MyPAL A626

  • 24 Odpowiedzi
  • 7199 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MyPAL A626
« dnia: Wrzesień 07, 2009, 13:21:32 »
Witam.
Przejrzalem tematy dotyczace kalibracji ekranu ale wydaje mi sie ze ten jest inny.
Znajomy kupil na allegro juz jakis czas temu MyPAL nie mam pojecia ktorego bo instrukcja dotyczy 3 modeli A626/686/696.
Problem polega na tym, ze po wylaczeniu systemu i ponownym uruchomieniu zachowuje sie jakby byl po restarcie.
Nalezy kalibrowac ekran, dodawac haslo.

Czy tak ma byc w tym modelu bo instrukcja pisze ze tylko przy pierwszym wlaczeniu. A jest to denerwujace dla niego bo nie zawsze udaje mu sie skalibrowac. A to wyglada juz na pad wyswietlacza z tego co czytalem i rozumiem ze mogl kupic uszkodozny sprzet.


*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: MyPAL A626
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2009, 13:27:08 »
A jak wyłącza pocketa (lekko na power czy przytrzymuje) ? Zróbcie Hard Reset i zobaczycie czy się będzie powtarzało. A znane są kłopoty, ale z A636N z kalibracją ekranu. Zobacz na stronkę www.pdadb.net i zobacz który macie model.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2009, 13:29:43 wysłana przez tomaszkap »
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: MyPAL A626
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2009, 13:43:38 »
A jak wyłącza pocketa (lekko na power czy przytrzymuje) ? Zróbcie Hard Reset i zobaczycie czy się będzie powtarzało. A znane są kłopoty, ale z A636N z kalibracją ekranu. Zobacz na stronkę www.pdadb.net i zobacz który macie model.

Trzymalem go w rece krotko. Wiem ze jak krotko sie nacisnie i wlaczy go ponownie. To jest ok.
Ale gdy przytrzyma dluzej, pojawia sie komunikat o wylaczeniu systemu. I po ponownym uruchomieniu wyglada jakby wlasnie mial restarta. Trzeba kalibrowac ekran i te sprawy.

Mialem kiedys MIO i tam nawet po wylaczeniu zasilania system ladowal sie poprawnie i nie trzeba bylo kalibrowac ekranu. Zwlaszcza ze ostatnio kolega siedzial i godine probowal skalibrowac urzadzenie zanim mu sie udalo.

Zaraz jeszcze poszukam jak zrobic Hard restart.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: MyPAL A626
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2009, 13:48:20 »
Nie ma potrzeby wyłączania całego systemu. Nie powinna się mimo wszystko robić kalibracja na nowo (chyba ze ten model tak ma  :mysli: ). A jak chcesz zrobić Hard Reset to sprawdź sobie  dokładnie jaki masz sprzęt.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: MyPAL A626
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 07, 2009, 14:42:35 »
"Problem polega na tym, ze po wylaczeniu systemu i ponownym uruchomieniu zachowuje sie jakby byl po restarcie.
Należy kalibrowac ekran, dodawac haslo."

Mam Asusa 636N od trzech lat, ale przypadek o którym piszesz występuje tylko po "Hart Resecie".

Włączenie  systemu po jego całkowitym wyłączeniu, czy tylko po uśpieniu, nie wymaga przeprowadzenia ponownej kalibracji.


*

Bilunia

Odp: MyPAL A626
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 07, 2009, 15:16:37 »
Który WM masz tam zainstalowany? Jeżeli WM5, to może warto na stronie Asusa zrobić aktualizację do WM6 ?
Ja na A-639 (WM6) nie mam najmniejszych problemów z kalibracją, zapamiętywaniem ustawień, itp.
Natomiast jeżeli chodzi o hasło, to chyba po to je ktoś wprowadził, by wystąpiła konieczność jego podania, każdorazowo przy uruchomieniu systemu.

Odp: MyPAL A626
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 07, 2009, 19:41:16 »
Który WM masz tam zainstalowany? Jeżeli WM5, to może warto na stronie Asusa zrobić aktualizację do WM6 ?
Ja na A-639 (WM6) nie mam najmniejszych problemów z kalibracją, zapamiętywaniem ustawień, itp.
Natomiast jeżeli chodzi o hasło, to chyba po to je ktoś wprowadził, by wystąpiła konieczność jego podania, każdorazowo przy uruchomieniu systemu.

