Asus 552 WiFi

  • 5 Odpowiedzi
  • 3502 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline michalwil

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I-mate Ultimate 9502, HTC Desire
Asus 552 WiFi
« dnia: Luty 21, 2009, 10:48:06 »
Witam, mam Asusa z orange P552 oczywiście bez Wifi. Telefon od początku bez żadnej modyfikacji. W menedżerze połączeń nie było żadnej opcji dotyczącej Wifi. Jednak dzisiaj ku mojemu zaskoczeniu taka opcja się pojawiła. Pojawiła się dodatkowa pozycja Wifi a w ustawieniach pojawiło się dodatkowe pole Ustawienia Wifi. Ozywiście pola te po naciśnięciu nie wywołują żadnej reakcji. W plikach znalazłem taki program Wifi Alp czy coś podobnego. Program służy do zarządzania Wifi. Pkazuje że u\rządzenie nie posiada sterownika karty bezprzewodowej. więc może komuś uda się wyciągnąc sterownik z modelu P552W i w postaci caba może dałoby się wgrać i uruchomić Wifi w p552..

Odp: Asus 552 WiFi
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2009, 10:49:51 »
Nic nowego nie odkryłeś, WIFI nie odpalisz na p552
mpx200 > a925 > Hermes > G900 > p552 > Kaiser > Universal > Flame > Omnia > G1 > i8510.......> Galaxy S III

*

Offline michalwil

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I-mate Ultimate 9502, HTC Desire
Odp: Asus 552 WiFi
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2009, 11:31:17 »
Myślę, że jest to jednak tylko kwestia sterownika, który jest zablokowany lub go w ogóle nie ma. Wifi jest tylko programowo zablokowany. Podobnie jak AGPS są sterowniki tylko softu nie ma. sądzę, że potrzebne są sterowniki z P552W. Ja znalazłem bibliotekę wlan_firmware.dll. Czyli coś jest na rzeczy.

*

Offline james_lerk

  • **
  • 152
  • Sprzęt: HTC DIAMOND + IPHONE 2G + HTC G1   ... tyle podobieństw ile róznic :)
Odp: Asus 552 WiFi
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2009, 19:36:09 »

Niestety  nie jest to kwestia tylko sterowników. gdzies na chińskim forum  widziałem  porownanie wnętrznosci z 552w i 552  . Fotum było od panów z robaczkami zamiast literkami ale z fotek mozna było odczytac o co biega mniej wiecej  strzałeczkami wskazane były różnice i jak na moje to w 552 nie ma anteny wifi :/  i tam jeszcze cos było postara msie poszukac te fotki  , finalnie przerzucając cały rejestr na pweno doszukasz sie jakis bibliotek czy to od wifi czy agps  . podejrzewam ze do tych dwóch urządzen jest ten sam rom i tylko  co nei aktywne jest wyłaczane. cała afera o zablkowkanie zdeaktywowanie wifi  wyszło podobno od orange  poniewaz narzekali ze bardzo mało bateria ciągnie i wejdą w uklad sprzedazowy z tym modelem ale nie ch cośzrobiąby bateria trzymama wiecej ... no i  z wypas sprzętu zrobili inwalide

*

Offline michalwil

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I-mate Ultimate 9502, HTC Desire
Odp: Asus 552 WiFi
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2009, 03:22:30 »
No cóż,mi się od tamtej pory nic nie udało zrobić. Chyba rzeczywiście masz rację. Pozostaje czekać na wifi na microSD. :ok:

*

Offline DRIFT-R

  • ****
  • 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej..
Odp: Asus 552 WiFi
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 22, 2009, 01:48:40 »
Bankowo WiFi nie ma i jak pisze james_lerk  krążyły po necie fotki rozłożonego sprzętu i fizycznie nie montują tego... lipa trochę :(
MIO 336/ACER N50/ACER N50P/ASUS A730/MIO A701/HP 6515/SPV E650/HTC TOUCH/ASUS P525/HTC TOUCH/HTC TOUCH DUAL/HTC TyTn II Kaiser/HTC TOUCH PRO/ASUS P552/Asus P750/LG KS20/ASUS M530W/HTC VOX/DIAMOND/HD2/FLYER/DESIRE Z/ONE V/HOX(wkrótce) - moja historia z PDA