A696 i karta 8GB

  • 1 Odpowiedzi
  • 2963 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

A696 i karta 8GB
« dnia: Wrzesień 23, 2010, 16:44:23 »
Witam,

Zakupiłem dokładnie taką kartę do mojego MyPal'a 696: http://www.komputronik.pl/index.php/product/58601/Urz_dzenia_mobilne/Karty_Flash/Secure_Digital_SDHC_8GB_SanDisk_Ultra.html
Zainstalowałem już patch do sdhc i sytuacja wygląda tak:
Komputer po podłączeniu palma wykrywa kartę i widzi ją prawidłowo z pojemnością 7,24 GB.
Palm po wejściu w ustawienia -> Pamięć -> zakładka "karta pamięci" również widzi prawidłową pojemność karty.
Natomiast Status Asus widzi tylko 3 GB. Dlaczego tak się dzieje? Czy po wgraniu na kartę danych o pojemności przekraczającej 3GB nie będzie z nimi problemów?

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: A696 i karta 8GB
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2010, 20:34:41 »
<...>Zainstalowałem już patch do sdhc

Jeżeli masz najnowsze firmware WM6.0 (można ściągnąć ze stron producenta), patch SDHC nie jest potrzebny.

Cytuj
<...>
Natomiast Status Asus widzi tylko 3 GB. Dlaczego tak się dzieje? Czy po wgraniu na kartę danych o pojemności przekraczającej 3GB nie będzie z nimi problemów?

A696 mam ok 2,5 roku, od początku z kartą 8GB SDHC i zaręczam Ci, że nie ma żadnych problemów z obsługą pełnego rozmiaru karty.
AsusStatus zapewne posiada bład - widocznie gdy go pisali nie było kart wiekszych niz 3GB ;-)
Niedawno zmieniłem kartę na 16GB (Transcend Class 10) i też wszystko działa jak należy (no, oprócz tego błedu w Asus status). Zresztą odpowiedziałem w poście obok.

Pozdrawiam -

Stanley