A696 zniknął - co w zamian?

  • 10 Odpowiedzi
  • 4096 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ao

  • **
  • 121
A696 zniknął - co w zamian?
« dnia: Marzec 09, 2009, 17:25:05 »
A696 zniknął z hurtowni, nie ma go już też na Allegro. Czy to już koniec najlepszego palmtopa do nawigacji? Co w zamian?

*

Offline Benobis

  • *
  • 70
  • Sprzęt: A696

*

Offline Bacao

  • *****
  • 1582
  • Płeć: Mężczyzna
  • czyt. Bokął
    • PdaSite.pl-idealne miejsce w sieci dla Twojego PDA.
  • Sprzęt: Acer C110, Motorola Milestone
Moj nick (apelido) znaczy tyle co usmiechniety :D
Toshiba G900--->HTC Universal (XDA EXEC)---> HTC Hermes (MDA Vario II)---> HTC TyTN II---> Nokia N810--> Acer C110 + Motorola Milestone

*

Offline ao

  • **
  • 121
Odp: A696 zniknął - co w zamian?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2009, 19:50:09 »
Dzięki!
Wpisałem na Allegro "696" zamiast "a696", bo myślałem, że ich wyszukiwarka jest inteligentniejsza.
Tym niemniej dostępność modeli 6x6 wyraźnie spada, a do nawigacji nie znam nic równie dobrego. Stąd moje pytanie co w zamian, bo trochę tego sprzedaję.

*

Offline Benobis

  • *
  • 70
  • Sprzęt: A696
Odp: A696 zniknął - co w zamian?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2009, 17:19:00 »
no fakt, do nawigacji jest super...

nie jest to moze demon predkosci....ale naprawde wystarcza :)


*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: A696 zniknął - co w zamian?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2009, 11:01:24 »
Dzięki!
Wpisałem na Allegro "696" zamiast "a696", bo myślałem, że ich wyszukiwarka jest inteligentniejsza.
Tym niemniej dostępność modeli 6x6 wyraźnie spada, a do nawigacji nie znam nic równie dobrego. Stąd moje pytanie co w zamian, bo trochę tego sprzedaję.

Witam

A ja z kolei zastanawiam się, czy do nawigowania (i tylko nawigowania, samochodowego, osobowego, prywatnego, okazjonalnego) zamiast A696 jednak nabyć jakiś sprzęt "klasy" (i kasy ;) ) 200-300zł. Jakiegoś Larka, biedronkową Navię/Akirę czy jak im tam. I bez większego sentymentu po zakończeniu jazdy wrzucać do schowka czy pod fotel, ale za to mieć zawsze w aucie pod ręką, gotów do "prowadzenia". A w razie - tfu, odpukać! - np. niekontrolowanej, szybkiej zmiany właściciela, czy innej szkody, stracić sprzęt wartości nie 1000zł, ale 1/3, 1/4 tej kwoty. O ile wyrywkowo czytałem fora, opinie, niektóre marketowe modele podobno sprawują się całkiem nienajgorzej.

Notabene, a'propos dostępności, przeglądając wyszukiwarki typu Ceneo, Skąpiec (w przypadku nowego sprzętu zawsze od nich zaczynam - Allegro nie zawsze, a obecnie wręcz rzadko jest najtańsze, wybór często nie za wielki...), wygląda na to, że trochę A696 jeszcze w sprzedaży jest:
http://www.ceneo.pl/;004c0+sa696;0112-0.htm
http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/152223

Jakkolwiek widzę, że cena Asuska dosyć wzrosła, zapewne z uwagi  na wzrost kursu walut. W maju ub roku zapłaciłem ok. 850zł (z przesyłką), obecnie kosztuje minimum ok. 1100zł. Uważam całkiem niemało jak na sprzęt w końcu technologicznie już niemłody, wychodzący powoli ze sprzedaży. A już chyba całkiem sporo jeśliby miał służyć tylko do samochodowego nawigowania - i niczego więcej.

