energii baterii na 100%. Oczywiście wtedy kiedy jest opisany wyżej wykrzyknik, procentowy wskaźnik pozostałej energii głównej baterii (Start-Ustawienia-System-Zasilanie) wskazuje na 0%, mało tego, jeżeli PDA ma 10% czy 20% pozostałej energii głównej baterii, po zamknięciu systemu (dłużej przytrzymać przycisk power) i pozostawieniu na kilka godzin tak wyłączonego PDA i po jego włączeniu, poziom energii głównej baterii wynosi nie 10 czy 20% ale już 60%, aby po około 30 sekundach spaść do 10 %. Oczywiście około dwóch miesięcy od zakupu PDA było wszystko idealnie. PDA był zresetowany do ustawień fabrycznych, aby wykluczyć wpływ zainstalowanych programów na wskazania baterii. Zrobiłem pomiary baterii miernikiem elektronicznym. Napięcie baterii waha się zgodnie z opisanymi wyżej wskazaniami procentowymi. PDA był wysłany do serwisu ORIKA - Wrocław, ale serwis stwierdził, iż po intensywnych testach baterii zgodnie z procedurami producenta bateria jest dobra i nie stwierdzili opisywanych przeze Mnie usterek. Powiedzieli jeszcze, że bateria po kilku miesiącach użytkowania może się tak zachowywać i że jest to normalne. Po odebraniu PDA z serwisu oczywiście u Mnie jest to co opisuję wyżej i jak dla Mnie jest to typowe uszkodzenie baterii, powiem jeszcze że mam w domu kilka różnych urządzeń z tego typu bateriami i w żadnym z nich po kilku latach użytkowania coś takiego nigdy nie występowało.

Dlatego prosiłbym Was użytkowników tego modelu o podzielenie się swoimi uwagami i obserwacjami odnośnie wyżej opisanego problemu, Mnie już ręce opadają.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

*

Soovek

Problemy z baterią w A636 pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2006, 10:04:08 »
Krótko i na temat:
- uszkodzona bateria lub układ ładujący
Serwis chce cie olać - atakuj ich i męcz.
Życzę udanej walki
Pozdrawiam