Zle mnie zrozumiales, chodzi o zakladanie nowego hasla a nie wpisywanie juz wprowadzonego. Wyglada to wlasnie tak jakby kazde wylaczenie powodowalo hard restart. Napisalem sms-a do wlasciciela aby podal dokladny model tego urzadzenia to moze jutro zrobimy upgrade bo na 100% ma WM 5

*

Bilunia

Odp: MyPAL A626
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 07, 2009, 21:19:48 »
Po co dzwonić do właściciela, skoro wystarczy wejść w menu->ustawienia->system(zakładka)->informacje o systemie.
I już wszystko wiadomo?

Odp: MyPAL A626
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 09, 2009, 09:26:26 »
Po co dzwonić do właściciela, skoro wystarczy wejść w menu->ustawienia->system(zakładka)->informacje o systemie.
I już wszystko wiadomo?

Po to ze urządzenie kupił mój kolega z pracy a nie ja. Trzymałem je w ręce kilka minut w pracy i staram mu się pomoc. Gdybym miał je fizycznie to pewnie bym tak zrobił, niestety cudotwórcą nie jestem :mrgreen:
Udało się dziś dopiero ustalić bo nie potrafił tego sprawdzić urządzenie to model A696.
Wiec teraz pytanko czy po Hard resecie trzeba będzie wgrywać spolszczenia do uzrądzenia czy pozostanie język polski?
A ja postaram sie znaleźć jak wogóle zrobić ten restart.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: MyPAL A626
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 09, 2009, 09:33:41 »
Jak miałeś język polski w A696 to znaczy, że cały ROM jest Polski czyli po HR nic się nie zmieni. A tak w ogóle to kolega zrobił świetny zakup  :ok:
Napisane: Wrzesień 09, 2009, 09:29:41
A jeśli chodzi o wyłączanie pocketa to sprawdźcie klapkę od baterii. W Asusie jest zabezpieczenie, że jak klapka się luzuje to się wyłącza pocket. Spróbujcie podłożyć papierek pod baterię żeby ciaśniej się zamykało.
Napisane: Wrzesień 09, 2009, 09:32:08
i poczytaj sobie jeszcze to:

http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=68931.0
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Bilunia

Odp: MyPAL A626
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 09, 2009, 14:28:25 »
Potwierdzam opinię przedmówcy. A-696 to świetny zakup. Daje ogromne możliwości.
Natomiast, jak piszesz masz w nim WM5. Więc proponuję nie kombinować z HR na tym sofcie, tylko pobrać ze stronki Asusa najnowszą aktualizację z WM6. Po rozpakowaniu na PC otrzymasz trzy pliczki, które należy skopiować na kartę do 2 Gb (w żadnym wypadku nie może być większa, bo jej Asus nie odczyta). Nasępnie z poziomu PDA klikasz na jednym z nich (exe) i tylko potwierdzasz, Masz nowy systemik, świeżutki, i możesz się bawić od nowa. Od tej chwili będzie też czytał duże karty (SDHC)
Ja używam A-639. To praktycznie to samo, tyle że mam antenę GPS uchylną (z czego i tak nie korzystam, bo nie mam problemów z jakością sygnału), oraz mam 1Gb na FD.

*

Offline haldan

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A696/Sygic
Odp: MyPAL A626
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 10, 2009, 09:43:14 »
Witam,

W moim a696 problemem był włącznik pod pokrywą baterii (odłączający zasilanie wraz z otwarciem pokrywy baterii). W nieregularny sposób, w momencie włączenia, następował reset (soft). PDA było 2 razy w serwisie i wracało zawsze jako sprawne bez zdiagnozowanej usterki. Rozwiązaniem było wepchnięcie kawałka papieru aby lepiej docisnąć ten przełącznik.

Wprawdzie ja nie doświadczałem sytuacji hard resetu (z koniecznością kalibracji) lecz może w twoim egzemplarzu ten włącznik jest w gorszym stanie i należy szukać rozwiązania problemu w tym kierunku?