Pozdrawiam -

Stanley
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2009, 12:06:03 wysłana przez stanley_p »

*

Offline ao

  • **
  • 121
Odp: A696 zniknął - co w zamian?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2009, 18:50:49 »
Bardzo dziękuję za tak szeroką analizę tematu.
Niestety dla grupy osób, którą reprezentuję jedynym wyjściem jest palmtop z GPS’em. U nas AutoMapa jest tylko dodatkiem uzasadniającym niemały wydatek na palmtopa, a głównym stosowanym programem jest Ozi. Mamy stworzone własne mapy terenów z naniesionymi urządzeniami i obiektami.
Niestety Asusy nie są już dostępne, trudno bowiem w dystrybucji bazować na Allegro.
Tak więc dla nas jedynym wyjściem na dziś pozostaje Mio - w nawigacji są o klasę gorsze.
Pozdrawiam - ao.

*

Offline Teodoryk

  • **
  • 173
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A696, Samsung I9070, Acer 811 3G
Odp: A696 zniknął - co w zamian?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2009, 00:07:56 »
A ja z kolei zastanawiam się, czy do nawigowania (i tylko nawigowania, samochodowego, osobowego, prywatnego, okazjonalnego) zamiast A696 jednak nabyć jakiś sprzęt "klasy" (i kasy ;) ) 200-300zł. Jakiegoś Larka, biedronkową Navię/Akirę czy jak im tam. I bez większego sentymentu po zakończeniu jazdy wrzucać do schowka czy pod fotel, ale za to mieć zawsze w aucie pod ręką, gotów do "prowadzenia". A w razie - tfu, odpukać! - np. niekontrolowanej, szybkiej zmiany właściciela, czy innej szkody, stracić sprzęt wartości nie 1000zł, ale 1/3, 1/4 tej kwoty.

Też myslę że to dobry pomysł ,mam A696 ale do wrzucenia pod fotel chyba sobie sprawię co takiego:

http://www.allegro.pl/item595917507_hit_najnowsza_nawigacja_gps_goclever_4384fm_odblo.html

można posłuchać muzyki pooglądać filmy i nawet ma transmiter FM ;)

*

Offline ak6

  • **
  • 159
    • Taką stronkę tworzę z kolegą. Zaskoczeni?
  • Sprzęt: A636n, iPhone 6+, MODECOM MX3 HD, Nomad EVO 4.3
Odp: A696 zniknął - co w zamian?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 03, 2009, 15:32:52 »
Też myslę że to dobry pomysł ,mam A696 ale do wrzucenia pod fotel chyba sobie sprawię co takiego:

http://www.allegro.pl/item595917507_hit_najnowsza_nawigacja_gps_goclever_4384fm_odblo.html

można posłuchać muzyki pooglądać filmy i nawet ma transmiter FM ;)
Trochę zainteresowałeś mnie tym ustrojstwem.  :)
Czy myślicie, że ten procesorek (372MHz) poradzi sobie z Automapą? Zawsze uważałem, że minimum dla Automapy to 416MHz

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: A696 zniknął - co w zamian?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 04, 2009, 13:56:07 »
Witam

