Nowy ROM dla A636

  • 130 Odpowiedzi
  • 39454 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jan6a

  • *
  • 52
Nowy ROM dla A636
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 22, 2006, 19:41:41 »
Witam
Przyznam się ze boje się tej operacji jednak zabrałem się do robienia kopii zawartości ASUSKA. Skoro ma działać szybciej – to dlaczego nie spróbować ….. Jutro zmieniam  ROM według powyższych instrukcji - mam nadzieję , że nic nie padnie.
Pozdrawiam

*

Offline XGrzesX

  • ***
  • 468
  • Sprzęt: Motorola Milestone, HTC Tytn II, Asus A636
Nowy ROM dla A636
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 22, 2006, 20:30:37 »
Jeżeli chodz o prędkość nowego ROMu to ja jakoś nie widzę poprawy. Czy widzicie poprawę w jakiś szczególnych sytuacjach?

*

Offline redik

  • **
  • 214
Nowy ROM dla A636
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 22, 2006, 21:44:00 »
prosty przyklad - po wybudzeniu. W popzedniej wersji cos mulil przez pare sekund.

Nowy ROM dla A636
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 22, 2006, 21:50:21 »
Witam Panowie czy nowy rom to ten "ASUS MyPal A632/A636 User's Manual for Polish Edition (PL2191)"

*

Offline yayco

  • ****
  • 870
Nowy ROM dla A636
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 22, 2006, 22:03:45 »
Cytat: "TURBOZB"
Witam Panowie czy nowy rom to ten "ASUS MyPal A632/A636 User's Manual for Polish Edition (PL2191)"


Nie!
To jest manual, czyli instrukcja po polsku (kiepska bardzo).

A tutaj jest jeden z linków do nowego polskiego ROMu
http://skocz.pl/bcwe

Nowy ROM dla A636
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 22, 2006, 22:13:59 »
Dzieki bardzo bo niestety szukałem na stronie asusa i nie moglem znalesc.Jedynie co znalazlem polskiego to byla instrukcja. Jeszcze raz dzieki za linka.

Nowy ROM dla A636
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 22, 2006, 22:50:52 »
ugrade wykonany , wszystko ok

*

Offline jan6a

  • *
  • 52
Nowy ROM dla A636
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 23, 2006, 09:45:59 »
Witam,

Właśnie dokonałem aktualizacji systemu.  Podczas instalowania przy ok. 70% wyskoczyło już logo Windows nieczekając na 100% –myślałem,  że coś się popsuło ale na pierwszy rzut oka wszystko działa.  Zmiany jakie widzę to przy włączeniu komputerka zapala się biały ekran na ułamek sekundy potem tak jak było  logo ASUS i znowu  na ułamek sekundy pokazuje się cały biały ekran , następnie tapeta Windows i ekran Today już z ikonką poziomu naładowania baterii.  Wcześniej przy starcie nie miałem tych  białych ekranów i tapety Windows tylko ekran z logo ASUS i zaraz ekran Today  –czy Wy tez tak macie  :?:  :roll:

*

Offline redik

  • **
  • 214
Nowy ROM dla A636
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 23, 2006, 10:21:24 »
no tak, ale pojawiaja sie na tak krotki moment ze tego nie zauwazylem:)

*

Soovek

Nowy ROM dla A636
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 23, 2006, 12:54:46 »
Cytat: "jan6a"

Podczas instalowania przy ok. 70% wyskoczyło już logo Windows nieczekając na 100% –myślałem,  że coś się popsuło ale na pierwszy rzut oka wszystko działa.  


Przy instalacji też tak miałem nie doszło do 100% to normalne.
Pozdrawiam

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Nowy ROM dla A636
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 24, 2006, 22:49:12 »
Panowie, sorry za naiwne pytanie - czy jak zrobię ten upgrade romu to będę musiał ponownie instalować AM? Pytam bo dziś nabyłem Asusa i jestem zielony, więc wolałbym uniknąć niepotrzebnych problemów, a backupu jeszcze nie umię  :cry:

*

Offline yayco

  • ****
  • 870
Nowy ROM dla A636
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 24, 2006, 23:24:01 »
Cytat: "niezawodny"
Panowie, sorry za naiwne pytanie - czy jak zrobię ten upgrade romu to będę musiał ponownie instalować AM? Pytam bo dziś nabyłem Asusa i jestem zielony, więc wolałbym uniknąć niepotrzebnych problemów, a backupu jeszcze nie umię  :cry:


Biorąc pod uwagę opisywane wyżej problemy z backupem, odpowiedź brzmi: tak, będziesz musiał ponownie instalować AM.

