Asus A620 ROM angielski lub polski

  • 4 Odpowiedzi
  • 5061 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asus A620 ROM angielski lub polski
« dnia: Czerwiec 16, 2006, 14:14:57 »
witam
Chciałbym zapytać czy ktoś ma i mógłby mi użyczyć ROMu angielskiego lub polskiego do asusa a620, chcialbym zmienic z niemieckiego, nigdzie nie mogę znaleść, podobno był kiedyś na stronach asusa, ale został zdjęty.
gg 5908480 kk_2@interia.pl, bardzo będę wdzięczny
dzięki i pozdrawiam

PS: I post tutaj, szukałem na forach nie znalazłem, mam nadzieje, że nie złamałem regulaminu :)

Czy ktoś posiada ten ROM 0.70.31.WWE?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 16, 2006, 20:26:33 »
Mam ten sam problem. Mój ASUS także pracuje w języku niemieckim i chciałbym to zmienić. Z tego co zdążyłem się zorientować to najnowszy dostępny ROM do modelu A620 (bez BT) to 0.70.31.WWE. Jeśli znalazłaby się dobra osoba ;) posiadająca ten rom bardzo proszę o kontakt (gg: 2793311) lub przesłanie go na maila (sax99@simplusnet.pl).
Oczywiście wszystko odbywa się legalnie, ponieważ ten rom był dostępny jeszcze jakiś czas temu na ftp asus'a... szkoda, że już go nie ma...

Pozdrawiam - Marcin

Asus A620 ROM angielski lub polski
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2006, 22:40:47 »
W końcu sprawdzony sposób na zmianę języka na angielski w Asusie A620!!!

Dzięki koledze który rozpoczął ten temat i w znacznym stopniu mi pomógł zrobiłem udany upgrade niemieckiego ROM'u do wersji angielskiej V0.99.31 WWE (czyli ROM z ASUS'a A620BT!).

Oto czynności jakie należy wykonać:
1. Ściągnąć plik z ROM'em dostępnym pod tym adresem:
ftp://ftp.cizgi.com.tr/pub/mypal/A620BT/AD620N.nb0
2. Sformatować kartę CF poprzez czytnik kart (!) na system plików FAT16.
3. Skopiować na kartę, używając zewnętrznego czytnika, ściągnięty plik.
4. Zamontować kartę w naszym palmie i rozpocząć flashowanie (jednocześne naciśniecie przycisku nagrań głosowych i soft resetu z tyłu). Dobrze jest tez podłączyć ładowarkę podczas całego procesu flashowania, ja zrobiłem to na samej baterii, ale jest to trochę niebezpieczne.
5. Pojawi się ekran flashowania (przypominający ekran komend DOS'a), w jednym z wierszy moze pojawic sie komunikat "~IGNORE", nie przejmujcie sie tym, prawdopodobnie jest to zabezpieczenie przed skasowaniem folderu "Moje dokumenty".
6. Jeśli flashowanie przebiega pomyślnie pokazuje nam się odliczanie kolejnych obszarów pamięci z napisem "done".
7. Po zakończeniu tego procesu palmtop powinien sam się zresetować, choć wyczytałem gdzieś że nie zawsze się tak dzieje i należy wykonać soft reset ręcznie.
8. Po wgraniu nowego ROM'u powinna pojawić się w prawym dolnym rogu ikonka bluetooth, ktorego i tak oczywiście nie da się uruchomić... ale najwazniejsze że mamy już w pełni zangielszczonego palmtopa.

Życzę udanego flashowania.

Pozdrawiam - Marcin

Odp: Asus A620 ROM angielski lub polski
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2008, 18:29:02 »
Panowie szukam w/w romu gdyż link powyżej jest nie aktualny. THX
olojarocin@wp.pl

« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2011, 02:57:14 wysłana przez meaverick »