zmiana adresu mac M650

  • 8 Odpowiedzi
  • 3166 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline 77martino

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650
zmiana adresu mac M650
« dnia: Listopad 25, 2007, 10:51:01 »
Czy ktoś wie jak zmienić adres mac karty sieciowej w M650 z góry dzięki za odp. Może jest jakiś soft do zmiany mac adresu?

pozdrawiam,
Martino
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2007, 10:56:05 wysłana przez 77martino »

*

Offline srwe

  • **
  • 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N50 Premium
Odp: zmiana adresu mac M650
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2007, 11:01:14 »
No to chyba raczej się nie da tak łatwo zmienić. Stosunkowo prościej jest skorzystać z routera, ale to już trochę problematyczne.
Ten wirus to posiadacz PDA inaczej nazywany użyszkodnik - coś zawsze namota i zwala na wirusy komputerowe.
PDAclub=syfbiany, wółemy i palmzłoschy :P
omnia złomnia :P

*

Offline gruniu

  • ***
  • 250
  • Sprzęt: artemis, mysle o rhodium
Odp: zmiana adresu mac M650
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2007, 12:18:29 »
a jak odczytac adres mac?

*

Offline icemont

  • ****
  • 507
  • Sprzęt: HTC Touch Pro WM 6.5 WWE; HTC P3300 - WM 6.0 PL
Odp: zmiana adresu mac M650
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2007, 12:49:38 »
a jak odczytac adres mac?

Start > Settings >zakładka  Connections > Wireless LAN > zakładka Advanced > pole MAC
Wydaje mi się, że w poprzednich wersjach WM5 adres wyświetlany był na stałe, a teraz żeby go zobaczyć trzeba uaktywnić Wi-Fi. Przynajmniej tak jest w moim ROMie WM6.
Ponadto taką informację jak MAC podaje większość programów do skanowania/poszukiwania sieci.

Cytuj
Czy ktoś wie jak zmienić adres mac karty sieciowej...

Z tego co mi wiadomo to MAC adderss można obecnie zmienić tylko (choć też nie zawsze czyt. niektóre modele) w zewnętrznych kartach WiFi np. na SDIO.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2007, 12:55:23 wysłana przez icemont »
max 4 linijki - Regulamin !!
Motorola A925 > MDA III (Blue Angel) > MDA Pro (HTC Universal) > HTC P3300 (HTC Artemis) & HTCTouch Pro (HTC Raphael)

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Odp: zmiana adresu mac M650
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2007, 13:26:42 »
No to chyba raczej się nie da tak łatwo zmienić. Stosunkowo prościej jest skorzystać z routera, ale to już trochę problematyczne.
Zdecydowanie najlatwiej to robic przez router , ustawiony w tryb klienta. Nie jest to wprawdzie rozwiązanie przewożne, chyba ze dot. samochodu  lub zasilanie np. 5 V z akumulatorków.
Obecnie jest coraz na rynku więcej małych routerów lub AP, które mają mozliwość zmiany MAC.

*

Offline gruniu

  • ***
  • 250
  • Sprzęt: artemis, mysle o rhodium
Odp: zmiana adresu mac M650
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2007, 19:36:12 »
a jak odczytac adres mac?

Start > Settings >zakładka  Connections > Wireless LAN > zakładka Advanced > pole MAC
Wydaje mi się, że w poprzednich wersjach WM5 adres wyświetlany był na stałe, a teraz żeby go zobaczyć trzeba uaktywnić Wi-Fi. Przynajmniej tak jest w moim ROMie WM6.
Ponadto taką informację jak MAC podaje większość programów do skanowania/poszukiwania sieci.

Cytuj
Czy ktoś wie jak zmienić adres mac karty sieciowej...

Z tego co mi wiadomo to MAC adderss można obecnie zmienić tylko (choć też nie zawsze czyt. niektóre modele) w zewnętrznych kartach WiFi np. na SDIO.

wgralem rom ery i nie mam w polaczeniach wireless LAN. mam karty sieciowe i tam ustaswianie ip kart

*

Offline gruniu

  • ***
  • 250
  • Sprzęt: artemis, mysle o rhodium
Odp: zmiana adresu mac M650
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2007, 10:50:19 »
czy nikt nigdy nie potrzebowac mac karty
musze zablokowac dostep do AP

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Odp: zmiana adresu mac M650
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 22, 2007, 11:08:31 »
Jesli Twoj problem polega na tym ze nie wiesz jaki ma MAC urzadzenie,  ktore sie polaczylo z router na ktorym masz kontrole, to przeciez jesli wejdziesz w menu routera , odnajdz Wirreless Client i tam bedzie wykaz z IP i MAC adresami.

*

Offline gruniu

  • ***
  • 250
  • Sprzęt: artemis, mysle o rhodium
Odp: zmiana adresu mac M650
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 22, 2007, 12:10:15 »
faktycznie zapomnialem
poszlo