Pozdrawiam

*

Bilunia

Odp: MyPAL A626
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 10, 2009, 10:06:06 »
Nie rozumiem dlaczego biczujemy kijem wodę i rozpisujemy się o klapkach, mikrowyłącznikach, skoro żaden problem zgłaszany przez krzys139 tego elementu nie dotyczył. Ani razy nie pisał, że Asus sam mu się wyłączył

Odp: MyPAL A626
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 11, 2009, 13:19:43 »
Nie rozumiem dlaczego biczujemy kijem wodę i rozpisujemy się o klapkach, mikrowyłącznikach, skoro żaden problem zgłaszany przez krzys139 tego elementu nie dotyczył. Ani razy nie pisał, że Asus sam mu się wyłączył

Dokładnie sprzet sam sie nie wylacza. A opisywany problem pojawia sie zawsze po wylaczeniu urzadzenia przyciskiem (nie uspieniu) tylko dluzyszym przytrzymaniu.
Wlasnie chodze po stronce Asusa i szukam upragu WM.
Ja niestety uzywam HTC i to urzadzenie jest mi obce.
A jezeli chodzi o spolszczenie pytam dlatego ze raz po restarcie MIO P560 zastanawialem sie jak wgrac j.polski. ale naszczescie udalo sie:)


Na stronie Asusa znalazlem to.
Wersja V03.0735.00
A626/A686/A696 V03.0735.00 Polish version
Improved or Fixed Items:
1. Enable 'Remote Desktop Mobile'
2. Support SDHC card
3. Fixed SD card can't be identified after suspend or resume
4.SD build-in driver support IGO

Rozumiem, ze chodzi o ten fix zajmuje prawie 35MB i mam go zainstalowac:)?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2009, 13:26:05 wysłana przez krzys139 »

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: MyPAL A626
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 11, 2009, 14:30:11 »
To nie jest fix tylko nowy ROM, zobacz czy masz niższą wersję na urządzeniu niż ta - V03.0735.00 Polish

*

Offline haldan

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A696/Sygic
Odp: MyPAL A626
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 11, 2009, 14:31:08 »
Ani razy nie pisał, że Asus sam mu się wyłączył
Ja również o tym nie pisałem, nic takiego u mnie nie miało miejsca.

*

Bilunia

Odp: MyPAL A626
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 11, 2009, 14:35:05 »
To nie jest FIX
To jest wgranie całkowitego oprogramowania na nowo. Wyżej opisałem Ci jak to zrobić.
Po zainstalowaniu będziesz miał WM6. Oczywiście PL. Asusy mają tak, że To oprogramowanie nadpisze dotychczasowe (utworzy instalkę w systemie), do której wraca system po zrobieniu HR.
Tak więc po instalacji nie potrzebujesz już żadnych fix'ów itp. uzupełnień.
Tylko jeszcze raz przypomnę:
Pliczki (bodajże trzy) skopiować na kartę nie większą niż 2 Gb (może być mniejsza. W ekspl. znajdujesz je na karcie i naciskasz ten z .exe. Za chwilę masz WM6
Odwagi

Napisane: 11 Wrzesień 2009, 14:33:37
To nie jest fix tylko nowy ROM, zobacz czy masz niższą wersję na urządzeniu niż ta - V03.0735.00 Polish
Przecież gdzieś tam wcześniej wyraźnie napisał, że ma WM5

Odp: MyPAL A626
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 11, 2009, 14:54:59 »
To nie jest FIX
To jest wgranie całkowitego oprogramowania na nowo. Wyżej opisałem Ci jak to zrobić.
Po zainstalowaniu będziesz miał WM6. Oczywiście PL. Asusy mają tak, że To oprogramowanie nadpisze dotychczasowe (utworzy instalkę w systemie), do której wraca system po zrobieniu HR.
Tak więc po instalacji nie potrzebujesz już żadnych fix'ów itp. uzupełnień.
Tylko jeszcze raz przypomnę:
Pliczki (bodajże trzy) skopiować na kartę nie większą niż 2 Gb (może być mniejsza. W ekspl. znajdujesz je na karcie i naciskasz ten z .exe. Za chwilę masz WM6
Odwagi

Napisane: 11 Wrzesień 2009, 14:33:37
To nie jest fix tylko nowy ROM, zobacz czy masz niższą wersję na urządzeniu niż ta - V03.0735.00 Polish
Przecież gdzieś tam wcześniej wyraźnie napisał, że ma WM5



Urzadzenie wziałem do domu i wieczorkiem pochyle sie nad nim. W urzadzeniu jest karta 2GB wiec strachu nie ma i na wieksza karte tego nie wrzuce:)
Jak zainstalowana jest Automapa to odinstalowywac ja czy po wszystkim urzadzenie samo obudzi sie czyste i bede mogl stawiac wszystkieg programy od nowa?

