Jaka karta do Asusa A696

  • 26 Odpowiedzi
  • 12560 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline appaloosa

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.e-bogatynia.pl
  • Sprzęt: Samsung Omnia
Jaka karta do Asusa A696
« dnia: Lipiec 23, 2007, 17:38:45 »
Witam

Po 2 latach używania ipaq 3879 kupiłem sobie lepszy sprzęt ( nawet żona nie zaprotestowała jak przyszła paczka  :o ) Mam pytanko, na które nie mogłem znaleźć nigdzie odpowiedzi - jaka maksymalna pojemność karty tam wchodzi i jaką kartę polecacie ? Chodzi mi konkretnie o to czy działa bez problemu 8 GB SDHC - takie pojemności już pojawiły się w sprzedaży. Czy w przypadku korzystania tylko z PDA klasa karty ma znaczenie ? Mam tu na myśli class 2, 4 i 6 czyli gwarantowaną szybkość zapisu. Czy w ogóle lepiej kupować SDHC czy zwykłą SD ? Jeśli chodzi o 4GB to ceny kształtują się na podobnym poziomie.

Pozdrawiam

*

Offline piteron

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: 639
Odp: Jaka karta do Asusa A696
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2007, 19:52:59 »
obecnie mam kartę firmy Platinum 4GB
miałem wcześniej kartę SDHC SanDisca,ale jeszcze wtedy nie było poprawki umożliwiającej korzystanie z takich kart,więc nie wypowiem się czy takowe działają czy nie,przed zainstalowaniem poprawki karta nie działała,PDA jej po prostu nie widział
co do prędkości kart,z własnego doświadczenia wiem że nie ma co sie szarpać na karty najszybsze(najdroższe)to nie jest aparat foto gdzie zwłoka w zapisie żadu pół sekundy jest już ważna
spokojnie na Twoim miejscu kupił bym kartę która w zapisie oferuje prędkość w okolicach 5-7 Mb/s,choc i tak taka prędkość uzyskasz tylko w zewnętrznym czytniku
co do wielkości
tutaj musisz sobie odpowiedzieć na jedno zasadnicze pytanie,co będzie na tej karcie,ja rozwiązałem ten problem w ten sposób że Automape i inne ważne pliki mam na 1 Gb karcie Kingstona(Elite pro)w zupełności taka pojemność wystarczy na zainstalowanie wszystkich potrzebnych (lub nie)aplikacji, a na platinum 4Gb mam swoje śmieci w postaci filmów mp3 i innych tego typu pierdół,dodatkowo mój pda(639) posiada 1 Gb romu,więc od biedy można i z tych zasobów skorzystać ,choć tu trzeba być czujnym z backupem takich danych
dlaczego tak właśnie rozwiązałem sprawę kart
raz juz miałem problem z kartą,w najmniej oczekiwanym momencie odmówiła współpracy,i większość fotek z wakacji poszła w niebyt,więc teraz wole mieć 2 karty po 1 Gb,niż jedną 2 Gb
jeśli chodzi o współpracę palma z kartami 8 Gb to nie wiem,w instrukcji jest napisane że max co widzi to 2 Gb,sam na WM5 wkładałem 4 Gb i nie było problemów,więc jest duża szansa że i 8 będzie widział,ale tu proponuje sprawdzić w sklepie
sama specyfikacja WM6 przewiduje obsługę kart do 16 Gb,ale jak to jest naprawdę to ciężko mi powiedzieć,może ktos już próbował i podzieli się doswiadczeniami
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2007, 19:55:57 wysłana przez piteron »

Odp: Jaka karta do Asusa A696
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2007, 21:15:17 »
2 GB. Więcej nowy kupiony w Polsce  A 696 z WM6 nie widział. Co ciekawsze, w sklepie chcieli mi sprzedać 4 GB, ale chwilowo nie mieli, więc kupiłem w Arkadii za 200 PLN z czytnikiem na USB. W domu rozczarowanie, bo laptopy przez USB widzą kartę, a PDA nie. Telefon wykonany do serwisu wyjaśnił problem i tak został mi pendrive 4 GB, a kartę 2 GB kupiłem za 70 PLN i po problemie. Pozdrawiam

