Remapowanie klawiszy

  • 7 Odpowiedzi
  • 3507 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline adiq

  • 46
  • Sprzęt: Xperia mini pro, Diamond 2
Remapowanie klawiszy
« dnia: Luty 09, 2011, 20:33:57 »
Witam

Czy jest jakis sposob zeby pod jakis klawisz przydzielic inna funkcje niz jest oryginalnie?
Mam telefon Xperia Mini Pro.
Chodzi mi o zrobienie z ktoregos przycisku mozliwosci uzywania go jako czerwonej sluchawki.
Bo w tej chwili niestety rozlaczanie odbywa sie przy dotykowy róg w telefonie.

Z góry dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi.

*

Offline Pawbrotm

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TF101, Galaxy Nexus i9250, Iconia W500, XDA Zest
Odp: Remapowanie klawiszy
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2011, 21:23:06 »
Zajrzyj za pomocą eksploratora plików z prawami roota do folderu /system/usr/keylayout i otwórz plik qwerty.kl

Wpisy od słuchawek to "CALL" - zielona i "ENDCALL" - czerwona. Tylko powiedz mi co chcesz przemapować - pozbywając się któregokolwiek z klawiszy - Menu, Home i Back bardzo utrudnisz sobie korzystanie z urządzenia - no chyba że pogodzisz się z używaniem półśrodka o nazwie Button Savior - klawisze ekranowe.
Toshiba G500 > Toshiba G810 > HTC Touch Diamond 2 + Toshiba G900 + HTC Dream > HTC HD2 > HTC Desire HD + Nokia N900 > HTC Sensation > HTC EVO 3D > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy Nexus -> Nexus 5 32GB

*

Offline adiq

  • 46
  • Sprzęt: Xperia mini pro, Diamond 2
Odp: Remapowanie klawiszy
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2011, 22:45:34 »
a da sie w tym pliku zrobic tak zeby np dluzej trzymajac klawisz dzialal on tak jak funkcja ktora wczesniej dzialala po kliknieciu? Wtedy bylo by idealnie. Przegladalem plik mimmi_keypad.kl bo pliku qwerty.kl akurat nie mam.

Ogolnie chcialbym back zrobic jako rozlaczanie, a zeby dluzej go trzymajac bylo dalej back :) Tylko niewiem czy to mozliwe..

A zalezalo by mi miec opcje rozlaczania na przycisku bo nie raz podczas rozmowy potrafi mi sie jakies menu zalaczyc i jest przez to utrudnione rozlaczanie.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2011, 22:51:01 wysłana przez adiq »

*

Offline Pawbrotm

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TF101, Galaxy Nexus i9250, Iconia W500, XDA Zest
Odp: Remapowanie klawiszy
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2011, 22:15:45 »
A jak wygląda zawartość tego pliku?
Toshiba G500 > Toshiba G810 > HTC Touch Diamond 2 + Toshiba G900 + HTC Dream > HTC HD2 > HTC Desire HD + Nokia N900 > HTC Sensation > HTC EVO 3D > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy Nexus -> Nexus 5 32GB

*

Offline adiq

  • 46
  • Sprzęt: Xperia mini pro, Diamond 2
Odp: Remapowanie klawiszy
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2011, 19:27:57 »
Nie bede sie rozdrabnial. W załączniku wszystkie pliki z tego folderu. Moze to w innym jest.

W kazdym razie gdyby sie dalo zrobic tak jak pisalem w pierwszym poscie to bylo by idealnie.

Ja nie mam pomyslu jak zrobic niestety bo nie widze przykladowego innego przycisku w takiej formie.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2011, 19:30:03 wysłana przez adiq »

*

Offline Pawbrotm

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TF101, Galaxy Nexus i9250, Iconia W500, XDA Zest
Odp: Remapowanie klawiszy
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2011, 21:48:09 »
Przejrzałem ten plik i niestety muszę powiedzieć, że nie widzę zbytnio możliwości przemapowania klawiszy na tak sposób działania jak chcesz - każdy klawisz ma pojedynczą linijkę. Więc musisz zdecydować - czerwona słuchawka za cenę utraty jednego z klawiszy sprzętowych i konieczność używania Button Savior by mieć klawisz back (ten ostatni wymaga roota do działania i włączonego trybu debugowania USB - poszukaj w ustawieniach aplikacji).
W załączniku przerobiony plik .kl i button Savior.
Toshiba G500 > Toshiba G810 > HTC Touch Diamond 2 + Toshiba G900 + HTC Dream > HTC HD2 > HTC Desire HD + Nokia N900 > HTC Sensation > HTC EVO 3D > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy Nexus -> Nexus 5 32GB

*

Offline adiq

  • 46
  • Sprzęt: Xperia mini pro, Diamond 2
Odp: Remapowanie klawiszy
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2011, 23:58:16 »
Aha, no oki dzieki w takim razie. Potestuje z tym programem.

A moze byc tak ze klawisz np ktory sie trzyma krotko albo dluzej ma inny nr w tym pliku?



Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2011, 00:03:05 wysłana przez adiq »

*

Offline Pawbrotm

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TF101, Galaxy Nexus i9250, Iconia W500, XDA Zest
Odp: Remapowanie klawiszy
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 12, 2011, 09:23:42 »
Z tego co widzę to w tym pliku kazdy numer ma przypisaną funkcję i nie ma wolnych do zagospodarowania. Nie widzę więc takiej mozliwosci.
Toshiba G500 > Toshiba G810 > HTC Touch Diamond 2 + Toshiba G900 + HTC Dream > HTC HD2 > HTC Desire HD + Nokia N900 > HTC Sensation > HTC EVO 3D > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy Nexus -> Nexus 5 32GB