*

Bilunia

Odp: MyPAL A626
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 11, 2009, 17:12:48 »
Przygotuj się na totalną czystkę. To tak, jakbyś w PC zrobił format partycji na której masz zainstalowany system. Tylko w PC musisz system zainstalować od początku sam, a w PDA masz po tej instalacji nowy ROM (stary znika bezpowrotnie). Jeżeli w przyszłości zrobisz kiedyś HR, to system wróci już do nowego ROM-u.
Kiedyś w pierwszych edycjach WM6, trzeba było doinstalowywać różne dodatkowe patch'e (karta SDHC, działanie GPS-u po podłączeniu zasilania zapalniczki itp).
Instalując ten ROM, masz wszystko. Po instalacji będzie widział duże karty (SDHC), nie będzie się wyłączał GPS po podłączeniu do gniazda zapalniczki itp. Pozostanie Ci tylko poustawiać ustawienia po swojemu i zainstalować swoje rzeczy.
Asus na pewno będzie lepszy na nowym ROM'ie, niż na starym.
Ważne:
     To co masz na tej karcie zgraj sobie na PC, i ją wyczyść, by podczas instalacji były na niej tylko te pliczki pobrane ze strony Asusa. Później możesz je z karty wywalić i przywrócić to, co na niej było.
Nie pamiętam, czy instalacja nowego ROM-u kasuje pamięć Flash. Chyba nie, ale profilaktycznie kopia na PC - nie zaszkodzi.
Jeżeli zależy Ci na dotychczasowych kontaktach i e-mailach, to musisz sobie zrobić backup tych danych (najlepiej programem SPB Backup (powinieneś go mieć na płytce do Asusa). Tylko zrób go trybem ręcznym, wybierz tylko PIM i e-mail, żebyś sobie przypadkiem nie dołożył kopii systemu (starego), bo jak z rozpędu go później przywrócisz, to ..... , Po instalacji nowego ROM-u sobie te dane przywrócisz, oczywiście po ponownym zainstalowaniu programu SPB Backup.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2009, 17:20:29 wysłana przez Bilunia »

Odp: MyPAL A626
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 11, 2009, 21:40:25 »
A z ciekawosci i na przyszlosc gdzie moge znalezc instrukcje hard restartu tego urzadzenia?

*

Bilunia

Odp: MyPAL A626
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 11, 2009, 22:55:13 »
A z ciekawosci i na przyszlosc gdzie moge znalezc instrukcje hard restartu tego urzadzenia?
W instrukcji tego urządzenia :shock:

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: MyPAL A626
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 11, 2009, 23:08:41 »
W SPB Bqackup 2.0 możesz zrobić pliki samoinstalujące czyli nie musisz instalować programu żeby przywrócić ustawienia. Z darmowych to PIM Backup
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: MyPAL A626
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 12, 2009, 10:34:26 »
A z ciekawosci i na przyszlosc gdzie moge znalezc instrukcje hard restartu tego urzadzenia?
W instrukcji tego urządzenia :shock:

To zaraz sciagne ja z sieci.

*

Bilunia

Odp: MyPAL A626
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 12, 2009, 17:51:51 »
A tak z ciekawości.
Jak Ci poszła instalacja nowego ROM-u ???

Odp: MyPAL A626
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 13, 2009, 22:02:03 »
A tak z ciekawości.
Jak Ci poszła instalacja nowego ROM-u ???

No nie poszła najlepiej.
A mianowicie jak miałem czas to sprawdzilem ze windows jest tam jednak 6.
Wiec zrobilem Hard restart no i super nie trzeba kalibrowac urzadzenia po wylaczeniu systemu ale.....
Wersja jaka jest w urzadzeniu po restarcie to
ROM Version V03.0735.00 WWE 0409 i to jest wersja angielska. I jak teraz moge zmirnic jezyk na polski>?

Sciagnalem ze strony Asusa
Firmware Version: V03.0720.00 POL 0415
IPL Version:V05160700
czyli polska wersje ale nie chce sie zmienic pojawia sie komunikat ze nie znaleziono jezyka:(

co teraz zrobic?

Edit:) Znalazlem na samej górze podklejone, widac najciemniej pod latarnia.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2009, 22:19:53 wysłana przez krzys139 »