*

Offline appaloosa

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.e-bogatynia.pl
  • Sprzęt: Samsung Omnia
Odp: Jaka karta do Asusa A696
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 24, 2007, 08:23:31 »
Coś mi tu nie gra - w instrukcji napisano, że obsługa kart max 4gb włącznie  :o

*

Offline Lusnia

  • 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A696, A925
Odp: Jaka karta do Asusa A696
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 24, 2007, 08:45:12 »
I zgodnie z prawdą!.
Ja wziąłem Asusa ze sobą do sklepu, wypróbowałem kilka kart 4GB począwszy od najtańszych. System zobaczył Goodrama i tę kartę kupiłem. Nb widzi również wszystkie posiadane przeze mnie karty SD/SDmini/TransFlash do 2GB.
Pozdrawiam
Jerzy

*

Offline slupek

  • 43
  • Sprzęt: Galaxy S (GT-i9000), Asus A696
Odp: Jaka karta do Asusa A696
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 24, 2007, 11:43:28 »
U mnie bez problemu A696 działa z SD TRANSCEND 4 GB x150.

*

Offline Kurt

  • 17
  • Sprzęt: A696 + SD 4GB Transcend
Odp: Jaka karta do Asusa A696
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 24, 2007, 12:59:45 »

Na moim A696 też działa z SD TRANSCEND 4 GB x150, ze znaną czkawką powodowaną przez WM 6.0  >:(

*

Offline appaloosa

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.e-bogatynia.pl
  • Sprzęt: Samsung Omnia
Odp: Jaka karta do Asusa A696
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 24, 2007, 13:02:36 »
A próbował ktoś karty 8 GB ?

*

Offline swetaketu

  • 10
  • Sprzęt: Asus 696 + Nokia 5500 Sport
Odp: Jaka karta do Asusa A696
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 24, 2007, 17:16:05 »
  U mnie działają (z WM6):

   - Kingston 2GB
   - Kingston miniSD 1GB
   - SanDisk Extreme III 2GB

  ...naturalnie po softresecie albo wyjęciu karty :ok:

 Cóż, byliśmy na księżycu, przymierzamy się do Marsa, ale nie możemy zrobić poprawnie działającego palmtopa. 

Odp: Jaka karta do Asusa A696
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 25, 2007, 17:04:48 »
Witam
posiadam Asusa 696 WM5 z patchem SDHC
bez problemu dziala u mnie Kingston 4 GB SDHC2
testowalem takze zwykla 4GB karte SD (nie pamietam producenta) i wszystko bylo ok

nie wiem jak wyglada sprawa z "golym" WM6, ale na Asusie z fabrycznie zainstalowanym WM6 i patchem SDHC moj Kingston dziala bez problemu.

co ciekawe na Asusie 636N takze odpalilem swojego Kingstona, jak zwykle pomocny okazal sie patch SDHC

co do kart 8GB to na forum ASUSA jest informacja o tym, ze taka karte dalo sie uruchomic

pozdrawiam

*

Offline appaloosa

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.e-bogatynia.pl
  • Sprzęt: Samsung Omnia
Odp: Jaka karta do Asusa A696
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 09, 2007, 10:20:51 »
Zamówiłem SDHC 8GB :D JAk przyjdzie dam znać o efektach  :ok:

*

Offline appaloosa

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.e-bogatynia.pl
  • Sprzęt: Samsung Omnia
Odp: Jaka karta do Asusa A696
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 16, 2007, 14:51:25 »
Karta działa po zainstalowaniu patcha, Dostępna pojemność to 7685.97 MB   B)
Co ważniejsze karta działa mi też w czytniku w laptopie ( VISTA ) - zapis plików max ~4000 kb/s, średnio 3700 kb/s odczyt średnio 2800kb/s
Sprawdzę jeszcze pocketa w trybie czytnika.

Pozdro

Odp: Jaka karta do Asusa A696
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 16, 2007, 19:59:59 »
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,


Appaloosa możesz dorzucić producenta oraz model twojej karciuchy pamięciuchy.


Pozdrawiam.