*

Offline redik

  • **
  • 214
Nowy ROM dla A636
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 25, 2006, 10:02:52 »
a ja powiem ze tak, ale nie do konca... z tego co pamietam AM mi dzialala jak uruchamialem ja z listy programow. Oczywiscie po przywroceniu backupu, on wrzucil spowrotem pliki konfiguracyjne AM, tak ze ustawienia, wlasne punkty itp byly dostepne. Natomiast za cholere nie udalo mi sie odzyskac pluginu today....
Jezeli dzisiaj nabyles Asusa, to najlepszy moment na upgrade, pozniej im wiecej bedziesz mial tam rzeczy poinstalowanych, tym ciezej bedzie Ci sie przekonac do upgradu.
A instalacja AM nie jest znowu taka skomplikowana, w najgorszym przypadku pomozemy 8)

Nowy ROM dla A636
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 25, 2006, 16:57:04 »
A ja takie pytanko mam. O co chodzi z tym pismem odręcznym.?? Nabyłem mojego asusa a636 ponad miesiąc temu no i był już polskim romem , a pismo odreczne dziala mi normalnie. Czy to znaczy ze jak teraz zrobie ten upgrade to nie bedze mi dzialac ? :)

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Nowy ROM dla A636
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 25, 2006, 17:41:42 »
A czy jest gdzieś oficjalne info producenta odnośnie procedury wykonania upgradeu? Piszecie że trzeba sformatować kartę SD przed operacją, inni mówią ze nie trzeba, więc jak jest w końcu?

*

Offline jan6a

  • *
  • 52
Nowy ROM dla A636
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 25, 2006, 20:10:43 »
Cytat: "lebki"
A ja takie pytanko mam. O co chodzi z tym pismem odręcznym.?? Nabyłem mojego asusa a636 ponad miesiąc temu no i był już polskim romem , a pismo odreczne dziala mi normalnie. Czy to znaczy ze jak teraz zrobie ten upgrade to nie bedze mi dzialac ? :)


Witam,

To co masz i wszyscy inni co maja oryginalny ROM wcześniejszy czy najnowszy to nie jest rozpoznawanie pisma odręcznego . Mamy tylko rysowanie rysikiem  wiec możesz sobie w palmie pisać po telewizorze , malować np. kwiatki i serduszka  a palm rozpoznaje pismo tak jak te kwiatki i serduszka jako rysunek a nie jako konkretne litery. Czyli mówiąc inaczej nie da się palma zmusić by przerobił nasze pismo na tekst pisany trzcinką maszynową  :)

*

Offline jan6a

  • *
  • 52
Nowy ROM dla A636
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 25, 2006, 20:14:56 »
Cytat: "niezawodny"
A czy jest gdzieś oficjalne info producenta odnośnie procedury wykonania upgradeu? Piszecie że trzeba sformatować kartę SD przed operacją, inni mówią ze nie trzeba, więc jak jest w końcu?



Witam,
ja formatowałem , oto dane ze strony Asusa

      A636 V30607 Polish version
Improved or Fixed Items:
1.Microsoft Kit Update

Cautions:
1.Please do not upgrade different language version ROM.
2.It is recommended to format SD card into FAT format.
3.Please make sure to use SD card for upgrade.
4.Due to compatibility issue, please use ActiveSync version 4.1
http://www.microsoft.com/windowsmobile/downloads/activesync41.mspx

Please follow the following procedure to upgrade ROM
1.Please connect AC adapter in order to have sufficient power.
2.Please upzip the downloaded zip file(includes Upgrade Tool.exe and Update.cap) onto SD card's root directory and insert SD card into PDA.
3.Please select “Start-->Program Files-->File Explorer” and choose SD card as current locating device.
4.Please active Upgrade Tool.exe and click “Start Upgrade.” The upgrade process should take approximately 6 minutes. After the upgrade is complete, it will automatically reboot the device.
5. After reboot, please go to “Settings-->System-->System Information-->Version" to verify that the upgrade process is successful.
Firmware Version: V03.0607.00 POL 0415
IPL Version:V02130600

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Nowy ROM dla A636
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 25, 2006, 22:10:28 »
U mnie upgrade poszedł jak po maśle. Karty SD nie formatowałem bo prawdę mówiąc to nie rozumiem po co skoro ROM nie instaluje się na karcie...?
Wszystkie dane ulegają utracie (na szczęście to nowy sprzęt) a sam system chodzi trochę szybciej niż wcześniej.

Nowy ROM dla A636
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 26, 2006, 09:54:20 »
Upgrade zakończył się powodzeniem :) Rzeczywiście Asusek pracuje teraz nieco szybciej i nie muli od razu po starcie.