Hm, również nieco poczytalem sobie o tym ustrojstwie. Rzeczywiscie ciekawa rzecz, kusi np. 4,3 calowy ekran, estetyczne wykonanie. Jednak opinie np. na Ceneo są bardzo zróżnicowane - od bardzo pozytywnych do skrajnie negatywnych. Niektórzy twierdzą np., że bardzo długo łapie "fixa" (15-20 minut), często wiesza się. Chociaż także są juzerzy zachwyceni.
http://www.ceneo.pl/;004c0+sgoclever~~M4384;0113-0.htm
Ponadto nie bardzo jestem przekonany np. do transmitera FM, a ściślej wykorzystania PDA/PNA jako nawigacji oraz jednoczesnie odtwarzacza muzyki, w dodatku jeszcze w kontekście niezbyt mocnego procesora. Ćwiczyłem to na A696 (tzn. odwarzanie muzyki i nawigację) - owszem działa, ale funkcjonalnośc obsługi takiego"zestawu" jest raczej wątpliwa. Innymi słowy: nawigacja IMHO niech bedzie w aucie tylko nawigacją, a odtwarzacz muzyki raczej niech siedzi w osobnym urzadzeniu.
Podobnie jesli chodzi o bluetooth (ponoc jest na pokładzie) - jakoś nie widzę sensu jego stosowania w urzadzeniu,  które miałoby byc używane tylko jako samochodowa nawigacja. A jest to rzecz, podobnie jak transmiter, która w jakimś stopniu podnosi cenę. Wolałbym w tym przypadku ustrojstwo bez tych gadżetów, ale za to odpowiednio tańsze.
Jeszcze inna sprawa: ciekawe czy obsługuje karty SDHC? (wypowiedzi w opiniach nie są jednoznaczne).
Do tego wszystkiego dochodzi cena - obecnie ok 400zł, co juz przekracza moje zakładane 200-300zł.

Summa summarum chyba jeszcze się porozglądam, poczekam. Tym bardziej, że w końcu jakby co mam A696 ;)
Niemniej gdyby ktoś z szanownych forumowiczów toto nabył (lub coś podobnego, stosunkowo niedrogiego, z przenaczeniem tylko do nawigowania w aucie) i miał ochotę podzielic się wrażeniami - myślę, że nie tylko ja byłbym zainteresowany...

Pozdrawiam -

Stanley
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2009, 14:49:52 wysłana przez stanley_p »

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: A696 zniknął - co w zamian?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 05, 2009, 19:58:35 »
Bardzo dziękuję za tak szeroką analizę tematu.
/.../ U nas AutoMapa jest tylko dodatkiem uzasadniającym niemały wydatek na palmtopa, a głównym stosowanym programem jest Ozi. Mamy stworzone własne mapy terenów z naniesionymi urządzeniami i obiektami.
/.../
Tak więc dla nas jedynym wyjściem na dziś pozostaje Mio - w nawigacji są o klasę gorsze.

Witam w tym wątku raz jeszcze,

Co do "szerokiej analizy tematu" - raczej były to luźne dywagacje z własnego punktu siedzenia nt. nabycia niedrogiego urządzenia przeznaczonego tylko do nawigowania w samochodzie. Jeżeli sprzęt ma być użytkowany (również) w inny sposób, np. ze wspomnianym Ozi Explorerem, czyli jak domniemywam "offroadowo", w terenie, z mapami rastrowymi, itd., sprawa rzeczywiście wygląda trochę inaczej. Na przykład budżetowe nawigacje zwykle mają stosunkowo krótki czas działania baterii (w aucie to jest nieistotne), nie mają przełacznika blokady przycisków/ekranu, itp.

Natomiast zaintygowałeś mnie trochę oceną "o klasę gorszą" GPS-u w Mio. Przypuszczam, że chodzi o Mio 560 - najbardziej zbliżony parametrami i wyposażeniem do A696. Rok temu wybierałem własnie pomiędzy tymi modelami, zdecydowałem się wówczas na Asuska (i nie żałuję ;) ), choć o ile pamietam nie znalazłem wówczas opinii o zdecydowanie lepszym GPS niż w Mio. Oba bazują na tym samym  chipsecie SiRF Star III, chociaż domniemywam, że jakość odbioru sygnału zależy nie tylko od zastosowanego układu scalonego. Czy mógłbyś zatem napisać parę słów na czym polega "lepszość o klasę" GPS w A696? Szybciej (w tych samych warunkach) łapie fixa, jest czulszy albo jeszce coś innego?

Pozdrawiam -

Stanley