*

Offline appaloosa

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.e-bogatynia.pl
  • Sprzęt: Samsung Omnia
Odp: Jaka karta do Asusa A696
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 16, 2007, 20:05:05 »
Bardzo proszę
TRANSCEND 8 GB CLASS 6

Pozdrawiam

*

Offline pablog72

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS 696 + 4GB Transcent WM 6 PL
Odp: Jaka karta do Asusa A696
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 20, 2007, 18:27:39 »
Witam.... zdaje sobie sprawe ze moja niewiedza wielu rozsmiesze... ale od 2 dni jestem posiadaczem asusa 696, dokupilem do niego karte Transcend 150x 4GB, wszystko ladnie chodzi... tylko ....  Pytanie brzmi: czy to normalne ze praktycznie za kazdym wlaczeniem i wylaczeniem paltopa... , sprzecik... gubi ją? Po wyjeciu karty i wlozeniu... (fajny wyraz :) ) jej...  jet OK. pozdrawiam ... i nie wnerwiajcie sie na mnie :)

*

aqualo

Odp: Jaka karta do Asusa A696
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 20, 2007, 19:33:56 »
Tutaj masz rozwiązanie problemu:

Pare osób wypowiedziało się że pomogło :p

Cytuj
- A więc trzeba użyć programu PHM Registry Edit
link:
http://www.phm.lu/Products/PocketPC/RegEdit/
- następnie wejść do HKEY_LOCAL_MACHINE
- następnie Drivers
- następnie SDCARD
- następnie ClientDrivers
- następnie Class
- następnie SDMemory_Class
- tutaj kliknąć na BlockTransferSize
- w Value data wpisać:
256
- OK
- Kliknąć w dolne menu Edit
- wybrać New DWORD Value
- w polu Value name wpisać:
DisablePowerManagement
- w Value data:
0
- OK
- wyjść z programu
- zresetować Assuska
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2007, 19:35:35 wysłana przez aqualo »

*

Offline pablog72

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS 696 + 4GB Transcent WM 6 PL
Odp: Jaka karta do Asusa A696
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 22, 2007, 17:15:06 »
aqualo dzieki.....
nie chce zapeszac ale chyba pomoglo :) thx

Odp: Jaka karta do Asusa A696
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 05, 2007, 20:38:04 »
Witam,

Odgrzewam temat. Rozumiem, ze jesli A696 ma wgrany najnowszy ROM to nie powinno byc problemu z np. Goodramem 8GB SDHC S4 ???

Pozdrawiam
Misiek

*

Offline appaloosa

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.e-bogatynia.pl
  • Sprzęt: Samsung Omnia
Odp: Jaka karta do Asusa A696
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 05, 2007, 21:07:10 »
Zgadza się - karta śmiga bez żadnych patchy

Odp: Jaka karta do Asusa A696
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 10, 2007, 08:54:38 »
Witam,

Wszystko super, zamontowalem sobie Goodrama 8GB SDHC S4. W teorii wszystko jest o.k. ale jak zapelnilem ja do okolo 4,2GB to nie ma juz szans wgrac cos przez palmtopa na nia. Po prostu jesli proboje cos skopiowac na nia teraz przez komputer to karta przestaje byc widoczna w palmtopie :( Musze ja wyciagnac i wsadzic. Moj czytnik nie obsluguje kart SD HC, a nie kupilem jescze nowego i nie wiem czy w sytuacji kiedy zapelnie ja poprzez czytnik to z odczytem nie bedzie problemu. Mam wgrany oczywiscie najnowszy ROM, zreszta bez tego chyba w ogole taka karta nie bylaby widziana przez palmtopa. Troche to dziwne. Ktos doswiadczyl podobnych problemow ?

Edit:
Czytam i czytam wszystko na forum i na stronie Asusa i wyglada mi na to, ze oficjalnie Asus obsluguje tylko karty do 4GB.
Tak sugerowalaby ta poprawka do naprawy problemu z karta : 1. It makes A6X6 support 4G SDHC card.
Rozumiem, ze to zostalo wlaczone do najnowszego ROMu i juz nie trzeba tej poprawki instalowac ? Nie mniej jednak ona ewidentnie pozwala na obluge kart 4GB i to, ze dzialaja karty 8GB to chyba tylko fuks i jak pokazuje moj przyklad zapis na karcie 8GB moze stanowic jakis problem. Czy myle sie ???