*

Offline mihoo

  • 31
    • http://www.danielowski.pl
Nowy ROM dla A636
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 27, 2006, 10:25:31 »
w końcu zabrałem się do zmiany ROMu
specjalnie czekałem na wolną niedzielę, żeby to zrobić i słusznie
cała procedura zajęła mi kilka godzin i gdybym wiedział co się zmieni, to bym to sobie zwyczajnie odpuścił
nie zmieniło się prawie nic, poza minimalnie szybszym uruchamianiem programów (a może to tylko autosugestia)

dlaczego kilka godzin?
jestem tu chyba pierwszą osobą, która musiała sformatować SD do FATu, żeby upgrade ruszył, bez tego pojawiał się na sek. ekran UpgradeToola, po czym następował restart i system wyglądał jak po hardresecie ale wersja ROMu była taka jak przed uruchomieniem upgrade'u
próbowałem na wszystkie sposoby, w końcu zgrałem całą zawartość SD (ok. 1,5GB! :|) na kompa, zrobiłem szybki format do FAT i upgrade ruszył jak powinien, potem zgranie z powrotem zawartości SD i instalacja całego softu od nowa. z SPB Backup udało mi się odzyskać wszystkie dane poza ustawieniami kont @ i ustawieniami systemowymi

rożnice wg mnie to:
- trochę szybsze uruchamianie programów
- wskaźnik baterii na górnym pasku (zbędne przy Status ASUS)
- wyświetlanie w Today aktywnych połączeń "bezprzewodowe" (również zbędne)

a gdzie jest opcja backupu z ActiveSync? gdzie jest rozpoznawanie pisma?
eech...
pozdrawiam

*

Soovek

Nowy ROM dla A636
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 29, 2006, 00:03:10 »
Cytat: "mihoo"

jestem tu chyba pierwszą osobą, która musiała sformatować SD do FATu,


Nie kłam. Nie jesteś. Pierwszy byłem ja :D :P

*

Offline redik

  • **
  • 214
Nowy ROM dla A636
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 29, 2006, 09:21:03 »
Cytat: "Soovek"
Nie kłam. Nie jesteś. Pierwszy byłem ja :D :P


Ale Soovek przyznaj sie, probowales BEZ formatu czy od razu zgodnie z instrukcja:)?

*

Soovek

Nowy ROM dla A636
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 29, 2006, 10:04:50 »
Z formatem :P :D :]

*

Offline BENE1

  • 14
Nowy ROM dla A636
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 30, 2006, 18:49:21 »
Asus 636 dostarczony wczoraj. Dzisiaj, po przeczytaniu postów o zmianie ROM-u zrobiłem to i poszło lekko za pierwszym razem. Na karcie SD miałem kilka plików. Skasowałem je, karty nie formatowałem, wgrałem dwa pliki nowego ROM-u na kartę. Uruchomiłem mniejszy plik i w kilka minut owy ROM siedział w Asusie. Nie robiłem HR.

*

Offline ST6

  • **
  • 203
Nowy ROM dla A636
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 30, 2006, 19:11:53 »
Ja nawet nie czyscilem karty. Wrzcilem pliki instalacyjne do katalogu glownego i poszlo  8)

Nowy ROM dla A636
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 09, 2006, 20:40:25 »
mam wersje 30548, oplaca sie robic upgrade na nowszy?

*

Soovek

Nowy ROM dla A636
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 09, 2006, 20:46:56 »
Cytat: "neoeinz"
mam wersje 30548, oplaca sie robic upgrade na nowszy?

Witam
Moim skromnym zdaniem jak producent wypuszcza nowy rom to znaczy, ze ulepszyl poprzedni - wiec warto.
Pozdrawiam

*

Offline SiMarco

  • 18
  • Sprzęt: ASUS A636 z WM 5.0, Omnia w Orange, AM 5.2 i only at XJ
Nowy ROM dla A636
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 10, 2006, 13:19:20 »
Tak zrobiłem. Poszło szybko i bezproblemowo. Sprzęt działa (poza moim problemem z BT i N6310i - ten pozostał)
No poza backupem bo sprzęt świeży i nie miałem czego backupować :wink:

Tyle, że nowy ROM wymaga Active Sync w wersji 4.1 - do ściągnięcia ze strony microsoftu - nadinstalował się na wersji 4.0 i bangla.

Nowy ROM dla A636
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 10, 2006, 13:35:57 »
Witam,

Ja też przesiadłem się na nowy ROM i problem z wzbudzaniem jak na razie się nie pojawił.
Reszta poszła cacy tylko BateryTime Plus nie działa mi pod nowym ROM'em.

POzdrawiam,

MArcin

Nowy ROM dla A636
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 12, 2006, 15:29:40 »
Wczoraj wgrałem do mojego Asusa najnowszy rom. Poszło bez problemowo z czego jestem bardzo zadowolony. Na poprzednim romie troszeczkę się mulił teraz jest ok  :D