Pozdrawiam
Misiek
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2007, 18:25:06 wysłana przez misiekpm »

*

Offline haldan

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A696/Sygic
Odp: Jaka karta do Asusa A696
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 14, 2007, 15:49:53 »
Witam,

Mam podobną konfigurację (WM6 ROM 735, bez żadnych innych patchy) z tym, że karta Kingston 8G SDHC S4 i nie ma żadnych problemów (również powyżej 4G). W prawdzie testuję dopiero 2 dzień (ciągle mam backup na boku ;)), ale jestem dobrej myśli.
Znikanie karty w czasie podłączenia palmptopa do komputera  w trybie czytnika jest moim zdaniem normalnym zachowaniem, aby uniknąć dostępu do karty z wielu źródeł. Miałem tak zarówno na karcie 512M jak ina nowej 8G. Po odłączeniu palmptopa karta "wraca" (trzeba tylko odświeżyć widok np pod totalCommanderem).

Pozdrawiam
Adam

Odp: Jaka karta do Asusa A696
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 15, 2007, 17:30:55 »
Uzylem skrotu myslowego i widze, ze moglo to zostac zle zrozumiane.
Probowalem wszystkich rodzajow podlaczen palmtopa do kompa, czyli szybkie, wolne i jako emulacje czytnika. Za kazdym razem jest to samo, karta znika i przestaje byc widziana zarowno przez kompa jak i palmtopa. Musze ja wyciagnac i wsadzic na nowo. Na szczescie mam juz czytnik i moge teraz potestowac. Jesli przez czytnik wszystko bedzie o.k., a sam palmtop nie bedzie mial problemu z odczytem  to mi to wystarczy.

EDIT:
Pobawilem sie czytnikiem i jest to samo, po zapelnieniu karty do okolo 4.5GB nie udaje sie nic wiecej dograc, pojawia sie komunikat, ze urzadzenie nie jest gotowe. Czy to znaczy, ze karta jest uszkodzona ???

Pozdrawiam
Misiek
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2007, 21:25:18 wysłana przez misiekpm »

*

Offline haldan

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A696/Sygic
Odp: Jaka karta do Asusa A696
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 16, 2007, 15:27:21 »
Niestety chyba tak. Ja bym reklamował kartę.

Miałem już kilka wymian karty SD.
  - Kingston 2G (karta "ginęła" przy kopiowaniu na chwilę a potem pojawiała się lecz była tylko do odczytu - nic nie można było zapisać czy też skasować ale czytała si bez problemów ;)). 2x wymieniana
  - Pan w Komputroniku odradził mi 4G Corsair-a. Podobno potrafią "zrzucić" dane.

Pozdrawiam
Adam

Odp: Jaka karta do Asusa A696
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 04, 2009, 00:41:36 »
witam chciałem odświeżyć temat gdyż spotkałem się z ofertą sprzedaży asusa z 16GB kartą !!!! jest to możliwe a może ktoś sprawdził już????

a zerknijcie sobie na to  http://cgi.ebay.pl/GNS-FM9-TMC-Adapter-TrafficBox-ASUS-A686-A696_W0QQitemZ350241523548QQcmdZViewItemQQptZNavigations_Zubeh%C3%B6r?hash=item518c05875c&_trksid=p3286.c0.m14
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2009, 00:44:18 wysłana przez arttii »

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: Jaka karta do Asusa A696
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 07, 2009, 22:23:56 »
A686/696 obsługuje karty SDHC - więc zgodnie z tym standardem powinien do 32GB. http://pl.wikipedia.org/wiki/SDHC

Pozdrawiam -

Stanley

P.S. 8GB na pewno ;-)

Odp: Jaka karta do Asusa A696
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 27, 2009, 18:40:08 »
Witam! W moim Asusie A696 posiadam kartę Kingstona 8 gb SDHC i działa bez problemu. Mam WM6. Inne karty o mniejszej pojemności tj. 2 gb i 4 gb(micro SD z przejściówką) też nie sprawiają żadnego kłopotu

*

Offline kozunio12

  • ***
  • 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sukces ma wielu ojców, porażka żadnego.
  • Sprzęt: Samsung i5700
Odp: Jaka karta do Asusa A696
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 28, 2009, 19:05:27 »
Spójrz na datę ostatniego posta :-|. Temat już dawno został wyczerpany - pojawiły się patche dla SDHC.
Było:SPV E650, LG KS20, Samsung Omnia